Ohlášky 19. února 2018

 

Pondělí 19.2.
19:00 večerní u jezuitů za Fakultu architektury VUT
Úterý 20.2. 19:00 chvály u jezuitů
    18:00 mládežnická u Máří Magdaleny, od 17:30 adorace, společenství o. Pia
    18:00 mládežnická u minoritů
po mši adorace a společenství mladých
    19:00 mládežnická ve Starém Lískovci
    19:00 mládežnická v katedrále sv. Petra a Pavla
Středa 21.2. 7:30 snídaňová u jezuitů
    19:00 večerní u jezuitů
Čtvrtek 22.2. 18:00 mládežnická u salesiánů v Žabovřeskách
Pondělí 26.2. 19:00 večerní u jezuitů za Fakultu informatiky MU

Přihlašování na čtění a modlitby najdeš v odkaze zde: https://goo.gl/TaerUj. Více informací na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Akce VKH

Studentský Velehrad

Vysokoškolské katolické hnutí ČR zve všechny studenty vysokých škol a mladé pracující na akci Studentský Velehrad, která se uskuteční od 19. do 22. dubna 2018 na Velehradě. ​Letošní, již čtrnáctý ročník, nabídne opět společné slavení eucharistie, přednášky, setkání v diskuzních skupinkách a večerní programy v podobě koncertů, posezení u vína a cimbálu nebo nejrůznějších způsobů modliteb. Tématicky bude akce zaměřená na otázku odpovědnosti a důležitosti jejího přijetí v životě každého člověka. Na téma bude v průběhu akce nahlíženo jak z pohledu vnímání odpovědnosti sám za sebe, tak z pohledu odpovědnosti za okolní svět. Přihlašování je možné za zvýhodněnou cenu od 19. ledna​ prostřednictvím internetových stránek studentskyvelehrad.cz.

Vernisáž

Dnes (19. 2.) po mši jste zváni na Vernisáž Klaudie Švrčkové po mši svaté ve 20:15 na SC. Pro hosty bude připraveno malé občerstvení. Čajovna nebude!

Přednáška

Srdečně zveme na další přednášku, která se uskuteční v pondělí 26. února po mši svaté v aule Martina Středy na téma “Neboj se nést naději”. Pan Wojciech Zięba bude mluvit o situaci dětí v Africe a naší odpovědi na jejich problémy z hlediska Evangelia, o hnutí Maitri a možnosti aktivní účasti na aktivitách našeho společenství. Jste srdečně zváni!

Postní duchovní obnova

Zveme vás na postní duchovní obnovu, která proběhne ve dnech 2. - 3. března ve farním sále na Petrově​. Začátek v pátek od 18 hodin​, program bude pokračovat do pátečního večera a následující sobotu do 20 hodin​. Přespání a strava nebudou zajištěny​, vyjma sobotního oběda (o přesné podobě oběda lze hlasovat v přihlašovacím formuláři). Doufáme, že bude duchovní obnova tímto způsobem vyhovovat více lidem, a bude to o to přínosnější. Přihlášky na bit.ly/obnovaVKH

Duchovní obnovu povede P. Zdeněk Jančařík, SDB, salesián​, který byl dlouho šéfredaktorem nakladatelství Portál. Zdeněk píše knihy, je přispěvatelem Katolického týdeníku a ředitelem salesiánské komunity v Žabovřeskách.

MAG​+​S

Již poněkolikáté jste zváni na akci Středoevropský MAGIS 2018. Je to mezinárodní setkání mladých pořádané v duchu ignaciánské spirituality, jehož hlavním tématem je “Následuj mě!”​, které vychází z povolání sv. Petra a které se uskuteční 14.-23. července 2018​. Přihlašování je do 1. dubna ​na www.magis2018.org. Více informací zde

 

Spolča

Jakubčata

Po-Pá (kromě středy) ranné chvály v 7:15.

Po 20:15 stretko na faře u sv. Jakuba.

Út 19:00 chvály v jezuitskom kostole.

Ne 19:00 Slovenská sv. omša sprevádzaná jakubčiatskym zborom a po nej bude čajovňa.

Spolčo v Brně-Husovicích

Každý čtvrtek od 19:00 se ve františkánské farnosti Brno-Husovice (při kostele Nejsvětějšího Srdce Páně) schází společenství mladých vysokoškoláků. Rádi mezi sebe přijmou nové lidi, a proto neváhej a přijď! Těší se i na Tebe.

Spolčo LUSK

Spolčo LUSK se schází pravidelně každé úterý od 19:00 na faře v Husovicích.  Jsme parta studentů, nejen z Mendlovy univerzity. Společně se modlíme, čteme Písmo, hrajeme hry a občas i vyrazíme na výlet. Chceš-li patřit mezi nás, rádi tě uvidíme :-). Pro více informací piš na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Spolčo Žabinec

Schází se každý čtvrtek po studentské mši u salesiánů v Žabovřeskách, která je v 18:00. Začíná modlitbou a večeří, pokračuje se programem.

Královopolské spolčo

Ve farnosti Královo Pole je obnoveno společensví mládeže. Nově se mládež a studenti budou scházet jednou za 14 dní po páteční večerní mši svaté (od cca 19:30). (Poprvé v pátek 20. října.)

Cílem těchto setkání je společná modlitba, vzájemná podpora, příprava různých akcí ve farnosti, hry a zábava a mnoho dalšího.

Spolčo na Starém Brně

Na faře u baziliky na Starém Brně vás uvítají hned dvě nová spolča. V úterý od 20:00 pro mladé (20-30 let) a ve čtvrtek v 18:00 (pro 30+). Nemějte strach a přijďte.

Společenství o. Pia zve do scholy

Společenství mladých o. Pia, které se schází v úterý večer v kostele Máří Magdaleny, zve všechny zájemce do scholy. Rádi uvítáme nové hudebníky, hudebnice, zpěváky i zpěvačky, kteří by spolu s námi doprovázeli mše svaté. Zkoušku začínáme v úterý v 16:30 v prostorech sakristie, mše začíná v 18:00. Těšíme se na všechny!

Kontakt kde je potřeba se nahlásit: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a nebo přímo u scholy po mši svaté.

Komunita Emmanuel

Komunita Emmanuel zve do jejich spolča. Jsme skupina mladých věřících kolem komunity Emmanuel.

V Brně komunita pořádá řadu akcí, pro mladé jsou to: Mše svatá pro mladé, otevřený večer pro mladé, mezinárodní setkání, Fórum mladých v Nitře, Informace o evagelizačních školách a další.

Více info na: facebook: Mladí komunity Emmanuel, web: www.mladi.emmanuel.cz

 

Externí akce

Nově začínající duchovní obnovy pro mládež "Skvělba"

Zveme Vás na duchovní obnovy pro mládež s názvem "Skvělba" (= skvělá volba). Obnovy jsou určeny pro mladé od 15 do 25 let a probíhají v duchovním centru na Vranově u Brna 1 x za měsíc, vždy v sobotu od 10 do 16:30. V programu je mše svatá, adorace, katecheze, příležitost ke svátosti smíření nebo duch. rozhovoru,ale také služba druhým - v tomto školním roce se budou mladí v odpoledním programu věnovat dětem z vranovské farnosti a dětského domova. Cílem obnov je duchovní růst mladých skrze modlitbu a také skrze zkušenost radosti ze služby druhým. Obnovy vedou řeholníci z různých komunit brněnské diecéze (každou obnovu vede jiné společenství). Stálé duchovní zázemí budou tvořit P. Slavomír Peklanský SAC, S. Johanka Motyl a S. Zdislava Nosková. Obnovy jsou pořádány pod záštitou Pastorace povolání, kterou má v naší diecézi na starosti P. Marek Dunda a jejím delegátem při ČBK je Mons. Pavel Konzbul. Nejbližší duchovní obnova bude v sobotu 13. 1. 2018 a povedou ji bratři pallotini.

Žabovřeské rozmlouvání

Další Žabovřeské rozmlouvání se uskuteční ve středu 28. února od 19:00 ​s filmovým kritikem Kamilem Filou na téma “(Za)biják o současném filmu”​. Můžete se těšit na člověka, který o filmu prohlásil toto: “Snažím se vypěstovat si maximální citlivost vůči jakémukoli filmu, méně už si pěstuju citlivost k lidem, kteří se neobtěžují být citliví k filmům.
Místo konání je v kostele Panny Marie Pomocnice (Foerstrova 2).

Postní duchovní obnova pro dívky

Jste zváni na další postní duchovní obnovu, tentokrát pro dívky od 18 let​, která proběhne o víkendu 2.-4. března v Kroměříži. Téma bude “Kříž ať je tvým vzorem, tvojí útěchou, tvojí sílou”. Více informací a přihlášky na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Kurz přípravy na manželství

Zveme vás na kurs Příprava na manželství, která začíná v neděli 4. března. Bližší informace jsou na nástěnce v kostele i na SC, a dále na https://www.facebook.com/vztahovekursy/ a také na www.manzelskevecery.cz

Při svíčkách u stolku pro dva budete jako na rande. U jídla můžete poznat jiné páry, pak už budete sami dva. Krátké promluvy lektorů přinesou mnoho příběhů, statistik i praktických nápadů. Kurs je založen na křesťanských principech, ale je vhodný pro každý pár. Lektoři Pavel a Míla jsou svoji 10 let a ve volném čase chodí po horách a organizují vztahové kursy pro manžele a snoubence. Jádrem večera je diskuze nad cvičeními a otázkami v příručkách. Respektujeme vaše soukromí o svém vztahu nemusíte nic říkat. Tento kurs lektorujeme zdarma, účastnící platí pouze za jídlo a příručky.

Večery chval

Evangelizačně zaměřené chvály u jezuitů každé úterý od 19:00.
POZOR - ​v termínech 27. 2., 27. 3., 24. 4., 29. 5. a 26. 6. budou u Máří Magdalény
(stejný čas). Před chválami u Máří Magdalény mše sv. vždy od 18:00.

Každou třetí středu v měsíci od 18:30 probíhá večer chval v kostele sv. Janů (u Minoritů). Odkaz na stránky zde

Mše za Charitu

Každý první pátek v měsíci v 8:00 je v kostele svatého Jakuba sloužena mše za Charitu.

Řeckokatolická liturgie

Každou neděli v 10:15 jste zváni na řeckokatolickou liturgii v kostele sv. Marie Magdalény. Tato liturgie je platná i pro římskokatolíky :-)

Modlitba tancem

Společenství Modlitba tancem sdružuje mladé ženy, které spojuje láska k Bohu a k tanci. Modlí se na své životní partnery i za životní povolání. Modlí se slovem, zpěvem a tancem. Setkání probíhá každé druhé úterý v 18:30 - 20:30. Bližší info: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Video na signaly.cz

Křesťanský web signaly.cz natočili evangelizační video, které má atraktivním způsobem přiblížit církev a křesťanství mladým věřícím, ale i hledajícím a nevěřícím.

Koukněte se na něj zde

Nabídka práce

Oddělení vegetační ekologie a Paleoekologická laboratoř Botanického ústavu Akademie věd hledá pro své prostory v budově Lidická 25/27 uklízečku na čtvrtinový = částečný pracovní úvazek. Jedá se o flexibilní práci vhodnou pro studentku bydlící v centru Brna.

Zájemkyně se prosím obracejte na Markétu Fránkovou: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., mobil: 737 527 185.

Učitelka v MŠ s křesťanským zaměřením

Hledáme věřící, mladou, spolehlivou paní učitelku do státní mateřské školy s křesťanským zaměřením. A to od 2. ledna 2018 na plný úvazek. Webové stránky školy http://www.msuslunicek.estranky.cz/. V případu zájmu prosím posílejte životopis na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.