Ohlášky 18. února 2019

Pondělí 18.2. 19:00 večerní u jezuitů za Fakultu výtvarných umění VUT
Úterý 19.2. 18:00 studentská u minoritů
    18:30 chvály u jezuitů
    19:00 mládežnická v katedrále sv. Petra a Pavla
    19:00 studentská ve Starém Lískovci
 Středa 20.2. 7:30 snídaňová u jezuitů
    19:00 večerní u jezuitů
Čtvrtek 21.2. 18:00 mládežnická u salesiánů
Pondělí 22.2. 18:00 večerní u jezuitů za Fakultu informatiky MU (začátek o hodinu dříve!)

Výzva pro všechny studenty: Studujete-li na fakultě, za kterou je sloužena mše, můžete se zapsat do tohoto online dokumentu k nesení darů, čtení nebo modlitbu přede mší. Děkujeme!

 

Akce VKH

XXIV. ples VKH Brno

Srdečně zveme na 24. ples VKH Brno, který se letos ponese v barvách trikolory. Akce se uskuteční v pondělí 25. února od 19 hodin v KD Semilasso. Vstupenky můžete zakoupit vždy po skončení pondělní studentské mše svaté u jezuitů nebo přes internetový portál tickin.cz. Více informací v události na Facebooku. Na ples stále sháníme dobrovolníky! Vstupenky jsou vyprodány!

Večer s VKH u vínka - Motání losů a balení tomboly

Nemáš ještě program na úterý 19. února večer? Chceš jej strávit v dobré společnosti a zároveň pomoci? Pojď s námi chystat tombolu a losy na 24. ples VKH! Nebude chybět dobré víno, občerstvení a možnost popovídat si s přáteli. Setkáme se 19. února od 18 hodin na SC. Děkujeme!

Sháníme dobrovolníky do Studentského centra

Drazí, sháníme osobu, která by pomáhala s provozem našeho Studentského centra. Hlavní náplní práce by byla pomoc s běžným chodem SC (otevírání, zavírání, drobný úklid...). Zájemci se mohou hlásit na emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. V případě vzájemné dohody, je možná i nějaká finanční odměna. Zájemcům mnohokrát děkujeme!

Bruslení s VKH

Srdečně zveme na společné bruslení s VKH Brno, které se uskuteční ve středu 27. února mezi 19:00 až 21:30 na Kluzišti Vodova (Sportovní areál Vodova 108, Brno). Pokud se přihlásíte předem do této tabulky, získáte 50% slevu na vstup! Cena po slevě činí pouhých 45 Kč. Platba na místě (není možné platit kartou). Pokud nemáte vlastní brusle, je možné si je půjčit za poplatek. V případě příliš teplého počasí se akce nekoná (pro další informace sledujte událost na Facebooku). Těšíme se na Vás :-)

Volejbal s VKH

Máte rádi volejbal? Cítíte potřebu se po náročném týdnu odreagovat? Máme pro Vás skvělou příležitost! Každý čtvrtek ve 19:30 máte možnost, jít si zahrát do tělocvičny (ZŠ Elišky Přemyslovny) ve Starém Lískovci volejbal. Nemusíte být žádný profík, stačí mít chuť a zbytek už přijde. Zájemci se mohou nahlásit do této tabulky. Cena za večer je 50 Kč, více informací na webu VKH.

Tématická kázání na středečních večerních mších

V tomto akademickém roce na nich zazní deset homilií o deseti Božích přikázáních, na kterých se jistě dozvíte spoustu nového a možná získáte na přikázání úplně nový náhled. Cyklus středečních tematických kázání bude pokračovat v tradičních 14-denních intervalech od 27. února.

Čtení a dary na mších za vaši fakultu

Hledáme dobrovolníky, kteří by si vzali modlitbu přede mší, čtení či přinášení darů, když bude mše sloužena za fakultu, na které studují, nebo i jindy. Zapisovat se můžete do tabulky nebo na mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.Děkujeme!

Výměna klíčů na SC

V únoru proběhla výměna klíčů na Studentském centru (Kozí 8). Zájemci, kteří potřebují přístup na SC, ať se hlásí na emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. Ve zprávě prosím uveďte kromě důvodu k získání nových klíčů také své jméno a kontaktní údaje (email, telefon).

Nabídka členství ve VKH Brno

Rádi bychom Vám nabídli možnost stát se členy VKH Brno. Důvodem je možnost poskytnout všem, kteří mají zájem, různé výhody, slevy a zároveň získat pro VKH Brno kontakty a informace o členech pro lepší spolupráci a komunikaci. Doposud totiž taková databáze neexistuje. Celý projekt se teprve rozjíždí, ale do budoucna by mohla existovat členská karta, slevy na akce brněnského VKH, do knihkupectví, výhodné ceny na oblečení VKH, a třeba i pojištění sportovních akcí VKH. Možnost podepsat přihlášku bude od začátku března na SC. Pro účast na budoucích akcích VKH nebude členství nutností. VKH Brno bude stále pro všechny, kteří se zde cítí dobře a chtějí akce navštěvovat. Podmínky vstupu: mladý člověk do 30 let, nejlépe student libovolné vysoké školy (ale není to nutnost). Chceme být nadále otevřeni všem, kteří činnost brněnského VKH považují za dobré dílo.

 

(Nejen) diecézní akce

Žabovřeské rozmlouvání - Cesta k Finisterre

Srdečně zveme na další setkání ze série Žabovřeské rozmlouvání, které se uskuteční ve středu 20. února od 19 hodin v kostele Panny Marie Pomocnice u salesiánů v Žabovřeskách. Jako host tentokrát vystoupí Radka Těšíková, kterou můžete mj. potkávat v našem jezuitském kostele jako členku naší jezuitské scholy :-) Ráďa bude vyprávět o své 1000 km dlouhé pouti přes Santiago de Compostela do Finisterre (mys na západě Španělska), kterou podnikla v minulém roce. A nejen to. Během roku také stíhá vystupovat po kavárnách se svou kapelou, se kterou skládají vlastní písně. Účastníci Rozmlouvání se tak mohou těšit nejen na promítání fotek z pouti a spoustu zážitků, ale i vystoupení Rádi s kapelou :-)

Změna pořadu bohoslužeb v kostele sv. Michala

Jedním z požadavků v internetové anketě (konané na podzim roku 2018) ohledně časů bohoslužeb bylo zavedení večerní mše svaté ve 20 hodin v centru Brna. V týdnu od 28. ledna se začnou takové mše konat v kostele u sv. Michala (Dominikánské náměstí). Od tohoto data budou tamější mše (vyjma neděle) probíhat pouze v úterýčtvrtek a sobotu (s nedělními texty) ve 20 hodin. V pondělí, středu a pátek mše svaté nebudou. Mše svaté v neděli budou slouženy v 10:30, v 15 hodin (dle misálu z r. 1962) a v 18:30. Nedělní mše svatá v 9 hodin se ruší.

Výzkum na téma “Spiritualita a zdraví”

Výzkum na téma "Spiritualita a zdraví" pod záštitou Cyrilometodějské teologické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci hledá dobrovolníky pro experiment. Pro bližší info a zájemci se hlaste prosím na adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

 

Externí akce a ohlášky

Večery chval

Evangelizačně zaměřené chvály u jezuitů každé úterý od 18:30.

Modlitební setkání s písněmi chval u minoritů každou třetí středu v měsíci od 18:18.

Postní duchovní obnova pro děvčata od 18 let

Přijměte pozvání na víkendovou duchovní obnovu pro děvčata (starší 18 let), kterou pořádají Milosrdné sestry sv. Kříže v Kroměříži. Obnova pod názvem Josef Egyptský a jeho bratři se koná ve dnech 8. - 10. března a povede ji P. Roman Macura. S sebou: Bibli, zápisník, osobní věci. Těšit se můžete na ztišení a rozjímání, přednášky, modlitby, mše svaté, možnost svátosti smíření a další. Přihlášky a další dotazy směřujte sestře Beatě Zemanové na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. či na číslo 736 606 391.

VIR – Postní duchovní obnova pro mladé muže od 17 do 35 let

Srdečně zveme na postní duchovní obnovu pro mladé muže (17 - 35 let), která se koná o víkendu 8. - 10. března v Arcibiskupském kněžském semináři v Olomouci. Rekolekce vede P. Jan Krbec. Těšit se můžete na rozjímání nad Písmem, lectio divina, adorace, promluvy, příležitost k duchovnímu rozhovoru či svátosti smíření a další. Přihlašování je možné do 1. března pomocí tohoto formuláře. Bližší informace získáte na webu kněžského semináře či emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Postní duchovní obnovu pro dívky od 18 do 35 let

Zveme na postní duchovní obnovu pro ženy a dívky, která se uskuteční o víkendu 29. - 31. března ve Slavonicích (Adresa: Náměsti míru 477). Obnovu na téma Beránek, který byl pro nás obětován pořádají sestry boromejky a exercitátor bude P. Karel Janů. Příjezd v pátek mezi 14-17 hod, ukončení v neděli po obědě. S sebou: Bibli, růženec, breviář (kdo má), spacák, přezůvky. Cena je dobrovolná, věk: 18 – 35. Přihlášky a případné dotazy posílejte na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo sms na číslo +420 723 477  525.

Schola na Petrově hledá nové členy

Členové scholy hrající na studentských mších na Petrově potřebují posílit své řady a hledají hudebníky i zpěváky. Zájemci mohou přijít na jejich zkoušku, která je vždy v úterý od 17:45 na faře na Petrově.

Charita hledá osobní asistenty

Charita Brno hledá sociálně cítící muže i ženy (třeba studenty) pro službu osobní asistence. Náplní práce jsou zejména doprovody po Brně. Jedná se o flexibilní práci na DPP. Pro více informací pište na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.Další informace také na tomto odkazu.

Hledáme animátory

Baví tě práce s dětmi​? Rád bys využil smysluplně svůj volný čas a rozvíjel svůj talent a potenciál​? Hledáme animátory pro Salesiánské středisko mládeže — dům dětí a mládeže Brno-Žabovřesky do kroužků​, otevřeného klubu​, posilovny nebo doučování​. Výběr je na tobě. Co je potřeba? Pouze 3 věci: věk min. 17 let​, čas (stačí i jedna hodina týdně), napsat e-mail na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.Pokud váháš a nevíš, zda je to to pravé, i tak mi napiš​ e-mail a já ti ráda podám více​ informací​ :-) Těšíme se na Tebe​!

Studenti pro život

Pod záštitou Hnutí pro život ČR vznikla iniciativa Studenti pro život (+mladí, kteří již nestudují), prostřednictvím které se snažíme oslovit mladé sympatizanty, kteří by rádi šířili pro-life kulturu ve společnosti, primárně však na školách, ve farnostech a společenstvích. Studentům nabízíme možnost zapojit se do zajímavých aktivit formou dobrovolnictví​. Je zde také velké pole působnosti pro osobní rozvoj a seberealizaci dle talentů každého jednotlivce. Chceme se vzájemně podporovat a inspirovat​, aby tak mohlo vzniknout něco dobrého ​a smysluplného​. Bližší informace na tomto odkazu.

Studentská online poradna

Začala fungovat online Studentská poradna, která může radit v citlivých záležitostech na emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. K dotazům o průběhu studia, stipendiích a podobně můžete využít web jakvystudovat.cz Jsou tu pro vás ve dne, v noci a mají ambasadory z různých fakult