Ohlášky 11. března 2019

Pondělí 11.3. 19:00 večerní u jezuitů za Fakultu strojního inženýrství VUT
Úterý 12.3. 17:00 chvály v kostele sv. Rodiny na Grohově (přesun od jezuitů)
    18:00 studentská u minoritů
    19:00 mládežnická v katedrále sv. Petra a Pavla
    19:00 studentská ve Starém Lískovci
 Středa 13.3. 7:30 snídaňová u jezuitů
    19:00 večerní u jezuitů
Čtvrtek 14.3. 18:00 mládežnická u salesiánů
Pondělí 18.3. 19:00 večerní u jezuitů za Přírodovědeckou fakultu MU

Výzva pro všechny studenty: Studujete-li na fakultě, za kterou je sloužena mše, můžete se zapsat do tohoto online dokumentu k nesení darů, čtení nebo modlitbu přede mší. Děkujeme!

 

Akce VKH

Jarní taneční s VKH

Zveme všechny zájemce, kteří rádi tancují, na Jarní taneční s VKH Brno. Začínáme od pondělí 11. března u Salesiánů v Žabovřeskách. Těšit se můžete na devět lekcí s lektorem Matějem Kutálkem. Cena 600 Kč. Bližší informace a možnost přihlašování v této tabulce. Stále je volných několik málo volných míst. Je možné se ještě přihlásit!

Tematické kázání na středeční večerní mši svaté

Zveme Vás na další tematické kázání, které si můžete poslechnout ve středu 13. března na studentské večerní mši svaté u jezuitů. O pátém přikázání promluví dlouholetý vojenský kaplan, kterého všichni známe :-), P. Jan Pacner.

Charitní VKH blešák

V pondělí 8. dubna po studentské mši svaté proběhne tradiční (obroční) akce Charitní blešák. Letošní výtěžek poputuje na konto organizace Mary's Meals, která zprostředkovává vzdělání a jídlo dětem v Africe. I vy se můžete podílet na blešáku nejen svojí účastí, ale taky přispěním nějakým tím kouskem ze šatníku, pěknou knížkou či jinou drobností. Tyto věci, prosím, přineste do konce března v otevírací době na Studentské centrum. Pokud se chcete více dozvědět o organizaci Mary's Meals, zveme vás v pondělí 25. března po mši svaté do Auly Martina Středy, kde se bude konat přednáška zaměřená na jejich činnost a promítání filmu.

Duchovní doprovázení v postní době

Kněží a řeholnice při VKH nabízejí postní doprovázení v modlitbě pro studenty, kteří by chtěli prožít letošní půst více duchovně, "zdokonalit se" v modlitbě a připravit se na nadcházející Velikonoce. Podmínkou doprovázení je, že se student bude věnovat alespoň půl hodiny denně modlitbě nebo rozjímání nad Písmem. Zájemci mohou přijít v pondělí 11. března po studentské mši do sakristie nebo napsat na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Výtěžek sbírky na adoptované Haiťánky
Na Popeleční středu jste na naše dvě děti, adoptované na dálku, darovali rekordních 25 281 Kč. Srdečně děkujeme!

Sháníme výpomoc na Studentské centrum

Sháníme jednoho, možná více lidí (záleží na zájmu), kteří by pomohli s fungováním SC. Rádi bychom SC nechali otevřené co nejdelší čas, ale kapacitně to není aktuálně možné, proto by hlavní náplní bylo vypomoci s otevírací dobou. Případné další činnosti by byly dle zájmu a dohody. Zájemci se mohou hlásit na emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., popř. telefonicky (kontakt na webu). V případě vzájemné dohody můžeme uzavřít DPČ nebo DPP.

Volejbal s VKH

Máte rádi volejbal? Cítíte potřebu se po náročném týdnu odreagovat? Máme pro Vás skvělou příležitost! Každý čtvrtek ve 19:30 máte možnost, jít si zahrát do tělocvičny (ZŠ Elišky Přemyslovny) ve Starém Lískovci volejbal. Nemusíte být žádný profík, stačí mít chuť a zbytek už přijde. Zájemci se mohou nahlásit do této tabulky. Cena za večer je 50 Kč, více informací na webu VKH.

Čtení a dary na mších za vaši fakultu

Hledáme dobrovolníky, kteří by si vzali modlitbu přede mší, čtení či přinášení darů, když bude mše sloužena za fakultu, na které studují, nebo i jindy. Zapisovat se můžete do tabulky nebo na mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.Děkujeme!

Nabídka členství ve VKH Brno

Rádi bychom Vám nabídli možnost stát se členy VKH Brno. Důvodem je možnost poskytnout všem, kteří mají zájem, různé výhody, slevy a zároveň získat pro VKH Brno kontakty a informace o členech pro lepší spolupráci a komunikaci. Doposud totiž taková databáze neexistuje. Celý projekt se teprve rozjíždí, ale do budoucna by mohla existovat členská karta, slevy na akce brněnského VKH, do knihkupectví, výhodné ceny na oblečení VKH, a třeba i pojištění sportovních akcí VKH. Možnost podepsat přihlášku bude od začátku března na SC. Pro účast na budoucích akcích VKH nebude členství nutností. VKH Brno bude stále pro všechny, kteří se zde cítí dobře a chtějí akce navštěvovat. Podmínky vstupu: mladý člověk do 30 let, nejlépe student libovolné vysoké školy (ale není to nutnost). Chceme být nadále otevřeni všem, kteří činnost brněnského VKH považují za dobré dílo.

Středeční schola u jezuitů hledá nové členy

Máte rádi zpěv? Zpíváte rádi nejen doma o samotě? Tak přijďte ukázat svůj talent do středeční jezuitské scholy. Středeční schola se schází a zpívá na večerních studentských vždy jednou za 14 dnů. Zkoušky začínají vždy v 17:40 v aule Martina Středy. Těšíme se na Vás! 

 

(Nejen) diecézní akce

Změna pořadu bohoslužeb v kostele sv. Michala

Večerní mše svaté ve 20 hodin jsou v kostele sv. Michala v Brně (Dominikánské náměstí) vždy v úterý, čtvrtek, sobotu a také na slavnosti (ve všední dny mimo neděle) např. na Popeleční středu (6. 3.) či slavnost sv. Josefa (19. 3.).

Pozvánka na Žabovřeské rozmlouvání

Ve středu 13. března v 19 hodin se v kostele Panny Marie Pomocnice v Brně-Žabovřeskách koná Žabovřeské rozmlouvání se známým spisovatelem a publicistou Alešem Palánem. S moderátorem P. Zdeňkem Jančaříkem si budou povídat o jeho knihách, o tom, proč zůstávat angažovaný v rámci naší civilizace, nebo zda je lepší z ní utéci a zůstávat o někde o samotě s Pánem Bohem. Rozmlouvání bude přenášeno přímým přenosem na Facebooku Boscopoint.

GoodWays – výzva pro dobrodruhy

Chceš o prázdninách zažít něco nového? Vyrazit na cesty za dobrodružstvím? Pojď s námi do závodu, který tě dostane z komfortní zóny a ve kterém můžeš pomoci druhým! Přidej se na www.goodways.cz nebo na FB.

Výzkum na téma “Spiritualita a zdraví”

Zúčastněte se výzkumu na téma "Spiritualita a zdraví" pod záštitou Cyrilometodějské teologické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Výzkumníci stále hledají dobrovolníky pro experiment. Pro bližší informace se prosím hlaste na emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Externí akce a ohlášky

Schola Rytmig sbírá peníze na nové CD

Pražská schola Rytmig se chystá nahrát druhé autorské CD, jak jinak než plné křesťanských písní. A na to, aby mohli CD vydat, jim schází už jenom trochu peněz. Proto, pokud by někdo chtěl udělat dobrý skutek, či nějaký student nevěděl, co s ušetřenými “zlaťáky” za jízdné, může podpořit právě tuto scholu a případně si vybrat odměnu za svůj dobrý čin v následujícím odkazu.

Večery chval

Evangelizačně zaměřené chvály u jezuitů každé úterý od 18:30.

V úterý 12. března se chvály mimořádně uskuteční v kostele sv. Rodiny na Grohově.

Modlitební setkání s písněmi chval u minoritů každou třetí středu v měsíci od 18:18.

Postní duchovní obnovu pro dívky od 18 do 35 let

Zveme na postní duchovní obnovu pro ženy a dívky, která se uskuteční o víkendu 29. - 31. března ve Slavonicích (Adresa: Náměsti míru 477). Obnovu na téma Beránek, který byl pro nás obětován pořádají sestry boromejky a exercitátor bude P. Karel Janů. Příjezd v pátek mezi 14-17 hod, ukončení v neděli po obědě. S sebou: Bibli, růženec, breviář (kdo má), spacák, přezůvky. Cena je dobrovolná, věk: 18 – 35. Přihlášky a případné dotazy posílejte na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo sms na číslo +420 723 477  525.

Schola na Petrově hledá nové členy

Členové scholy hrající na studentských mších na Petrově potřebují posílit své řady a hledají hudebníky i zpěváky. Zájemci mohou přijít na jejich zkoušku, která je vždy v úterý od 17:45 na faře na Petrově.

Sdružení Archa community hledá dobrovolníky na tábor pro děti s postižením

Tábor se koná od neděle 30. 6. od 15 hod do soboty 6. 7. 2019 do 17 hod. v rekreačním zařízení Vyhlídka v Češkovicích u Blanska (www.vyhlidka-blansko.cz). Dobrovolník pomáhá po celý týden jednomu dítěti ve všech jeho potřebách. Není třeba se bát, zkušení asistenti vám rádi pomohou. Dobrovolník má pobyt zdarma. V případě zájmu a zjištění více informací se hlaste na mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo na telefon 603 380 256. Více o Archa community na webu: www.archa-community.cz

Charita hledá osobní asistenty

Charita Brno hledá sociálně cítící muže i ženy (třeba studenty) pro službu osobní asistence. Náplní práce jsou zejména doprovody po Brně. Jedná se o flexibilní práci na DPP. Pro více informací pište na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.Další informace také na tomto odkazu.

Domov pro seniory Věstonická hledá dobrovolníky

V domově seniorů Věstonická v Brně (zastávka Malá Klajdovka) hledají dobrovolníky, kteří by našli chvíli času, kterou by strávili s tamějšími seniory (největší “poptávka” je po lidech, kteří by šli s některým z klientů například ven na procházku - sami jít nemohou). Návod jak pomoci, najdete na webu Maltézské pomoci.

Hledáme animátory

Baví tě práce s dětmi​? Rád bys využil smysluplně svůj volný čas a rozvíjel svůj talent a potenciál​? Hledáme animátory pro Salesiánské středisko mládeže — dům dětí a mládeže Brno-Žabovřesky do kroužků​, otevřeného klubu​, posilovny nebo doučování​. Výběr je na tobě. Co je potřeba? Pouze 3 věci: věk min. 17 let​, čas (stačí i jedna hodina týdně), napsat e-mail na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.Pokud váháš a nevíš, zda je to to pravé, i tak mi napiš​ e-mail a já ti ráda podám více​ informací​ :-) Těšíme se na Tebe​!

Studenti pro život

Pod záštitou Hnutí pro život ČR vznikla iniciativa Studenti pro život (+mladí, kteří již nestudují), prostřednictvím které se snažíme oslovit mladé sympatizanty, kteří by rádi šířili pro-life kulturu ve společnosti, primárně však na školách, ve farnostech a společenstvích. Studentům nabízíme možnost zapojit se do zajímavých aktivit formou dobrovolnictví​. Je zde také velké pole působnosti pro osobní rozvoj a seberealizaci dle talentů každého jednotlivce. Chceme se vzájemně podporovat a inspirovat​, aby tak mohlo vzniknout něco dobrého ​a smysluplného​. Bližší informace na tomto odkazu.

Studentská online poradna

Začala fungovat online Studentská poradna, která může radit v citlivých záležitostech na emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. K dotazům o průběhu studia, stipendiích a podobně můžete využít web jakvystudovat.cz Jsou tu pro vás ve dne, v noci a mají ambasadory z různých fakult