Skip to main content

Ohlášky 30. října 2017

30. ŘÍJNA 2017

MŠE

Pondělí

30.10.

19:00

večerní u jezuitů za Fakultu výtvarných umění VUT

Úterý

31.10.

19:00

chvály u jezuitů

   

18:00

mládežnická u Máří Magdaleny, od 17:30 adorace, společenství o. Pia

   

18:00

mše svatá pro mládež u minoritů

       po mši adorace a společenství mladých

   

19:00

Mládežnická na Petrově (po mši spolčo)

   

19:00

mše svatá pro mládež ve Starém Lískovci

      po mši setkání mladých ve farní učebně

Středa

1.11.

7:30

snídaňová u jezuitů

   

19:00

večerní u jezuitů

Čtvrtek

2.11.

18:00

mše svatá pro mládež u salesiánů v Žabovřeskách

Pondělí

6.11.

19:00

večerní u jezuitů za vyšší odborné školy

AKCE VKH

Varhanní koncert

Jste zváni na nedlouhý varhanní koncert již dnes po studentské mši (cca ve 20:10).

Účinkují: Varhaník petrovské katedrály Mgr. Petr Kolař a Ing. Ondřej Krňávek (na trubku).

Tak nikam po mši neutíkejte a zaposlouchejte se do “našich” krásných nových varhan a  trubky :).

Netradiční bohoslužby

Srdečně vás zveme na přednášku, která proběhne tuo středu 1. listopadu po studentské mši. Bude ji mít Štěpán Hájek, evangelický kněz, který pořádá netradiční bohoslužby nad pivem v klubu Dezert a chtěl by se s vámi podělit o své zkušenosti. Pozor, počet místo omezen, zhruba 25 lidí. Zapisovat se můžete na arch papíru vzadu v kostele. Sraz bude po mši před kostelem. Přednáška bude poté probíhat v hospodě.

Když život nejde podle našich představ

Projekt Nesoudíme. Pomáháme., který pomáhá nečekaně těhotným a také problematiku, se kterou se v poradně Lince pomoci - nejvíce setkáváme (PAS - postabortivní syndrom). Proběhne příští pondělí 6. listopadu po mši v aule Martina Středy.

Přednáška Tomský: G. K. Chesterton

Ve středu 9. listopadu v 17:00 jste zváni do kavárny ERA na zajímavou přednášku na téma Tomský: G. K. Chesterton. Alexandr Tomský, nakladatel, který vedl exilové vydavatelství v Londýně. Kardinálem Dukou byl oceněn za konzervativní publicistiku.

G. K. Chesterton byl britský spisovatel, který v anglosaském světě patří po Shakespearovi k nejcitovanějším.

Víkendovka nejen pro prváky

Jste v prváku a nevíte, kde vám hlava stojí? Nebojte se, je tu Víkendovka (nejen) pro prváky! Uskuteční se v termínu 10.-12. listopadu (pozor! ve studentských diářích je datum jiné). Můžete se přihlašovat na fb a později i na stránkách vkhbrno.cz, či přímo napište na email vikendovky@vkhbrno.cz. Všechny další informace budou upřesněny později.

Středeční schola

Pokud byste rádi, můžete se aktivně účastnit středeční mše svaté jako zpěvák či hudebník ve schole. Zkouška je vždy přede mší v aule Martina Středy v 17:40.

Kontakt: Eliška Hegerová,  775 047 290, eliska.hegerova@seznam.cz

Komentovaná prohlídka kostela u jezuitů

V pondělí 13. listopadu bude po mši svaté (cca 20:10) prohlídka kostela u jezuitů s otcem Čunkem (jezuita).

Příprava k přijetí svátostí

Je poslední možnost přihlásit se na přípravu k přijetí svátostí probíhající při VKH. Katecheze jsou buď v pondělí (S. Františka Majerčíková, DKL), v úterý (P. Ladislav Nosek, SJ) nebo ve středu (P. Pavel Kafka). Katecheze můžte navštěvovat i jen čistě ze zájmu.

Kontakt: Sestra Jana Zachovalová, spravcesc@vkhbrno.cz.

Přihlašování na čtení a modlitby!

Existuje odkaz https://goo.gl/TaerUj kam se můžete napsat k jednotlivým čtením a modlitbám při pondělní mši svaté. Až se zapíšte, napište zároveň email s vybraným datem a vaším jménem na duchovni@vkhbrno.cz. Více info v odkaze :)

Studentský Velehrad 2018

Jak jsme již ohlašovali, 19.-22. dubna 2018 se uskuteční akce s názvem Studentský Velehrad, na které byste opravdu měli být! Tým těch nejlepších už několik měsíců pracuje na organizaci této akce, na které se můžete těšit na své vrstevníky, plno zábavy, přednášek, workshopů, koncertů, duchovního programu,... Přihlašování bude již brzy zahájeno. Těšíme se na vás! Odkaz na událost fb

Odkaz na minulý ročník setkání zde

Akce DCM

Víkend 19+  je určený pro všechny vysokoškoláky a pracující. Jediná akce, na které se nemusíš bát, že budeš nejstarší. Čeká tě kvalitní duchovní program, obohacující katecheze, zajímavý host a taky hry a aktivity, při kterých nesmíš bát, že se zašpiníš. Akce proběhne 10.-12. listopadu 2017 v Osové Bitýšce.

Aplikace “Mládež brněnské diecéze” je tu pro vás. Obsahuje pozvánky  na akce, cítát na týden, modlitby do společenství a je pravidělně aktualizovaná.

   https://play.google.com/store/apps/details?id=cz.signaly.brno.mladez

SPOLČA

Jakubčata

Po-Pá (kromě středy) ranné chvály v 7:15.

Po 20:15 stretko na faře u sv. Jakuba.

Út 19:00 chvály v jezuitskom kostole.

Ne 19:00 Slovenská sv. omša sprevádzaná jakubčiatskym zborom a po nej bude čajovňa.

Spolčo v Brně-Husovicích

Každý čtvrtek od 19:00 se ve františkánské farnosti Brno-Husovice (při kostele Nejsvětějšího Srdce Páně) schází společenství mladých vysokoškoláků. Rádi mezi sebe přijmou nové lidi, a proto neváhej a přijď! Těší se i na Tebe.

Spolčo LUSK

Spolčo LUSK se schází pravidelně každé úterý od 19:00 na faře v Husovicích.  Jsme parta studentů, nejen z Mendlovy univerzity. Společně se modlíme, čteme Písmo, hrajeme hry a občas i vyrazíme na výlet. Chceš-li patřit mezi nás, rádi tě uvidíme :-). První setkání letošního semestru proběhne v úterý 26. září. Pro více informací piš na stepmik@seznam.cz

Spolčo Žabinec

Schází se každý čtvrtek po studentské mši u salesiánů v Žabovřeskách, která je v 18:00. Začíná modlitbou a večeří, pokračuje se programem.

Královopolské spolčo

Ve farnosti Královo Pole je obnoveno společensví mládeže. Nově se mládež a studenti budou scházet jednou za 14 dní po páteční večerní mši svaté (od cca 19:30). (Poprvé v pátek 20. října.)

Cílem těchto setkání je společná modlitba, vzájemná podpora, příprava různých akcí ve farnosti, hry a zábava a mnoho dalšího.

EXTERNÍ AKCE

Večery chval

Každou třetí středu v měsíci od 18:30 probíhá večer chval v kostele sv. Janů (u Minoritů). Odkaz na stránky zde

Mše za Charitu

Každý první pátek v měsíci v 8:00 je v kostele svatého Jakuba sloužena mše za Charitu.

Řeckokatolická liturgie

Každou neděli v 10:15 jste zváni na řeckokatolickou liturgii v kostele sv. Marie Magdalény. Tato liturgie je platná i pro římskokatolíky :-).

Modlitba tancem

Společenství Modlitba tancem sdružuje mladé ženy, které spojuje láska k Bohu a k tanci. Modlí se na své životní partnery i za životní povolání. Modlí se slovem, zpěvem a tancem. Setkání probíhá každé druhé úterý v 18:30 - 20:30. Pro bližší informace pište na eliska.atelier@gmail.com.

iZIDOOR - aplikace pro studenty

V oceánu všemožných aplikací můžete najít i jednu velice prospěšnou a zbrusu novou, kterou je iZIDOOR.

iZIDOOR přináší mnoho podnětů pro vaši modlitbu, aktuální modlitební úmysly, průvodce duchovním životem. Každý den začněte s novým inspirativním citátem. Týdně zde objevíte aktuální úryvek evangelia s komentářem a mnoho dalšího.

Prožívejte liturgický rok se zajímavými světci, kteří mají co nabídnout do dnešních dnů.

Odkaz najdete zde: https://play.google.com/store/apps/details?id=cz.sdb.izidoor&hl=cs

7. ples Signaly.cz

A je to tady! Ani letos nepřijdete o tradiční ples Signálů! Sedmý ročník se uskuteční ve čtvrtek před státním svátkem 16. listopadu od 20:00 ve Společenském centru v Brně-Bystrci. K tanci a poslechu zahraje kapela Šumichrást Malbohár. Těšit se můžete na různé soutěže, oslavu výročí 10 let Signaly.cz i fotokoutek. Lístky za 150 Kč najdete zde

Večer chval s SBMkou ve Šlapanicích

Přijďte s námi prožít večer chval za doprovodu SBMky - Scholy brněnské mládeže, která opět vyjede za hranice Brna, aby se po dlouhé době nadechli čerstvého vzduchu.

Kdy a kde: ve středu 22. listopadu, v 19:00, kostel Nanebevzetí Panny Marie, Šlapanice

https://www.facebook.com/events/853535474822354/

Kurz biblické hebrejštiny

Jste zváni na Kurz biblické hebrejštiny - četba biblických textů. Jeho náplní je četba vybraných pasáží hebrejského textu Bible a rozbor gramatiky. Kurz je určen pro pokročilé studenty, ale v roce 2018/2019 se plánuje otevřít kurz pro začátečníky.

Více informací: Mgr. Jana Valová, e-mail: hebrejstina.brno@seznam.cz, tel.: 736 523 611

Přísně tajné vraždy (Oběšený farář)

Komunisté prakticky ihned po nástupu k moci v roce 1948 měli jasno, s kým bude nutné se vypořádat. Silnou skupinou lidí, které označili za nepřátele číslo jedna, byli především katoličtí kněží.

Jedním z takových případů, nad kterým visí řada otazníků, je náhlá „sebevražda“ pátera Ludvíka Sobka z Petrovic na Karvinsku. Lékařem byla stanovena jako příčina jeho smrti srdeční mrtvice. Na tom by nebylo jistě nic divného, pokud by pátera Sobka hospodyně s jeho sestrou nenašly oběšeného v okně…

http://www.ceskatelevize.cz/porady/10267422798-prisne-tajne-vrazdy/410235100221003-obeseny-farar/

Projekt „Inovuj seba a komunitu“

Dobrý deň, pozdravujem Vás zo Slovenska, sme organizácia , ktorá pracuje s deťmi a s mladými ľuďmi. Ak by ste mali v okolí mladého človeka, ktorý nemá prácu... alebo ho zaujíma práca s detmi a s mládežou, prepošlite túto informáciu ďalej.  Surne hladame dobrovolnika  z Ciech, z Bulharska a z Chorvátska.

Více na info na: www.ymca-nesvady.sk nebo betka@ymca-nesvady.sk, +421 905 490 632

Video na signaly.cz

Křesťanský web signaly.cz natočili evangelizační video, které má atraktivním způsobem přiblížit církev a křesťanství mladým věřícím, ale i hledajícím a nevěřícím.

Koukněte se na něj zde.

9.Moravsko-slezské akademické dny

Jste zváni na tuto akci s názvem Brněnský alumnát a jeho 210 stará historie, která se uskuteční v sobotu 18. listopadu v Brně. Můžete se těšit na blok čtyř přednášek. Přihlášky posílejte na mska@mska.biz. Více informací zde

Petice

Kdo může, ať podepíše petici proti návrhům ohledně nové konstituce OSN o lidských právech, která chce navrhnout legální euthanasii a interrupci ve všech zemích. Odkaz zde.

Pracovník údržby na biskupství

Biskupství brněnské hledá pro správu budov pracovníka údržby, nástup možný od prosince. Termín přihlášek, náplň činnosti a předpoklady na uchazeče jsou zde.

Dobrovolníci pro Salesiány

Máš volný čas, který chceš věnovat druhým? Jsi rád mezi mladými lidmi? Chceš trávit čas smysluplně? Pokud jsi alespoň na jednu otázku odpověděl kladně, přihlaš se jako dobrovolník k salesiánům do Brna-Žabovřesky a čeká tě přátelské prostředí, nové zkušenost, možnost seberealiace nebo také sport, hry a zábava a mnoho dalšího.

Pokud máš zájem, napiš na: orc@brno.sdb.cz a nebo koukni na webové stránky ZDE

Dobrovolník na hlídání dítěte

Mladá svobodná maminka, dálkově studující, s 15ti měsíčním a velmi společenským klučíkem, hledá dobrovolníka studenta či studentku na občasné hlídání podle domluvy. Možné i nepravidelně, cca 1-1.5h jednou za 14 dní nebo 3 týdny. Možno jít na procházku nebo hlídání v herně. Ozvat se můžete na email: 24jana@centrum.cz nebo tel: 605519201.

Hledá se dobrovolník

Kdo by chtěl nějakým způsobem pomoci, má nyní jedinečnou šanci. Jedni lidé poblíž Šilingrova náměstí občas potřebují pomoc (nejlépe muže) s přepravou vozíčkáře do/z bytu. Vše by bylo dle domluvy.

Pokud by byl někdo ochotný, tak asi ať napíše mně na mail webmaster@vkhbrno.cz

Dobrovolník pro Charitu Brno

Charita Brno hledá sociálně cítící nejen studenty – muže i ženy pro službu osobní asistence. Náplní práce jsou zejména doprovody po Brně. Jedná se o flexibilní práci na DPP. Pro více informací pište na e-mail rafael@brno.charita.cz