Ohlášky 21. ledna 2019

Pondělí 21.1. 19:00 večerní u jezuitů za Agronomickou fakultu MENDELU
Úterý 22.1. 18:00 studentská u minoritů
    18:30 chvály u jezuitů
    19:00 mládežnická v katedrále sv. Petra a Pavla
 Středa 23.1. 7:30 snídaňová u jezuitů
Čtvrtek 24.1. 18:00 mládežnická u salesiánů
Pondělí 28.1. 19:00 večerní u jezuitů za Fakultu podnikatelskou VUT

Výzva pro všechny studenty: Studujete-li na fakultě, za kterou je sloužena mše, můžete se zapsat do tohoto online dokumentu k nesení darů, čtení nebo modlitbu přede mší. Děkujeme!

 

Akce VKH

Reprezentační ples VKH Brno a Mladých lidovců

Zveme na tradiční ples brněnského VKH a Mladých lidovců s tématem “Eso v rukávu”, který proběhne v pátek 15. února od 19 hodin v KD Semilasso. Vstupenky můžete zakoupit vždy po skončení pondělní studentské mše svaté u jezuitů nebo přes internetový portál tickin.cz. Více informací v události na Facebooku.

XXIV. ples VKH Brno

Srdečně zveme na 24. ples VKH Brno, který se letos ponese v barvách trikolory. Akce se uskuteční v pondělí 25. února od 19 hodin v KD Semilasso. Vstupenky můžete zakoupit vždy po skončení pondělní studentské mše svaté u jezuitů nebo přes internetový portál tickin.cz. Více informací v události na Facebooku.

Předplesová tančírna s VKH Brno

Od minulé plesové sezony uběhl rok a to je dostatečně dlouhá doba na pozapomenutí společenských tanců. Pokud cítíš, že je potřeba si některé základy zopakovat, máme pro tebe řešení: Předplesovou tančírnu. Přijď si tance zopakovat a na plese zazáříš! Akce se koná v úterý 5. února od 19 hodin na Šelepce (Brno, ulice Šelepova, poblíž zastávky Klusáčkova). Pokud máš lístek na ples VKH+ML, máš vstup zdarma! Jestli ne, zaplatíš pouhých 50 Kč. Tančením nás provede lektorka Lucie Buryanová.

Studentské mše u jezuitů během zkouškového a provoz Studentského centra

Pondělní studentské mše u jezuitů v 19 hodin se konají pravidelně od 7. ledna. Ve zkouškovém období můžete navštěvovat také středeční ranní snídaňové, které budou u jezuitů začínat o půl osmé ráno. Snídaně se budou konat pouze v případě, že si studenti sami něco donesou nebo připraví! Na středeční večerní studentské u jezuitů se můžete těšit od 13. února. Studentské centrum bude během ledna otevřeno v pondělí a úterý od 15 do 19 hodin a ve středu a čtvrtek od 16 do 19 hodin.

Volejbal s VKH

Máte rádi volejbal? Cítíte potřebu se po náročném týdnu odreagovat? Máme pro Vás skvělou příležitost! Každý čtvrtek ve 19:30 máte možnost, jít si zahrát do tělocvičny (ZŠ Elišky Přemyslovny) ve Starém Lískovci volejbal. Nemusíte být žádný profík, stačí mít chuť a zbytek už přijde. Zájemci se mohou nahlásit do této tabulky. Cena za večer je 50 Kč, více informací na webu VKH.

Tématická kázání na středečních večerních mších

V tomto akademickém roce na nich zazní deset homilií o deseti Božích přikázáních, na kterých se jistě dozvíte spoustu nového a možná získáte na přikázání úplně nový náhled. Cyklus středečních tematických kázání bude pokračovat v tradičních 14-denních intervalech od 20. února.

Čtení a dary na mších za vaši fakultu

Hledáme dobrovolníky, kteří by si vzali modlitbu přede mší, čtení či přinášení darů, když bude mše sloužena za fakultu, na které studují, nebo i jindy. Zapisovat se můžete do tabulky nebo na mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.Děkujeme!

 

(Nejen) diecézní akce

 

Týdenní ignaciánské exercicie

Zveme na ignaciánské exercicie na Svatém Hostýně, které proběhnou od 28. ledna do 3. února 2019. Účastníci mají možnost prožít týden v krásném prostředí hostýnských vrchů ve společnosti Božího slova, dalších několika účastníků (maximálně jedenácti) a duchovních průvodců, kterými budou P. Petr Havlíček SJ, někdejší kaplan VKH Olomouc, a P. Ladislav Nosek SJ, kaplan VKH Brno. Bližší informace rád sdělí P. Ladislav Nosek na emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.nebo Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Jako předmět emailu prosím uveďte "Exercicie Hostýn".

Změna pořadu bohoslužeb v kostele sv. Michala

Jedním z požadavků v internetové anketě (konané na podzim roku 2018) ohledně časů bohoslužeb bylo zavedení večerní mše svaté ve 20 hodin v centru Brna. V týdnu od 28. ledna se začnou takové mše konat v kostele u sv. Michala (Dominikánské náměstí). Od tohoto data budou tamější mše (vyjma neděle) probíhat pouze v úterýčtvrtek a sobotu (s nedělními texty) ve 20 hodin. V pondělí, středu a pátek mše svaté nebudou. Mše svaté v neděli budou slouženy v 10:30, v 15 hodin (dle misálu z r. 1962) a v 18:30. Nedělní mše svatá v 9 hodin se ruší.

 

Externí akce a ohlášky

Večery chval

Evangelizačně zaměřené chvály u jezuitů každé úterý od 18:30.

Modlitební setkání s písněmi chval u minoritů každou třetí středu v měsíci od 18:18.

Žabovřeské rozmlouvání

Ve středu 30. ledna v 19 hodin se v kostele Panny Marie Pomocnice v Brně-Žabovřeskách koná Žabovřeské rozmlouvání s biblistou a religionistou, kazatelem církve bratrské Pavlem Hoškem. S moderátorem P. Zdeňkem Jančaříkem si budou povídat o jeho knihách, o tom, proč číst Bibli a je-li užitečná třeba Parabible. Rozmlouvání bude přenášeno přímým přenosem na Facebooku Boscopoint. Srdečně zvou pořadatelé.

Schola na Petrově hledá nové členy

Členové scholy hrající na studentských mších na Petrově potřebují posílit své řady a hledají hudebníky i zpěváky. Zájemci mohou přijít na jejich zkoušku, která je vždy v úterý od 17:45 na faře na Petrově.

Charita hledá osobní asistenty

Charita Brno hledá sociálně cítící muže i ženy (třeba studenty) pro službu osobní asistence. Náplní práce jsou zejména doprovody po Brně. Jedná se o flexibilní práci na DPP. Pro více informací pište na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.Další informace také na tomto odkazu.

Hledáme animátory

Baví tě práce s dětmi​? Rád bys využil smysluplně svůj volný čas a rozvíjel svůj talent a potenciál​? Hledáme animátory pro Salesiánské středisko mládeže — dům dětí a mládeže Brno-Žabovřesky do kroužků​, otevřeného klubu​, posilovny nebo doučování​. Výběr je na tobě. Co je potřeba? Pouze 3 věci: věk min. 17 let​, čas (stačí i jedna hodina týdně), napsat e-mail na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.Pokud váháš a nevíš, zda je to to pravé, i tak mi napiš​ e-mail a já ti ráda podám více​ informací​ :-) Těšíme se na Tebe​!

Studenti pro život

Pod záštitou Hnutí pro život ČR vznikla iniciativa Studenti pro život (+mladí, kteří již nestudují), prostřednictvím které se snažíme oslovit mladé sympatizanty, kteří by rádi šířili pro-life kulturu ve společnosti, primárně však na školách, ve farnostech a společenstvích. Studentům nabízíme možnost zapojit se do zajímavých aktivit formou dobrovolnictví​. Je zde také velké pole působnosti pro osobní rozvoj a seberealizaci dle talentů každého jednotlivce. Chceme se vzájemně podporovat a inspirovat​, aby tak mohlo vzniknout něco dobrého ​a smysluplného​. Bližší informace na tomto odkazu.

Studentská online poradna

Začala fungovat online Studentská poradna, která může radit v citlivých záležitostech na emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. K dotazům o průběhu studia, stipendiích a podobně můžete využít web jakvystudovat.cz Jsou tu pro vás ve dne, v noci a mají ambasadory z různých fakult