Skip to main content

Ohlášky 13. listopadu 2017

13. LISTOPADU 2017

MŠE

Pondělí

13.11.

19:00

večerní u jezuitů za Univerzitu obrany

Úterý

14.11.

19:00

chvály u jezuitů

   

18:00

mládežnická u Máří Magdaleny, od 17:30 adorace, společenství o. Pia

   

18:00

mše svatá pro mládež u minoritů

       po mši adorace a společenství mladých

   

19:00

Mládežnická na Petrově (po mši spolčo)

   

19:00

mše svatá pro mládež ve Starém Lískovci

      po mši setkání mladých ve farní učebně

Středa

15.11.

7:30

snídaňová u jezuitů

   

19:00

večerní u jezuitů

Čtvrtek

16.11.

18:00

mše svatá pro mládež u salesiánů v Žabovřeskách

Pondělí

20.11.

19:00

večerní u jezuitů za Právnickou fakultu MU

AKCE VKH

Komentovaná prohlídka kostela u jezuitů

V pondělí (dnes) 13. listopadu máš po studentské mši jedinečnou možnost objevit krásy jezuitského kostela s páterem Josefem Čunkem. Sraz po mši u oltáře.

Chodíš k jezuitům hned několikrát týdně, ale o kostele samotném nevíš skoro nic?

Nestuduj to doma sám, společně nahlédneme do zajímavých míst a dozvíme se spoustu nových informací (které nám doposud zůstávaly utajeny). :)

Přihlašování na čtení a modlitby!

Existuje odkaz https://goo.gl/TaerUj kam se můžete napsat k jednotlivým čtením a modlitbám. Pište se tam, kde vám to vyhovuje, u čtení klidně na víc míst, u modlitby se zkuste napsat ke mši za vaši fakultu. Pište na email s vybraným datem na duchovni@vkhbrno.cz

CS:FD

Pod touto zkratkou se neschovává nic jiného než největší akce VKH podzimu, aneb Církevní silvestr: filmová databáze. Jak již názvem napovídá, letošním tématem budou oblíbené filmové postavy. Akce proběhne ve čtvrtek 30. listopadu od 20:00 v Katolickém domě v Žebětíně. Dresscode je filmová postava.

STÁLE SHÁNÍME DOBROVOLNÍKY!

Buřtguláš hledá herce/herečky

Stále se můžete přidat k našemu divadelnímu spolku Buřtguláš. Letos budeme hrát Šíleně smutnou princeznu. Zkoušky jsou každé pondělí po mši a sraz je u oltáře.

Dobrovolníci do čajovny

Příjemné posezení v čajovně na SC (Kozí 8) potěší každého. Aby však toto potěšení mohlo nastat, tak je zapotřebí několik dobrých lidí, kteří se o čajovnu starají. Chceš pomáhat vytvářet příjemné chvíle pro ostatní? Tak se přidej a “čajovníci” Ti budou velice vděční!

Umění na SC

Hledá se umělec či umělci, kteří by rádi vystavili svá umělecká díla v galerce na Studentském centru. Nebojte se a napište na kultura@vkhbrno.cz. Děkujeme :)

SPOLČA

Jakubčata

Po-Pá (kromě středy) ranné chvály v 7:15.

Po 20:15 stretko na faře u sv. Jakuba.

Út 19:00 chvály v jezuitskom kostole.

Ne 19:00 Slovenská sv. omša sprevádzaná jakubčiatskym zborom a po nej bude čajovňa.

Spolčo v Brně-Husovicích

Každý čtvrtek od 19:00 se ve františkánské farnosti Brno-Husovice (při kostele Nejsvětějšího Srdce Páně) schází společenství mladých vysokoškoláků. Rádi mezi sebe přijmou nové lidi, a proto neváhej a přijď! Těší se i na Tebe.

Spolčo LUSK

Spolčo LUSK se schází pravidelně každé úterý od 19:00 na faře v Husovicích.  Jsme parta studentů, nejen z Mendlovy univerzity. Společně se modlíme, čteme Písmo, hrajeme hry a občas i vyrazíme na výlet. Chceš-li patřit mezi nás, rádi tě uvidíme :-). Pro více informací piš na stepmik@seznam.cz

Spolčo Žabinec

Schází se každý čtvrtek po studentské mši u salesiánů v Žabovřeskách, která je v 18:00. Začíná modlitbou a večeří, pokračuje se programem.

Královopolské spolčo

Ve farnosti Královo Pole je obnoveno společensví mládeže. Nově se mládež a studenti budou scházet jednou za 14 dní po páteční večerní mši svaté (od cca 19:30). (Poprvé v pátek 20. října.)

Cílem těchto setkání je společná modlitba, vzájemná podpora, příprava různých akcí ve farnosti, hry a zábava a mnoho dalšího.

Společenství o. Pia zve do scholy

Společenství mladých o. Pia, které se schází v úterý večer v kostele Máří Magdaleny, zve všechny zájemce do scholy. Rádi uvítáme nové hudebníky, hudebnice, zpěváky i zpěvačky, kteří by spolu s námi doprovázeli mše svaté. Zkoušku začínáme v úterý v 16:30 v prostorech sakristie, mše začíná v 18:00. Těšíme se na všechny!

Kontakt kde je potřeba se nahlásit: spolotcepia@gmail.com a nebo přímo u scholy po mši svaté.

EXTERNÍ AKCE

7. ples Signaly.cz

A je to tady! Ani letos nepřijdete o tradiční ples Signálů! Sedmý ročník se uskuteční ve čtvrtek před státním svátkem 16. listopadu od 20:00 ve Společenském centru v Brně-Bystrci. K tanci a poslechu zahraje kapela Šumichrást Malbohár. Těšit se můžete na různé soutěže, oslavu výročí 10 let Signaly.cz i fotokoutek. Lístky za 150 Kč najdete zde a více info ZDE.

Modlitba se zpěvy z Taizé

Srdečně vás zveme na pravidelnou modlitbu se zpěvy z Taizé v úterý 14. listopadu od 19:00 v kostele ČCE v Brně-Židenicích na Jílkově 74. Čeká nás zastavení se, zpěvy, modlitba, ticho... Těšíme se na setkání s vámi!

Večer chval s SBMkou ve Šlapanicích

Přijďte s námi prožít večer chval za doprovodu SBMky - Scholy brněnské mládeže, která opět vyjede za hranice Brna, aby se po dlouhé době nadechli čerstvého vzduchu.

Kdy a kde: ve středu 22. listopadu, v 19:00, kostel Nanebevzetí Panny Marie, Šlapanice

https://www.facebook.com/events/853535474822354/

Žabovřeské rozmlouvání s Ladislavem Heryánem

V úterý 28. listopadu v 19.00 se v kostele Panny Marie Pomocnice v Brně-Žabovřeskách koná Žabovřeské rozmlouvání se salesiánským knězem a kytaristou Ladislavem Heryánem. S moderátorem P. Zdeňkem Jančaříkem si budou povídat o knize Stopařem na této zemi, která vyšla na podzim v nakladatelství Portál. Autor v ní rekapituluje své kněžské působení mezi mladými lidmi na okraji, mezi lidmi z undergroundu a v mnoha dalších prostředích, v nichž se pohybuje. Při přednášce také zahraje na kytaru písně svých oblíbených kapel a písničkářů.

Večery chval

Každou třetí středu v měsíci od 18:30 probíhá večer chval v kostele sv. Janů (u Minoritů). Odkaz na stránky zde

Mše za Charitu

Každý první pátek v měsíci v 8:00 je v kostele svatého Jakuba sloužena mše za Charitu.

Řeckokatolická liturgie

Každou neděli v 10:15 jste zváni na řeckokatolickou liturgii v kostele sv. Marie Magdalény. Tato liturgie je platná i pro římskokatolíky :-)

Modlitba tancem

Společenství Modlitba tancem sdružuje mladé ženy, které spojuje láska k Bohu a k tanci. Modlí se na své životní partnery i za životní povolání. Modlí se slovem, zpěvem a tancem. Setkání probíhá každé druhé úterý v 18:30 - 20:30. Pro bližší informace pište na eliska.atelier@gmail.com.

Kurz biblické hebrejštiny

Jste zváni na Kurz biblické hebrejštiny - četba biblických textů. Jeho náplní je četba vybraných pasáží hebrejského textu Bible a rozbor gramatiky. Kurz je určen pro pokročilé studenty, ale v roce 2018/2019 se plánuje otevřít kurz pro začátečníky.

Více informací: Mgr. Jana Valová, e-mail: hebrejstina.brno@seznam.cz, tel.: 736 523 611

Přísně tajné vraždy (Oběšený farář)

Komunisté prakticky ihned po nástupu k moci v roce 1948 měli jasno, s kým bude nutné se vypořádat. Silnou skupinou lidí, které označili za nepřátele číslo jedna, byli především katoličtí kněží.

Jedním z takových případů, nad kterým visí řada otazníků, je náhlá „sebevražda“ pátera Ludvíka Sobka z Petrovic na Karvinsku. Lékařem byla stanovena jako příčina jeho smrti srdeční mrtvice. Na tom by nebylo jistě nic divného, pokud by pátera Sobka hospodyně s jeho sestrou nenašly oběšeného v okně…

http://www.ceskatelevize.cz/porady/10267422798-prisne-tajne-vrazdy/410235100221003-obeseny-farar/

Projekt „Inovuj seba a komunitu“

Dobrý deň, pozdravujem Vás zo Slovenska, sme organizácia , ktorá pracuje s deťmi a s mladými ľuďmi. Ak by ste mali v okolí mladého človeka, ktorý nemá prácu... alebo ho zaujíma práca s detmi a s mládežou, prepošlite túto informáciu ďalej.  Surne hladame dobrovolnika  z Ciech, z Bulharska a z Chorvátska.

Více na info na: www.ymca-nesvady.sk nebo betka@ymca-nesvady.sk, +421 905 490 632

Video na signaly.cz

Křesťanský web signaly.cz natočili evangelizační video, které má atraktivním způsobem přiblížit církev a křesťanství mladým věřícím, ale i hledajícím a nevěřícím.

Koukněte se na něj zde.

9. Moravsko-slezské akademické dny

Jste zváni na tuto akci s názvem Brněnský alumnát a jeho 210 stará historie, která se uskuteční v sobotu 18. listopadu v Brně. Můžete se těšit na blok čtyř přednášek. Přihlášky posílejte na mska@mska.biz. Více informací zde

Petice

Kdo může, ať podepíše petici proti návrhům ohledně nové konstituce OSN o lidských právech, která chce navrhnout legální euthanasii a interrupci ve všech zemích. Odkaz zde.

Pracovník údržby na biskupství

Biskupství brněnské hledá pro správu budov pracovníka údržby, nástup možný od prosince. Termín přihlášek, náplň činnosti a předpoklady na uchazeče jsou zde.

Učitelka v MŠ s křesťanským zaměřením

Hledáme věřící, mladou, spolehlivou paní učitelku do státní mateřské školy s křesťanským zaměřením. A to od 2. ledna 2018 na plný úvazek. Webové stránky školy http://www.msuslunicek.estranky.cz/. V případu zájmu prosím posílejte životopis na email svestkovamarta@seznam.cz

Dobrovolníci pro Salesiány

Máš volný čas, který chceš věnovat druhým? Jsi rád mezi mladými lidmi? Chceš trávit čas smysluplně? Pokud jsi alespoň na jednu otázku odpověděl kladně, přihlaš se jako dobrovolník k salesiánům do Brna-Žabovřesky a čeká tě přátelské prostředí, nové zkušenost, možnost seberealiace nebo také sport, hry a zábava a mnoho dalšího.

Pokud máš zájem, napiš na: orc@brno.sdb.cz a nebo koukni na webové stránky ZDE

Dobrovolník na hlídání dítěte

Mladá svobodná maminka, dálkově studující, s 15ti měsíčním a velmi společenským klučíkem, hledá dobrovolníka studenta či studentku na občasné hlídání podle domluvy. Možné i nepravidelně, cca 1-1.5h jednou za 14 dní nebo 3 týdny. Možno jít na procházku nebo hlídání v herně. Ozvat se můžete na email: 24jana@centrum.cz nebo tel: 605519201.

Dobrovolník pro Charitu Brno

Charita Brno hledá sociálně cítící nejen studenty – muže i ženy pro službu osobní asistence. Náplní práce jsou zejména doprovody po Brně. Jedná se o flexibilní práci na DPP. Pro více informací pište na e-mail rafael@brno.charita.cz