Ohlášky 12. listopadu 2018

Pondělí 12.11. 19:00 večerní u jezuitů za Zahradnickou fakultu MENDELU
Úterý 13.11. 18:00 studentská u minoritů
    18:30 chvály u jezuitů
    19:00 mládežnická v katedrále sv. Petra a Pavla
    19:00 studentská ve Starém Lískovci
Středa 14.11. 7:30 snídaňová u jezuitů
    19:00 večerní u jezuitů
Čtvrtek 15.11. 18:00 mládežnická u salesiánů
Pondělí 19.11. 19:00 večerní u jezuitů za Janáčkovu akademii múzických umění

Výzva pro všechny studenty: Studujete-li na fakultě, za kterou je sloužena mše, můžete se zapsat do tohoto online dokumentu k nesení darů, čtení nebo modlitbu přede mší. Děkujeme!

 

Akce VKH

Na jedno s kaplany

Zveme Vás na další setkání ze série “Na jedno s...”, tentokrát s našimi báječnými studentskými kaplany, otcem Ladislavem Noskem a Janem Pacnerem. Sraz před jezuitským kostelem po večerní studentské mši svaté (cca 20:15).

Víkendovka pro prváky

Prváci pozor! Blíží se tradiční víkendovka (nejen) pro prváky s VKH Brno. Akce proběhne o víkendu 16. - 18. listopadu. Přihlašování je možné přes tento odkaz (a zaplatit zálohu 200 Kč). Bližší informace budou zaslány přímo přihlášeným. Cena víkendu je 400 Kč.

Bulánci s VKH

Pro všechny milovníky legendární počítačové hry Bulánci máme skvělou zprávu! Již toto úterý (13. 11.) se můžete na Studentském centru zúčastnit turnaje v této báječné hře. Začínáme v 18 hodin přípravou jídla na turnaj a středeční snídaňovou mši. Samotný turnaj vypukne o hodinu později (v 19:00). Prosíme účastníky, aby se zapsali do této tabulky a přinesli si vlastní notebook. Těšíme se na Vás a nezapomeňte, že kdo se vleče, neuteče :-)

Pozvánka na přednášku Áně v Angole

Zveme na přednášku Áně v Angole - 340 dní pod africkým sluncem, kterou si pro Vás na pondělí 19. listopadu připravila bývalá radní VKH Brno Anička Ambrozková. Začínáme, jako tradičně, po večerní mši svaté v Aule Martina Středy (v případě velkého zájmu přímo v hlavní lodi kostela).

Církevní silvestr s VKH

Blíží se konec církevního roku a to znamená jediné: CÍRKEVNÍ SILVESTR! S radostí Vás zveme na letošní Církevní silvestr VKH Brno s názvem VKH2O, který se uskuteční ve čtvrtek 29. listopadu od 20 hodin v kulturním domě Žebětín (Křivánkovo náměstí 43/35). Vstupné činí pouhých 90 Kč. Pro více informací sledujte událost na Facebooku, nebo web VKH Brno. Jak už název napovídá, tématem letošního večera bude voda a vše kolem ní. Kostýmy a převleky na toto téma jsou vítány :-)

Dobrovolníci na Mikulášské koledování

Pomalu, ale jistě dobrovolníky na letošní mikulášské koledování. V mikulášském týdnu navštívíme domovy pro seniory, nemocnice a různá sociální zařízení, kde budeme šířit předvánoční radost a trochu si odpočineme od zápočtových bojů. Kdo by měl zájem o zapojení se v rámci této krásné tradice, nechť nám píše na mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Tématická kázání na středečních večerních mších

Oblíbená středeční tematická kázání jsou zpět! Už vás nebaví vyznávat vašemu zpovědníkovi stále ty stejné hříchy? Přijďte k nám do kostela na středeční večerní mše svaté! V tomto akademickém roce na nich zazní deset homilií o deseti Božích přikázáních, na kterých se jistě dozvíte spoustu nového a možná získáte na přikázání úplně nový náhled. Všichni jste srdečně zváni. Série tematických kázání začala 7. listopadu, kdy k nám promlouval Mons. Pavel Konzbul, pomocný biskup brněnský. O dalším středečním tématickém kázání budete včas informováni :-)

Volejbal s VKH

Máte rádi volejbal? Cítíte potřebu se po náročném týdnu odreagovat? Máme pro Vás skvělou příležitost! Každý čtvrtek ve 19:30 máte možnost, jít si zahrát do tělocvičny (ZŠ Elišky Přemyslovny) ve Starém Lískovci volejbal. Nemusíte být žádný profík, stačí mít chuť a zbytek už přijde. Zájemci se mohou nahlásit do této tabulky. Cena za večer je 50 Kč, více informací na webu VKH.

Nechci slevu zadarmo!

Od září jezdíme po České republice docela levně. Je důležité říct, že vše má svou cenu a nic není zadarmo. Kvůli našim slevám přicházejí (nebo spíš možná přijdou) o peníze potřebnější, než jsme my sami. Máme pro vás výzvu: zkusme častěji než dřív podporovat organizace, které pomáhají potřebným (Charita, Člověk v tísni, Lékaři bez hranic a další), církevní projekty, opravy památek či jiné poctivé a prospěšné projekty. Pro inspiraci vám každý měsíc na facebooku VKH Brno představíme jednu možnost, kde můžete nabídnout buď uspořený peníz (za ušetřené jízdné) nebo pomocnou ruku (pokud ušetřené peníze využijete jinak). Děkujeme

 

(Nejen) diecézní akce

Pozvánka na ples Signály.cz

Srdečně zveme na osmý ročník plesu Signály.cz, který proběhne tento pátek 16. listopadu od 20 hodin ve Společenském centru Brno - Bystrc. Večerem bude provázet kapela ŠUMICHRÁST MALBOHÁR. Základní vstupné činí 200 Kč (v předprodeji v síti Tickin), na místě 250 Kč. Další informace k události v odkazu na webu. P.S. Stále zbývá spousta volných míst.

Nové studentské diáře

Oblíbené studentské diáře na nový akademický rok jsou opět k dispozici! Oproti jiným diářům má ten Studentský řadu vychytávek​. Najdeš v něm odkaz na evangelium ze dne, citát na týden, zvýrazněné církevní a státní svátky, pozvánky na akce z celé diecéze i na celostátní akce, perforované rohy, pohlednice na zadní straně a slevové kupony. Vše přehledně na jednom místě.​ Můžete ho sehnat na Studentském centru,​ na Diecézním centru mládeže ​nebo na emailu​ Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Externí akce a ohlášky

Večery chval

Evangelizačně zaměřené chvály u jezuitů každé úterý od 18:30.

Modlitební setkání s písněmi chval u minoritů každou třetí středu v měsíci od 18:18.

Pozvánka na kurz Christian_lifestyle_basic

Společenství Jakubčatá zvou na kurz Christian_lifestyle_basic, který zahrnuje pět setkání (vždy v pondělí) s tématy a svědectvími. Kurz začíná 12. listopadu na faře při kostele sv. Jakuba. Pokud chceš zažít něco víc, přijď!

Adventní duchovní obnovy pro dívky

Sestry Boromejky srdečně zvou mladé dívky (17-35 let) na adventní duchovní obnovy v Prachaticích (termín 7. - 9. prosince) a v Praze (termín 14. - 16. prosince) na téma... zůstává nám víra, naděje a láska, tato trojice, ale největší z nich je láska”. Každou obnovu vede jiný duchovní a sestry boromejky. Cena víkend je dobrovolná, bližší informace a přihlášky na webu sester boromejek.

Katecheze o víře pro všechny

Zveme na katecheze o víře, které probíhají každou středu a pátek na faře sv. Jakuba (Jakubská 11, naproti stejnojmenného kostela). Katecheze začínají vždy v 18 hodin a budou se konat každý týden až do 5. prosince. Pokud cítíš, že svému vztahu s Bohem chceš dát trochu víc, nebij se přijít!

Charita hledá osobní asistenty

Charita Brno hledá sociálně cítící muže i ženy (třeba studenty) pro službu osobní asistence. Náplní práce jsou zejména doprovody po Brně. Jedná se o flexibilní práci na DPP. Pro více informací pište na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.Další informace také na tomto odkazu.

Hledáme animátory

Baví tě práce s dětmi​? Rád bys využil smysluplně svůj volný čas a rozvíjel svůj talent a potenciál​? Hledáme animátory pro Salesiánské středisko mládeže — dům dětí a mládeže Brno-Žabovřesky do kroužků​, otevřeného klubu​, posilovny nebo doučování​. Výběr je na tobě. Co je potřeba? Pouze 3 věci: věk min. 17 let​, čas (stačí i jedna hodina týdně), napsat e-mail na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.Pokud váháš a nevíš, zda je to to pravé, i tak mi napiš​ e-mail a já ti ráda podám více​ informací​ :-) Těšíme se na Tebe​!

Studenti pro život

Pod záštitou Hnutí pro život ČR vznikla iniciativa Studenti pro život (+mladí, kteří již nestudují), prostřednictvím které se snažíme oslovit mladé sympatizanty, kteří by rádi šířili pro-life kulturu ve společnosti, primárně však na školách, ve farnostech a společenstvích. Studentům nabízíme možnost zapojit se do zajímavých aktivit formou dobrovolnictví​. Je zde také velké pole působnosti pro osobní rozvoj a seberealizaci dle talentů každého jednotlivce. Chceme se vzájemně podporovat a inspirovat​, aby tak mohlo vzniknout něco dobrého ​a smysluplného​. Bližší informace na tomto odkazu.

Studijní a badatelská stipendia do Německa

Německá katolická nadace KAAD (Katholischer Akademischer Ausländer-Dienst) poskytuje studijní a badatelská stipendia do Německa. Další informace naleznete na internetových stránkách KAAD. Uzávěrka pro podávání žádostí bude 15. ledna 2019.