Ohlášky 15. října 2018

Pondělí 15.10. 19:00 večerní u jezuitů za Fakulty veterinárního lékařství, hygieny a ekologie, a farmacie VFU
Úterý 16.10. 18:00 studentská u minoritů
    18:30 chvály u jezuitů
    19:00 mládežnická v katedrále sv. Petra a Pavla
    19:00 studentská ve Starém Lískovci
Středa 17.10. 7:30 snídaňová u jezuitů
    19:00 večerní u jezuitů
Čtvrtek 18.10. 18:00 mládežnická u salesiánů
Pondělí 22.10. 19:00 večerní u jezuitů za Fakultu elektrotechniky a komunikačních technologií VUT

 

Akce VKH

Na pivo s Buřtgulášem

Zajímá Tě divadlo, charita, nebo jen nevíš co s volnými večery? Dojdi na jedno s Buřtgulášem a přidej se do tohoto parádního divadelního spolku pod záštitou VKH Brno. Sraz členů spolku a potenciálních zájemců (ale i těch, kteří se třeba chtějí o Buřtguláši jen něco nezávazně dozvědět) je po pondělní studentské u jezuitů (15. 10.)

Přihlašování na přípravy

Zájemci o přípravu na svátosti křtu, prvního svatého přijímání nebo biřmování v našem jezuitském kostele se stále mohou hlásit sestře Janě Zachovalové DKL na emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.nebo přímo na jednotlivých setkáních (viz níže). Přípravy začnou v týdnu od 15. října na Studentském centru (Kozí 8) ve třech termínech. V pondělí od 17:30 pod vedením sestry Františky Majerčíkové DKL, v úterý od 17 hodin s otcem Ladislavem Noskek SJ a ve středu taktéž od 17 hodin s otcem Pavlem Kafkou. Kurz je možné navštěvovat i jen ze zájmu.

Noční hra s VKH

Tradiční Noční hra s VKH s názvem Hříšné Brno se uskuteční v úterý 16. října. Sraz účastníků je v 18:30 na zahradě za jezuitským kostelem (vchod z ulice Mozartova). Startovné 50 Kč. Hledáme dobrovolníky na chystání občerstvení po noční hře. Sraz v 19 hodin na Studentském centru. Přiďte nenajedení.

Den dobrovolnictví s VKH

V sobotu 20. října se zapojíme do akce Den dobrovolnictví s malováním našeho milovaného SCčka. Je potřeba si s sebou vzít jen oblečení na malování, jídlo zajistíme a večer zajdem na pivo. Na akci je potřeba se přihlásit přes tento formulář. Těšíme se na vás!

Jarmark společenství na Studentském centru

Navštěvuješ ve své farnosti báječné společenství, které ti při studiu v Brně chybí? Rád/a bys navštěvoval/a nějaké i v Brně, ale žádné neznáš? Nebo se bojíš přijít do neznámého prostředí mezi neznámé lidi? Právě pro Tebe je Jarmark společenství na SC! V pondělí 22. října od 20:15 se budou na Studentském centru prezentovat zástupci různých brněnských společenství, kteří mezi sebe rádi přijmou nové tváře. Neboj se přijít a zeptat se jich na podrobnosti a poznat některé členy. Určitě zjistíš, že se není čeho bát! Pokud vedete nějaké společenství a rádi byste jej na Jarmarku prezentovali, napište na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Volejbal s VKH

Máte rádi volejbal? Cítíte potřebu se po náročném týdnu odreagovat? Máme pro Vás skvělou příležitost! Každý čtvrtek ve 20 hodin máte možnost, jít si zahrát do tělocvičny (ZŠ Elišky Přemyslovny) ve Starém Lískovci volejbal. Nemusíte být žádný profík, stačí mít chuť a zbytek už přijde. Zájemci se mohou nahlásit do této tabulky. Cena za večer je 50 Kč, více informací na webu VKH.

Tematická kázání na středečních večerních mších

Oblíbená středeční tematická kázání jsou zpět! Už vás nebaví vyznávat vašemu zpovědníkovi stále ty stejné hříchy? Přijďte k nám do kostela na středeční večerní mše svaté! V tomto akademickém roce na nich zazní deset homilií o deseti Božích přikázáních, na kterých se jistě dozvíte spoustu nového a možná získáte na přikázání úplně nový náhled. Všichni jste srdečně zváni. Série tematických kázání začne 7. listopadu, první rady, jak se vyvarovat zlého, nám sdělí Mons. Pavel Konzbul, pomocný biskup brněnský.

Nechci slevu zadarmo!

Od září jezdíme po České republice docela levně. Je důležité říct, že vše má svou cenu a nic není zadarmo. Kvůli našim slevám přicházejí (nebo spíš možná přijdou) o peníze potřebnější, než jsme my sami. Máme pro vás výzvu: zkusme častěji než dřív podporovat organizace, které pomáhají potřebným (Charita, Člověk v tísni, Lékaři bez hranic a další), církevní projekty, opravy památek či jiné poctivé a prospěšné projekty. Pro inspiraci vám každý měsíc na facebooku VKH Brno představíme jednu možnost, kde můžete nabídnout buď uspořený peníz (za ušetřené jízdné) nebo pomocnou ruku (pokud ušetřené peníze využijete jinak).  Děkujeme!

Víkendovka pro prváky

Prváci pozor! Blíží se tradiční víkendovka pro prváky s VKH Brno. Akce proběhne o víkendu 16. - 18. listopadu. Přihlašování bude spuštěno v nejbližších dnech, sledujte web a facebook VKH Brno. Bližší informace budou zaslány přímo přihlášeným. Cena víkendu je 400 Kč.

Oznámení a prosba ohledně Studentského centra

Sestra Jana, která se stará o naše Studentské centrum, už nebude moci být na SC v takovém časovém rozsahu, jako doposud. Proto se nejspíše změní provozní doba Centra. O Studentské centrum se musíme postarat všichni my, kteří jej využíváme a chodíme na akce VKH. Nemáme finance na proplácení lidí, kteří se podílejí na jednotlivých činnostech, naopak, mnoho našich členů obětuje nemalé množství vlastních peněz i svého času. Proto prosíme, přiložte ruku k dílu​, jako dobrovolníci na akcích VKH, pomocníci s úklidem SC nebo kostela, či při chystání snídaní apod. Pokud se nezapojíme​, VKH nemůže fungovat ​tak, jako doposud. Děkujeme za Vaši pomoc!

 

(Nejen) diecézní akce

Nové studentské diáře

Oblíbené studentské diáře na nový akademický rok jsou opět k dispozici! Oproti jiným diářům má ten Studentský řadu vychytávek​. Najdeš v něm odkaz na evangelium ze dne, citát na týden, zvýrazněné církevní a státní svátky, pozvánky na akce z celé diecéze i na celostátní akce, perforované rohy, pohlednice na zadní straně a slevové kupony. Vše přehledně na jednom místě.​ Můžete ho sehnat na Studentském centru,​ na Diecézním centru mládeže ​nebo na emailu​ Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Externí akce a ohlášky

Večery chval

Evangelizačně zaměřené chvály u jezuitů každé úterý od 18:30. V úterý 16. 10. bude na chválách přítomen exorcista Vojtěch Koukal z komunity Blahoslavenství v Dolanech, součástí večera budou modlitby za uzdravení a osvobození.

Modlitební setkání s písněmi chval u minoritů každou třetí středu v měsíci od 18:18.

Pozvánky na kurzy o vztazích pro zadané i nezadané mladé lidi

Pracovníci pastoračního střediska brněnské diecéze srdečně zvou na kurzy určené pro mladé zadané i nezadané ​lidi ve věku od 18 do 35 let​. Další informace také na webu pastoračního střediska.

Kurz Klíč k vydařenému manželství

Cílem podzimního víkendového formačně-vzdělávacího kurzu je prohloubení povědomí o významu období chození, partnerských vztahů a vnímání manželství jako celoživotního závazku. Kurz je inspirován životním příběhem italského páru Chiary a Enrica Petrillových a je zaměřen na hledání odpovědí na klíčové otázky, které jsou nezbytné pro šťastné manželství​. Je možné se přihlásit ​do 19. října 2018.

Kurz Vitamíny pro dobré manželství

Jedná se o tematická setkání inspirované biblickým příběhem Tobiáše a Sáry. Jejich cílem je poukázat na potřebu osobního zrání pro manželství a uvědomění si důležitosti dobré přípravy na ně. Setkání budou  probíhat o sobotách od září do prosince 2018 v Brně na Petrově v čase od 17.30 do 19.30 hodin​. Účast bezplatná​. Je možné se přihlásit ​do 26. září 2018.

Hledáme animátory

Baví tě práce s dětmi​? Rád bys využil smysluplně svůj volný čas a rozvíjel svůj talent a potenciál​? Hledáme animátory pro Salesiánské středisko mládeže — dům dětí a mládeže Brno-Žabovřesky do kroužků​, otevřeného klubu​, posilovny nebo doučování​. Výběr je na tobě. Co je potřeba? Pouze 3 věci: věk min. 17 let​, čas (stačí i jedna hodina týdně), napsat e-mail na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.Pokud váháš a nevíš, zda je to to pravé, i tak mi napiš​ e-mail a já ti ráda podám více​ informací​ :-) Těšíme se na Tebe​!

Hledáme osobní asistentku

Hledáme asistentku pro dceru Viktorku (8.třída, ZŠ Košinova, Brno - Královo Pole). Jedná se o pozici "asistent pedagoga​", práce je vhodná i pro studenty​, je placena školou​. Rozsah asistence je 30 hod/týdně​. Dcera má diagnozu dětský autismus. Je klidná, nemá kázeňské problémy, je spíše uzavřená, úzkostná. Má individuální studijní plán. Při výuce Viktorka nevyrušuje, je snaživá, ale bojí se projevit, i když něco ví. Vzhledem k jejímu handicapu na ni nejsou ve škole kladeny nepřiměřené nároky, jde hlavně o to ji podpořit, pomoci s organizací při vyučování. Běžné činnosti zvládá. Na spolupráci s asistentkou je zvyklá​. Ve třídě je 15 žáků. Kontakt: Lenka Bodnárová (matka), tel.: 603153704, email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Hledáme osobního asistenta

Pro svého desetiletého syna s Aspergerovým syndromem hledám osobního asistenta (spíše muže)​, který by byl schopen syna vyzvedávat některá odpoledne (2-3x týdně příp. i častěji) ze školní družiny v Želešicích (první vesnice za Brnem směr na Modřice) a doprovodit ho do centra Brna k babičce. Minulé dva roky už syn osobního asistenta měl a byl s ním moc spokojený​. Nabízíme minimálně 100 Kč/hod​, případně dle dohody. V případě zájmu jsme schopni zajistit právní a odbornou záštitu organizací Paspoint (dříve Apla). Kontakt:​ Jana Havelková, email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Studenti pro život

Pod záštitou Hnutí pro život ČR vznikla iniciativa Studenti pro život (+mladí, kteří již nestudují), prostřednictvím které se snažíme oslovit mladé sympatizanty, kteří by rádi šířili pro-life kulturu ve společnosti, primárně však na školách, ve farnostech a společenstvích. Studentům nabízíme možnost zapojit se do zajímavých aktivit formou dobrovolnictví​. Je zde také velké pole působnosti pro osobní rozvoj a seberealizaci dle talentů každého jednotlivce. Chceme se vzájemně podporovat a inspirovat​, aby tak mohlo vzniknout něco dobrého ​a smysluplného​. Bližší informace na tomto odkazu.