Ohlášky 15. ledna 2018

 

Pondělí 15.1.
19:00 večerní u jezuitů za Provozně ekonomickou fakultu MENDELU
Úterý 16.1. 19:00 chvály u jezuitů
    18:00 mládežnická u Máří Magdaleny, od 17:30 adorace, společenství o. Pia
    18:00 mše svatá pro mládež u minoritů
po mši adorace a společenství mladých
    19:00 Mládežnická na Petrově (po mši spolčo)
    19:00 mše svatá pro mládež ve Starém Lískovci
po mši setkání mladých ve farní učebně
Středa 17.1. 7:30 snídaňová u jezuitů
Čtvrtek 18.1. 18:00 mše svatá pro mládež u salesiánů v Žabovřeskách
Pondělí 22.1. 19:00 večerní u jezuitů za Fakultu strojního inženýrství VUT

Přihlašování na čtění a modlitby najdeš v odkaze zde: https://goo.gl/TaerUj. Více informací na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Akce VKH

Plesy VKH

Jako každý rok se můžete těšit hned na dva plesy VKH! Reprezentační ples VKH a
Mladých lidovců proběhne 2. února 2018 a [P]lesní ples VKH 12. února 2018. Oba
plesy proběhnou v Semilasse.

Dnes po mši probíhá osobní prodej vstupenek na oba naše plesy!!! Neváhejte a kupte si lístek na oba dva a získáte slevu 30 Kč, platí pouze při osobním prodeji.

Dobrovolníci na plesy!!

Stále hledáme dobrovolníky, kteří by pomohli s přípravou a realizací obou plesů.
Případným zájemcům děkujeme!

Prezentace vašeho společenství na webu VKH

Jako VKH Brno nabízíme prezentaci, společenství, komunit a hnutí, na našem webu.

Buřtguláš hledá herce/herečky

Stále se můžete přidat k našemu divadelnímu spolku Buřtguláš. Letos budeme hrát Šíleně smutnou princeznu. Zkoušky jsou každé pondělí po mši a sraz je u oltáře.

 

Spolča

Jakubčata

Po-Pá (kromě středy) ranné chvály v 7:15.

Po 20:15 stretko na faře u sv. Jakuba.

Út 19:00 chvály v jezuitskom kostole.

Ne 19:00 Slovenská sv. omša sprevádzaná jakubčiatskym zborom a po nej bude čajovňa.

Spolčo v Brně-Husovicích

Každý čtvrtek od 19:00 se ve františkánské farnosti Brno-Husovice (při kostele Nejsvětějšího Srdce Páně) schází společenství mladých vysokoškoláků. Rádi mezi sebe přijmou nové lidi, a proto neváhej a přijď! Těší se i na Tebe.

Spolčo LUSK

Spolčo LUSK se schází pravidelně každé úterý od 19:00 na faře v Husovicích.  Jsme parta studentů, nejen z Mendlovy univerzity. Společně se modlíme, čteme Písmo, hrajeme hry a občas i vyrazíme na výlet. Chceš-li patřit mezi nás, rádi tě uvidíme :-). Pro více informací piš na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Spolčo Žabinec

Schází se každý čtvrtek po studentské mši u salesiánů v Žabovřeskách, která je v 18:00. Začíná modlitbou a večeří, pokračuje se programem.

Královopolské spolčo

Ve farnosti Královo Pole je obnoveno společensví mládeže. Nově se mládež a studenti budou scházet jednou za 14 dní po páteční večerní mši svaté (od cca 19:30). (Poprvé v pátek 20. října.)

Cílem těchto setkání je společná modlitba, vzájemná podpora, příprava různých akcí ve farnosti, hry a zábava a mnoho dalšího.

Spolčo na Starém Brně

Na faře u baziliky na Starém Brně vás uvítají hned dvě nová spolča. V úterý od 20:00 pro mladé (20-30 let) a ve čtvrtek v 18:00 (pro 30+). Nemějte strach a přijďte.

Společenství o. Pia zve do scholy

Společenství mladých o. Pia, které se schází v úterý večer v kostele Máří Magdaleny, zve všechny zájemce do scholy. Rádi uvítáme nové hudebníky, hudebnice, zpěváky i zpěvačky, kteří by spolu s námi doprovázeli mše svaté. Zkoušku začínáme v úterý v 16:30 v prostorech sakristie, mše začíná v 18:00. Těšíme se na všechny!

Kontakt kde je potřeba se nahlásit: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a nebo přímo u scholy po mši svaté.

Komunita Emmanuel

Komunita Emmanuel zve do jejich spolča. Jsme skupina mladých věřících kolem komunity Emmanuel.

V Brně komunita pořádá řadu akcí, pro mladé jsou to: Mše svatá pro mladé, otevřený večer pro mladé, mezinárodní setkání, Fórum mladých v Nitře, Informace o evagelizačních školách a další.

Více info na: facebook: Mladí komunity Emmanuel, web: www.mladi.emmanuel.cz

 

Externí akce

Nově začínající duchovní obnovy pro mládež "Skvělba"

Zveme Vás na duchovní obnovy pro mládež s názvem "Skvělba" (= skvělá volba). Obnovy jsou určeny pro mladé od 15 do 25 let a probíhají v duchovním centru na Vranově u Brna 1 x za měsíc, vždy v sobotu od 10 do 16:30. V programu je mše svatá, adorace, katecheze, příležitost ke svátosti smíření nebo duch. rozhovoru,ale také služba druhým - v tomto školním roce se budou mladí v odpoledním programu věnovat dětem z vranovské farnosti a dětského domova. Cílem obnov je duchovní růst mladých skrze modlitbu a také skrze zkušenost radosti ze služby druhým. Obnovy vedou řeholníci z různých komunit brněnské diecéze (každou obnovu vede jiné společenství). Stálé duchovní zázemí budou tvořit P. Slavomír Peklanský SAC, S. Johanka Motyl a S. Zdislava Nosková. Obnovy jsou pořádány pod záštitou Pastorace povolání, kterou má v naší diecézi na starosti P. Marek Dunda a jejím delegátem při ČBK je Mons. Pavel Konzbul. Nejbližší duchovní obnova bude v sobotu 13. 1. 2018 a povedou ji bratři pallotini.

Kurz přípravy na manželství

Zveme vás na kurs Příprava na manželství, která začíná v neděli 4. března. Bližší informace jsou na nástěnce v kostele i na SC, a dále na https://www.facebook.com/vztahovekursy/ a také na www.manzelskevecery.cz

Večery chval

Každou třetí středu v měsíci od 18:30 probíhá večer chval v kostele sv. Janů (u Minoritů). Odkaz na stránky zde

Mše za Charitu

Každý první pátek v měsíci v 8:00 je v kostele svatého Jakuba sloužena mše za Charitu.

Řeckokatolická liturgie

Každou neděli v 10:15 jste zváni na řeckokatolickou liturgii v kostele sv. Marie Magdalény. Tato liturgie je platná i pro římskokatolíky :-)

Modlitba tancem

Společenství Modlitba tancem sdružuje mladé ženy, které spojuje láska k Bohu a k tanci. Modlí se na své životní partnery i za životní povolání. Modlí se slovem, zpěvem a tancem. Setkání probíhá každé druhé úterý v 18:30 - 20:30. Bližší info: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Video na signaly.cz

Křesťanský web signaly.cz natočili evangelizační video, které má atraktivním způsobem přiblížit církev a křesťanství mladým věřícím, ale i hledajícím a nevěřícím.

Koukněte se na něj zde.

Petice

Kdo může, ať podepíše petici proti návrhům ohledně nové konstituce OSN o lidských právech, která chce navrhnout legální euthanasii a interrupci ve všech zemích. Odkaz zde.

Nabídka práce

Oddělení vegetační ekologie a Paleoekologická laboratoř Botanického ústavu Akademie věd hledá pro své prostory v budově Lidická 25/27 uklízečku na čtvrtinový = částečný pracovní úvazek. Jedá se o flexibilní práci vhodnou pro studentku bydlící v centru Brna.

Zájemkyně se prosím obracejte na Markétu Fránkovou: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., mobil: 737 527 185.

Učitelka v MŠ s křesťanským zaměřením

Hledáme věřící, mladou, spolehlivou paní učitelku do státní mateřské školy s křesťanským zaměřením. A to od 2. ledna 2018 na plný úvazek. Webové stránky školy http://www.msuslunicek.estranky.cz/. V případu zájmu prosím posílejte životopis na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.