Skip to main content

VKH - kdo jsme a proč vůbec?

Čas na změnu?!
Poděl se s námi o Tvoji zkušenost, proč má pro Tebe VKH smysl?
Je to jedinečná možnost zasáhnout do chodu VKH nebo povzbudit radní, že jejich služba má smysl. Konkrétně nám můžeš ukázat v čem a jak Ti nejvíc pomáhá nebo co Ti naopak chybí.
Věnuj nám pět minut svého času a vyplň krátký formulář.
Děkujeme

CS:FD aneb Církevní silvestr filmové databáze

Dámy a pánové, konečně je to tady!!! Církevní silvestr!
Tentokrát ve stylu filmových hrdinů! Bude se rozhodně na co těšit!
Další informace budeme dodávat průběžně.

A kdo už teď ví, že by nám s tím chtěl pomoci, tak ať se zapíše jako dobrovolník.

Poznej jezuitský kostel s páterem Čunkem

V pondělí 13. 11. máš po studentské (v 19 h) jedinečnou možnost objevit krásy jezuitského kostela s páterem Josefem Čunkem.
Chodíš k jezuitům hned několikrát týdně, ale o kostele samotném nevíš vůbec nic? Nestuduj to doma sám, společně nahlédneme do zajímavých míst a dozvíme se spoustu nových informací (které nám doposud zůstávaly utajeny).

Když život nejde podle našich představ

Ahoj, máme tu další přednášku. Tentokrát na téma: Když život nejde podle našich představ. Půjde o představení projektu: Nesoudíme. Pomáháme., který pomáhá nečekaně těhotným. Řeč bude také o problematice se kterou se v poradně Lince pomoci - nejvíce setkávají (PAS - postabortivní syndrom).
Zaujalo vás toto téma? tak si ho přijďte poslechnout v pondělí 6.11.2017 (po mši 20:10) do auly Martina Středy.

Končí přihlašování na přípravy ke svátostem

Je poslední možnost přihlásit se na přípravu k přijetí svátostí probíhající při VKH. Katecheze jsou buď v pondělí (S. Františka Majerčíková, DKL), v úterý (P. Ladislav Nosek, SJ) nebo ve středu (P. Pavel Kafka). Kontakt: Sestra Jana Zachovalová, spravcesc@vkhbrno.cz. Katecheze je možno navštěvovat i jen čistě ze zájmu.

Varhanní koncert u jezuitů

Srdečně zveme na nedlouhý varhanní koncert v pondělí 30.10. po studentské mši v 19 hod. (tzn. kolem 20 hod.). Účinkují: Varhaník petrovské katedrály mgr. Petr Kolař (více zde) a ing. Ondřej Krňávek (na trubku). O varhanách v našem kostele Nanebevzetí Panny Marie viz více např. zde.

Pozor změna!!!

Připravte si své diáře a propisky a pozorně čtěte:

Mishmash Párty se koná ve středu 29. listopadu čtvrtek 30. listopadu ve 20.00!

Noční růžencová pouť

Růženec. Příroda. Boží přítomnost. Společenství. Světla ve tmě. Život v plnosti. Pojď s námi ven z hluku města. Zpomalit. Potkat se s Ním!

VKH pořádá spolu se Společenstvím Jakubčatá noční růžencovou pouť. Začínáme ve čtvrtek 26.10. v 18:30 na konečné šaliny 6 (Královo Pole, nádraží). Pouť zakončíme mší svatou v 20:30 v kostele sv. Vavřince v Řečkovicích.

P.S. Vezmi sebe, kamarády, baterku, pevnější boty a o zbytek se postará On. Těšíme se na Tebe!

Netradiční bohoslužby

Zveme vás na přednášku o netradičních bohoslužbách, kterou bude přednášet evangelický pastor, který káže nad pivem v klubu Desert a chtěl by se s vámi podělit o své zkušenosti. Přijď si i ty poslechnout netradiční a zajímavou přednášku do hospody. Na tuto přednášku je omezena kapacita, proto neváhej a přihlas se co nejdřív.

Otevřeně o zpovědi s Pavlem Kafkou

A je to tady! První přednáška semestru a hned z kraje nebudeme žádní troškaři. Naše pozvání přijal Pavel Kafka, který s námi otevře téma zpovědi, ve kterém není žádný začátečník a rozhodně se máme na co těšit.
Ve středu 25. října začínáme už v 19 hodin mší svatou v kostele "u jezuitů" a potom se společně přesuneme do auly Martina Středy.