Skip to main content

OhláškyOhlášky 13. listopadu 2017

13. LISTOPADU 2017

MŠE

Pondělí

13.11.

19:00

večerní u jezuitů za Univerzitu obrany

Úterý

14.11.

19:00

chvály u jezuitů

   

18:00

mládežnická u Máří Magdaleny, od 17:30 adorace, společenství o. Pia

   

18:00

mše svatá pro mládež u minoritů

       po mši adorace a společenství mladých

   

19:00

Mládežnická na Petrově (po mši spolčo)

   

19:00

mše svatá pro mládež ve Starém Lískovci

      po mši setkání mladých ve farní učebně

Středa

15.11.

7:30

snídaňová u jezuitů

   

19:00

večerní u jezuitů

Čtvrtek

16.11.

18:00

mše svatá pro mládež u salesiánů v Žabovřeskách

Pondělí

20.11.

19:00

večerní u jezuitů za Právnickou fakultu MU

AKCE VKH

Komentovaná prohlídka kostela u jezuitů

V pondělí (dnes) 13. listopadu máš po studentské mši jedinečnou možnost objevit krásy jezuitského kostela s páterem Josefem Čunkem. Sraz po mši u oltáře.

Chodíš k jezuitům hned několikrát týdně, ale o kostele samotném nevíš skoro nic?

Nestuduj to doma sám, společně nahlédneme do zajímavých míst a dozvíme se spoustu nových informací (které nám doposud zůstávaly utajeny). :)

Přihlašování na čtení a modlitby!

Existuje odkaz https://goo.gl/TaerUj kam se můžete napsat k jednotlivým čtením a modlitbám. Pište se tam, kde vám to vyhovuje, u čtení klidně na víc míst, u modlitby se zkuste napsat ke mši za vaši fakultu. Pište na email s vybraným datem na duchovni@vkhbrno.cz

CS:FD

Pod touto zkratkou se neschovává nic jiného než největší akce VKH podzimu, aneb Církevní silvestr: filmová databáze. Jak již názvem napovídá, letošním tématem budou oblíbené filmové postavy. Akce proběhne ve čtvrtek 30. listopadu od 20:00 v Katolickém domě v Žebětíně. Dresscode je filmová postava.

STÁLE SHÁNÍME DOBROVOLNÍKY!

Buřtguláš hledá herce/herečky

Stále se můžete přidat k našemu divadelnímu spolku Buřtguláš. Letos budeme hrát Šíleně smutnou princeznu. Zkoušky jsou každé pondělí po mši a sraz je u oltáře.

Dobrovolníci do čajovny

Příjemné posezení v čajovně na SC (Kozí 8) potěší každého. Aby však toto potěšení mohlo nastat, tak je zapotřebí několik dobrých lidí, kteří se o čajovnu starají. Chceš pomáhat vytvářet příjemné chvíle pro ostatní? Tak se přidej a “čajovníci” Ti budou velice vděční!

Umění na SC

Hledá se umělec či umělci, kteří by rádi vystavili svá umělecká díla v galerce na Studentském centru. Nebojte se a napište na kultura@vkhbrno.cz. Děkujeme :)

SPOLČA

Jakubčata

Po-Pá (kromě středy) ranné chvály v 7:15.

Po 20:15 stretko na faře u sv. Jakuba.

Út 19:00 chvály v jezuitskom kostole.

Ne 19:00 Slovenská sv. omša sprevádzaná jakubčiatskym zborom a po nej bude čajovňa.

Spolčo v Brně-Husovicích

Každý čtvrtek od 19:00 se ve františkánské farnosti Brno-Husovice (při kostele Nejsvětějšího Srdce Páně) schází společenství mladých vysokoškoláků. Rádi mezi sebe přijmou nové lidi, a proto neváhej a přijď! Těší se i na Tebe.

Spolčo LUSK

Spolčo LUSK se schází pravidelně každé úterý od 19:00 na faře v Husovicích.  Jsme parta studentů, nejen z Mendlovy univerzity. Společně se modlíme, čteme Písmo, hrajeme hry a občas i vyrazíme na výlet. Chceš-li patřit mezi nás, rádi tě uvidíme :-). Pro více informací piš na stepmik@seznam.cz

Spolčo Žabinec

Schází se každý čtvrtek po studentské mši u salesiánů v Žabovřeskách, která je v 18:00. Začíná modlitbou a večeří, pokračuje se programem.

Královopolské spolčo

Ve farnosti Královo Pole je obnoveno společensví mládeže. Nově se mládež a studenti budou scházet jednou za 14 dní po páteční večerní mši svaté (od cca 19:30). (Poprvé v pátek 20. října.)

Cílem těchto setkání je společná modlitba, vzájemná podpora, příprava různých akcí ve farnosti, hry a zábava a mnoho dalšího.

Společenství o. Pia zve do scholy

Společenství mladých o. Pia, které se schází v úterý večer v kostele Máří Magdaleny, zve všechny zájemce do scholy. Rádi uvítáme nové hudebníky, hudebnice, zpěváky i zpěvačky, kteří by spolu s námi doprovázeli mše svaté. Zkoušku začínáme v úterý v 16:30 v prostorech sakristie, mše začíná v 18:00. Těšíme se na všechny!

Kontakt kde je potřeba se nahlásit: spolotcepia@gmail.com a nebo přímo u scholy po mši svaté.

EXTERNÍ AKCE

7. ples Signaly.cz

A je to tady! Ani letos nepřijdete o tradiční ples Signálů! Sedmý ročník se uskuteční ve čtvrtek před státním svátkem 16. listopadu od 20:00 ve Společenském centru v Brně-Bystrci. K tanci a poslechu zahraje kapela Šumichrást Malbohár. Těšit se můžete na různé soutěže, oslavu výročí 10 let Signaly.cz i fotokoutek. Lístky za 150 Kč najdete zde a více info ZDE.

Modlitba se zpěvy z Taizé

Srdečně vás zveme na pravidelnou modlitbu se zpěvy z Taizé v úterý 14. listopadu od 19:00 v kostele ČCE v Brně-Židenicích na Jílkově 74. Čeká nás zastavení se, zpěvy, modlitba, ticho... Těšíme se na setkání s vámi!

Večer chval s SBMkou ve Šlapanicích

Přijďte s námi prožít večer chval za doprovodu SBMky - Scholy brněnské mládeže, která opět vyjede za hranice Brna, aby se po dlouhé době nadechli čerstvého vzduchu.

Kdy a kde: ve středu 22. listopadu, v 19:00, kostel Nanebevzetí Panny Marie, Šlapanice

https://www.facebook.com/events/853535474822354/

Žabovřeské rozmlouvání s Ladislavem Heryánem

V úterý 28. listopadu v 19.00 se v kostele Panny Marie Pomocnice v Brně-Žabovřeskách koná Žabovřeské rozmlouvání se salesiánským knězem a kytaristou Ladislavem Heryánem. S moderátorem P. Zdeňkem Jančaříkem si budou povídat o knize Stopařem na této zemi, která vyšla na podzim v nakladatelství Portál. Autor v ní rekapituluje své kněžské působení mezi mladými lidmi na okraji, mezi lidmi z undergroundu a v mnoha dalších prostředích, v nichž se pohybuje. Při přednášce také zahraje na kytaru písně svých oblíbených kapel a písničkářů.

Večery chval

Každou třetí středu v měsíci od 18:30 probíhá večer chval v kostele sv. Janů (u Minoritů). Odkaz na stránky zde

Mše za Charitu

Každý první pátek v měsíci v 8:00 je v kostele svatého Jakuba sloužena mše za Charitu.

Řeckokatolická liturgie

Každou neděli v 10:15 jste zváni na řeckokatolickou liturgii v kostele sv. Marie Magdalény. Tato liturgie je platná i pro římskokatolíky :-)

Modlitba tancem

Společenství Modlitba tancem sdružuje mladé ženy, které spojuje láska k Bohu a k tanci. Modlí se na své životní partnery i za životní povolání. Modlí se slovem, zpěvem a tancem. Setkání probíhá každé druhé úterý v 18:30 - 20:30. Pro bližší informace pište na eliska.atelier@gmail.com.

Kurz biblické hebrejštiny

Jste zváni na Kurz biblické hebrejštiny - četba biblických textů. Jeho náplní je četba vybraných pasáží hebrejského textu Bible a rozbor gramatiky. Kurz je určen pro pokročilé studenty, ale v roce 2018/2019 se plánuje otevřít kurz pro začátečníky.

Více informací: Mgr. Jana Valová, e-mail: hebrejstina.brno@seznam.cz, tel.: 736 523 611

Přísně tajné vraždy (Oběšený farář)

Komunisté prakticky ihned po nástupu k moci v roce 1948 měli jasno, s kým bude nutné se vypořádat. Silnou skupinou lidí, které označili za nepřátele číslo jedna, byli především katoličtí kněží.

Jedním z takových případů, nad kterým visí řada otazníků, je náhlá „sebevražda“ pátera Ludvíka Sobka z Petrovic na Karvinsku. Lékařem byla stanovena jako příčina jeho smrti srdeční mrtvice. Na tom by nebylo jistě nic divného, pokud by pátera Sobka hospodyně s jeho sestrou nenašly oběšeného v okně…

http://www.ceskatelevize.cz/porady/10267422798-prisne-tajne-vrazdy/410235100221003-obeseny-farar/

Projekt „Inovuj seba a komunitu“

Dobrý deň, pozdravujem Vás zo Slovenska, sme organizácia , ktorá pracuje s deťmi a s mladými ľuďmi. Ak by ste mali v okolí mladého človeka, ktorý nemá prácu... alebo ho zaujíma práca s detmi a s mládežou, prepošlite túto informáciu ďalej.  Surne hladame dobrovolnika  z Ciech, z Bulharska a z Chorvátska.

Více na info na: www.ymca-nesvady.sk nebo betka@ymca-nesvady.sk, +421 905 490 632

Video na signaly.cz

Křesťanský web signaly.cz natočili evangelizační video, které má atraktivním způsobem přiblížit církev a křesťanství mladým věřícím, ale i hledajícím a nevěřícím.

Koukněte se na něj zde.

9. Moravsko-slezské akademické dny

Jste zváni na tuto akci s názvem Brněnský alumnát a jeho 210 stará historie, která se uskuteční v sobotu 18. listopadu v Brně. Můžete se těšit na blok čtyř přednášek. Přihlášky posílejte na mska@mska.biz. Více informací zde

Petice

Kdo může, ať podepíše petici proti návrhům ohledně nové konstituce OSN o lidských právech, která chce navrhnout legální euthanasii a interrupci ve všech zemích. Odkaz zde.

Pracovník údržby na biskupství

Biskupství brněnské hledá pro správu budov pracovníka údržby, nástup možný od prosince. Termín přihlášek, náplň činnosti a předpoklady na uchazeče jsou zde.

Učitelka v MŠ s křesťanským zaměřením

Hledáme věřící, mladou, spolehlivou paní učitelku do státní mateřské školy s křesťanským zaměřením. A to od 2. ledna 2018 na plný úvazek. Webové stránky školy http://www.msuslunicek.estranky.cz/. V případu zájmu prosím posílejte životopis na email svestkovamarta@seznam.cz

Dobrovolníci pro Salesiány

Máš volný čas, který chceš věnovat druhým? Jsi rád mezi mladými lidmi? Chceš trávit čas smysluplně? Pokud jsi alespoň na jednu otázku odpověděl kladně, přihlaš se jako dobrovolník k salesiánům do Brna-Žabovřesky a čeká tě přátelské prostředí, nové zkušenost, možnost seberealiace nebo také sport, hry a zábava a mnoho dalšího.

Pokud máš zájem, napiš na: orc@brno.sdb.cz a nebo koukni na webové stránky ZDE

Dobrovolník na hlídání dítěte

Mladá svobodná maminka, dálkově studující, s 15ti měsíčním a velmi společenským klučíkem, hledá dobrovolníka studenta či studentku na občasné hlídání podle domluvy. Možné i nepravidelně, cca 1-1.5h jednou za 14 dní nebo 3 týdny. Možno jít na procházku nebo hlídání v herně. Ozvat se můžete na email: 24jana@centrum.cz nebo tel: 605519201.

Dobrovolník pro Charitu Brno

Charita Brno hledá sociálně cítící nejen studenty – muže i ženy pro službu osobní asistence. Náplní práce jsou zejména doprovody po Brně. Jedná se o flexibilní práci na DPP. Pro více informací pište na e-mail rafael@brno.charita.cz         

Ohlášky 30. října 2017

30. ŘÍJNA 2017

MŠE

Pondělí

30.10.

19:00

večerní u jezuitů za Fakultu výtvarných umění VUT

Úterý

31.10.

19:00

chvály u jezuitů

   

18:00

mládežnická u Máří Magdaleny, od 17:30 adorace, společenství o. Pia

   

18:00

mše svatá pro mládež u minoritů

       po mši adorace a společenství mladých

   

19:00

Mládežnická na Petrově (po mši spolčo)

   

19:00

mše svatá pro mládež ve Starém Lískovci

      po mši setkání mladých ve farní učebně

Středa

1.11.

7:30

snídaňová u jezuitů

   

19:00

večerní u jezuitů

Čtvrtek

2.11.

18:00

mše svatá pro mládež u salesiánů v Žabovřeskách

Pondělí

6.11.

19:00

večerní u jezuitů za vyšší odborné školy

AKCE VKH

Varhanní koncert

Jste zváni na nedlouhý varhanní koncert již dnes po studentské mši (cca ve 20:10).

Účinkují: Varhaník petrovské katedrály Mgr. Petr Kolař a Ing. Ondřej Krňávek (na trubku).

Tak nikam po mši neutíkejte a zaposlouchejte se do “našich” krásných nových varhan a  trubky :).

Netradiční bohoslužby

Srdečně vás zveme na přednášku, která proběhne tuo středu 1. listopadu po studentské mši. Bude ji mít Štěpán Hájek, evangelický kněz, který pořádá netradiční bohoslužby nad pivem v klubu Dezert a chtěl by se s vámi podělit o své zkušenosti. Pozor, počet místo omezen, zhruba 25 lidí. Zapisovat se můžete na arch papíru vzadu v kostele. Sraz bude po mši před kostelem. Přednáška bude poté probíhat v hospodě.

Když život nejde podle našich představ

Projekt Nesoudíme. Pomáháme., který pomáhá nečekaně těhotným a také problematiku, se kterou se v poradně Lince pomoci - nejvíce setkáváme (PAS - postabortivní syndrom). Proběhne příští pondělí 6. listopadu po mši v aule Martina Středy.

Přednáška Tomský: G. K. Chesterton

Ve středu 9. listopadu v 17:00 jste zváni do kavárny ERA na zajímavou přednášku na téma Tomský: G. K. Chesterton. Alexandr Tomský, nakladatel, který vedl exilové vydavatelství v Londýně. Kardinálem Dukou byl oceněn za konzervativní publicistiku.

G. K. Chesterton byl britský spisovatel, který v anglosaském světě patří po Shakespearovi k nejcitovanějším.

Víkendovka nejen pro prváky

Jste v prváku a nevíte, kde vám hlava stojí? Nebojte se, je tu Víkendovka (nejen) pro prváky! Uskuteční se v termínu 10.-12. listopadu (pozor! ve studentských diářích je datum jiné). Můžete se přihlašovat na fb a později i na stránkách vkhbrno.cz, či přímo napište na email vikendovky@vkhbrno.cz. Všechny další informace budou upřesněny později.

Středeční schola

Pokud byste rádi, můžete se aktivně účastnit středeční mše svaté jako zpěvák či hudebník ve schole. Zkouška je vždy přede mší v aule Martina Středy v 17:40.

Kontakt: Eliška Hegerová,  775 047 290, eliska.hegerova@seznam.cz

Komentovaná prohlídka kostela u jezuitů

V pondělí 13. listopadu bude po mši svaté (cca 20:10) prohlídka kostela u jezuitů s otcem Čunkem (jezuita).

Příprava k přijetí svátostí

Je poslední možnost přihlásit se na přípravu k přijetí svátostí probíhající při VKH. Katecheze jsou buď v pondělí (S. Františka Majerčíková, DKL), v úterý (P. Ladislav Nosek, SJ) nebo ve středu (P. Pavel Kafka). Katecheze můžte navštěvovat i jen čistě ze zájmu.

Kontakt: Sestra Jana Zachovalová, spravcesc@vkhbrno.cz.

Přihlašování na čtení a modlitby!

Existuje odkaz https://goo.gl/TaerUj kam se můžete napsat k jednotlivým čtením a modlitbám při pondělní mši svaté. Až se zapíšte, napište zároveň email s vybraným datem a vaším jménem na duchovni@vkhbrno.cz. Více info v odkaze :)

Studentský Velehrad 2018

Jak jsme již ohlašovali, 19.-22. dubna 2018 se uskuteční akce s názvem Studentský Velehrad, na které byste opravdu měli být! Tým těch nejlepších už několik měsíců pracuje na organizaci této akce, na které se můžete těšit na své vrstevníky, plno zábavy, přednášek, workshopů, koncertů, duchovního programu,... Přihlašování bude již brzy zahájeno. Těšíme se na vás! Odkaz na událost fb

Odkaz na minulý ročník setkání zde

Akce DCM

Víkend 19+  je určený pro všechny vysokoškoláky a pracující. Jediná akce, na které se nemusíš bát, že budeš nejstarší. Čeká tě kvalitní duchovní program, obohacující katecheze, zajímavý host a taky hry a aktivity, při kterých nesmíš bát, že se zašpiníš. Akce proběhne 10.-12. listopadu 2017 v Osové Bitýšce.

Aplikace “Mládež brněnské diecéze” je tu pro vás. Obsahuje pozvánky  na akce, cítát na týden, modlitby do společenství a je pravidělně aktualizovaná.

   https://play.google.com/store/apps/details?id=cz.signaly.brno.mladez

SPOLČA

Jakubčata

Po-Pá (kromě středy) ranné chvály v 7:15.

Po 20:15 stretko na faře u sv. Jakuba.

Út 19:00 chvály v jezuitskom kostole.

Ne 19:00 Slovenská sv. omša sprevádzaná jakubčiatskym zborom a po nej bude čajovňa.

Spolčo v Brně-Husovicích

Každý čtvrtek od 19:00 se ve františkánské farnosti Brno-Husovice (při kostele Nejsvětějšího Srdce Páně) schází společenství mladých vysokoškoláků. Rádi mezi sebe přijmou nové lidi, a proto neváhej a přijď! Těší se i na Tebe.

Spolčo LUSK

Spolčo LUSK se schází pravidelně každé úterý od 19:00 na faře v Husovicích.  Jsme parta studentů, nejen z Mendlovy univerzity. Společně se modlíme, čteme Písmo, hrajeme hry a občas i vyrazíme na výlet. Chceš-li patřit mezi nás, rádi tě uvidíme :-). První setkání letošního semestru proběhne v úterý 26. září. Pro více informací piš na stepmik@seznam.cz

Spolčo Žabinec

Schází se každý čtvrtek po studentské mši u salesiánů v Žabovřeskách, která je v 18:00. Začíná modlitbou a večeří, pokračuje se programem.

Královopolské spolčo

Ve farnosti Královo Pole je obnoveno společensví mládeže. Nově se mládež a studenti budou scházet jednou za 14 dní po páteční večerní mši svaté (od cca 19:30). (Poprvé v pátek 20. října.)

Cílem těchto setkání je společná modlitba, vzájemná podpora, příprava různých akcí ve farnosti, hry a zábava a mnoho dalšího.

EXTERNÍ AKCE

Večery chval

Každou třetí středu v měsíci od 18:30 probíhá večer chval v kostele sv. Janů (u Minoritů). Odkaz na stránky zde

Mše za Charitu

Každý první pátek v měsíci v 8:00 je v kostele svatého Jakuba sloužena mše za Charitu.

Řeckokatolická liturgie

Každou neděli v 10:15 jste zváni na řeckokatolickou liturgii v kostele sv. Marie Magdalény. Tato liturgie je platná i pro římskokatolíky :-).

Modlitba tancem

Společenství Modlitba tancem sdružuje mladé ženy, které spojuje láska k Bohu a k tanci. Modlí se na své životní partnery i za životní povolání. Modlí se slovem, zpěvem a tancem. Setkání probíhá každé druhé úterý v 18:30 - 20:30. Pro bližší informace pište na eliska.atelier@gmail.com.

iZIDOOR - aplikace pro studenty

V oceánu všemožných aplikací můžete najít i jednu velice prospěšnou a zbrusu novou, kterou je iZIDOOR.

iZIDOOR přináší mnoho podnětů pro vaši modlitbu, aktuální modlitební úmysly, průvodce duchovním životem. Každý den začněte s novým inspirativním citátem. Týdně zde objevíte aktuální úryvek evangelia s komentářem a mnoho dalšího.

Prožívejte liturgický rok se zajímavými světci, kteří mají co nabídnout do dnešních dnů.

Odkaz najdete zde: https://play.google.com/store/apps/details?id=cz.sdb.izidoor&hl=cs

7. ples Signaly.cz

A je to tady! Ani letos nepřijdete o tradiční ples Signálů! Sedmý ročník se uskuteční ve čtvrtek před státním svátkem 16. listopadu od 20:00 ve Společenském centru v Brně-Bystrci. K tanci a poslechu zahraje kapela Šumichrást Malbohár. Těšit se můžete na různé soutěže, oslavu výročí 10 let Signaly.cz i fotokoutek. Lístky za 150 Kč najdete zde

Večer chval s SBMkou ve Šlapanicích

Přijďte s námi prožít večer chval za doprovodu SBMky - Scholy brněnské mládeže, která opět vyjede za hranice Brna, aby se po dlouhé době nadechli čerstvého vzduchu.

Kdy a kde: ve středu 22. listopadu, v 19:00, kostel Nanebevzetí Panny Marie, Šlapanice

https://www.facebook.com/events/853535474822354/

Kurz biblické hebrejštiny

Jste zváni na Kurz biblické hebrejštiny - četba biblických textů. Jeho náplní je četba vybraných pasáží hebrejského textu Bible a rozbor gramatiky. Kurz je určen pro pokročilé studenty, ale v roce 2018/2019 se plánuje otevřít kurz pro začátečníky.

Více informací: Mgr. Jana Valová, e-mail: hebrejstina.brno@seznam.cz, tel.: 736 523 611

Přísně tajné vraždy (Oběšený farář)

Komunisté prakticky ihned po nástupu k moci v roce 1948 měli jasno, s kým bude nutné se vypořádat. Silnou skupinou lidí, které označili za nepřátele číslo jedna, byli především katoličtí kněží.

Jedním z takových případů, nad kterým visí řada otazníků, je náhlá „sebevražda“ pátera Ludvíka Sobka z Petrovic na Karvinsku. Lékařem byla stanovena jako příčina jeho smrti srdeční mrtvice. Na tom by nebylo jistě nic divného, pokud by pátera Sobka hospodyně s jeho sestrou nenašly oběšeného v okně…

http://www.ceskatelevize.cz/porady/10267422798-prisne-tajne-vrazdy/410235100221003-obeseny-farar/

Projekt „Inovuj seba a komunitu“

Dobrý deň, pozdravujem Vás zo Slovenska, sme organizácia , ktorá pracuje s deťmi a s mladými ľuďmi. Ak by ste mali v okolí mladého človeka, ktorý nemá prácu... alebo ho zaujíma práca s detmi a s mládežou, prepošlite túto informáciu ďalej.  Surne hladame dobrovolnika  z Ciech, z Bulharska a z Chorvátska.

Více na info na: www.ymca-nesvady.sk nebo betka@ymca-nesvady.sk, +421 905 490 632

Video na signaly.cz

Křesťanský web signaly.cz natočili evangelizační video, které má atraktivním způsobem přiblížit církev a křesťanství mladým věřícím, ale i hledajícím a nevěřícím.

Koukněte se na něj zde.

9.Moravsko-slezské akademické dny

Jste zváni na tuto akci s názvem Brněnský alumnát a jeho 210 stará historie, která se uskuteční v sobotu 18. listopadu v Brně. Můžete se těšit na blok čtyř přednášek. Přihlášky posílejte na mska@mska.biz. Více informací zde

Petice

Kdo může, ať podepíše petici proti návrhům ohledně nové konstituce OSN o lidských právech, která chce navrhnout legální euthanasii a interrupci ve všech zemích. Odkaz zde.

Pracovník údržby na biskupství

Biskupství brněnské hledá pro správu budov pracovníka údržby, nástup možný od prosince. Termín přihlášek, náplň činnosti a předpoklady na uchazeče jsou zde.

Dobrovolníci pro Salesiány

Máš volný čas, který chceš věnovat druhým? Jsi rád mezi mladými lidmi? Chceš trávit čas smysluplně? Pokud jsi alespoň na jednu otázku odpověděl kladně, přihlaš se jako dobrovolník k salesiánům do Brna-Žabovřesky a čeká tě přátelské prostředí, nové zkušenost, možnost seberealiace nebo také sport, hry a zábava a mnoho dalšího.

Pokud máš zájem, napiš na: orc@brno.sdb.cz a nebo koukni na webové stránky ZDE

Dobrovolník na hlídání dítěte

Mladá svobodná maminka, dálkově studující, s 15ti měsíčním a velmi společenským klučíkem, hledá dobrovolníka studenta či studentku na občasné hlídání podle domluvy. Možné i nepravidelně, cca 1-1.5h jednou za 14 dní nebo 3 týdny. Možno jít na procházku nebo hlídání v herně. Ozvat se můžete na email: 24jana@centrum.cz nebo tel: 605519201.

Hledá se dobrovolník

Kdo by chtěl nějakým způsobem pomoci, má nyní jedinečnou šanci. Jedni lidé poblíž Šilingrova náměstí občas potřebují pomoc (nejlépe muže) s přepravou vozíčkáře do/z bytu. Vše by bylo dle domluvy.

Pokud by byl někdo ochotný, tak asi ať napíše mně na mail webmaster@vkhbrno.cz

Dobrovolník pro Charitu Brno

Charita Brno hledá sociálně cítící nejen studenty – muže i ženy pro službu osobní asistence. Náplní práce jsou zejména doprovody po Brně. Jedná se o flexibilní práci na DPP. Pro více informací pište na e-mail rafael@brno.charita.cz

        

Ohlášky 23. října 2017

23. ŘÍJNA 2017

MŠE

Pondělí

23.10.

19:00

večerní u jezuitů za Pedagogickou fakultu MU

Úterý

24.10.

19:00

chvály u jezuitů

   

18:00

mládežnická u Máří Magdaleny, od 17:30 adorace, společenství o. Pia

   

18:00

mše svatá pro mládež u minoritů

       po mši adorace a společenství mladých

   

19:00

Mládežnická na Petrově (po mši spolčo)

   

19:00

mše svatá pro mládež ve Starém Lískovci

      po mši setkání mladých ve farní učebně

Středa

25.10.

7:30

snídaňová u jezuitů

   

19:00

večerní u jezuitů

Čtvrtek

26.10.

18:00

mše svatá pro mládež u salesiánů v Žabovřeskách

Pondělí

30.10.

19:00

večerní u jezuitů za Fakultu výtvarných umění VUT

AKCE VKH

Přednáška o. Kafky

Ve středu 25. října proběhne úplně první přednáška tohoto akademického roku, která nese název Otevřeně o zpovědi a povídat na toto téma bude otec Pavel Kafka. Přednáška proběhne po mši svaté, cca ve 20 hodin v aule Martina Středy.

Růžencová noční pouť

Růženec. Příroda. Boží přítomnost. Společenství. Světlo v tmě. Život v plnosti.

Pojď s námi vyjít z hluku města, zpomalit a potkat se s Ním. Tento čtvrtek 26. října v 18:30 na konečné šaliny 6 – Královo pole, nádraží. Pouť zakončíme českou sv. mší ve 20:30 v Kostele sv. Vavřince v Řečkovicích.

P.S. Vezmi sebe, kamarády, baterku, pevnější boty a o zbytek se postará On :)

Ve spolupráci VKH a Spoločenstvo Jakubčatá.

Netradiční bohoslužby

Srdečně vás zveme na další přednášku, která proběhne ve středu 1. listopadu po studentské mši. Bude ji mít Štěpán Hájek, evangelický kněz, který pořádá netradiční bohoslužby nad pivem v klubu Dezert a chtěl by se s vámi podělit o své zkušenosti. Pozor, počet místo omezen, zhruba 25 lidí. Zapisovat se můžete na arch papíru vzadu v kostele.

Víkendovka nejen pro prváky

Jste v prváku a nevíte, kde vám hlava stojí? Nebojte se, je tu Víkendovka (nejen) pro prváky! Uskuteční se v termínu 10.-12. listopadu (pozor! ve studentských diářích je datum jiné). Můžete se přihlašovat na fb a později i na stránkách vkhbrno.cz, či přímo napište na email vikendovky@vkhbrno.cz. Všechny další informace budou upřesněny později.

Mythbusters: co má Církev proti antikoncepci a kolik dětí by měl mít správný křesťan?

„Přednáškodiskuse“, jejímž tématem bude morální učení církve týkající se často tabuizované oblasti (nejen) manželské sexuality. Cíl je jednoduchý - šířit dobrou zvěst i v této oblasti a zbourat některé hlavní mýty kolující mezi námi pozemšťany :) Na setkání s vámi se těší Vierka Sláviková, členka sdružení Liga pár páru a lektorka symptotermální metody přirozeného plánování rodičovství. Již dnes ve 20:15 na faře u sv. Jakuba ve Farním sále. Na akci zvou Jakubčata.

Studentský Velehrad 2018

Jak jsme již ohlašovali, 19.-22. dubna 2018 se uskuteční akce s názvem Studentský Velehrad, na které byste opravdu měli být! Tým těch nejlepších už několik měsíců pracuje na organizaci této akce, na které se můžete těšit na své vrstevníky, plno zábavy, přednášek, workshopů, koncertů, duchovního programu,... Přihlašování bude již brzy zahájeno. Těšíme se na vás! Odkaz na událost fb

Odkaz na minulý ročník setkání zde

Když život nejde podle našich představ

Projekt Nesoudíme. Pomáháme., který pomáhá nečekaně těhotným a také problematiku, se kterou se v poradně Lince pomoci - nejvíce setkáváme (PAS - postabortivní syndrom). Proběhne v pondělí 6. listopadu po mši v aule Martina Středy.

Přednáška Tomský: G. K. Chesterton

Ve středu 9. listopadu v 17:00 jste zváni do kavárny ERA na zajímavou přednášku na téma Tomský: G. K. Chesterton. Alexandr Tomský, nakladatel, který vedl exilové vydavatelství v Londýně. Kardinálem Dukou byl oceněn za konzervativní publicistiku.

G. K. Chesterton byl britský spisovatel, který v anglosaském světě patří po Shakespearovi k nejcitovanějším.

Akce DCM

Víkend 19+  je určený pro všechny vysokoškoláky a pracující. Jediná akce, na které se nemusíš bát, že budeš nejstarší. Čeká tě kvalitní duchovní program, obohacující katecheze, zajímavý host a taky hry a aktivity, při kterých nesmíš bát, že se zašpiníš. Akce proběhne 10.-12. listopadu 2017 v Osové Bitýšce.

Aplikace “Mládež brněnské diecéze” je tu pro vás. Obsahuje pozvánky  na akce, cítát na týden, modlitby do společenství a je pravidělně aktualizovaná.

   https://play.google.com/store/apps/details?id=cz.signaly.brno.mladez

SPOLČA

Jakubčata

Po-Pá (kromě středy) ranné chvály v 7:15.

Po 20:15 stretko na faře u sv. Jakuba.

Út 19:00 chvály v jezuitskom kostole.

Ne 19:00 Slovenská sv. omša sprevádzaná jakubčiatskym zborom a po nej bude čajovňa.

Spolčo v Brně-Husovicích

Každý čtvrtek od 19:00 se ve františkánské farnosti Brno-Husovice (při kostele Nejsvětějšího Srdce Páně) schází společenství mladých vysokoškoláků. Rádi mezi sebe přijmou nové lidi, a proto neváhej a přijď! Těší se i na Tebe.

Spolčo LUSK

Spolčo LUSK se schází pravidelně každé úterý od 19:00 na faře v Husovicích.  Jsme parta studentů, nejen z Mendlovy univerzity. Společně se modlíme, čteme Písmo, hrajeme hry a občas i vyrazíme na výlet. Chceš-li patřit mezi nás, rádi tě uvidíme :-). První setkání letošního semestru proběhne v úterý 26. září. Pro více informací piš na stepmik@seznam.cz

Spolčo Žabinec

Schází se každý čtvrtek po studentské mši u salesiánů v Žabovřeskách, která je v 18:00. Začíná modlitbou a večeří, pokračuje se programem.

Královopolské spolčo

Ve farnosti Královo Pole je obnoveno společensví mládeže. Nově se mládež a studenti budou scházet jednou za 14 dní po páteční večerní mši svaté (od cca 19:30).

Cílem těchto setkání je společná modlitba, vzájemná podpora, příprava různých akcí ve farnosti, hry a zábava a mnoho dalšího.

EXTERNÍ AKCE

Moderovaná adorace - "Ano a rád, i když je to těžké"

Zveme Tě na moderovanou adoraci, která proběhne ve čtvrtek 26. října od 18:40 v Brně-Husovicích. Tentokrát bude zaměřena na téma "Ano a rád, i když je to těžké." a další myšlenky P. Stanislava Krátkého.

Adorace bude doprovázena hudbou a pokud budeš chtít, můžeš se do průběhu zapojit i Ty (chvály, díky, prosby, aktivita.. :) ). Moc se těšíme na společné setkání!

Po skončení adorace se chodí někam posedět - budeme rádi, když se k nám připojíš :)

Fb událost zde

Večery chval

Každou třetí středu v měsíci od 18:30 probíhá večer chval v kostele sv. Janů (u Minoritů). Odkaz na stránky zde

Mše za Charitu

Každý první pátek v měsíci v 8:00 je v kostele svatého Jakuba sloužena mše za Charitu.

Řeckokatolická liturgie

Každou neděli v 10:15 jste zváni na řeckokatolickou liturgii v kostele sv. Marie Magdalény. Tato liturgie je platná i pro římskokatolíky :-).

Modlitba tancem

Společenství Modlitba tancem sdružuje mladé ženy, které spojuje láska k Bohu a k tanci. Modlí se na své životní partnery i za životní povolání. Modlí se slovem, zpěvem a tancem. Setkání probíhá každé druhé úterý v 18:30 - 20:30. Pro bližší informace pište na eliska.atelier@gmail.com.

iZIDOOR - aplikace pro studenty

V oceánu všemožných aplikací můžete najít i jednu velice prospěšnou a zbrusu novou, kterou je iZIDOOR.

iZIDOOR přináší mnoho podnětů pro vaši modlitbu, aktuální modlitební úmysly, průvodce duchovním životem. Každý den začněte s novým inspirativním citátem. Týdně zde objevíte aktuální úryvek evangelia s komentářem a mnoho dalšího.

Prožívejte liturgický rok se zajímavými světci, kteří mají co nabídnout do dnešních dnů.

Odkaz najdete zde: https://play.google.com/store/apps/details?id=cz.sdb.izidoor&hl=cs

Přísně tajné vraždy (Oběšený farář)

Komunisté prakticky ihned po nástupu k moci v roce 1948 měli jasno, s kým bude nutné se vypořádat. Silnou skupinou lidí, které označili za nepřátele číslo jedna, byli především katoličtí kněží.

Jedním z takových případů, nad kterým visí řada otazníků, je náhlá „sebevražda“ pátera Ludvíka Sobka z Petrovic na Karvinsku. Lékařem byla stanovena jako příčina jeho smrti srdeční mrtvice. Na tom by nebylo jistě nic divného, pokud by pátera Sobka hospodyně s jeho sestrou nenašly oběšeného v okně…

http://www.ceskatelevize.cz/porady/10267422798-prisne-tajne-vrazdy/410235100221003-obeseny-farar/

Projekt „Inovuj seba a komunitu“

Dobrý deň, pozdravujem Vás zo Slovenska, sme organizácia , ktorá pracuje s deťmi a s mladými ľuďmi. Ak by ste mali v okolí mladého človeka, ktorý nemá prácu... alebo ho zaujíma práca s detmi a s mládežou, prepošlite túto informáciu ďalej.  Surne hladame dobrovolnika  z Ciech, z Bulharska a z Chorvátska.

Více na info na: www.ymca-nesvady.sk nebo betka@ymca-nesvady.sk, +421 905 490 632

Video na signaly.cz

Křesťanský web signaly.cz natočili evangelizační video, které má atraktivním způsobem přiblížit církev a křesťanství mladým věřícím, ale i hledajícím a nevěřícím.

Koukněte se na něj zde.

Brněnský Pochod pro život

Všichni jste zváni na Pochod pro život v Brně, který se uskuteční ve středu 25. října 2017. Přijďte dát najevo, že jsou zde lidé ochotni pomoci každé těhotné ženě.

Více informací najdete zde.

9.Moravsko-slezské akademické dny

Jste zváni na tuto akci s názvem Brněnský alumnát a jeho 210 stará historie, která se uskuteční v sobotu 18. listopadu v Brně. Můžete se těšit na blok čtyř přednášek. Přihlášky posílejte na mska@mska.biz. Více informací zde

Petice

Kdo může, ať podepíše petici proti návrhům ohledně nové konstituce OSN o lidských právech, která chce navrhnout legální euthanasii a interrupci ve všech zemích. Odkaz zde.

Pracovník údržby na biskupství

Biskupství brněnské hledá pro správu budov pracovníka údržby, nástup možný od prosince. Termín přihlášek, náplň činnosti a předpoklady na uchazeče jsou zde.

Dobrovolníci pro Salesiány

Máš volný čas, který chceš věnovat druhým? Jsi rád mezi mladými lidmi? Chceš trávit čas smysluplně? Pokud jsi alespoň na jednu otázku odpověděl kladně, přihlaš se jako dobrovolník k salesiánům do Brna-Žabovřesky a čeká tě přátelské prostředí, nové zkušenost, možnost seberealiace nebo také sport, hry a zábava a mnoho dalšího.

Pokud máš zájem, napiš na: orc@brno.sdb.cz a nebo koukni na webové stránky ZDE

Dobrovolník na hlídání dítěte

Mladá svobodná maminka, dálkově studující, s 15ti měsíčním a velmi společenským klučíkem, hledá dobrovolníka studenta či studentku na občasné hlídání podle domluvy. Možné i nepravidelně, cca 1-1.5h jednou za 14 dní nebo 3 týdny. Možno jít na procházku nebo hlídání v herně. Ozvat se můžete na email: 24jana@centrum.cz nebo tel: 605519201.

Hledá se dobrovolník

Kdo by chtěl nějakým způsobem pomoci, má nyní jedinečnou šanci. Jedni lidé poblíž Šilingrova náměstí občas potřebují pomoc (nejlépe muže) s přepravou vozíčkáře do/z bytu. Vše by bylo dle domluvy.

Pokud by byl někdo ochotný, tak asi ať napíše mně na mail webmaster@vkhbrno.cz

Dobrovolník pro Charitu Brno

Charita Brno hledá sociálně cítící nejen studenty – muže i ženy pro službu osobní asistence. Náplní práce jsou zejména doprovody po Brně. Jedná se o flexibilní práci na DPP. Pro více informací pište na e-mail rafael@brno.charita.cz

        

Ohlášky 16. října 2017

16. ŘÍJNA 2017

MŠE

Pondělí

16.10.

19:00

večerní u jezuitů

Úterý

17.10.

19:00

chvály u jezuitů

   

18:00

mládežnická u Máří Magdaleny, od 17:30 adorace, společenství o. Pia

   

18:00

mše svatá pro mládež u minoritů

       po mši adorace a společenství mladých

   

19:00

Mládežnická na Petrově (po mši spolčo)

   

19:00

mše svatá pro mládež ve Starém Lískovci

      po mši setkání mladých ve farní učebně

Středa

18.10.

7:30

snídaňová u jezuitů

   

19:00

večerní u jezuitů

Čtvrtek

19.10.

18:00

mše svatá pro mládež u salesiánů v Žabovřeskách

Pondělí

23.10.

19:00

večerní u jezuitů

AKCE VKH

Jarmark společenství

Jako každoročně se můžete jít podívat na Jarmark společenství, který se letos uskuteční již dnes 16. října ve 20:10-22:00 na SC (Kozí 8).

Zapoj se do Buřtguláše!

Divadelni spolek VKH Buřtguláš hledá nové členy? Proč ty? Zažiješ spoustu zábavy, poznáš nové lidi, naučíš se novým dovednostem a hlavně může přijít kdokoliv! :)

První zkouška proběhne příští pondělí 23. října po studentské mši, sraz u oltáře.

Přednáška o. Kafky

Ve středu 25. října proběhne úplně první přednáška tohoto akademického roku, která nese název Otevřeně o zpovědi a povídat na toto téma bude otec Pavel Kafka. Přednáška proběhne po mši svaté, cca ve 20 hodin v aule Martina Středy.

Přednáška Pár slov o netradičních bohoslužbách

Srdečně vás zveme na další přednášku, která proběhne ve středu 1. listopadu po studentské mši. Bude ji mít Štěpán Hájek, evangelický kněz, který pořádá netradiční bohoslužby nad pivem v klubu Dezert. Jak název napovídá, bude se mluvit právě na toto téma v nějaké místní hospůdce :). Z tohoto důvodu je počet místo omezen, zhruba 25 lidí. Zapisovat se můžete na arch papíru vzadu v kostele (již DNES!).

Víkendovka nejen pro prváky

Jste v prváku a nevíte, kde vám hlava stojí? Nebojte se, je tu Víkendovka (nejen) pro prváky! Uskuteční se v termínu 10.-12. listopadu (pozor! ve studentských diářích je datum jiné). Můžete se přihlašovat na fb a později i na stránkách vkhbrno.cz, či přímo napište na email vikendovky@vkhbrno.cz. Všechny další informace budou upřesněny později.

Příprava na křest a biřmování

V průběhu září a začátkem října se můžete přihlásit k přípravě na přijetí svátostí křtu, biřmování nebo prvního svatého přijímání, které probíhají v akademickém roce jednou týdně dle výběru buď v pondělí, úterý nebo středu odpoledne na Studentském centru na Kozí 8 (začátek: PO 17:30, ÚT a ST 17:00).  Hlásit se můžete na spravcesc@vkhbrno.cz

Studentský Velehrad 2018

Jak jsme již ohlašovali, 19.-22. dubna 2018 se uskuteční akce s názvem Studentský Velehrad, na které byste opravdu měli být! Tým těch nejlepších už několik měsíců pracuje na organizaci této akce, na které se můžete těšit na své vrstevníky, plno zábavy, přednášek, workshopů, koncertů, duchovního programu,... Přihlašování bude již brzy zahájeno. Těšíme se na vás! Odkaz na událost fb

Odkaz na minulý ročník setkání zde

Akce DCM

Kurz partnerství - Kurz je pro páry, kterým není lhostejný jejich vztah mezi sebou a ani mezi nimi a Bohem. Témata víkendů jsou: psychologie manželství, rozdíly mezi mužem a ženou, poznání sebe, partnerská komunikace, sexualita, praktické dovednosti do manželství. Více o kurzu a přihlašování ZDE

Víkend 19+  je určený pro všechny vysokoškoláky a pracující. Jediná akce, na které se nemusíš bát, že budeš nejstarší. Čeká tě kvalitní duchovní program, obohacující katecheze, zajímavý host a taky hry a aktivity, při kterých nesmíš bát, že se zašpiníš. Akce proběhne 10.-12. listopadu 2017 v Osové Bitýšce.

Aplikace “Mládež brněnské diecéze” je tu pro vás. Obsahuje pozvánky  na akce, cítát na týden, modlitby do společenství a je pravidělně aktualizovaná.

   https://play.google.com/store/apps/details?id=cz.signaly.brno.mladez

SPOLČA

Spolčo v Brně-Husovicích

Každý čtvrtek od 19:00 se ve františkánské farnosti Brno-Husovice (při kostele Nejsvětějšího Srdce Páně) schází společenství mladých vysokoškoláků. Rádi mezi sebe přijmou nové lidi, a proto neváhej a přijď! Těší se i na Tebe.

Spolčo LUSK

Spolčo LUSK se schází pravidelně každé úterý od 19:00 na faře v Husovicích.  Jsme parta studentů, nejen z Mendlovy univerzity. Společně se modlíme, čteme Písmo, hrajeme hry a občas i vyrazíme na výlet. Chceš-li patřit mezi nás, rádi tě uvidíme :-). První setkání letošního semestru proběhne v úterý 26. září. Pro více informací piš na stepmik@seznam.cz

Spolčo Žabinec

Schází se každý čtvrtek po studentské mši u salesiánů v Žabovřeskách, která je v 18:00. Začíná modlitbou a večeří, pokračuje se programem.

EXTERNÍ AKCE

Večery chval

Každou třetí středu v měsíci od 18:30 probíhá večer chval v kostele sv. Janů (u Minoritů). Odkaz na stránky zde

Mše za Charitu

Každý první pátek v měsíci v 8:00 je v kostele svatého Jakuba sloužena mše za Charitu.

Řeckokatolická liturgie

Každou neděli v 10:15 jste zváni na řeckokatolickou liturgii v kostele sv. Marie Magdalény. Tato liturgie je platná i pro římskokatolíky :-).

Modlitba tancem

Společenství Modlitba tancem sdružuje mladé ženy, které spojuje láska k Bohu a k tanci. Modlí se na své životní partnery i za životní povolání. Modlí se slovem, zpěvem a tancem. Setkání probíhá každé druhé úterý v 18:30 - 20:30. Pro bližší informace pište na eliska.atelier@gmail.com.

iZIDOOR - aplikace pro studenty

V oceánu všemožných aplikací můžete najít i jednu velice prospěšnou a zbrusu novou, kterou je iZIDOOR.

iZIDOOR přináší mnoho podnětů pro vaši modlitbu, aktuální modlitební úmysly, průvodce duchovním životem. Každý den začněte s novým inspirativním citátem. Týdně zde objevíte aktuální úryvek evangelia s komentářem a mnoho dalšího.

Prožívejte liturgický rok se zajímavými světci, kteří mají co nabídnout do dnešních dnů.

Odkaz najdete zde: https://play.google.com/store/apps/details?id=cz.sdb.izidoor&hl=cs

Video na signaly.cz

Křesťanský web signaly.cz natočili evangelizační video, které má atraktivním způsobem přiblížit církev a křesťanství mladým věřícím, ale i hledajícím a nevěřícím.

Koukněte se na něj zde.

Halasův Kunštát

Srdečně jste zváni na již 49. ročník Halasova Kunštátu, která se koná 21. října v Kunštátu na Moravě. Hlavní program - literární večer věnovaný přátelství F. Halase a J. Zahradníčka “Spotřebována je už víra naše?” začne v 19 hodin v kulturním domě.

Brněnský Pochod pro život

Všichni jste zváni na Pochod pro život v Brně, který se uskuteční ve středu 25. října 2017. Přijďte dát najevo, že jsou zde lidé ochotni pomoci každé těhotné ženě.

Více informací najdete zde.

Konference Revival 2017

Našou túžbou je hľadať to, čo Boh túži konať v našich životoch, rodinách, školách, v našom meste a národe!! Chceme sa pridať k Božiemu dielu!

Tato akce se bude konat v pátek 20. října v sále Milosrdných bratří na Vídeňské 7. Na akci povedou chvály kapela Srdcebeat, Dejvické chvály a Brno Worship. Mimo jiné zde budou zajímavé přednášky od českých a slovenských přednášejících.

Více info na fb.

Víkend4life

Hnutí pro život pořádá v termínu 3.-5. listopadu v Praze akci s názvem Víkend4life. Akce je určena pro vysokoškoláky a tématem bude Být pro život znamená pomáhat. Víme, jak na to. Můžete se těšit na plno přednášek a kvalitních přednášejících. Přihlašování je do 20. října na info@hnutiprozivot.cz tak neváhejte, ať to nepropásnete, počet míst je omezen :). Dobrovolný příspěvek za ubytování a stravu je 850 Kč.

9.Moravsko-slezské akademické dny

Jste zváni na tuto akci s názvem Brněnský alumnát a jeho 210 stará historie, která se uskuteční v sobotu 18. listopadu v Brně. Můžete se těšit na blok čtyř přednášek. Přihlášky posílejte na mska@mska.biz. Více informací zde

Petice

Kdo může, ať podepíše petici proti návrhům ohledně nové konstituce OSN o lidských právech, která chce navrhnout legální euthanasii a interrupci ve všech zemích. Odkaz zde.

Dobrovolníci pro Salesiány

Máš volný čas, který chceš věnovat druhým? Jsi rád mezi mladými lidmi? Chceš trávit čas smysluplně? Pokud jsi alespoň na jednu otázku odpověděl kladně, přihlaš se jako dobrovolník k salesiánům do Brna-Žabovřesky a čeká tě přátelské prostředí, nové zkušenost, možnost seberealiace nebo také sport, hry a zábava a mnoho dalšího.

Pokud máš zájem, napiš na: orc@brno.sdb.cz a nebo koukni na webové stránky ZDE

Dobrovolník na hlídání dítěte

Mladá svobodná maminka, dálkově studující, s 15ti měsíčním a velmi společenským klučíkem, hledá dobrovolníka studenta či studentku na občasné hlídání podle domluvy. Možné i nepravidelně, cca 1-1.5h jednou za 14 dní nebo 3 týdny. Možno jít na procházku nebo hlídání v herně. Ozvat se můžete na email: 24jana@centrum.cz nebo tel: 605519201.

Hledá se dobrovolník

Kdo by chtěl nějakým způsobem pomoci, má nyní jedinečnou šanci. Jedni lidé poblíž Šilingrova náměstí občas potřebují pomoc (nejlépe muže) s přepravou vozíčkáře do/z bytu. Vše by bylo dle domluvy.

Pokud by byl někdo ochotný, tak asi ať napíše mně na mail webmaster@vkhbrno.cz

Dobrovolník pro Charitu Brno

Charita Brno hledá sociálně cítící nejen studenty – muže i ženy pro službu osobní asistence. Náplní práce jsou zejména doprovody po Brně. Jedná se o flexibilní práci na DPP. Pro více informací pište na e-mail rafael@brno.charita.cz

        

Ohlášky 19. června 2017

19. ČERVNA 2017

MŠE

Pondělí

19.6.

19:00

poslední večerní u jezuitů, za absolventy

Úterý

20.6.

19:00

chvály u jezuitů

 

 

18:00

mládežnická u Máří Magdaleny, od 17:30 adorace, společenství o. Pia

 

 

18:00

mše svatá pro mládež u minoritů

       po mši adorace a společenství mladých

 

 

19:00

Mládežnická na Petrově (po mši spolčo)

Středa

21.6.

7:30

poslední snídaňová u jezuitů

 

 

19:00

večerní u jezuitů NENÍ!!!

Čtvrtek

22.6.

18:00

mše svatá pro mládež u salesiánů v Žabovřeskách

 

 

AKCE VKH

Registrace do ohlášek a dobrovolníků

Drazí přátelé, odběratelé ohlášek a dobrovolnických mailů,

prosím vás o vyplnění následujícího formuláře, který zajistí, aby vám i nadále přicházely ohláškové a dobrovolnické oznamy. Jestliže formulář nevyplníte do 10. července, již nebudete zahrnuti do nových databází. Prosím tedy ty z vás, kteří chtějí z databáze vymazat, aby neposílali žádosti o vymazání a vyčkali smazání databáze.

Odkaz na formulář zde:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfKfeJ4Dm3OzRBKrbE0tSxFGHcN6s2PrBRleZ5qfAUpkwU0TA/viewform?c=0&w=1

Pomoc s webem

Akutně hledáme člověka se zájmem o vývoj webů – dokončení nového VKH webu a možnost spolupracovat s danou firmou na dalších projektech. Pro více informací piš na webmaster@vkhbrno.cz. Moc děkujeme!

Úklid kostela

Pojďme se starat o naše místo společného setkávání s Ježíšem. Jezuitský kostel vítá nás studenty s otevřenou náručí, tak pojďme projevit trochu vděčnosti. Pravidelně každý čtvrtek po polední mši ve 12:15 probíhá v kostele úklid a my chceme s tímto úklidem pomáhat. Jedná se o pomoc, která pomůže těm, kteří se o kostel pravidelně starají.

Celostátní setkání mládeže

Je to tu! Další CSM bude již toto léto! A kde? V Olomouci. Kdy? 15.-20. srpna 2017. Veškeré info včetně přihlašování naleznete na olomouc2017.signaly.cz. Akce je celkově zaměřena na trochu mladší věkovou skupinu, ale pokud byste rádi jeli a chtěli si setkání i tak užít, můžete se zapojit jako dobrovolníci či pomoci při přípravě programu.

 

 

 

SPOLČA

Spolčo v Brně-Husovicích

Každý čtvrtek od 19:00 se ve františkánské farnosti Brno-Husovice (při kostele Nejsvětějšího Srdce Páně) schází společenství mladých vysokoškoláků. Rádi mezi sebe přijmou nové lidi, a proto neváhej a přijď! Těší se i na Tebe.

 

Opět vás zveme na moderovanou adoraci, která se uskuteční ve čtvrtek 22. června od 18:40 v kostele v Brně - Husovicích, po ní bude následovat agape na faře.

Odkaz na fb událost: https://www.facebook.com/events/1861993614127825/

Spolčo LUSK

Spolčo LUSK se schází pravidelně každé úterý od 19:00 na faře v Husovicích. Jsme parta studentů, nejen z Mendlovy univerzity. Společně se modlíme, čteme Písmo, hrajeme hry a občas i vyrazíme na výlet. Chceš-li patřit mezi nás, rádi tě uvidíme :-). Pro více informací piš na lu.lukasova@gmail.com.

 

EXTERNÍ AKCE

Večery chval

Každou třetí středu v měsíci od 18:30 probíhá večer chval v kostele sv. Janů (u Minoritů).

Festival KefasFest

Zveme vás již na šestý ročník Festivalu Kefasfest, což je open air festival na nádherném místě bývalého kláštera Rosa coeli v Dolních Kounicích. Letos se festival uskuteční o víkendu 23.-25. června.

Na festivalu vystoupí: Pavel Callta, Jarda Svoboda (Traband), Way to go, Darce, Miracles a další...

 

Festival láká také na bohatý doprovodný program - Přijďte si vyzkoušet parkour, naučit se žonglovat, přejít slackline, projet se na loďkách a zažít spoustu dalších věcí.

Více informací naleznete na www.kefasfest.cz.

Ajťák na AGéčko

Přinášíme vám nabídku práci, konkrétně ajťáka a někoho na volnočasové aktivity na domov mládeže na Arcibiskupské gymnázium v Kroměříži. Pokud by vás tato nabídka zaujala, posílejte své životopisy na kosarek@agkm.cz.

Škola míru

Přátelé z Komunity Sant´Egidio v Brně se každý týden v pondělí od 16:30 do 18:00 scházejí s dětmi, převážně romskými ve věku od 6 do 13 let. Taková setkání nesou název Škola míru. Jsou to setkání přátelská a dobrovolná, plná her i učení. Pokud se chceš přidat a obohatit je tak svojí přítomností napiš nám na santegidio.brno@seznam.cz. Setkávání probíhá v nízkoprahovém centru v Zábrdovicích.

Kurz Samuel

Jestli hledáš své místo v životě, které pro tebe připravil Pán, a chceš se tomu hledání více věnovat, pokud je ti 17 až 35 let, pak právě pro tebe se otevírá kurz Samuel.

Poznáš více sebe i Boha. Kurz povedou různí kněží a řeholníci, součásti je modlitba, katecheze a vzájemné setkání, sdílení, ztížení a duchovní doprovázení.

Máš-li zájem se zúčastnit, napiš na kurz.samuel@seznam.cz. Přihlášky posílejte do konce srpna 2017. Info najdete i na letáčcích na stolečku u kropenek vzadu v kostele.

Mše za Charitu

Každý první pátek v měsíci v 8:00 je v kostele svatého Jakuba sloužena mše za Charitu.

Řeckokatolická liturgie

Každou neděli v 10:15 jste zváni na řeckokatolickou liturgii v kostele sv. Marie Magdalény. Tato liturgie je platná i pro římskokatolíky :-).

 

TIPY NA PRÁZDNINY

Noc světel

I letos se můžete těšit na akci Noc světel, neboli večer se zpěvy z Taizé  v polozapomenutém a znovu objeveném poutním kostele ve Skokách - Maria Stock u Žlutic na Karlovarsku, který se bude konat v sobotu 1. července od 20:30.

Pokud byste se chtěli aktivně zúčastnit, shání se další zpěváci všech hlasu (sboristy i solisty) a hudebníky (flétna, hoboj, klarinet, trubka, violoncello), kteří by chtěli zažít neobyčejný večer či celý víkend na tomto lidmi zapomenutém místě. Vítáni jsou i ti, kteří by chtěli pomoci s výzdobou a úpravou kostela nebo dopravou či jinak organizačně.

 

Kdo se chce zúčastnit, dejte prosím co nejdříve vědět, jestli se zúčastníte.

Kontakt: Lucie Haschkova, tel. 604 563 383, lucie@spiritualy.cz

http://www.skoky.eu    http://www.facebook.com/mariastock.skoky

Atmosféru večera může přiblížit VIDEO z loňska https://youtu.be/LTLIUu5KSio

Pěší pouť k Božímu milosrdenství do Slavkovic

Zveme Vás na týdenní pěší pouť pro všechny, kteří hledají a potřebují Boží milosrdenství ve svém životě. Pouť se bude konat ve dnech 22.-29. července 2017. Během pouti nechybí modlitba, mše svatá, zpěv, sdílení, mlčení. Je postaráno o jídlo a pití, a také o noclehy. Velké batohy veze doprovodné vozidlo.

V roce 2017 se bude putovat do Slavkovic z pěti směrů, a to z Fulneku, Hodonína, Českých Budějovic, Prahy a nově z Mladé Boleslavi. Cena pouti cca 800 Kč. Detailnější informace o trasách a registrace na www.pout.cz

Manželská setkání v Kroměříži

Přijeď prožít skvělý týden s partou dobrovolníků z celé Moravy a staň se pečounem na MS v Kroměříži! Přibližně 50 mládežníků během programu pro rodiče zajišťuje hlídání dětí ve věku 0-15 let.

Večer se můžeš těšit na sportovní program, pokecat  si v čajovně nebo poznávat krásy města Kroměříže.

Neváhej napsat a přidej se k nám!!! :) Kontakt: MS.jako@email.cz

Manželská setkání č.2

Je tu další nabídka na hlídání dětí při manželských rekolekcích, které se uskuteční:

1.-8. července ve Vysokých Žibřidovicích (okres Šumperk).

Kontakt: jitkakratschmerova@seznam.cz

22.7.-6.8. v Žirovnici (okres Pelhřimov), kontakt: lenka.pajurkova@seznam.cz

nebo 9.-13. srpna ve Slané Vodě (SK), kontakt: marie.bonczekova@seznam.cz

Cyklopouť do Fatimy a Compostely

Zveme vás na tradiční Orelskou cyklopouť, tentokrát do Fatimy a do Compostely k letošnímu 100. výročí zjevení ve Fatimě. Cyklopouť se uskuteční 1.-18. srpna 2017. Pouť je koncipována tak, aby ji zvládnul průměrný cyklista. Více na www.cyklopoute.cz.

Duchovní cvičení pro dívky

 1. Zveme všechny dívky ve věku od 18 do 35 let na duchovní cvičení, které pořádají sestry boromejky. První se uskuteční v Beskydech na Hutisku - Solanci v termínu 16.-21. července 2017. Tématem bude “Ježíš a ženy”. Exercitátor: P. Petr Kříbek

 2. Druhé se uskuteční ve Zlatých Horách na Maria-Hilf 3.-8. září 2017. Tématem bude “Maria”.  Exercitátor: P. Bernard Slaboch

www.boromejky.cz; www.hledampovolani.cz; www.facebook.com/marie.korinkova.58

Manželská setkání na Velehradě

Chceš: - zažít o prázdninách něco výjimečného?

           - poznat spoustu nových kamarádů?

           - zažít společenství mládeže?

           - přiložit ruku k dílu a přitom se bavit?

           - zažít duchovní program?

A máš rád/a děti?

Pak hledáme právě Tebe. Pro Manželské setkání na Velehradě v době 8.-15. července 2017 hledáme pečouny/ky, kteří by zajišťovali hlídání dětí ve věku 0-15 let.

Máme stále volná místa, tak neváhejte! ;-)

Více info na http://pecovatele.webnode.cz/

Kontakt: pecovatel.ms@gmail.com

Duchovní obnova pro mladé lidi

Jste srdečně zváni na již 4. ročník Duchovní obnovy pro mladé lidi s vozíkem i bez vozíku (18+), která se uskuteční 21.-27. srpna v Sedlištích (u Frýdku-Místku).

Více informací na www.vstanachod.cz nebo na milan.svojanovsky@seznam.cz

S řeholníky ve Vysokých Tatrách II

Všichni muži ve věku od 18 do 40 let, kteří se cítí být povoláni sloužit potřebným lidem a žít v komunitě, jsou zváni na pětidenní akci, která se uskuteční v horské chatě v srdci Vysokých Tater v termínu 30. srpna až 3. září. Čekají vás duchovní program, rozhovory i vysokohorská turistika. Přihlašování do 31.7. na prevor@milosrdni.cz.

 

Milosrdní bratři také nabízejí mladým mužům hledajícím své osobní povolání poznat život milosrdných bratří zblízka a zažít “klášter na čas”. V případě zájmu pište na výše uvedený e-mail.

Mezinárodní setkání Krakov - Osvětim

Komunita Sant´Egidio Vás zve na mezinárodní setkání mladých Mladí Evropané za svět bez násilí v Krakově a Osvětimi 20.-24. září 2017. Stovky mladých lidí z různých zemí východní Evropy, které spojuje přání říci své jasné „NE” násilí, se potkají, aby si připomněli historické tragédie našich zemí, zapříčiněné xenofobií, rasismem a antisemitismem a také aby začali mít sen o vytváření lidštější budoucnosti.

 

V programu: prohlídka koncentračního tábora, naslouchání očitým svědkům holocaustu, svědectví z místa současných konfliktů ve světě, prostor pro diskusi a prohlídka Krakova. Doprava z ČR autobusy z Prahy a Brna. Přihlášky do 30.června 2017. Přibližná cena 2900Kč.

 

přihlášky, info: http://www.santegidio.cz/mezinarodni-setkani-krakov-osvetim-2017

 

Mezinárodní kemp

Jste zváni na akci International Youth Camp Modrave, který se uskuteční 6.-12. srpna na chorvatském pobřeží. Pokud máte zájem, koukněte se na facebookovou stránku ZDE

Ohlášky 12. června 2017

12. ČERVNA 2017

MŠE

Pondělí

12.6.

19:00

večerní u jezuitů; proběhne sbírka na podporu křesťanů z Blízkého východu, kteří se chtějí uskutečnit Magisu

Úterý

13.6.

19:00

chvály u jezuitů

 

 

18:00

mládežnická u Máří Magdaleny, od 17:30 adorace, společenství o. Pia

 

 

18:00

mše svatá pro mládež u minoritů

       po mši adorace a společenství mladých

 

 

19:00

Mládežnická na Petrově (po mši spolčo)

Středa

14.6.

7:30

snídaňová u jezuitů

 

 

19:00

večerní u jezuitů NENÍ!!!

Čtvrtek

15.6.

18:00

mše svatá pro mládež u salesiánů v Žabovřeskách

Pondělí

19.6.

19:00

poslední večerní u jezuitů

 

 

AKCE VKH

Registrace do ohlášek a dobrovolníků

Drazí přátelé, odběratelé ohlášek a dobrovolnických mailů,

prosím vás o vyplnění následujícího formuláře, který zajistí, aby vám i nadále přicházely ohláškové a dobrovolnické oznamy. Jestliže formulář nevyplníte do 10. července, již nebudete zahrnuti do nových databází. Prosím tedy ty z vás, kteří chtějí z databáze vymazat, aby neposílali žádosti o vymazání a vyčkali smazání databáze.

Odkaz na formulář zde:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfKfeJ4Dm3OzRBKrbE0tSxFGHcN6s2PrBRleZ5qfAUpkwU0TA/viewform?c=0&w=1

Výročí 25 let VKH a výstava fotografií

VKH Brno nedávno zažilo 25 let své existence, a to je pořádný důvod k oslavě. Proto jsme pro vás připravili výstavu fotografií a dvě krásné soutěže jako dárek! :)

A to všechno již DNES (12. června) po mši svaté ve 20:10 na SC.

Pomoc s webem

Akutně hledáme člověka se zájmem o vývoj webů – dokončení nového VKH webu a možnost spolupracovat s danou firmou na dalších projektech. Pro více informací piš na webmaster@vkhbrno.cz. Moc děkujeme!

Úklid kostela

Pojďme se starat o naše místo společného setkávání s Ježíšem. Jezuitský kostel vítá nás studenty s otevřenou náručí, tak pojďme projevit trochu vděčnosti. Pravidelně každý čtvrtek po polední mši ve 12:15 probíhá v kostele úklid a my chceme s tímto úklidem pomáhat. Jedná se o pomoc, která pomůže těm, kteří se o kostel pravidelně starají.

Celostátní setkání mládeže

Je to tu! Další CSM bude již toto léto! A kde? V Olomouci. Kdy? 15.-20. srpna 2017. Veškeré info včetně přihlašování naleznete na olomouc2017.signaly.cz. Akce je celkově zaměřena na trochu mladší věkovou skupinu, ale pokud byste rádi jeli a chtěli si setkání i tak užít, můžete se zapojit jako dobrovolníci či pomoci při přípravě programu.

 

 

 

SPOLČA

Spolčo v Brně-Husovicích

Každý čtvrtek od 19:00 se ve františkánské farnosti Brno-Husovice (při kostele Nejsvětějšího Srdce Páně) schází společenství mladých vysokoškoláků. Rádi mezi sebe přijmou nové lidi, a proto neváhej a přijď! Těší se i na Tebe.

Spolčo LUSK

Spolčo LUSK se schází pravidelně každé úterý od 19:00 na faře v Husovicích. Jsme parta studentů, nejen z Mendlovy univerzity. Společně se modlíme, čteme Písmo, hrajeme hry a občas i vyrazíme na výlet. Chceš-li patřit mezi nás, rádi tě uvidíme :-). Pro více informací piš na lu.lukasova@gmail.com.

 

EXTERNÍ AKCE

Večery chval

Každou třetí středu v měsíci od 18:30 probíhá večer chval v kostele sv. Janů (u Minoritů).

Festival KefasFest

Zveme vás již na šestý ročník Festivalu Kefasfest, což je open air festival na nádherném místě bývalého kláštera Rosa coeli v Dolních Kounicích. Letos se festival uskuteční o víkendu 23.-25. června.

Na festivalu vystoupí: Pavel Callta, Jarda Svoboda (Traband), Way to go, Darce, Miracles a další...

 

Festival láká také na bohatý doprovodný program - Přijďte si vyzkoušet parkour, naučit se žonglovat, přejít slackline, projet se na loďkách a zažít spoustu dalších věcí.

Více informací naleznete na www.kefasfest.cz.

 

Modlitba se zpěvy z Taizé

Srdečně vás zveme na pravidelnou modlitbu se zpěvy z Taizé v úterý 13. června od 19 hodin v kostele ČCE v Brně-Židenicích na Jílkově 74. Čeká nás zastavení se, zpěvy, modlitba, ticho... Těšíme se na setkání s vámi!

Setkání s Petrem Jaškem

Zveme vás na setkání s humanitárním pracovníkem Petrem Jaškem, který byl rok vězněný v súdánském vězení. 25 let se věnoval pronásledovaným křesťanům. Hrozilo mu, že sám skončí na víc než 20 let v súdánském vězení, ale po odsouzení nakonec dostal milost.

Co mu to dalo a co mu to vzalo? Povídat si budeme o jeho příběhu, o jeho víře, o jeho poslání a o jeho práci i o pronásledovaných křesťanech.

Setkání proběhne v neděli 25. června v 17:00-18:00 ve Sboru církve bratrské na Kounicově 15.

http://cb.cz/brno/akce/setkani-s-petrem-jaskem/

Výběrové řízení - Dětský dům Zábrdovice

Dětský dům Zábrdovice vypisuje výběrové řízení na obsazení pracovního místa sociální pracovník nebo pracovník v sociálních službách nebo pedagog volného času. Zřizovatelem dětského domu je Sdružení Petrov, z.s. Výše úvazku 1 HPP nebo 0,5 HPP. O více informací k náplni práce či předpokladům uchazeče můžete zažádat na prokopova.ddz@email.cz. Přihlášky se zasílají nejpozději do 15. června.

Škola míru

Přátelé z Komunity Sant´Egidio v Brně se každý týden v pondělí od 16:30 do 18:00 scházejí s dětmi, převážně romskými ve věku od 6 do 13 let. Taková setkání nesou název Škola míru. Jsou to setkání přátelská a dobrovolná, plná her i učení. Pokud se chceš přidat a obohatit je tak svojí přítomností napiš nám na santegidio.brno@seznam.cz. Setkávání probíhá v nízkoprahovém centru v Zábrdovicích.

Kurz Samuel

Jestli hledáš své místo v životě, které pro tebe připravil Pán, a chceš se tomu hledání více věnovat, pokud je ti 17 až 35 let, pak právě pro tebe se otevírá kurz Samuel.

Poznáš více sebe i Boha. Kurz povedou různí kněží a řeholníci, součásti je modlitba, katecheze a vzájemné setkání, sdílení, ztížení a duchovní doprovázení.

Máš-li zájem se zúčastnit, napiš na kurz.samuel@seznam.cz. Přihlášky posílejte do konce srpna 2017. Info najdete i na letáčcích na stolečku u kropenek vzadu v kostele.

Mše za Charitu

Každý první pátek v měsíci v 8:00 je v kostele svatého Jakuba sloužena mše za Charitu.

Řeckokatolická liturgie

Každou neděli v 10:15 jste zváni na řeckokatolickou liturgii v kostele sv. Marie Magdalény. Tato liturgie je platná i pro římskokatolíky :-).

 

TIPY NA PRÁZDNINY

Noc světel

I letos se můžete těšit na akci Noc světel, neboli večer se zpěvy z Taizé  v polozapomenutém a znovu objeveném poutním kostele ve Skokách - Maria Stock u Žlutic na Karlovarsku, který se bude konat v sobotu 1. července od 20:30.

Pokud byste se chtěli aktivně zúčastnit, shání se další zpěváci všech hlasu (sboristy i solisty) a hudebníky (flétna, hoboj, klarinet, trubka, violoncello), kteří by chtěli zažít neobyčejný večer či celý víkend na tomto lidmi zapomenutém místě. Vítáni jsou i ti, kteří by chtěli pomoci s výzdobou a úpravou kostela nebo dopravou či jinak organizačně.

 

Kdo se chce zúčastnit, dejte prosím co nejdříve vědět, jestli se zúčastníte.

Kontakt: Lucie Haschkova, tel. 604 563 383, lucie@spiritualy.cz

http://www.skoky.eu    http://www.facebook.com/mariastock.skoky

Atmosféru večera může přiblížit VIDEO z loňska https://youtu.be/LTLIUu5KSio

Pěší pouť k Božímu milosrdenství do Slavkovic

Zveme Vás na týdenní pěší pouť pro všechny, kteří hledají a potřebují Boží milosrdenství ve svém životě. Pouť se bude konat ve dnech 22.-29. července 2017. Během pouti nechybí modlitba, mše svatá, zpěv, sdílení, mlčení. Je postaráno o jídlo a pití, a také o noclehy. Velké batohy veze doprovodné vozidlo.

V roce 2017 se bude putovat do Slavkovic z pěti směrů, a to z Fulneku, Hodonína, Českých Budějovic, Prahy a nově z Mladé Boleslavi. Cena pouti cca 800 Kč. Detailnější informace o trasách a registrace na www.pout.cz

Manželská setkání v Kroměříži

Přijeď prožít skvělý týden s partou dobrovolníků z celé Moravy a staň se pečounem na MS v Kroměříži! Přibližně 50 mládežníků během programu pro rodiče zajišťuje hlídání dětí ve věku 0-15 let.

Večer se můžeš těšit na sportovní program, pokecat  si v čajovně nebo poznávat krásy města Kroměříže.

Neváhej napsat a přidej se k nám!!! :) Kontakt: MS.jako@email.cz

Manželská setkání č.2

Je tu další nabídka na hlídání dětí při manželských rekolekcích, které se uskuteční:

1.-8. července ve Vysokých Žibřidovicích (okres Šumperk).

Kontakt: jitkakratschmerova@seznam.cz

22.7.-6.8. v Žirovnici (okres Pelhřimov), kontakt: lenka.pajurkova@seznam.cz

nebo 9.-13. srpna ve Slané Vodě (SK), kontakt: marie.bonczekova@seznam.cz

Expedice pro mládež

Chcete poznat přírodní i kulturní krásy pohoří Queyras (čti kehas), pobřeží a města Itálie, nové přátele a možná i sami sebe? Vydejte se s námi 28. července - 9. srpna na expedici, která není jen pouhou turistikou, poutí, exerciciemi. Průběh předchozích Expedic, fotky, deníky z cest a bližší informace k letošní expedici najdete na http://expedice.signaly.cz/

A přihlašovat se můžete přes formulář.Těší se na všechny o. Roman :-).

Cyklopouť do Fatimy a Compostely

Zveme vás na tradiční Orelskou cyklopouť, tentokrát do Fatimy a do Compostely k letošnímu 100. výročí zjevení ve Fatimě. Cyklopouť se uskuteční 1.-18. srpna 2017. Pouť je koncipována tak, aby ji zvládnul průměrný cyklista. Více na www.cyklopoute.cz.

Duchovní cvičení pro dívky

 1. Zveme všechny dívky ve věku od 18 do 35 let na duchovní cvičení, které pořádají sestry boromejky. První se uskuteční v Beskydech na Hutisku - Solanci v termínu 16.-21. července 2017. Tématem bude “Ježíš a ženy”. Exercitátor: P. Petr Kříbek

 2. Druhé se uskuteční ve Zlatých Horách na Maria-Hilf 3.-8. září 2017. Tématem bude “Maria”.  Exercitátor: P. Bernard Slaboch

www.boromejky.cz; www.hledampovolani.cz; www.facebook.com/marie.korinkova.58

Manželská setkání na Velehradě

Chceš: - zažít o prázdninách něco výjimečného?

           - poznat spoustu nových kamarádů?

           - zažít společenství mládeže?

           - přiložit ruku k dílu a přitom se bavit?

           - zažít duchovní program?

A máš rád/a děti?

Pak hledáme právě Tebe. Pro Manželské setkání na Velehradě v době 8.-15. července 2017 hledáme pečouny/ky, kteří by zajišťovali hlídání dětí ve věku 0-15 let.

Máme stále volná místa, tak neváhejte! ;-)

Více info na http://pecovatele.webnode.cz/

Kontakt: pecovatel.ms@gmail.com

Duchovní obnova pro mladé lidi

Jste srdečně zváni na již 4. ročník Duchovní obnovy pro mladé lidi s vozíkem i bez vozíku (18+), která se uskuteční 21.-27. srpna v Sedlištích (u Frýdku-Místku).

Více informací na www.vstanachod.cz nebo na milan.svojanovsky@seznam.cz

S řeholníky ve Vysokých Tatrách II

Všichni muži ve věku od 18 do 40 let, kteří se cítí být povoláni sloužit potřebným lidem a žít v komunitě, jsou zváni na pětidenní akci, která se uskuteční v horské chatě v srdci Vysokých Tater v termínu 30. srpna až 3. září. Čekají vás duchovní program, rozhovory i vysokohorská turistika. Přihlašování do 31.7. na prevor@milosrdni.cz.

 

Milosrdní bratři také nabízejí mladým mužům hledajícím své osobní povolání poznat život milosrdných bratří zblízka a zažít “klášter na čas”. V případě zájmu pište na výše uvedený e-mail.

Mezinárodní setkání Krakov - Osvětim

Komunita Sant´Egidio Vás zve na mezinárodní setkání mladých Mladí Evropané za svět bez násilí v Krakově a Osvětimi 20.-24. září 2017. Stovky mladých lidí z různých zemí východní Evropy, které spojuje přání říci své jasné „NE” násilí, se potkají, aby si připomněli historické tragédie našich zemí, zapříčiněné xenofobií, rasismem a antisemitismem a také aby začali mít sen o vytváření lidštější budoucnosti.

 

V programu: prohlídka koncentračního tábora, naslouchání očitým svědkům holocaustu, svědectví z místa současných konfliktů ve světě, prostor pro diskusi a prohlídka Krakova. Doprava z ČR autobusy z Prahy a Brna. Přihlášky do 30.června 2017. Přibližná cena 2900Kč.

 

přihlášky, info: http://www.santegidio.cz/mezinarodni-setkani-krakov-osvetim-2017

 

Mezinárodní kemp

Jste zváni na akci International Youth Camp Modrave, který se uskuteční 6.-12. srpna na chorvatském pobřeží. Pokud máte zájem, koukněte se na facebookovou stránku ZDE

Ohlášky 5. června 2017

5. ČERVNA 2017

MŠE

Pondělí

5.6.

19:00

večerní u jezuitů

Úterý

6.6.

19:00

chvály u jezuitů

   

18:00

mládežnická u Máří Magdaleny, od 17:30 adorace, společenství o. Pia

   

18:00

mše svatá pro mládež u minoritů

       po mši adorace a společenství mladých

   

19:00

Mládežnická na Petrově (po mši spolčo)

Středa

7.6.

7:30

snídaňová u jezuitů

   

19:00

večerní u jezuitů NENÍ!!!

Čtvrtek

8.6.

18:00

mše svatá pro mládež u salesiánů v Žabovřeskách

Pondělí

12.6.

19:00

večerní u jezuitů; proběhne sbírka na podporu křesťanů z Blízkého východu, kteří se chtějí uskutečnit Magisu

Stručný přehled VKH akcí:

Přednáška: středa 7. června v 18:00                Sportovní den VKH: čtvrtek 8. června

Výroční VKH a výstava fotografií: pondělí 12. června ve 20:10       

AKCE VKH

Sportovní den

Odpočiň si od učení a přijď si zasportovat ve čtvrtek 8. června v 8:00 s VKH Brnoo!

Na VIII. Sportovním dni si opět můžeš zahrát volejbal a fotbal, a to vše tradičně na hřištích u salesiánů v Žabovřeskách (Foerstova 2). Na místě bude možnost koupit si něco na zub :).

Přihlašování celých týmů je do DNEŠKA přes google formulář, kde najdeš VÍCE INFORMACÍ: https://goo.gl/oywmsk . Dobrovolníci se mohou zapisovat zde: https://goo.gl/SDoQIo. Pokud se chceš přihlásit jako jednotlivec a nemáš tým, zapiš se zde: https://goo.gl/KvuZMk

Případné dotazy piš na email: sport@vkhbrno.cz

Přednáška Dramatická situace na politické scéně

Jde Ti hlava kolem ze soušasné politické situace u nás?️ Přijď diskutovat anebo si rozšířit své povědomí s doktorem Bohumilem Doležalem a Pavlem Šafrem - odborníky z Klub na obranu demokracie. I na Tobě záleží, tak přijď!

Akce se uskuteční ve středu 7. června od 18:00 na Studentském centru.

Událost na fb zde

Výročí 25 let VKH a výstava fotografií

VKH Brno nedávno zažilo 25 let své existence, a to je pořádný důvod k oslavě. Proto jsme pro vás připravili výstavu fotografií a dvě krásné soutěže jako dárek! :) První je fotosoutěž: Vyfoť fotku na téma “Brno očima studenta”, dones na SC do 6. června a vyhraj dárkový set VKH skleniček s potiskem a luxusní láhev. Druhou je soutěž o nejlepší potisk. Vytvoř jakýkoliv zajímavý nápad na potisk trička nebo mikiny s tematikou VKH Brno (koukni i sem goo.gl/jOC2ya) pošli do 6. června na propagace@vkhbrno.cz a vyhraj celoroční VIP vstup na všechny VKH akce zadarmo!

Samotná akce proběhne v pondělí 12. června po mši svaté, tj. ve 20:10 na SC.

Pomoc s webem

Akutně hledáme člověka se zájmem o vývoj webů – dokončení nového VKH webu a možnost spolupracovat s danou firmou na dalších projektech. Pro více informací piš na webmaster@vkhbrno.cz. Moc děkujeme!

Úklid kostela

Pojďme se starat o naše místo společného setkávání s Ježíšem. Jezuitský kostel vítá nás studenty s otevřenou náručí, tak pojďme projevit trochu vděčnosti. Pravidelně každý čtvrtek po polední mši ve 12:15 probíhá v kostele úklid a my chceme s tímto úklidem pomáhat. Jedná se o pomoc, která pomůže těm, kteří se o kostel pravidelně starají.

Noc kostelů u jezuitů

Již několikátým rokem se uskuteční Noc kostelů, a to v pátek 9. června. Je to moc krásná akce, ale jsou potřeba i dobrovolníci. Proto pokud byste měli jen chvíli čas, budeme rádi, když se zapojíte. Každá pomoc bude vítána a v nebi řádně odměněna :). Kontakt: Jana Riegrová tel.: 723 238 393.

Celostátní setkání mládeže

Je to tu! Další CSM bude již toto léto! A kde? V Olomouci. Kdy? 15.-20. srpna 2017. Veškeré info včetně přihlašování naleznete na olomouc2017.signaly.cz. Akce je celkově zaměřena na trochu mladší věkovou skupinu, ale pokud byste rádi jeli a chtěli si setkání i tak užít, můžete se zapojit jako dobrovolníci či pomoci při přípravě programu.

SPOLČA

Spolčo v Brně-Husovicích

Každý čtvrtek od 19:00 se ve františkánské farnosti Brno-Husovice (při kostele Nejsvětějšího Srdce Páně) schází společenství mladých vysokoškoláků. Rádi mezi sebe přijmou nové lidi, a proto neváhej a přijď! Těší se i na Tebe.

Spolčo LUSK

Spolčo LUSK se schází pravidelně každé úterý od 19:00 na faře v Husovicích. Jsme parta studentů, nejen z Mendlovy univerzity. Společně se modlíme, čteme Písmo, hrajeme hry a občas i vyrazíme na výlet. Chceš-li patřit mezi nás, rádi tě uvidíme :-). Pro více informací piš na lu.lukasova@gmail.com.

EXTERNÍ AKCE

Večery chval

Každou třetí středu v měsíci od 18:30 probíhá večer chval v kostele sv. Janů (u Minoritů).

Festival KefasFest

Zveme vás již na šestý ročník Festivalu Kefasfest, což je open air festival na nádherném místě bývalého kláštera Rosa coeli v Dolních Kounicích. Letos se festival uskuteční o víkendu 23.-25. června.

Na festivalu vystoupí: Pavel Callta, Jarda Svoboda (Traband), Way to go, Darce, Miracles a další...

Festival láká také na bohatý doprovodný program - Přijďte si vyzkoušet parkour, naučit se žonglovat, přejít slackline, projet se na loďkách a zažít spoustu dalších věcí.

Více informací naleznete na www.kefasfest.cz.

Výběrové řízení - Dětský dům Zábrdovice

Dětský dům Zábrdovice vypisuje výběrové řízení na obsazení pracovního místa sociální pracovník nebo pracovník v sociálních službách nebo pedagog volného času. Zřizovatelem dětského domu je Sdružení Petrov, z.s. Výše úvazku 1 HPP nebo 0,5 HPP. O více informací k náplni práce či předpokladům uchazeče můžete zažádat na prokopova.ddz@email.cz. Přihlášky se zasílají nejpozději do 15. června.

Škola míru

Přátelé z Komunity Sant´Egidio v Brně se každý týden v pondělí od 16:30 do 18:00 scházejí s dětmi, převážně romskými ve věku od 6 do 13 let. Taková setkání nesou název Škola míru. Jsou to setkání přátelská a dobrovolná, plná her i učení. Pokud se chceš přidat a obohatit je tak svojí přítomností napiš nám na santegidio.brno@seznam.cz. Setkávání probíhá v nízkoprahovém centru v Zábrdovicích.

Pouť

V sobotu 10. června se uskuteční První moravská pouť katolických psychologů, psychiatrů, psychoterapeutů a také studujících těchto oborů.

Pouť bude v Ostravě-Třebovicích v kostele Nanebevzetí Panny Marie. Součástí poutě bude i setkání, poznávání se…

Účast je potřeba potvrdit na čísle: 731 402 155 nebo na engelmann@seznam.cz

Kurz Samuel

Jestli hledáš své místo v životě, které pro tebe připravil Pán, a chceš se tomu hledání více věnovat, pokud je ti 17 až 35 let, pak právě pro tebe se otevírá kurz Samuel.

Poznáš více sebe i Boha. Kurz povedou různí kněží a řeholníci, součásti je modlitba, katecheze a vzájemné setkání, sdílení, ztížení a duchovní doprovázení.

Máš-li zájem se zúčastnit, napiš na kurz.samuel@seznam.cz. Přihlášky posílejte do konce srpna 2017. Info najdete i na letáčcích na stolečku u kropenek vzadu v kostele.

Mše za Charitu

Každý první pátek v měsíci v 8:00 je v kostele svatého Jakuba sloužena mše za Charitu.

Řeckokatolická liturgie

Každou neděli v 10:15 jste zváni na řeckokatolickou liturgii v kostele sv. Marie Magdalény. Tato liturgie je platná i pro římskokatolíky :-).

TIPY NA PRÁZDNINY

Pěší pouť k Božímu milosrdenství do Slavkovic

Zveme Vás na týdenní pěší pouť pro všechny, kteří hledají a potřebují Boží milosrdenství ve svém životě. Pouť se bude konat ve dnech 22.-29. července 2017. Během pouti nechybí modlitba, mše svatá, zpěv, sdílení, mlčení. Je postaráno o jídlo a pití, a také o noclehy. Velké batohy veze doprovodné vozidlo.

V roce 2017 se bude putovat do Slavkovic z pěti směrů, a to z Fulneku, Hodonína, Českých Budějovic, Prahy a nově z Mladé Boleslavi. Cena pouti cca 800 Kč. Detailnější informace o trasách a registrace na www.pout.cz

Manželská setkání v Kroměříži

Přijeď prožít skvělý týden s partou dobrovolníků z celé Moravy a staň se pečounem na MS v Kroměříži! Přibližně 50 mládežníků během programu pro rodiče zajišťuje hlídání dětí ve věku 0-15 let.

Večer se můžeš těšit na sportovní program, pokecat  si v čajovně nebo poznávat krásy města Kroměříže.

Neváhej napsat a přidej se k nám!!! :) Kontakt: MS.jako@email.cz

Manželská setkání č.2

Je tu další nabídka na hlídání dětí při manželských rekolekcích, které se uskuteční:

1.-8. července ve Vysokých Žibřidovicích (okres Šumperk).

Kontakt: jitkakratschmerova@seznam.cz

22.7.-6.8. v Žirovnici (okres Pelhřimov), kontakt: lenka.pajurkova@seznam.cz

nebo 9.-13. srpna ve Slané Vodě (SK), kontakt: marie.bonczekova@seznam.cz

Expedice pro mládež

Chcete poznat přírodní i kulturní krásy pohoří Queyras (čti kehas), pobřeží a města Itálie, nové přátele a možná i sami sebe? Vydejte se s námi 28. července - 9. srpna na expedici, která není jen pouhou turistikou, poutí, exerciciemi. Průběh předchozích Expedic, fotky, deníky z cest a bližší informace k letošní expedici najdete na http://expedice.signaly.cz/

A přihlašovat se můžete přes formulář.Těší se na všechny o. Roman :-).

Cyklopouť do Fatimy a Compostely

Zveme vás na tradiční Orelskou cyklopouť, tentokrát do Fatimy a do Compostely k letošnímu 100. výročí zjevení ve Fatimě. Cyklopouť se uskuteční 1.-18. srpna 2017. Pouť je koncipována tak, aby ji zvládnul průměrný cyklista. Více na www.cyklopoute.cz.

Duchovní cvičení pro dívky

 1. Zveme všechny dívky ve věku od 18 do 35 let na duchovní cvičení, které pořádají sestry boromejky. První se uskuteční v Beskydech na Hutisku - Solanci v termínu 16.-21. července 2017. Tématem bude “Ježíš a ženy”. Exercitátor: P. Petr Kříbek

 2. Druhé se uskuteční ve Zlatých Horách na Maria-Hilf 3.-8. září 2017. Tématem bude “Maria”.  Exercitátor: P. Bernard Slaboch

www.boromejky.cz; www.hledampovolani.cz; www.facebook.com/marie.korinkova.58

Manželská setkání na Velehradě

Chceš: - zažít o prázdninách něco výjimečného?

           - poznat spoustu nových kamarádů?

           - zažít společenství mládeže?

           - přiložit ruku k dílu a přitom se bavit?

           - zažít duchovní program?

A máš rád/a děti?

Pak hledáme právě Tebe. Pro Manželské setkání na Velehradě v době 8.-15. července 2017 hledáme pečouny/ky, kteří by zajišťovali hlídání dětí ve věku 0-15 let.

Máme stále volná místa, tak neváhejte! ;-)

Více info na http://pecovatele.webnode.cz/

Kontakt: pecovatel.ms@gmail.com

Duchovní obnova pro mladé lidi

Jste srdečně zváni na již 4. ročník Duchovní obnovy pro mladé lidi s vozíkem i bez vozíku (18+), která se uskuteční 21.-27. srpna v Sedlištích (u Frýdku-Místku).

Více informací na www.vstanachod.cz nebo na milan.svojanovsky@seznam.cz

S řeholníky ve Vysokých Tatrách II

Všichni muži ve věku od 18 do 40 let, kteří se cítí být povoláni sloužit potřebným lidem a žít v komunitě, jsou zváni na pětidenní akci, která se uskuteční v horské chatě v srdci Vysokých Tater v termínu 30. srpna až 3. září. Čekají vás duchovní program, rozhovory i vysokohorská turistika. Přihlašování do 31.7. na prevor@milosrdni.cz.

Milosrdní bratři také nabízejí mladým mužům hledajícím své osobní povolání poznat život milosrdných bratří zblízka a zažít “klášter na čas”. V případě zájmu pište na výše uvedený e-mail.

Mezinárodní setkání Krakov - Osvětim

Komunita Sant´Egidio Vás zve na mezinárodní setkání mladých Mladí Evropané za svět bez násilí v Krakově a Osvětimi 20.-24. září 2017. Stovky mladých lidí z různých zemí východní Evropy, které spojuje přání říci své jasné „NE” násilí, se potkají, aby si připomněli historické tragédie našich zemí, zapříčiněné xenofobií, rasismem a antisemitismem a také aby začali mít sen o vytváření lidštější budoucnosti.

V programu: prohlídka koncentračního tábora, naslouchání očitým svědkům holocaustu, svědectví z místa současných konfliktů ve světě, prostor pro diskusi a prohlídka Krakova. Doprava z ČR autobusy z Prahy a Brna. Přihlášky do 30.června 2017. Přibližná cena 2900Kč.

přihlášky, info: http://www.santegidio.cz/mezinarodni-setkani-krakov-osvetim-2017

Mezinárodní kemp

Jste zváni na akci International Youth Camp Modrave, který se uskuteční 6.-12. srpna na chorvatském pobřeží. Pokud máte zájem, koukněte se na facebookovou stránku ZDE

Ohlášky 29. května 2017

29. KVĚTNA 2017

MŠE

Pondělí

29.5.

19:00

večerní u jezuitů

Úterý

30.5.

19:00

chvály u jezuitů

   

18:00

mládežnická u Máří Magdaleny, od 17:30 adorace, společenství o. Pia

   

18:00

mše svatá pro mládež u minoritů

       po mši adorace a společenství mladých

   

19:00

Mládežnická na Petrově (po mši spolčo)

   

19:00

mše svatá pro mládež ve Starém Lískovci

Středa

31.5.

7:30

snídaňová u jezuitů

   

19:00

POSLEDNÍ večerní u jezuitů

Čtvrtek

1.6.

18:00

mše svatá pro mládež u salesiánů v Žabovřeskách

Pondělí

5.6.

19:00

večerní u jezuitů

Další semestr se opět blíží ke svému konci, ale přesto by vás mohlo zajímat, kdy bude sloužena mše zrovna za vaši fakultu! Podívejte se na http://www.vkhbrno.cz/mse-za-fakulty a vyberte si dary, které při “své” mši ponesete ;-) Můžete taky číst čtení, přímluvy,...Dejte vědět na duchovni@vkhbrno.cz, rádi vám poradí.

Stručný přehled VKH akcí:

Přednáška: středa 7. června v 18:00 Sportovní den VKH: čtvrtek 8. června

Výroční VKH a výstava fotografií: pondělí 12. června ve 20:10

 

AKCE VKH

Studentský PIKNIK

Vydejte se s námi na první studentský piknik, který se uskuteční v pátek 2. června od 17:00 v Lužánkách.

Ptáte se co s sebou? Všechno, na co máte chuť! Uvítáme nějaké jídlo, pití i deky, na které si můžeme sednout. Jakékoliv hry či aktivity vítány.

Sejdeme se u budovy Lužánky - středisko volného času a odtud se spolu vydáme najít ideální místo na sezení.

V případě, že dorazíte později a nebudete nás moci najít, zavolejte nám: +420 774 488 010 (Kateřina Zárubová).https://www.facebook.com/events/225995977903136/

 

Sportovní den

Odpočiň si od učení a přijď si zasportovat ve čtvrtek 8. června v 8:00 s VKH Brnoo!

Na VIII. Sportovním dni si opět můžeš zahrát volejbal a fotbal, a to vše tradičně na hřištích u salesiánů v Žabovřeskách (Foerstova 2). Na místě bude možnost koupit si něco na zub :).

Přihlašování celých týmů je do pondělí 5. června přes google formulář, kde najdeš VÍCE INFORMACÍ: https://goo.gl/oywmsk Pokud se chceš přihlásit jako jednotlivec a nemáš tým, zapiš se zde: https://goo.gl/KvuZMk

Případné dotazy piš na email: sport@vkhbrno.cz

Přednáška Dramatická situace na politické scéně

Jde Ti hlava kolem ze soušasné politické situace u nás?️ Přijď diskutovat anebo si rozšířit své povědomí s doktorem Bohumilem Doležalem a Pavlem Šafrem - odborníky z Klub na obranu demokracie. I na Tobě záleží, tak přijď!

Akce se uskuteční ve středu 7. června od 18:00 na Studentském centru.

https://www.facebook.com/events/468826566788996

Výročí 25 let VKH a výstava fotografií

VKH Brno nedávno zažilo 25 let své existence, a to je pořádný důvod k oslavě. Proto jsme pro vás připravili výstavu fotografií a dvě krásné soutěže jako dárek! :) První je fotosoutěž: Vyfoť fotku na téma “Brno očima studenta”, dones na SC do 6. června a vyhraj dárkový set VKH skleniček s potiskem a luxusní láhev. Druhou je soutěž o nejlepší potisk. Vytvoř jakýkoliv zajímavý nápad na potisk trička nebo mikiny s tematikou VKH Brno (koukni i sem goo.gl/jOC2ya) pošli do 6. června na propagace@vkhbrno.cz a vyhraj celoroční VIP vstup na všechny VKH akce zadarmo!

Samotná akce proběhne v pondělí 12. června po mši svaté, tj. ve 20:10 na SC.

Pomoc s webem

Akutně hledáme člověka se zájmem o vývoj webů – dokončení nového VKH webu a možnost spolupracovat s danou firmou na dalších projektech. Pro více informací piš na webmaster@vkhbrno.cz. Moc děkujeme!

Úklid kostela

Pojďme se starat o naše místo společného setkávání s Ježíšem. Jezuitský kostel vítá nás studenty s otevřenou náručí, tak pojďme projevit trochu vděčnosti. Pravidelně každý čtvrtek po polední mši ve 12:15 probíhá v kostele úklid a my chceme s tímto úklidem pomáhat. Jedná se o pomoc, která pomůže těm, kteří se o kostel pravidelně starají.

 

Noc kostelů u jezuitů

Již několikátým rokem se uskuteční Noc kostelů, a to v pátek 9. června. Je to moc krásná akce, ale jsou potřeba i dobrovolníci. Proto pokud byste měli jen chvíli čas, budeme rádi, když se zapojíte. Každá pomoc bude vítána a v nebi řádně odměněna :). Kontakt: Jana Riegrová tel.: 723 238 393.

Celostátní setkání mládeže

Je to tu! Další CSM bude již toto léto! A kde? V Olomouci. Kdy? 15.-20. srpna 2017. Veškeré info včetně přihlašování naleznete na olomouc2017.signaly.cz. Akce je celkově zaměřena na trochu mladší věkovou skupinu, ale pokud byste rádi jeli a chtěli si setkání i tak užít, můžete se zapojit jako dobrovolníci či pomoci při přípravě programu.

 

SPOLČA

Spolčo v Brně-Husovicích

Každý čtvrtek od 19:00 se ve františkánské farnosti Brno-Husovice (při kostele Nejsvětějšího Srdce Páně) schází společenství mladých vysokoškoláků. Rádi mezi sebe přijmou nové lidi, a proto neváhej a přijď! Těší se i na Tebe.

Spolčo LUSK

Spolčo LUSK se schází pravidelně každé úterý od 19:00 na faře v Husovicích. Jsme parta studentů, nejen z Mendlovy univerzity. Společně se modlíme, čteme Písmo, hrajeme hry a občas i vyrazíme na výlet. Chceš-li patřit mezi nás, rádi tě uvidíme :-). Pro více informací piš na lu.lukasova@gmail.com.

 

EXTERNÍ AKCE

Večery chval

Každou třetí středu v měsíci od 18:30 probíhá večer chval v kostele sv. Janů (u Minoritů).

Festival Full of Life

Všechny zveme na nezapomenutelný křesťanský festival s názvem Full of life, který proběhne v našem milovaném Brně, konkrétně v Řečkovicích. A kdy? V sobotu 3. června. Těšit se můžete na mnoho účinkujících, vystoupí například Kapr na scéně, Brno Gospel Choir a další. Těšit se můžete i na hry pro děti nebo biblické tance. Vše vyvrcholí večerní Svatodušní vigilií v doprovodu SBMky.

Více informací na www.FullOfLife.cz nebo na facebooku.

Festival KefasFest

Zveme vás již na šestý ročník Festivalu Kefasfest, což  je open air festival na nádherném místě bývalého kláštera Rosa coeli v Dolních Kounicích. Letos se uskuteční o víkendu 23.-25. června.

Na festivalu vystoupí: Pavel Callta, Jarda Svoboda (Traband), Way to go, Darce, Miracles a další...

 

Festival láká také na bohatý doprovodný program - Přijďte si vyzkoušet parkour, naučit se žonglovat, přejít slackline, projet se na loďkách a zažít spoustu dalších věcí.

Benefiční koncert

Máte chuť podpořit dobrou věc a přitom zažít spoustu zábavy? Chcete si udělat pěkný výlet a třeba zajít na koncert? Nyní můžete oboje. Tak neváhejte a vyjdete s námi 1. června na Praděd a přijďte na benefiční koncert do Tovačova v neděli 4. června v 15:00 na podporu roční dobrovolnické služby Jany Jeklové v  Keni. Více informací na stránkách.

Výběrové řízení - Dětský dům Zábrdovice

Dětský dům Zábrdovice vypisuje výběrové řízení na obsazení pracovního místa sociální pracovník nebo pracovník v sociálních službách nebo pedagog volného času. Zřizovatelem dětského domu je Sdružení Petrov, z.s. Výše úvazku 1 HPP nebo 0,5 HPP. O více informací k náplni práce či předpokladům uchazeče můžete zažádat na prokopova.ddz@email.cz. Přihlášky se zasílají nejpozději do 15. června.

Škola míru

Přátelé z Komunity Sant´Egidio v Brně se každý týden v pondělí od 16:30 do 18:00 scházejí s dětmi, převážně romskými ve věku od 6 do 13 let. Taková setkání nesou název Škola míru. Jsou to setkání přátelská a dobrovolná, plná her i učení. Pokud se chceš přidat a obohatit je tak svojí přítomností napiš nám na santegidio.brno@seznam.cz. Setkávání probíhá v nízkoprahovém centru v Zábrdovicích.

Festival Lumen

Jubilejní 25. ročník Festivalu Lumen k vám přináší kvalitní gospelovou hudbu z celého světa. Motto tohoto festivalu je “Touch The Sky!” Chceme se společně dotknout nebe už na zemi a vytvořit tak neopakovatelnou atmosféru prostřednictvím hudby z celého světa.

Program se bude už tradičně konat v Trnavě, těšit se můžete třeba na americkou skupinu Switchfoot. A to vše 2.-3. června.

Pouť

V sobotu 10. června se uskuteční První moravská pouť katolických psychologů, psychiatrů, psychoterapeutů a také studujících těchto oborů.

Pouť bude v Ostravě-Třebovicích v kostele Nanebevzetí Panny Marie. Součástí poutě bude i setkání, poznávání se…

Účast je potřeba potvrdit na čísle: 731 402 155 nebo na engelmann@seznam.cz

Kurz Samuel

Jestli hledáš své místo v životě, které pro tebe připravil Pán, a chceš se tomu hledání více věnovat, pokud je ti 17 až 35 let, pak právě pro tebe se otevírá kurz Samuel.

Poznáš více sebe i Boha. Kurz povedou různí kněží a řeholníci, součásti je modlitba, katecheze a vzájemné setkání, sdílení, ztížení a duchovní doprovázení.

Máš-li zájem se zúčastnit, napiš na kurz.samuel@seznam.cz. Přihlášky posílejte do konce srpna 2017. Info najdete i na letáčcích na stolečku u kropenek vzadu v kostele.

Mše za Charitu

Každý první pátek v měsíci v 8:00 je v kostele svatého Jakuba sloužena mše za Charitu.

Řeckokatolická liturgie

Každou neděli v 10:15 jste zváni na řeckokatolickou liturgii v kostele sv. Marie Magdalény. Tato liturgie je platná i pro římskokatolíky :-).

 

TIPY NA PRÁZDNINY

Manželská setkání v Kroměříži

Přijeď prožít skvělý týden s partou dobrovolníků z celé Moravy a staň se pečounem na MS v Kroměříži! Přibližně 50 mládežníků během programu pro rodiče zajišťuje hlídání dětí ve věku 0-15 let.

Večer se můžeš těšit na sportovní program, pokecat  si v čajovně nebo poznávat krásy města Kroměříže.

Neváhej napsat a přidej se k nám!!! :) Kontakt: MS.jako@email.cz

Manželská setkání č.2

Je tu další nabídka na hlídání dětí při manželských rekolekcích, které se uskuteční:

1.-8. července ve Vysokých Žibřidovicích (okres Šumperk).

Kontakt: jitkakratschmerova@seznam.cz

22.7.-6.8. v Žirovnici (okres Pelhřimov), kontakt: lenka.pajurkova@seznam.cz

nebo 9.-13. srpna ve Slané Vodě (SK), kontakt: marie.bonczekova@seznam.cz

 

Expedice pro mládež

Chcete poznat přírodní i kulturní krásy pohoří Queyras (čti kehas), pobřeží a města Itálie, nové přátele a možná i sami sebe? Vydejte se s námi 28. července - 9. srpna na expedici, která není jen pouhou turistikou, poutí, exerciciemi. Průběh předchozích Expedic, fotky, deníky z cest a bližší informace k letošní expedici najdete na http://expedice.signaly.cz/

A přihlašovat se můžete přes formulář.Těší se na všechny o. Roman :-).

Cyklopouť do Fatimy a Compostely

Zveme vás na tradiční Orelskou cyklopouť, tentokrát do Fatimy a do Compostely k letošnímu 100. výročí zjevení ve Fatimě. Cyklopouť se uskuteční 1.-18. srpna 2017. Pouť je koncipována tak, aby ji zvládnul průměrný cyklista. Více na www.cyklopoute.cz.

Duchovní cvičení pro dívky

 1. Zveme všechny dívky ve věku od 18 do 35 let na duchovní cvičení, které pořádají sestry boromejky. První se uskuteční v Beskydech na Hutisku - Solanci v termínu 16.-21. července 2017. Tématem bude “Ježíš a ženy”. Exercitátor: P. Petr Kříbek

 2. Druhé se uskuteční ve Zlatých Horách na Maria-Hilf 3.-8. září 2017. Tématem bude “Maria”.  Exercitátor: P. Bernard Slaboch

www.boromejky.cz; www.hledampovolani.cz; www.facebook.com/marie.korinkova.58

Manželská setkání na Velehradě

Chceš: - zažít o prázdninách něco výjimečného?

           - poznat spoustu nových kamarádů?

           - zažít společenství mládeže?

           - přiložit ruku k dílu a přitom se bavit?

           - zažít duchovní program?

A máš rád/a děti?

Pak hledáme právě Tebe. Pro Manželské setkání na Velehradě v době 8.-15. července 2017 hledáme pečouny/ky, kteří by zajišťovali hlídání dětí ve věku 0-15 let.

Máme stále volná místa, tak neváhejte! ;-)

Více info na http://pecovatele.webnode.cz/

Kontakt: pecovatel.ms@gmail.com

Duchovní obnova pro mladé lidi

Jste srdečně zváni na již 4. ročník Duchovní obnovy pro mladé lidi s vozíkem i bez vozíku (18+), která se uskuteční 21.-27. srpna v Sedlištích (u Frýdku-Místku).

Více informací na www.vstanachod.cz nebo na milan.svojanovsky@seznam.cz

S řeholníky ve Vysokých Tatrách II

Všichni muži ve věku od 18 do 40 let, kteří se cítí být povoláni sloužit potřebným lidem a žít v komunitě, jsou zváni na pětidenní akci, která se uskuteční v horské chatě v srdci Vysokých Tater v termínu 30. srpna až 3. září. Čekají vás duchovní program, rozhovory i vysokohorská turistika. Přihlašování do 31.7. na prevor@milosrdni.cz.

 

Milosrdní bratři také nabízejí mladým mužům hledajícím své osobní povolání poznat život milosrdných bratří zblízka a zažít “klášter na čas”. V případě zájmu pište na výše uvedený e-mail.

Mezinárodní setkání Krakov - Osvětim

Komunita Sant´Egidio Vás zve na mezinárodní setkání mladých Mladí Evropané za svět bez násilí v Krakově a Osvětimi 20.-24. září 2017. Stovky mladých lidí z různých zemí východní Evropy, které spojuje přání říci své jasné „NE” násilí, se potkají, aby si připomněli historické tragédie našich zemí, zapříčiněné xenofobií, rasismem a antisemitismem a také aby začali mít sen o vytváření lidštější budoucnosti.

 

V programu: prohlídka koncentračního tábora, naslouchání očitým svědkům holocaustu, svědectví z místa současných konfliktů ve světě, prostor pro diskusi a prohlídka Krakova. Doprava z ČR autobusy z Prahy a Brna. Přihlášky do 30.června 2017. Přibližná cena 2900Kč.

 

přihlášky, info: http://www.santegidio.cz/mezinarodni-setkani-krakov-osvetim-2017

Ohlášky 22. května 2017

22. KVĚTNA 2017

MŠE

Pondělí

22.5.

19:00

večerní u jezuitů (za fakultu podnikatelskou VUT)

Úterý

23.5.

19:00

chvály u jezuitů

   

18:00

mládežnická u Máří Magdaleny, od 17:30 adorace, společenství o. Pia

   

18:00

mše svatá pro mládež u minoritů

       po mši adorace a společenství mladých

   

19:00

Mládežnická na Petrově (po mši spolčo)

   

19:00

mše svatá pro mládež ve Starém Lískovci

Středa

24.5.

7:30

snídaňová u jezuitů

   

19:00

večerní u jezuitů

Čtvrtek

25.5.

18:00

mše svatá pro mládež u salesiánů v Žabovřeskách

Pondělí

29.5.

19:00

večerní u jezuitů

Další semestr se opět blíží ke svému konci, ale přesto by vás mohlo zajímat, kdy bude sloužena mše zrovna za vaši fakultu! Podívejte se na http://www.vkhbrno.cz/mse-za-fakulty a vyberte si dary, které při “své” mši ponesete ;-) Můžete taky číst čtení, přímluvy,...Dejte vědět na duchovni@vkhbrno.cz, rádi vám poradí.

Stručný přehled VKH akcí:

Přednáška: středa 7. června v 18:00            Sportovní den VKH: čtvrtek 8. června

Výroční VKH a výstava fotografií: pondělí 12. června ve 20:10       

AKCE VKH

Sportovní den

Odpočiň si od učení a přijď si zasportovat ve čtvrtek 8. června v 8:00 s VKH Brnoo!

Na VIII. Sportovním dni si opět můžeš zahrát volejbal a fotbal, a to vše tradičně na hřištích u salesiánů v Žabovřeskách (Foerstova 2). Na místě bude možnost koupit si něco na zub :).

Přihlašování celých týmů je do pondělí 5. června přes google formulář, kde najdeš VÍCE INFORMACÍ: https://goo.gl/oywmsk Pokud se chceš přihlásit jako jednotlivec a nemáš tým, zapiš se zde: https://goo.gl/KvuZMk

Případné dotazy piš na email: sport@vkhbrno.cz

Přednáška Dramatická situace na politické scéně

Ve středu 7. června v 18 hodin proběhne diskuse s členy Klubu na obranu demokracie P. Šafrem a B. Doležalem na téma Dramatická situace na politické scéně. Místo bude upřesněno.

Výročí 25 let VKH a výstava fotografií

VKH Brno nedávno zažilo 25 let své existence, a to je pořádný důvod k oslavě. Proto jsme pro vás připravili výstavu fotografií a dvě krásné soutěže jako dárek! :) První je fotosoutěž: Vyfoť fotku na téma “Brno očima studenta”, dones na SC do 6. června a vyhraj dárkový set VKH skleniček s potiskem a luxusní láhev. Druhou je soutěž o nejlepší potisk. Vytvoř jakýkoliv zajímavý nápad na potisk trička nebo mikiny s tematikou VKH Brno (koukni i sem goo.gl/jOC2ya) pošli do 6. června na propagace@vkhbrno.cz a vyhraj celoroční VIP vstup na všechny VKH akce zadarmo!

Samotná akce proběhne v pondělí 12. června po mši svaté, tj. ve 20:10 na SC.

Sportuj s VKH - jakkoliv, kdykoliv, kdekoliv, s kýmkoliv!

Neváhejte a vyražte s VKH sportovat. Běhací tabulka byla rozšířena na všechny sporty, takže kdo by rád našel parťáky pro sportování, tak zapiště vaši sportovní aktivitu zde: http://bit.ly/2hxCfB3 a pak už stačí vyrazit ven nebo kamkoliv jinam!

Znáte volejbal? Hrajete rádi a máte ve čtvrtek večer čas? Pak se neváhejte zapsat do doodle_formuláře. Každý čtvrtek od 20:00 do 21:30 si můžete zahrát s dalšími skvělými lidmi, a to za pouhých 50 Kč! Tak se zapište a běžte si zahrát! :-)

Pomoc s webem

Akutně hledáme člověka se zájmem o vývoj webů – dokončení nového VKH webu a možnost spolupracovat s danou firmou na dalších projektech. Pro více informací piš na webmaster@vkhbrno.cz. Moc děkujeme!

Úklid kostela

Pojďme se starat o naše místo společného setkávání s Ježíšem. Jezuitský kostel vítá nás studenty s otevřenou náručí, tak pojďme projevit trochu vděčnosti. Pravidelně každý čtvrtek po polední mši ve 12:15 probíhá v kostele úklid a my chceme s tímto úklidem pomáhat. Jedná se o pomoc, která pomůže těm, kteří se o kostel pravidelně starají.

Noc kostelů u jezuitů

Již několikátým rokem se uskuteční Noc kostelů, a to v pátek 9. června. Je to moc krásná akce, ale jsou potřeba i dobrovolníci. Proto pokud byste měli jen chvíli čas, budeme rádi, když se zapojíte. Každá pomoc bude vítána a v nebi řádně odměněna :). Kontakt: Jana Riegrová tel.: 723 238 393.

Celostátní setkání mládeže

Je to tu! Další CSM bude již toto léto! A kde? V Olomouci. Kdy? 15.-20. srpna 2017. Veškeré info včetně přihlašování naleznete na olomouc2017.signaly.cz. Akce je celkově zaměřena na trochu mladší věkovou skupinu, ale pokud byste rádi jeli a chtěli si setkání i tak užít, můžete se zapojit jako dobrovolníci či pomoci při přípravě programu.
 

SPOLČA

Spolčo v Brně-Husovicích

Každý čtvrtek od 19:00 se ve františkánské farnosti Brno-Husovice (při kostele Nejsvětějšího Srdce Páně) schází společenství mladých vysokoškoláků. Rádi mezi sebe přijmou nové lidi, a proto neváhej a přijď! Těší se i na Tebe.

Spolčo LUSK

Spolčo LUSK se schází pravidelně každé úterý od 19:00 na faře v Husovicích. Jsme parta studentů, nejen z Mendlovy univerzity. Společně se modlíme, čteme Písmo, hrajeme hry a občas i vyrazíme na výlet. Chceš-li patřit mezi nás, rádi tě uvidíme :-). Pro více informací piš na lu.lukasova@gmail.com.

EXTERNÍ AKCE

Večery chval

Každou třetí středu v měsíci od 18:30 probíhá večer chval v kostele sv. Janů (u Minoritů).

Cesta světla

Srdečně vás všechny zveme na Cestu světla, která bude spočívat v rozjímání o slavných velikonočních událostech za doprovodu hudby. Těšit se můžete i na aktivitu :)

Akce se uskuteční tento čtvrtek 25. května v 19:30 v kostele v Brně-Husovicích.

Výběrové řízení - Dětský dům Zábrdovice

Dětský dům Zábrdovice vypisuje výběrové řízení na obsazení pracovního místa sociální pracovník nebo pracovník v sociálních službách nebo pedagog volného času. Zřizovatelem dětského domu je Sdružení Petrov, z.s. Výše úvazku 1 HPP nebo 0,5 HPP. O více informací k náplni práce či předpokladům uchazeče můžete zažádat na prokopova.ddz@email.cz. Přihlášky se zasílají nejpozději do 15. června.

Škola míru

Přátelé z Komunity Sant´Egidio v Brně se každý týden v pondělí od 16:30 do 18:00 scházejí s dětmi, převážně romskými ve věku od 6 do 13 let. Taková setkání nesou název Škola míru. Jsou to setkání přátelská a dobrovolná, plná her i učení. Pokud se chceš přidat a obohatit je tak svojí přítomností napiš nám na santegidio.brno@seznam.cz. Setkávání probíhá v nízkoprahovém centru v Zábrdovicích.

Festival Full of Life

Všechny zveme na nezapomenutelný křesťanský festival s názvem Full of life, který proběhne v našem milovaném Brně, konkrétně v Řečkovicích. A kdy? V sobotu 3. června. Těšit se můžete na mnoho účinkujících, vystoupí například Kapr na scéně, Brno Gospel Choir a další. Těšit se můžete i na hry pro děti nebo biblické tance. Vše vyvrcholí večerní Svatodušní vigilií v doprovodu SBMky.

Více informací na www.FullOfLife.cz nebo na facebooku.

Festival Meeting Brno

Letošní festival Meeting Brno nabízí skutečně bohatý program: www.meetingbrno.cz/program. Jeho součástí je nedělní Bohoslužba smíření a diskuzní fóra, která by vás mohla zaujmout. Například  Evropa Forum: Inspirace pro novou Evropu (21. května), Kabinet Baťa: rozmanitost, práce, bohatství (24. května) nebo Společný hlas: Perspektivy spolupráce křesťanů, židů a muslimů v ČR s Tomášem Halíkem a jeho hosty (25. května).

Veškeré informace na www.meetingbrno.cz/program

Festival Lumen

Jubilejní 25. ročník Festivalu Lumen k vám přináší kvalitní gospelovou hudbu z celého světa. Motto tohoto festivalu je “Touch The Sky!” Chceme se společně dotknout nebe už na zemi a vytvořit tak neopakovatelnou atmosféru prostřednictvím hudby z celého světa.

Program se bude už tradičně konat v Trnavě, těšit se můžete třeba na americkou skupinu Switchfoot. A to vše 2.-3. června.

Kurz Samuel

Jestli hledáš své místo v životě, které pro tebe připravil Pán, a chceš se tomu hledání více věnovat, pokud je ti 17 až 35 let, pak právě pro tebe se otevírá kurz Samuel.

Poznáš více sebe i Boha. Kurz povedou různí kněží a řeholníci, součásti je modlitba, katecheze a vzájemné setkání, sdílení, ztížení a duchovní doprovázení.

Máš-li zájem se zúčastnit, napiš na kurz.samuel@seznam.cz. Přihlášky posílejte do konce srpna 2017. Info najdete i na letáčcích na stolečku u kropenek vzadu v kostele.

Mše za Charitu

Každý první pátek v měsíci v 8:00 je v kostele svatého Jakuba sloužena mše za Charitu.

Řeckokatolická liturgie

Každou neděli v 10:15 jste zváni na řeckokatolickou liturgii v kostele sv. Marie Magdalény. Tato liturgie je platná i pro římskokatolíky :-).

TIPY NA PRÁZDNINY

Manželská setkání v Kroměříži

Přijeď prožít skvělý týden s partou dobrovolníků z celé Moravy a staň se pečounem na MS v Kroměříži! Přibližně 50 mládežníků během programu pro rodiče zajišťuje hlídání dětí ve věku 0-15 let.

Večer se můžeš těšit na sportovní program, pokecat  si v čajovně nebo poznávat krásy města Kroměříže.

Neváhej napsat a přidej se k nám!!! :) Kontakt: MS.jako@email.cz

Expedice pro mládež

Chcete poznat přírodní i kulturní krásy pohoří Queyras (čti kehas), pobřeží a města Itálie, nové přátele a možná i sami sebe? Vydejte se s námi 28. července - 9. srpna na expedici, která není jen pouhou turistikou, poutí, exerciciemi. Průběh předchozích Expedic, fotky, deníky z cest a bližší informace k letošní expedici najdete na http://expedice.signaly.cz/

A přihlašovat se můžete přes formulář.Těší se na všechny o. Roman :).

Cyklopouť do Fatimy a Kompostely

Zveme vás na tradiční Orelskou cyklopouť, tentokrát do Fatimy a do Compostely k letošnímu 100. výročí zjevení ve Fatimě. Cyklopouť se uskuteční 1.-18. srpna 2017. Pouť je koncipována tak, aby ji zvládnul průměrný cyklista. Více na www.cyklopoute.cz.

Duchovní cvičení pro dívky

 1. Zveme všechny dívky ve věku od 18 do 35 let na duchovní cvičení, které pořádají sestry boromejky. První se uskuteční v Beskydech na Hutisku - Solanci v termínu 16.-21. července 2017. Tématem bude “Ježíš a ženy”. Exercitátor: P. Petr Kříbek

 2. Druhé se uskuteční ve Zlatých Horách na Maria-Hilf 3.-8. září 2017. Tématem bude “Maria”.  Exercitátor: P. Bernard Slaboch

www.boromejky.cz; www.hledampovolani.cz; www.facebook.com/marie.korinkova.58

Manželská setkání na Velehradě

Chceš: - zažít o prázdninách něco výjimečného?

           - poznat spoustu nových kamarádů?

           - zažít společenství mládeže?

           - přiložit ruku k dílu a přitom se bavit?

           - zažít duchovní program?

A máš rád/a děti?

Pak hledáme právě Tebe. Pro Manželské setkání na Velehradě v době 8.-15. července 2017 hledáme pečouny/ky, kteří by zajišťovali hlídání dětí ve věku 0-15 let.

Máme stále volná místa, tak neváhejte! ;-)

Více info na http://pecovatele.webnode.cz/

Kontakt: pecovatel.ms@gmail.com

Duchovní obnova pro mladé lidi

Jste srdečně zváni na již 4. ročník Duchovní obnovy pro mladé lidi s vozíkem i bez vozíku (18+), která se uskuteční 21.-27. srpna v Sedlištích (u Frýdku-Místku).

Více informací na www.vstanachod.cz nebo na milan.svojanovsky@seznam.cz

S řeholníky ve Vysokých Tatrách II

Všichni muži ve věku od 18 do 40 let, kteří se cítí být povoláni sloužit potřebným lidem a žít v komunitě, jsou zváni na pětidenní akci, která se uskuteční v horské chatě v srdci Vysokých Tater v termínu 30. srpna až 3. září. Čekají vás duchovní program, rozhovory i vysokohorská turistika. Přihlašování do 31.7. na prevor@milosrdni.cz.

Milosrdní bratři také nabízejí mladým mužům hledajícím své osobní povolání poznat život milosrdných bratří zblízka a zažít “klášter na čas”. V případě zájmu pište na výše uvedený e-mail.

Mezinárodní setkání Krakov - Osvětim

Komunita Sant´Egidio Vás zve na mezinárodní setkání mladých Mladí Evropané za svět bez násilí v Krakově a Osvětimi 20.-24. září 2017. Stovky mladých lidí z různých zemí východní Evropy, které spojuje přání říci své jasné „NE” násilí, se potkají, aby si připomněli historické tragédie našich zemí, zapříčiněné xenofobií, rasismem a antisemitismem a také aby začali mít sen o vytváření lidštější budoucnosti.

V programu: prohlídka koncentračního tábora, naslouchání očitým svědkům holocaustu, svědectví z místa současných konfliktů ve světě, prostor pro diskusi a prohlídka Krakova. Doprava z ČR autobusy z Prahy a Brna. Přihlášky do 30.června 2017. Přibližná cena 2900Kč.

přihlášky, info: http://www.santegidio.cz/mezinarodni-setkani-krakov-osvetim-2017

Ohlášky 15. května 2017

15. KVĚTNA 2017

MŠE

Pondělí

15.5.

19:00

večerní u jezuitů (za všechny absolventy)

Úterý

16.5.

19:00

chvály u jezuitů

   

18:00

mládežnická u Máří Magdaleny, od 17:30 adorace, společenství o. Pia

   

18:00

mše svatá pro mládež u minoritů

       po mši adorace a společenství mladých

   

19:00

Mládežnická na Petrově (po mši spolčo)

   

19:00

mše svatá pro mládež ve Starém Lískovci

Středa

17.5.

7:30

snídaňová u jezuitů

   

19:00

večerní u jezuitů

Čtvrtek

18.5.

18:00

mše svatá pro mládež u salesiánů v Žabovřeskách

Pondělí

22.5.

19:00

večerní u jezuitů (za fakultu podnikatelskou VUT)

Další semestr se opět blíží ke svému konci, ale přesto by vás mohlo zajímat, kdy bude sloužena mše zrovna za vaši fakultu! Podívejte se na http://www.vkhbrno.cz/mse-za-fakulty a vyberte si dary, které při “své” mši ponesete ;-) Můžete taky číst čtení, přímluvy,...Dejte vědět na duchovni@vkhbrno.cz, rádi vám poradí.

Stručný přehled VKH akcí:

Volby do VKH rady: pondělí 15. května        Přednáška o. Pacnera: pondělí 15. května ve 20:10   

Sbírka na jezuity: pondělí 15. května        Košt vína u cimbálu: středa 17. května        Žonglování: čtvrtek 18. května v 15:30.        Sportovní den VKH: čtvrtek 8. června       

AKCE VKH

Volba do rady VKH

Chceš se aktivně zapojit do brněnského vysokoškolského katolického hnutí? Nechceš jenom přijímat, ale také dávat? Neváhejte a zapojte se. Účast v radě nabízí velice různorodou a obohacující práci v různých rezortech. Máš blízko ke kultuře, sportu, duchovnu nebo tě třeba baví charitní práce, tak se přihlas a aktivně se zapoj. Volby do rady proběhnou JIŽ DNES! Své kandidáty si můžete prohlédnout na www.vkhbrno.cz

Přednáška

Dnes po mši proběhne přednáška na téma “Náboženství a násilí”, o které bude mluvit

o. Honza Pacner. Přijďte všichni, bude to hoodně zajímavé :).

Košt vína u cimbálu

Ať už jste z Moravy anebo z Čech, přijměte pozvání na 11. Svatojánský košt vín u cimbálu. Celá akce proběhne ve středu 17. května 2017 od 19:30 ve Společenském centru Sýpka (Brno-Medlánky, Kytnerova 1a). Info na akce@vkhbrno.cz

Kdybyste se chtěli přihlásit jako dobrovolník, můžete do tabulky ZDE. Těšíme se na vás.

PS: Pokud máte v rodině či mezi známými nějakého vinaře, který by nám mohl darovat několik vzorků, tak nám dejte vědět. Moc nám to pomůže! :-)

Prvních 60 příchozích má v ceně vstupného 2+1 koštovací lístek zdarma!

Žonglování na Kraví hoře

Kdo si chce vyzkoušet, a ideálně se naučit žonglérskému umu, tak se sejdeme tento čtvrtek 18. května v 15:30 na Kraví hoře.

Další sportovní či labužnické aktivity během odpoledne jsou také vítány.

Přednáška

Přednáška Pavla Streža se kvůli zranění ruší :(.

Sportovní den

Odpočiň si od učení a přijď si zasportovat ve čtvrtek 8. června v 8:00 s VKH Brnoo!

Na VIII. Sportovním dni si opět můžeš zahrát volejbal a fotbal, a to vše tradičně na hřištích u salesiánů v Žabovřeskách (Foerstova 2). Na místě bude možnost koupit si něco na zub :).

Přihlašování celých týmů je do pondělí 5.6.2016 přes google formulář, kde najdeš VÍCE INFORMACÍ: https://goo.gl/oywmsk Pokud se chceš přihlásit jako jednotlivec a nemáš tým, zapiš se zde: https://goo.gl/KvuZMk

Případné dotazy piš na email: sport@vkhbrno.cz

Výročí 25 let VKH a výstava fotografií

VKH Brno nedávno zažilo 25 let své existence, a to je pořádný důvod k oslavě. Proto jsme pro vás připravili výstavu fotografií a dvě krásné soutěže jako dárek! :) První je fotosoutěž: Vyfoť fotku na téma “Brno očima studenta”, dones na SC do 6. června a vyhraj dárkový set VKH skleniček s potiskem a luxusní láhev. Druhou je soutěž o nejlepší potisk. Vytvoř jakýkoliv zajímavý nápad na potisk trička nebo mikiny s tematikou VKH Brno (koukni i sem goo.gl/jOC2ya) pošli do 6. června na propagace@vkhbrno.cz a vyhraj celoroční VIP vstup na všechny VKH akce zadarmo!

Samotná akce proběhne v pondělí 12. června po mši svaté, tj. ve 20:10 na SC.

Noc kostelů u jezuitů

Již několikátým rokem se uskuteční Noc kostelů, a to v pátek 9. června. Je to moc krásná akce, ale jsou potřeba i dobrovolníci. Proto pokud byste měli jen chvíli čas, budeme rádi, když se zapojíte. Každá pomoc bude vítána a v nebi řádně odměněna :). Kontakt: Jana Riegrová tel.: 723 238 393.

Sportuj s VKH - jakkoliv, kdykoliv, kdekoliv, s kýmkoliv!

Neváhejte a vyražte s VKH sportovat. Běhací tabulka byla rozšířena na všechny sporty, takže kdo by rád našel parťáky pro sportování, tak zapiště vaši sportovní aktivitu zde: http://bit.ly/2hxCfB3 a pak už stačí vyrazit ven nebo kamkoliv jinam!

Znáte volejbal? Hrajete rádi a máte ve čtvrtek večer čas? Pak se neváhejte zapsat do doodle_formuláře. Každý čtvrtek od 20:00 do 21:30 si můžete zahrát s dalšími skvělými lidmi, a to za pouhých 50 Kč! Tak se zapište a běžte si zahrát! :-)

Pomoc s webem

Akutně hledáme člověka se zájmem o vývoj webů – dokončení nového VKH webu a možnost spolupracovat s danou firmou na dalších projektech. Pro více informací piš na webmaster@vkhbrno.cz. Moc děkujeme!

Úklid kostela

Pojďme se starat o naše místo společného setkávání s Ježíšem. Jezuitský kostel vítá nás studenty s otevřenou náručí, tak pojďme projevit trochu vděčnosti. Pravidelně každý čtvrtek po polední mši ve 12:15 probíhá v kostele úklid a my chceme s tímto úklidem pomáhat. Jedná se o pomoc, která pomůže těm, kteří se o kostel pravidelně starají.

Celostátní setkání mládeže

Je to tu! Další CSM bude již toto léto! A kde? V Olomouci. Kdy? 15.-20. srpna 2017. Veškeré info včetně přihlašování naleznete na olomouc2017.signaly.cz. Akce je celkově zaměřena na trochu mladší věkovou skupinu, ale pokud byste rádi jeli a chtěli si setkání i tak užít, můžete se zapojit jako dobrovolníci či pomoci při přípravě programu.

MAGIS 2017

Mezinárodní setkání mladých pořádané v duchu ignaciánské spirituality se uskuteční 14.-23. července 2017. Magis má dvě části: tvrz. experimenty neboli zkušenosti v malých mezinárodních skupinkách  a dále společné setkání v Praze.

Přihlašovat se můžete do 15. května, tj. dnes!

Více informací na webu: www.magis2017.org a kontakt: magis.bohemia@gmail.com

FB:https://www.facebook.com/magisce2017/?fref=ts

Instagram: https://www.instagram.com/magisce2017/

SPOLČA

Spolčo v Brně-Husovicích

Každý čtvrtek od 19:00 se ve františkánské farnosti Brno-Husovice (při kostele Nejsvětějšího Srdce Páně) schází společenství mladých vysokoškoláků. Rádi mezi sebe přijmou nové lidi, a proto neváhej a přijď! Těší se i na Tebe.

Spolčo LUSK

Spolčo LUSK se schází pravidelně každé úterý od 19:00 na faře v Husovicích. Jsme parta studentů, nejen z Mendlovy univerzity. Společně se modlíme, čteme Písmo, hrajeme hry a občas i vyrazíme na výlet. Chceš-li patřit mezi nás, rádi tě uvidíme :-). Pro více informací piš na lu.lukasova@gmail.com.

EXTERNÍ AKCE

Večery chval

Každou třetí středu v měsíci od 18:30 probíhá večer chval v kostele sv. Janů (u Minoritů).

Výběrové řízení - Dětský dům Zábrdovice

Dětský dům Zábrdovice vypisuje výběrové řízení na obsazení pracovního místa sociální pracovník nebo pracovník v sociálních službách nebo pedagog volného času. Zřizovatelem dětského domu je Sdružení Petrov, z.s. Výše úvazku 1 HPP nebo 0,5 HPP. O více informací k náplni práce či předpokladům uchazeče můžete zažádat na prokopova.ddz@email.cz. Přihlášky se zasílají nejpozději do 15. června.

Škola míru

Přátelé z Komunity Sant´Egidio v Brně se každý týden v pondělí od 16:30 do 18:00 scházejí s dětmi, převážně romskými ve věku od 6 do 13 let. Taková setkání nesou název Škola míru. Jsou to setkání přátelská a dobrovolná, plná her i učení. Pokud se chceš přidat a obohatit je tak svojí přítomností napiš nám na santegidio.brno@seznam.cz. Setkávání probíhá v nízkoprahovém centru v Zábrdovicích.

Přednáška v Salesku

Toto úterý 16. května jste zváni na poslední přednášku v Salesku, tentokrát s názvem “Půl století od léta lásky”. Povídat bude Roman Kabelka od 19 hodin v Klubu VeSPOD.

Většinu přednášek si můžete poslechnout zdehttps://www.youtube.com/user/saleskosavio

Koncert k novému CD

Zveme všechny na neuvěřitelně nabitý večer duchovní hudbou v překrásných prostorách kostela Sv. Janů v Brně.  Představí se nejen sóloví zpěváci v doprovodu multižánrového a multiinstrumentálního tělesa, MARY BAND, při příležitosti představení nového alba, CHODÍM S BOHEM, které je plné písní Marušky Hanákové. Máte se opravdu na co těšit. A kdy? V úterý 16. května v 18:30.

Modlitba se zpěvy z Taizé

Farnost Brno-Křenová srdečně zve na ekumenickou modlitbu se zpěvy z Taizé v neděli 21. května v 19:45. Mše svatá před modlitbou je v 18:30.

Průběh: zpěvy, žalm, čtení z Písma, ticho, rozjímání, přímluvy a chvály, modlitba Páně, zpěvy. Modlitbu zpěvem společně doprovodí BES - brněnský ekumenický sbor pod vedením Luboše Rause.

Festival Full of Life

Všechny zveme na nezapomenutelný křesťanský festival s názvem Full of life, který proběhne v našem milovaném Brně, konkrétně v Řečkovicích. A kdy? V sobotu 3. června. Těšit se můžete na mnoho účinkujících, vystoupí například na Schola brněnské mládeže, Kapr na scéně, Brno Gospel Choir a další. Těšit se můžete i na hry pro děti nebo biblické tance.

Více informací na http://ozvuceni.katolik.cz/

Festival Meeting Brno

Letošní festival Meeting Brno nabízí skutečně bohatý program: www.meetingbrno.cz/program. Jeho součástí je nedělní Bohoslužba smíření a diskuzní fóra, která by vás mohla zaujmout. Například  Evropa Forum: Inspirace pro novou Evropu (21. května), Kabinet Baťa: rozmanitost, práce, bohatství (24. května) nebo Společný hlas: Perspektivy spolupráce křesťanů, židů a muslimů v ČR s Tomášem Halíkem a jeho hosty (25. května).

Veškeré informace na www.meetingbrno.cz/program

Duchovní obnova pro ženy

Jste zváni na duchovní obnovu pro ženy nad 18 let, která se uskuteční v kroměřížškém klášteře o víkendu 19.-21. května.

Přihlášky můžete posílat na: Sr. M. Beata Zemanová, Koperníkova 1446/3, 767 01 Kroměříž, tel.: 736 606 391, e-mail: dokromeriz@gmail.com, www.klaster-km.cz

Tři dny křesťanské spirituality s P. Vojtěchem Kodetem v Brně

Zveme Vás na dny křesťanské spirituality, které proběhnou v termínu 19.-21. května. Pozvání letos přijal P. Cyril Vojtěch Kodet, Th.D., O.Carm. Páteční program zahájí úvodní přednáškou v 19 hodin v aule Biskupského gymnázia. V sobotu od 9 hodin začne tamtéž celodenní rekolekce na téma „Neposkvrněné srdce“. Sobotní rekolekce nenavazuje na páteční přednášku a lze ji absolvovat samostatně, program v sobotu se doporučuje absolvovat celý včetně mše svaté v 16 hodin. Na páteční ani sobotní program se nepřihlašuje. K sobotnímu obědu se lze závazně přihlašovat přes formulář nejpozději do středy 17. 5. do 12 h, stravenku přihlášení v sobotu zakoupí přímo na místě před začátkem přednášky do 9 h. V neděli 21. 5. 2017 zakončí celé třídení mše svatá u sv. Michala v Brně v 9 hodin.

Festival Full of Life

Na sobotu 3. června vás všechny zveme do Řečkovic, kde se uskuteční křesťanský fesťák Full of Life. Připravujeme pro vás odpoledne plné hudby, divadel, přednášek, workshopů a dalších programů. Vše vyvrcholí večerní Svatodušní vigilií v doprovodu SBMky. Více informací najdete na našem webu www.FullOfLife.cz nebo na facebooku.

Festival Lumen

Jubilejní 25. ročník Festivalu Lumen k vám přináší kvalitní gospelovou hudbu z celého světa. Motto tohoto festivalu je “Touch The Sky!” Chceme se společně dotknout nebe už na zemi a vytvořit tak neopakovatelnou atmosféru prostřednictvím hudby z celého světa.

Program se bude už tradičně konat v Trnavě, těšit se můžete třeba na americkou skupinu Switchfoot. A to vše 2.-3. června.

Kurz Samuel

Jestli hledáš své místo v životě, které pro tebe připravil Pán, a chceš se tomu hledání více věnovat, pokud je ti 17 až 35 let, pak právě pro tebe se otevírá kurz Samuel.

Poznáš více sebe i Boha. Kurz povedou různí kněží a řeholníci, součásti je modlitba, katecheze a vzájemné setkání, sdílení, ztížení a duchovní doprovázení.

Máš-li zájem se zúčastnit, napiš na kurz.samuel@seznam.cz. Přihlášky posílejte do konce srpna 2017. Info najdete i na letáčcích na stolečku u kropenek vzadu v kostele.

Mše za Charitu

Každý první pátek v měsíci v 8:00 je v kostele svatého Jakuba sloužena mše za Charitu.

Řeckokatolická liturgie

Každou neděli v 10:15 jste zváni na řeckokatolickou liturgii v kostele sv. Marie Magdalény. Tato liturgie je platná i pro římskokatolíky :-).

TIPY NA PRÁZDNINY

Manželská setkání v Kroměříži

Přijeď prožít skvělý týden s partou dobrovolníků z celé Moravy a staň se pečounem na MS v Kroměříži! Přibližně 50 mládežníků během programu pro rodiče zajišťuje hlídání dětí ve věku 0-15 let.

Večer se můžeš těšit na sportovní program, pokecat  si v čajovně nebo poznávat krásy města Kroměříže.

Neváhej napsat a přidej se k nám!!! :) Kontakt: MS.jako@email.cz

Expedice pro mládež

Chcete poznat přírodní i kulturní krásy pohoří Queyras (čti kehas), pobřeží a města Itálie, nové přátele a možná i sami sebe? Vydejte se s námi 28. července - 9. srpna na expedici, která není jen pouhou turistikou, poutí, exerciciemi. Průběh předchozích Expedic, fotky, deníky z cest a bližší informace k letošní expedici najdete na http://expedice.signaly.cz/

A přihlašovat se můžete přes formulář.Těší se na všechny o. Roman :).

Cyklopouť do Fatimy a Kompostely

Zveme vás na tradiční Orelskou cyklopouť, tentokrát do Fatimy a do Compostely k letošnímu 100. výročí zjevení ve Fatimě. Cyklopouť se uskuteční 1.-18. srpna 2017. Pouť je koncipována tak, aby ji zvládnul průměrný cyklista. Více na www.cyklopoute.cz.

Duchovní cvičení pro dívky

 1. Zveme všechny dívky ve věku od 18 do 35 let na duchovní cvičení, které pořádají sestry boromejky. První se uskuteční v Beskydech na Hutisku - Solanci v termínu 16.-21. července 2017. Tématem bude “Ježíš a ženy”. Exercitátor: P. Petr Kříbek

 2. Druhé se uskuteční ve Zlatých Horách na Maria-Hilf 3.-8. září 2017. Tématem bude “Maria”.  Exercitátor: P. Bernard Slaboch

www.boromejky.cz; www.hledampovolani.cz; www.facebook.com/marie.korinkova.58

Manželská setkání na Velehradě

Chceš: - zažít o prázdninách něco výjimečného?

           - poznat spoustu nových kamarádů?

           - zažít společenství mládeže?

           - přiložit ruku k dílu a přitom se bavit?

           - zažít duchovní program?

A máš rád/a děti?

Pak hledáme právě Tebe. Pro Manželské setkání na Velehradě v době 8.-15. července 2017 hledáme pečouny/ky, kteří by zajišťovali hlídání dětí ve věku 0-15 let.

Máme stále volná místa, tak neváhejte! ;-)

Více info na http://pecovatele.webnode.cz/

Kontakt: pecovatel.ms@gmail.com

S řeholníky ve Vysokých Tatrách II

Všichni muži ve věku od 18 do 40 let, kteří se cítí být povoláni sloužit potřebným lidem a žít v komunitě, jsou zváni na pětidenní akci, která se uskuteční v horské chatě v srdci Vysokých Tater v termínu 30. srpna až 3. září. Čekají vás duchovní program, rozhovory i vysokohorská turistika. Přihlašování do 31.7. na prevor@milosrdni.cz.

Milosrdní bratři také nabízejí mladým mužům hledajícím své osobní povolání poznat život milosrdných bratří zblízka a zažít “klášter na čas”. V případě zájmu pište na výše uvedený e-mail.