Skip to main content

OhláškyOhlášky 19. června 2017

19. ČERVNA 2017

MŠE

Pondělí

19.6.

19:00

poslední večerní u jezuitů, za absolventy

Úterý

20.6.

19:00

chvály u jezuitů

 

 

18:00

mládežnická u Máří Magdaleny, od 17:30 adorace, společenství o. Pia

 

 

18:00

mše svatá pro mládež u minoritů

       po mši adorace a společenství mladých

 

 

19:00

Mládežnická na Petrově (po mši spolčo)

Středa

21.6.

7:30

poslední snídaňová u jezuitů

 

 

19:00

večerní u jezuitů NENÍ!!!

Čtvrtek

22.6.

18:00

mše svatá pro mládež u salesiánů v Žabovřeskách

 

 

AKCE VKH

Registrace do ohlášek a dobrovolníků

Drazí přátelé, odběratelé ohlášek a dobrovolnických mailů,

prosím vás o vyplnění následujícího formuláře, který zajistí, aby vám i nadále přicházely ohláškové a dobrovolnické oznamy. Jestliže formulář nevyplníte do 10. července, již nebudete zahrnuti do nových databází. Prosím tedy ty z vás, kteří chtějí z databáze vymazat, aby neposílali žádosti o vymazání a vyčkali smazání databáze.

Odkaz na formulář zde:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfKfeJ4Dm3OzRBKrbE0tSxFGHcN6s2PrBRleZ5qfAUpkwU0TA/viewform?c=0&w=1

Pomoc s webem

Akutně hledáme člověka se zájmem o vývoj webů – dokončení nového VKH webu a možnost spolupracovat s danou firmou na dalších projektech. Pro více informací piš na webmaster@vkhbrno.cz. Moc děkujeme!

Úklid kostela

Pojďme se starat o naše místo společného setkávání s Ježíšem. Jezuitský kostel vítá nás studenty s otevřenou náručí, tak pojďme projevit trochu vděčnosti. Pravidelně každý čtvrtek po polední mši ve 12:15 probíhá v kostele úklid a my chceme s tímto úklidem pomáhat. Jedná se o pomoc, která pomůže těm, kteří se o kostel pravidelně starají.

Celostátní setkání mládeže

Je to tu! Další CSM bude již toto léto! A kde? V Olomouci. Kdy? 15.-20. srpna 2017. Veškeré info včetně přihlašování naleznete na olomouc2017.signaly.cz. Akce je celkově zaměřena na trochu mladší věkovou skupinu, ale pokud byste rádi jeli a chtěli si setkání i tak užít, můžete se zapojit jako dobrovolníci či pomoci při přípravě programu.

 

 

 

SPOLČA

Spolčo v Brně-Husovicích

Každý čtvrtek od 19:00 se ve františkánské farnosti Brno-Husovice (při kostele Nejsvětějšího Srdce Páně) schází společenství mladých vysokoškoláků. Rádi mezi sebe přijmou nové lidi, a proto neváhej a přijď! Těší se i na Tebe.

 

Opět vás zveme na moderovanou adoraci, která se uskuteční ve čtvrtek 22. června od 18:40 v kostele v Brně - Husovicích, po ní bude následovat agape na faře.

Odkaz na fb událost: https://www.facebook.com/events/1861993614127825/

Spolčo LUSK

Spolčo LUSK se schází pravidelně každé úterý od 19:00 na faře v Husovicích. Jsme parta studentů, nejen z Mendlovy univerzity. Společně se modlíme, čteme Písmo, hrajeme hry a občas i vyrazíme na výlet. Chceš-li patřit mezi nás, rádi tě uvidíme :-). Pro více informací piš na lu.lukasova@gmail.com.

 

EXTERNÍ AKCE

Večery chval

Každou třetí středu v měsíci od 18:30 probíhá večer chval v kostele sv. Janů (u Minoritů).

Festival KefasFest

Zveme vás již na šestý ročník Festivalu Kefasfest, což je open air festival na nádherném místě bývalého kláštera Rosa coeli v Dolních Kounicích. Letos se festival uskuteční o víkendu 23.-25. června.

Na festivalu vystoupí: Pavel Callta, Jarda Svoboda (Traband), Way to go, Darce, Miracles a další...

 

Festival láká také na bohatý doprovodný program - Přijďte si vyzkoušet parkour, naučit se žonglovat, přejít slackline, projet se na loďkách a zažít spoustu dalších věcí.

Více informací naleznete na www.kefasfest.cz.

Ajťák na AGéčko

Přinášíme vám nabídku práci, konkrétně ajťáka a někoho na volnočasové aktivity na domov mládeže na Arcibiskupské gymnázium v Kroměříži. Pokud by vás tato nabídka zaujala, posílejte své životopisy na kosarek@agkm.cz.

Škola míru

Přátelé z Komunity Sant´Egidio v Brně se každý týden v pondělí od 16:30 do 18:00 scházejí s dětmi, převážně romskými ve věku od 6 do 13 let. Taková setkání nesou název Škola míru. Jsou to setkání přátelská a dobrovolná, plná her i učení. Pokud se chceš přidat a obohatit je tak svojí přítomností napiš nám na santegidio.brno@seznam.cz. Setkávání probíhá v nízkoprahovém centru v Zábrdovicích.

Kurz Samuel

Jestli hledáš své místo v životě, které pro tebe připravil Pán, a chceš se tomu hledání více věnovat, pokud je ti 17 až 35 let, pak právě pro tebe se otevírá kurz Samuel.

Poznáš více sebe i Boha. Kurz povedou různí kněží a řeholníci, součásti je modlitba, katecheze a vzájemné setkání, sdílení, ztížení a duchovní doprovázení.

Máš-li zájem se zúčastnit, napiš na kurz.samuel@seznam.cz. Přihlášky posílejte do konce srpna 2017. Info najdete i na letáčcích na stolečku u kropenek vzadu v kostele.

Mše za Charitu

Každý první pátek v měsíci v 8:00 je v kostele svatého Jakuba sloužena mše za Charitu.

Řeckokatolická liturgie

Každou neděli v 10:15 jste zváni na řeckokatolickou liturgii v kostele sv. Marie Magdalény. Tato liturgie je platná i pro římskokatolíky :-).

 

TIPY NA PRÁZDNINY

Noc světel

I letos se můžete těšit na akci Noc světel, neboli večer se zpěvy z Taizé  v polozapomenutém a znovu objeveném poutním kostele ve Skokách - Maria Stock u Žlutic na Karlovarsku, který se bude konat v sobotu 1. července od 20:30.

Pokud byste se chtěli aktivně zúčastnit, shání se další zpěváci všech hlasu (sboristy i solisty) a hudebníky (flétna, hoboj, klarinet, trubka, violoncello), kteří by chtěli zažít neobyčejný večer či celý víkend na tomto lidmi zapomenutém místě. Vítáni jsou i ti, kteří by chtěli pomoci s výzdobou a úpravou kostela nebo dopravou či jinak organizačně.

 

Kdo se chce zúčastnit, dejte prosím co nejdříve vědět, jestli se zúčastníte.

Kontakt: Lucie Haschkova, tel. 604 563 383, lucie@spiritualy.cz

http://www.skoky.eu    http://www.facebook.com/mariastock.skoky

Atmosféru večera může přiblížit VIDEO z loňska https://youtu.be/LTLIUu5KSio

Pěší pouť k Božímu milosrdenství do Slavkovic

Zveme Vás na týdenní pěší pouť pro všechny, kteří hledají a potřebují Boží milosrdenství ve svém životě. Pouť se bude konat ve dnech 22.-29. července 2017. Během pouti nechybí modlitba, mše svatá, zpěv, sdílení, mlčení. Je postaráno o jídlo a pití, a také o noclehy. Velké batohy veze doprovodné vozidlo.

V roce 2017 se bude putovat do Slavkovic z pěti směrů, a to z Fulneku, Hodonína, Českých Budějovic, Prahy a nově z Mladé Boleslavi. Cena pouti cca 800 Kč. Detailnější informace o trasách a registrace na www.pout.cz

Manželská setkání v Kroměříži

Přijeď prožít skvělý týden s partou dobrovolníků z celé Moravy a staň se pečounem na MS v Kroměříži! Přibližně 50 mládežníků během programu pro rodiče zajišťuje hlídání dětí ve věku 0-15 let.

Večer se můžeš těšit na sportovní program, pokecat  si v čajovně nebo poznávat krásy města Kroměříže.

Neváhej napsat a přidej se k nám!!! :) Kontakt: MS.jako@email.cz

Manželská setkání č.2

Je tu další nabídka na hlídání dětí při manželských rekolekcích, které se uskuteční:

1.-8. července ve Vysokých Žibřidovicích (okres Šumperk).

Kontakt: jitkakratschmerova@seznam.cz

22.7.-6.8. v Žirovnici (okres Pelhřimov), kontakt: lenka.pajurkova@seznam.cz

nebo 9.-13. srpna ve Slané Vodě (SK), kontakt: marie.bonczekova@seznam.cz

Cyklopouť do Fatimy a Compostely

Zveme vás na tradiční Orelskou cyklopouť, tentokrát do Fatimy a do Compostely k letošnímu 100. výročí zjevení ve Fatimě. Cyklopouť se uskuteční 1.-18. srpna 2017. Pouť je koncipována tak, aby ji zvládnul průměrný cyklista. Více na www.cyklopoute.cz.

Duchovní cvičení pro dívky

 1. Zveme všechny dívky ve věku od 18 do 35 let na duchovní cvičení, které pořádají sestry boromejky. První se uskuteční v Beskydech na Hutisku - Solanci v termínu 16.-21. července 2017. Tématem bude “Ježíš a ženy”. Exercitátor: P. Petr Kříbek

 2. Druhé se uskuteční ve Zlatých Horách na Maria-Hilf 3.-8. září 2017. Tématem bude “Maria”.  Exercitátor: P. Bernard Slaboch

www.boromejky.cz; www.hledampovolani.cz; www.facebook.com/marie.korinkova.58

Manželská setkání na Velehradě

Chceš: - zažít o prázdninách něco výjimečného?

           - poznat spoustu nových kamarádů?

           - zažít společenství mládeže?

           - přiložit ruku k dílu a přitom se bavit?

           - zažít duchovní program?

A máš rád/a děti?

Pak hledáme právě Tebe. Pro Manželské setkání na Velehradě v době 8.-15. července 2017 hledáme pečouny/ky, kteří by zajišťovali hlídání dětí ve věku 0-15 let.

Máme stále volná místa, tak neváhejte! ;-)

Více info na http://pecovatele.webnode.cz/

Kontakt: pecovatel.ms@gmail.com

Duchovní obnova pro mladé lidi

Jste srdečně zváni na již 4. ročník Duchovní obnovy pro mladé lidi s vozíkem i bez vozíku (18+), která se uskuteční 21.-27. srpna v Sedlištích (u Frýdku-Místku).

Více informací na www.vstanachod.cz nebo na milan.svojanovsky@seznam.cz

S řeholníky ve Vysokých Tatrách II

Všichni muži ve věku od 18 do 40 let, kteří se cítí být povoláni sloužit potřebným lidem a žít v komunitě, jsou zváni na pětidenní akci, která se uskuteční v horské chatě v srdci Vysokých Tater v termínu 30. srpna až 3. září. Čekají vás duchovní program, rozhovory i vysokohorská turistika. Přihlašování do 31.7. na prevor@milosrdni.cz.

 

Milosrdní bratři také nabízejí mladým mužům hledajícím své osobní povolání poznat život milosrdných bratří zblízka a zažít “klášter na čas”. V případě zájmu pište na výše uvedený e-mail.

Mezinárodní setkání Krakov - Osvětim

Komunita Sant´Egidio Vás zve na mezinárodní setkání mladých Mladí Evropané za svět bez násilí v Krakově a Osvětimi 20.-24. září 2017. Stovky mladých lidí z různých zemí východní Evropy, které spojuje přání říci své jasné „NE” násilí, se potkají, aby si připomněli historické tragédie našich zemí, zapříčiněné xenofobií, rasismem a antisemitismem a také aby začali mít sen o vytváření lidštější budoucnosti.

 

V programu: prohlídka koncentračního tábora, naslouchání očitým svědkům holocaustu, svědectví z místa současných konfliktů ve světě, prostor pro diskusi a prohlídka Krakova. Doprava z ČR autobusy z Prahy a Brna. Přihlášky do 30.června 2017. Přibližná cena 2900Kč.

 

přihlášky, info: http://www.santegidio.cz/mezinarodni-setkani-krakov-osvetim-2017

 

Mezinárodní kemp

Jste zváni na akci International Youth Camp Modrave, který se uskuteční 6.-12. srpna na chorvatském pobřeží. Pokud máte zájem, koukněte se na facebookovou stránku ZDE

Ohlášky 12. června 2017

12. ČERVNA 2017

MŠE

Pondělí

12.6.

19:00

večerní u jezuitů; proběhne sbírka na podporu křesťanů z Blízkého východu, kteří se chtějí uskutečnit Magisu

Úterý

13.6.

19:00

chvály u jezuitů

 

 

18:00

mládežnická u Máří Magdaleny, od 17:30 adorace, společenství o. Pia

 

 

18:00

mše svatá pro mládež u minoritů

       po mši adorace a společenství mladých

 

 

19:00

Mládežnická na Petrově (po mši spolčo)

Středa

14.6.

7:30

snídaňová u jezuitů

 

 

19:00

večerní u jezuitů NENÍ!!!

Čtvrtek

15.6.

18:00

mše svatá pro mládež u salesiánů v Žabovřeskách

Pondělí

19.6.

19:00

poslední večerní u jezuitů

 

 

AKCE VKH

Registrace do ohlášek a dobrovolníků

Drazí přátelé, odběratelé ohlášek a dobrovolnických mailů,

prosím vás o vyplnění následujícího formuláře, který zajistí, aby vám i nadále přicházely ohláškové a dobrovolnické oznamy. Jestliže formulář nevyplníte do 10. července, již nebudete zahrnuti do nových databází. Prosím tedy ty z vás, kteří chtějí z databáze vymazat, aby neposílali žádosti o vymazání a vyčkali smazání databáze.

Odkaz na formulář zde:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfKfeJ4Dm3OzRBKrbE0tSxFGHcN6s2PrBRleZ5qfAUpkwU0TA/viewform?c=0&w=1

Výročí 25 let VKH a výstava fotografií

VKH Brno nedávno zažilo 25 let své existence, a to je pořádný důvod k oslavě. Proto jsme pro vás připravili výstavu fotografií a dvě krásné soutěže jako dárek! :)

A to všechno již DNES (12. června) po mši svaté ve 20:10 na SC.

Pomoc s webem

Akutně hledáme člověka se zájmem o vývoj webů – dokončení nového VKH webu a možnost spolupracovat s danou firmou na dalších projektech. Pro více informací piš na webmaster@vkhbrno.cz. Moc děkujeme!

Úklid kostela

Pojďme se starat o naše místo společného setkávání s Ježíšem. Jezuitský kostel vítá nás studenty s otevřenou náručí, tak pojďme projevit trochu vděčnosti. Pravidelně každý čtvrtek po polední mši ve 12:15 probíhá v kostele úklid a my chceme s tímto úklidem pomáhat. Jedná se o pomoc, která pomůže těm, kteří se o kostel pravidelně starají.

Celostátní setkání mládeže

Je to tu! Další CSM bude již toto léto! A kde? V Olomouci. Kdy? 15.-20. srpna 2017. Veškeré info včetně přihlašování naleznete na olomouc2017.signaly.cz. Akce je celkově zaměřena na trochu mladší věkovou skupinu, ale pokud byste rádi jeli a chtěli si setkání i tak užít, můžete se zapojit jako dobrovolníci či pomoci při přípravě programu.

 

 

 

SPOLČA

Spolčo v Brně-Husovicích

Každý čtvrtek od 19:00 se ve františkánské farnosti Brno-Husovice (při kostele Nejsvětějšího Srdce Páně) schází společenství mladých vysokoškoláků. Rádi mezi sebe přijmou nové lidi, a proto neváhej a přijď! Těší se i na Tebe.

Spolčo LUSK

Spolčo LUSK se schází pravidelně každé úterý od 19:00 na faře v Husovicích. Jsme parta studentů, nejen z Mendlovy univerzity. Společně se modlíme, čteme Písmo, hrajeme hry a občas i vyrazíme na výlet. Chceš-li patřit mezi nás, rádi tě uvidíme :-). Pro více informací piš na lu.lukasova@gmail.com.

 

EXTERNÍ AKCE

Večery chval

Každou třetí středu v měsíci od 18:30 probíhá večer chval v kostele sv. Janů (u Minoritů).

Festival KefasFest

Zveme vás již na šestý ročník Festivalu Kefasfest, což je open air festival na nádherném místě bývalého kláštera Rosa coeli v Dolních Kounicích. Letos se festival uskuteční o víkendu 23.-25. června.

Na festivalu vystoupí: Pavel Callta, Jarda Svoboda (Traband), Way to go, Darce, Miracles a další...

 

Festival láká také na bohatý doprovodný program - Přijďte si vyzkoušet parkour, naučit se žonglovat, přejít slackline, projet se na loďkách a zažít spoustu dalších věcí.

Více informací naleznete na www.kefasfest.cz.

 

Modlitba se zpěvy z Taizé

Srdečně vás zveme na pravidelnou modlitbu se zpěvy z Taizé v úterý 13. června od 19 hodin v kostele ČCE v Brně-Židenicích na Jílkově 74. Čeká nás zastavení se, zpěvy, modlitba, ticho... Těšíme se na setkání s vámi!

Setkání s Petrem Jaškem

Zveme vás na setkání s humanitárním pracovníkem Petrem Jaškem, který byl rok vězněný v súdánském vězení. 25 let se věnoval pronásledovaným křesťanům. Hrozilo mu, že sám skončí na víc než 20 let v súdánském vězení, ale po odsouzení nakonec dostal milost.

Co mu to dalo a co mu to vzalo? Povídat si budeme o jeho příběhu, o jeho víře, o jeho poslání a o jeho práci i o pronásledovaných křesťanech.

Setkání proběhne v neděli 25. června v 17:00-18:00 ve Sboru církve bratrské na Kounicově 15.

http://cb.cz/brno/akce/setkani-s-petrem-jaskem/

Výběrové řízení - Dětský dům Zábrdovice

Dětský dům Zábrdovice vypisuje výběrové řízení na obsazení pracovního místa sociální pracovník nebo pracovník v sociálních službách nebo pedagog volného času. Zřizovatelem dětského domu je Sdružení Petrov, z.s. Výše úvazku 1 HPP nebo 0,5 HPP. O více informací k náplni práce či předpokladům uchazeče můžete zažádat na prokopova.ddz@email.cz. Přihlášky se zasílají nejpozději do 15. června.

Škola míru

Přátelé z Komunity Sant´Egidio v Brně se každý týden v pondělí od 16:30 do 18:00 scházejí s dětmi, převážně romskými ve věku od 6 do 13 let. Taková setkání nesou název Škola míru. Jsou to setkání přátelská a dobrovolná, plná her i učení. Pokud se chceš přidat a obohatit je tak svojí přítomností napiš nám na santegidio.brno@seznam.cz. Setkávání probíhá v nízkoprahovém centru v Zábrdovicích.

Kurz Samuel

Jestli hledáš své místo v životě, které pro tebe připravil Pán, a chceš se tomu hledání více věnovat, pokud je ti 17 až 35 let, pak právě pro tebe se otevírá kurz Samuel.

Poznáš více sebe i Boha. Kurz povedou různí kněží a řeholníci, součásti je modlitba, katecheze a vzájemné setkání, sdílení, ztížení a duchovní doprovázení.

Máš-li zájem se zúčastnit, napiš na kurz.samuel@seznam.cz. Přihlášky posílejte do konce srpna 2017. Info najdete i na letáčcích na stolečku u kropenek vzadu v kostele.

Mše za Charitu

Každý první pátek v měsíci v 8:00 je v kostele svatého Jakuba sloužena mše za Charitu.

Řeckokatolická liturgie

Každou neděli v 10:15 jste zváni na řeckokatolickou liturgii v kostele sv. Marie Magdalény. Tato liturgie je platná i pro římskokatolíky :-).

 

TIPY NA PRÁZDNINY

Noc světel

I letos se můžete těšit na akci Noc světel, neboli večer se zpěvy z Taizé  v polozapomenutém a znovu objeveném poutním kostele ve Skokách - Maria Stock u Žlutic na Karlovarsku, který se bude konat v sobotu 1. července od 20:30.

Pokud byste se chtěli aktivně zúčastnit, shání se další zpěváci všech hlasu (sboristy i solisty) a hudebníky (flétna, hoboj, klarinet, trubka, violoncello), kteří by chtěli zažít neobyčejný večer či celý víkend na tomto lidmi zapomenutém místě. Vítáni jsou i ti, kteří by chtěli pomoci s výzdobou a úpravou kostela nebo dopravou či jinak organizačně.

 

Kdo se chce zúčastnit, dejte prosím co nejdříve vědět, jestli se zúčastníte.

Kontakt: Lucie Haschkova, tel. 604 563 383, lucie@spiritualy.cz

http://www.skoky.eu    http://www.facebook.com/mariastock.skoky

Atmosféru večera může přiblížit VIDEO z loňska https://youtu.be/LTLIUu5KSio

Pěší pouť k Božímu milosrdenství do Slavkovic

Zveme Vás na týdenní pěší pouť pro všechny, kteří hledají a potřebují Boží milosrdenství ve svém životě. Pouť se bude konat ve dnech 22.-29. července 2017. Během pouti nechybí modlitba, mše svatá, zpěv, sdílení, mlčení. Je postaráno o jídlo a pití, a také o noclehy. Velké batohy veze doprovodné vozidlo.

V roce 2017 se bude putovat do Slavkovic z pěti směrů, a to z Fulneku, Hodonína, Českých Budějovic, Prahy a nově z Mladé Boleslavi. Cena pouti cca 800 Kč. Detailnější informace o trasách a registrace na www.pout.cz

Manželská setkání v Kroměříži

Přijeď prožít skvělý týden s partou dobrovolníků z celé Moravy a staň se pečounem na MS v Kroměříži! Přibližně 50 mládežníků během programu pro rodiče zajišťuje hlídání dětí ve věku 0-15 let.

Večer se můžeš těšit na sportovní program, pokecat  si v čajovně nebo poznávat krásy města Kroměříže.

Neváhej napsat a přidej se k nám!!! :) Kontakt: MS.jako@email.cz

Manželská setkání č.2

Je tu další nabídka na hlídání dětí při manželských rekolekcích, které se uskuteční:

1.-8. července ve Vysokých Žibřidovicích (okres Šumperk).

Kontakt: jitkakratschmerova@seznam.cz

22.7.-6.8. v Žirovnici (okres Pelhřimov), kontakt: lenka.pajurkova@seznam.cz

nebo 9.-13. srpna ve Slané Vodě (SK), kontakt: marie.bonczekova@seznam.cz

Expedice pro mládež

Chcete poznat přírodní i kulturní krásy pohoří Queyras (čti kehas), pobřeží a města Itálie, nové přátele a možná i sami sebe? Vydejte se s námi 28. července - 9. srpna na expedici, která není jen pouhou turistikou, poutí, exerciciemi. Průběh předchozích Expedic, fotky, deníky z cest a bližší informace k letošní expedici najdete na http://expedice.signaly.cz/

A přihlašovat se můžete přes formulář.Těší se na všechny o. Roman :-).

Cyklopouť do Fatimy a Compostely

Zveme vás na tradiční Orelskou cyklopouť, tentokrát do Fatimy a do Compostely k letošnímu 100. výročí zjevení ve Fatimě. Cyklopouť se uskuteční 1.-18. srpna 2017. Pouť je koncipována tak, aby ji zvládnul průměrný cyklista. Více na www.cyklopoute.cz.

Duchovní cvičení pro dívky

 1. Zveme všechny dívky ve věku od 18 do 35 let na duchovní cvičení, které pořádají sestry boromejky. První se uskuteční v Beskydech na Hutisku - Solanci v termínu 16.-21. července 2017. Tématem bude “Ježíš a ženy”. Exercitátor: P. Petr Kříbek

 2. Druhé se uskuteční ve Zlatých Horách na Maria-Hilf 3.-8. září 2017. Tématem bude “Maria”.  Exercitátor: P. Bernard Slaboch

www.boromejky.cz; www.hledampovolani.cz; www.facebook.com/marie.korinkova.58

Manželská setkání na Velehradě

Chceš: - zažít o prázdninách něco výjimečného?

           - poznat spoustu nových kamarádů?

           - zažít společenství mládeže?

           - přiložit ruku k dílu a přitom se bavit?

           - zažít duchovní program?

A máš rád/a děti?

Pak hledáme právě Tebe. Pro Manželské setkání na Velehradě v době 8.-15. července 2017 hledáme pečouny/ky, kteří by zajišťovali hlídání dětí ve věku 0-15 let.

Máme stále volná místa, tak neváhejte! ;-)

Více info na http://pecovatele.webnode.cz/

Kontakt: pecovatel.ms@gmail.com

Duchovní obnova pro mladé lidi

Jste srdečně zváni na již 4. ročník Duchovní obnovy pro mladé lidi s vozíkem i bez vozíku (18+), která se uskuteční 21.-27. srpna v Sedlištích (u Frýdku-Místku).

Více informací na www.vstanachod.cz nebo na milan.svojanovsky@seznam.cz

S řeholníky ve Vysokých Tatrách II

Všichni muži ve věku od 18 do 40 let, kteří se cítí být povoláni sloužit potřebným lidem a žít v komunitě, jsou zváni na pětidenní akci, která se uskuteční v horské chatě v srdci Vysokých Tater v termínu 30. srpna až 3. září. Čekají vás duchovní program, rozhovory i vysokohorská turistika. Přihlašování do 31.7. na prevor@milosrdni.cz.

 

Milosrdní bratři také nabízejí mladým mužům hledajícím své osobní povolání poznat život milosrdných bratří zblízka a zažít “klášter na čas”. V případě zájmu pište na výše uvedený e-mail.

Mezinárodní setkání Krakov - Osvětim

Komunita Sant´Egidio Vás zve na mezinárodní setkání mladých Mladí Evropané za svět bez násilí v Krakově a Osvětimi 20.-24. září 2017. Stovky mladých lidí z různých zemí východní Evropy, které spojuje přání říci své jasné „NE” násilí, se potkají, aby si připomněli historické tragédie našich zemí, zapříčiněné xenofobií, rasismem a antisemitismem a také aby začali mít sen o vytváření lidštější budoucnosti.

 

V programu: prohlídka koncentračního tábora, naslouchání očitým svědkům holocaustu, svědectví z místa současných konfliktů ve světě, prostor pro diskusi a prohlídka Krakova. Doprava z ČR autobusy z Prahy a Brna. Přihlášky do 30.června 2017. Přibližná cena 2900Kč.

 

přihlášky, info: http://www.santegidio.cz/mezinarodni-setkani-krakov-osvetim-2017

 

Mezinárodní kemp

Jste zváni na akci International Youth Camp Modrave, který se uskuteční 6.-12. srpna na chorvatském pobřeží. Pokud máte zájem, koukněte se na facebookovou stránku ZDE

Ohlášky 5. června 2017

5. ČERVNA 2017

MŠE

Pondělí

5.6.

19:00

večerní u jezuitů

Úterý

6.6.

19:00

chvály u jezuitů

   

18:00

mládežnická u Máří Magdaleny, od 17:30 adorace, společenství o. Pia

   

18:00

mše svatá pro mládež u minoritů

       po mši adorace a společenství mladých

   

19:00

Mládežnická na Petrově (po mši spolčo)

Středa

7.6.

7:30

snídaňová u jezuitů

   

19:00

večerní u jezuitů NENÍ!!!

Čtvrtek

8.6.

18:00

mše svatá pro mládež u salesiánů v Žabovřeskách

Pondělí

12.6.

19:00

večerní u jezuitů; proběhne sbírka na podporu křesťanů z Blízkého východu, kteří se chtějí uskutečnit Magisu

Stručný přehled VKH akcí:

Přednáška: středa 7. června v 18:00                Sportovní den VKH: čtvrtek 8. června

Výroční VKH a výstava fotografií: pondělí 12. června ve 20:10       

AKCE VKH

Sportovní den

Odpočiň si od učení a přijď si zasportovat ve čtvrtek 8. června v 8:00 s VKH Brnoo!

Na VIII. Sportovním dni si opět můžeš zahrát volejbal a fotbal, a to vše tradičně na hřištích u salesiánů v Žabovřeskách (Foerstova 2). Na místě bude možnost koupit si něco na zub :).

Přihlašování celých týmů je do DNEŠKA přes google formulář, kde najdeš VÍCE INFORMACÍ: https://goo.gl/oywmsk . Dobrovolníci se mohou zapisovat zde: https://goo.gl/SDoQIo. Pokud se chceš přihlásit jako jednotlivec a nemáš tým, zapiš se zde: https://goo.gl/KvuZMk

Případné dotazy piš na email: sport@vkhbrno.cz

Přednáška Dramatická situace na politické scéně

Jde Ti hlava kolem ze soušasné politické situace u nás?️ Přijď diskutovat anebo si rozšířit své povědomí s doktorem Bohumilem Doležalem a Pavlem Šafrem - odborníky z Klub na obranu demokracie. I na Tobě záleží, tak přijď!

Akce se uskuteční ve středu 7. června od 18:00 na Studentském centru.

Událost na fb zde

Výročí 25 let VKH a výstava fotografií

VKH Brno nedávno zažilo 25 let své existence, a to je pořádný důvod k oslavě. Proto jsme pro vás připravili výstavu fotografií a dvě krásné soutěže jako dárek! :) První je fotosoutěž: Vyfoť fotku na téma “Brno očima studenta”, dones na SC do 6. června a vyhraj dárkový set VKH skleniček s potiskem a luxusní láhev. Druhou je soutěž o nejlepší potisk. Vytvoř jakýkoliv zajímavý nápad na potisk trička nebo mikiny s tematikou VKH Brno (koukni i sem goo.gl/jOC2ya) pošli do 6. června na propagace@vkhbrno.cz a vyhraj celoroční VIP vstup na všechny VKH akce zadarmo!

Samotná akce proběhne v pondělí 12. června po mši svaté, tj. ve 20:10 na SC.

Pomoc s webem

Akutně hledáme člověka se zájmem o vývoj webů – dokončení nového VKH webu a možnost spolupracovat s danou firmou na dalších projektech. Pro více informací piš na webmaster@vkhbrno.cz. Moc děkujeme!

Úklid kostela

Pojďme se starat o naše místo společného setkávání s Ježíšem. Jezuitský kostel vítá nás studenty s otevřenou náručí, tak pojďme projevit trochu vděčnosti. Pravidelně každý čtvrtek po polední mši ve 12:15 probíhá v kostele úklid a my chceme s tímto úklidem pomáhat. Jedná se o pomoc, která pomůže těm, kteří se o kostel pravidelně starají.

Noc kostelů u jezuitů

Již několikátým rokem se uskuteční Noc kostelů, a to v pátek 9. června. Je to moc krásná akce, ale jsou potřeba i dobrovolníci. Proto pokud byste měli jen chvíli čas, budeme rádi, když se zapojíte. Každá pomoc bude vítána a v nebi řádně odměněna :). Kontakt: Jana Riegrová tel.: 723 238 393.

Celostátní setkání mládeže

Je to tu! Další CSM bude již toto léto! A kde? V Olomouci. Kdy? 15.-20. srpna 2017. Veškeré info včetně přihlašování naleznete na olomouc2017.signaly.cz. Akce je celkově zaměřena na trochu mladší věkovou skupinu, ale pokud byste rádi jeli a chtěli si setkání i tak užít, můžete se zapojit jako dobrovolníci či pomoci při přípravě programu.

SPOLČA

Spolčo v Brně-Husovicích

Každý čtvrtek od 19:00 se ve františkánské farnosti Brno-Husovice (při kostele Nejsvětějšího Srdce Páně) schází společenství mladých vysokoškoláků. Rádi mezi sebe přijmou nové lidi, a proto neváhej a přijď! Těší se i na Tebe.

Spolčo LUSK

Spolčo LUSK se schází pravidelně každé úterý od 19:00 na faře v Husovicích. Jsme parta studentů, nejen z Mendlovy univerzity. Společně se modlíme, čteme Písmo, hrajeme hry a občas i vyrazíme na výlet. Chceš-li patřit mezi nás, rádi tě uvidíme :-). Pro více informací piš na lu.lukasova@gmail.com.

EXTERNÍ AKCE

Večery chval

Každou třetí středu v měsíci od 18:30 probíhá večer chval v kostele sv. Janů (u Minoritů).

Festival KefasFest

Zveme vás již na šestý ročník Festivalu Kefasfest, což je open air festival na nádherném místě bývalého kláštera Rosa coeli v Dolních Kounicích. Letos se festival uskuteční o víkendu 23.-25. června.

Na festivalu vystoupí: Pavel Callta, Jarda Svoboda (Traband), Way to go, Darce, Miracles a další...

Festival láká také na bohatý doprovodný program - Přijďte si vyzkoušet parkour, naučit se žonglovat, přejít slackline, projet se na loďkách a zažít spoustu dalších věcí.

Více informací naleznete na www.kefasfest.cz.

Výběrové řízení - Dětský dům Zábrdovice

Dětský dům Zábrdovice vypisuje výběrové řízení na obsazení pracovního místa sociální pracovník nebo pracovník v sociálních službách nebo pedagog volného času. Zřizovatelem dětského domu je Sdružení Petrov, z.s. Výše úvazku 1 HPP nebo 0,5 HPP. O více informací k náplni práce či předpokladům uchazeče můžete zažádat na prokopova.ddz@email.cz. Přihlášky se zasílají nejpozději do 15. června.

Škola míru

Přátelé z Komunity Sant´Egidio v Brně se každý týden v pondělí od 16:30 do 18:00 scházejí s dětmi, převážně romskými ve věku od 6 do 13 let. Taková setkání nesou název Škola míru. Jsou to setkání přátelská a dobrovolná, plná her i učení. Pokud se chceš přidat a obohatit je tak svojí přítomností napiš nám na santegidio.brno@seznam.cz. Setkávání probíhá v nízkoprahovém centru v Zábrdovicích.

Pouť

V sobotu 10. června se uskuteční První moravská pouť katolických psychologů, psychiatrů, psychoterapeutů a také studujících těchto oborů.

Pouť bude v Ostravě-Třebovicích v kostele Nanebevzetí Panny Marie. Součástí poutě bude i setkání, poznávání se…

Účast je potřeba potvrdit na čísle: 731 402 155 nebo na engelmann@seznam.cz

Kurz Samuel

Jestli hledáš své místo v životě, které pro tebe připravil Pán, a chceš se tomu hledání více věnovat, pokud je ti 17 až 35 let, pak právě pro tebe se otevírá kurz Samuel.

Poznáš více sebe i Boha. Kurz povedou různí kněží a řeholníci, součásti je modlitba, katecheze a vzájemné setkání, sdílení, ztížení a duchovní doprovázení.

Máš-li zájem se zúčastnit, napiš na kurz.samuel@seznam.cz. Přihlášky posílejte do konce srpna 2017. Info najdete i na letáčcích na stolečku u kropenek vzadu v kostele.

Mše za Charitu

Každý první pátek v měsíci v 8:00 je v kostele svatého Jakuba sloužena mše za Charitu.

Řeckokatolická liturgie

Každou neděli v 10:15 jste zváni na řeckokatolickou liturgii v kostele sv. Marie Magdalény. Tato liturgie je platná i pro římskokatolíky :-).

TIPY NA PRÁZDNINY

Pěší pouť k Božímu milosrdenství do Slavkovic

Zveme Vás na týdenní pěší pouť pro všechny, kteří hledají a potřebují Boží milosrdenství ve svém životě. Pouť se bude konat ve dnech 22.-29. července 2017. Během pouti nechybí modlitba, mše svatá, zpěv, sdílení, mlčení. Je postaráno o jídlo a pití, a také o noclehy. Velké batohy veze doprovodné vozidlo.

V roce 2017 se bude putovat do Slavkovic z pěti směrů, a to z Fulneku, Hodonína, Českých Budějovic, Prahy a nově z Mladé Boleslavi. Cena pouti cca 800 Kč. Detailnější informace o trasách a registrace na www.pout.cz

Manželská setkání v Kroměříži

Přijeď prožít skvělý týden s partou dobrovolníků z celé Moravy a staň se pečounem na MS v Kroměříži! Přibližně 50 mládežníků během programu pro rodiče zajišťuje hlídání dětí ve věku 0-15 let.

Večer se můžeš těšit na sportovní program, pokecat  si v čajovně nebo poznávat krásy města Kroměříže.

Neváhej napsat a přidej se k nám!!! :) Kontakt: MS.jako@email.cz

Manželská setkání č.2

Je tu další nabídka na hlídání dětí při manželských rekolekcích, které se uskuteční:

1.-8. července ve Vysokých Žibřidovicích (okres Šumperk).

Kontakt: jitkakratschmerova@seznam.cz

22.7.-6.8. v Žirovnici (okres Pelhřimov), kontakt: lenka.pajurkova@seznam.cz

nebo 9.-13. srpna ve Slané Vodě (SK), kontakt: marie.bonczekova@seznam.cz

Expedice pro mládež

Chcete poznat přírodní i kulturní krásy pohoří Queyras (čti kehas), pobřeží a města Itálie, nové přátele a možná i sami sebe? Vydejte se s námi 28. července - 9. srpna na expedici, která není jen pouhou turistikou, poutí, exerciciemi. Průběh předchozích Expedic, fotky, deníky z cest a bližší informace k letošní expedici najdete na http://expedice.signaly.cz/

A přihlašovat se můžete přes formulář.Těší se na všechny o. Roman :-).

Cyklopouť do Fatimy a Compostely

Zveme vás na tradiční Orelskou cyklopouť, tentokrát do Fatimy a do Compostely k letošnímu 100. výročí zjevení ve Fatimě. Cyklopouť se uskuteční 1.-18. srpna 2017. Pouť je koncipována tak, aby ji zvládnul průměrný cyklista. Více na www.cyklopoute.cz.

Duchovní cvičení pro dívky

 1. Zveme všechny dívky ve věku od 18 do 35 let na duchovní cvičení, které pořádají sestry boromejky. První se uskuteční v Beskydech na Hutisku - Solanci v termínu 16.-21. července 2017. Tématem bude “Ježíš a ženy”. Exercitátor: P. Petr Kříbek

 2. Druhé se uskuteční ve Zlatých Horách na Maria-Hilf 3.-8. září 2017. Tématem bude “Maria”.  Exercitátor: P. Bernard Slaboch

www.boromejky.cz; www.hledampovolani.cz; www.facebook.com/marie.korinkova.58

Manželská setkání na Velehradě

Chceš: - zažít o prázdninách něco výjimečného?

           - poznat spoustu nových kamarádů?

           - zažít společenství mládeže?

           - přiložit ruku k dílu a přitom se bavit?

           - zažít duchovní program?

A máš rád/a děti?

Pak hledáme právě Tebe. Pro Manželské setkání na Velehradě v době 8.-15. července 2017 hledáme pečouny/ky, kteří by zajišťovali hlídání dětí ve věku 0-15 let.

Máme stále volná místa, tak neváhejte! ;-)

Více info na http://pecovatele.webnode.cz/

Kontakt: pecovatel.ms@gmail.com

Duchovní obnova pro mladé lidi

Jste srdečně zváni na již 4. ročník Duchovní obnovy pro mladé lidi s vozíkem i bez vozíku (18+), která se uskuteční 21.-27. srpna v Sedlištích (u Frýdku-Místku).

Více informací na www.vstanachod.cz nebo na milan.svojanovsky@seznam.cz

S řeholníky ve Vysokých Tatrách II

Všichni muži ve věku od 18 do 40 let, kteří se cítí být povoláni sloužit potřebným lidem a žít v komunitě, jsou zváni na pětidenní akci, která se uskuteční v horské chatě v srdci Vysokých Tater v termínu 30. srpna až 3. září. Čekají vás duchovní program, rozhovory i vysokohorská turistika. Přihlašování do 31.7. na prevor@milosrdni.cz.

Milosrdní bratři také nabízejí mladým mužům hledajícím své osobní povolání poznat život milosrdných bratří zblízka a zažít “klášter na čas”. V případě zájmu pište na výše uvedený e-mail.

Mezinárodní setkání Krakov - Osvětim

Komunita Sant´Egidio Vás zve na mezinárodní setkání mladých Mladí Evropané za svět bez násilí v Krakově a Osvětimi 20.-24. září 2017. Stovky mladých lidí z různých zemí východní Evropy, které spojuje přání říci své jasné „NE” násilí, se potkají, aby si připomněli historické tragédie našich zemí, zapříčiněné xenofobií, rasismem a antisemitismem a také aby začali mít sen o vytváření lidštější budoucnosti.

V programu: prohlídka koncentračního tábora, naslouchání očitým svědkům holocaustu, svědectví z místa současných konfliktů ve světě, prostor pro diskusi a prohlídka Krakova. Doprava z ČR autobusy z Prahy a Brna. Přihlášky do 30.června 2017. Přibližná cena 2900Kč.

přihlášky, info: http://www.santegidio.cz/mezinarodni-setkani-krakov-osvetim-2017

Mezinárodní kemp

Jste zváni na akci International Youth Camp Modrave, který se uskuteční 6.-12. srpna na chorvatském pobřeží. Pokud máte zájem, koukněte se na facebookovou stránku ZDE

Ohlášky 29. května 2017

29. KVĚTNA 2017

MŠE

Pondělí

29.5.

19:00

večerní u jezuitů

Úterý

30.5.

19:00

chvály u jezuitů

   

18:00

mládežnická u Máří Magdaleny, od 17:30 adorace, společenství o. Pia

   

18:00

mše svatá pro mládež u minoritů

       po mši adorace a společenství mladých

   

19:00

Mládežnická na Petrově (po mši spolčo)

   

19:00

mše svatá pro mládež ve Starém Lískovci

Středa

31.5.

7:30

snídaňová u jezuitů

   

19:00

POSLEDNÍ večerní u jezuitů

Čtvrtek

1.6.

18:00

mše svatá pro mládež u salesiánů v Žabovřeskách

Pondělí

5.6.

19:00

večerní u jezuitů

Další semestr se opět blíží ke svému konci, ale přesto by vás mohlo zajímat, kdy bude sloužena mše zrovna za vaši fakultu! Podívejte se na http://www.vkhbrno.cz/mse-za-fakulty a vyberte si dary, které při “své” mši ponesete ;-) Můžete taky číst čtení, přímluvy,...Dejte vědět na duchovni@vkhbrno.cz, rádi vám poradí.

Stručný přehled VKH akcí:

Přednáška: středa 7. června v 18:00 Sportovní den VKH: čtvrtek 8. června

Výroční VKH a výstava fotografií: pondělí 12. června ve 20:10

 

AKCE VKH

Studentský PIKNIK

Vydejte se s námi na první studentský piknik, který se uskuteční v pátek 2. června od 17:00 v Lužánkách.

Ptáte se co s sebou? Všechno, na co máte chuť! Uvítáme nějaké jídlo, pití i deky, na které si můžeme sednout. Jakékoliv hry či aktivity vítány.

Sejdeme se u budovy Lužánky - středisko volného času a odtud se spolu vydáme najít ideální místo na sezení.

V případě, že dorazíte později a nebudete nás moci najít, zavolejte nám: +420 774 488 010 (Kateřina Zárubová).https://www.facebook.com/events/225995977903136/

 

Sportovní den

Odpočiň si od učení a přijď si zasportovat ve čtvrtek 8. června v 8:00 s VKH Brnoo!

Na VIII. Sportovním dni si opět můžeš zahrát volejbal a fotbal, a to vše tradičně na hřištích u salesiánů v Žabovřeskách (Foerstova 2). Na místě bude možnost koupit si něco na zub :).

Přihlašování celých týmů je do pondělí 5. června přes google formulář, kde najdeš VÍCE INFORMACÍ: https://goo.gl/oywmsk Pokud se chceš přihlásit jako jednotlivec a nemáš tým, zapiš se zde: https://goo.gl/KvuZMk

Případné dotazy piš na email: sport@vkhbrno.cz

Přednáška Dramatická situace na politické scéně

Jde Ti hlava kolem ze soušasné politické situace u nás?️ Přijď diskutovat anebo si rozšířit své povědomí s doktorem Bohumilem Doležalem a Pavlem Šafrem - odborníky z Klub na obranu demokracie. I na Tobě záleží, tak přijď!

Akce se uskuteční ve středu 7. června od 18:00 na Studentském centru.

https://www.facebook.com/events/468826566788996

Výročí 25 let VKH a výstava fotografií

VKH Brno nedávno zažilo 25 let své existence, a to je pořádný důvod k oslavě. Proto jsme pro vás připravili výstavu fotografií a dvě krásné soutěže jako dárek! :) První je fotosoutěž: Vyfoť fotku na téma “Brno očima studenta”, dones na SC do 6. června a vyhraj dárkový set VKH skleniček s potiskem a luxusní láhev. Druhou je soutěž o nejlepší potisk. Vytvoř jakýkoliv zajímavý nápad na potisk trička nebo mikiny s tematikou VKH Brno (koukni i sem goo.gl/jOC2ya) pošli do 6. června na propagace@vkhbrno.cz a vyhraj celoroční VIP vstup na všechny VKH akce zadarmo!

Samotná akce proběhne v pondělí 12. června po mši svaté, tj. ve 20:10 na SC.

Pomoc s webem

Akutně hledáme člověka se zájmem o vývoj webů – dokončení nového VKH webu a možnost spolupracovat s danou firmou na dalších projektech. Pro více informací piš na webmaster@vkhbrno.cz. Moc děkujeme!

Úklid kostela

Pojďme se starat o naše místo společného setkávání s Ježíšem. Jezuitský kostel vítá nás studenty s otevřenou náručí, tak pojďme projevit trochu vděčnosti. Pravidelně každý čtvrtek po polední mši ve 12:15 probíhá v kostele úklid a my chceme s tímto úklidem pomáhat. Jedná se o pomoc, která pomůže těm, kteří se o kostel pravidelně starají.

 

Noc kostelů u jezuitů

Již několikátým rokem se uskuteční Noc kostelů, a to v pátek 9. června. Je to moc krásná akce, ale jsou potřeba i dobrovolníci. Proto pokud byste měli jen chvíli čas, budeme rádi, když se zapojíte. Každá pomoc bude vítána a v nebi řádně odměněna :). Kontakt: Jana Riegrová tel.: 723 238 393.

Celostátní setkání mládeže

Je to tu! Další CSM bude již toto léto! A kde? V Olomouci. Kdy? 15.-20. srpna 2017. Veškeré info včetně přihlašování naleznete na olomouc2017.signaly.cz. Akce je celkově zaměřena na trochu mladší věkovou skupinu, ale pokud byste rádi jeli a chtěli si setkání i tak užít, můžete se zapojit jako dobrovolníci či pomoci při přípravě programu.

 

SPOLČA

Spolčo v Brně-Husovicích

Každý čtvrtek od 19:00 se ve františkánské farnosti Brno-Husovice (při kostele Nejsvětějšího Srdce Páně) schází společenství mladých vysokoškoláků. Rádi mezi sebe přijmou nové lidi, a proto neváhej a přijď! Těší se i na Tebe.

Spolčo LUSK

Spolčo LUSK se schází pravidelně každé úterý od 19:00 na faře v Husovicích. Jsme parta studentů, nejen z Mendlovy univerzity. Společně se modlíme, čteme Písmo, hrajeme hry a občas i vyrazíme na výlet. Chceš-li patřit mezi nás, rádi tě uvidíme :-). Pro více informací piš na lu.lukasova@gmail.com.

 

EXTERNÍ AKCE

Večery chval

Každou třetí středu v měsíci od 18:30 probíhá večer chval v kostele sv. Janů (u Minoritů).

Festival Full of Life

Všechny zveme na nezapomenutelný křesťanský festival s názvem Full of life, který proběhne v našem milovaném Brně, konkrétně v Řečkovicích. A kdy? V sobotu 3. června. Těšit se můžete na mnoho účinkujících, vystoupí například Kapr na scéně, Brno Gospel Choir a další. Těšit se můžete i na hry pro děti nebo biblické tance. Vše vyvrcholí večerní Svatodušní vigilií v doprovodu SBMky.

Více informací na www.FullOfLife.cz nebo na facebooku.

Festival KefasFest

Zveme vás již na šestý ročník Festivalu Kefasfest, což  je open air festival na nádherném místě bývalého kláštera Rosa coeli v Dolních Kounicích. Letos se uskuteční o víkendu 23.-25. června.

Na festivalu vystoupí: Pavel Callta, Jarda Svoboda (Traband), Way to go, Darce, Miracles a další...

 

Festival láká také na bohatý doprovodný program - Přijďte si vyzkoušet parkour, naučit se žonglovat, přejít slackline, projet se na loďkách a zažít spoustu dalších věcí.

Benefiční koncert

Máte chuť podpořit dobrou věc a přitom zažít spoustu zábavy? Chcete si udělat pěkný výlet a třeba zajít na koncert? Nyní můžete oboje. Tak neváhejte a vyjdete s námi 1. června na Praděd a přijďte na benefiční koncert do Tovačova v neděli 4. června v 15:00 na podporu roční dobrovolnické služby Jany Jeklové v  Keni. Více informací na stránkách.

Výběrové řízení - Dětský dům Zábrdovice

Dětský dům Zábrdovice vypisuje výběrové řízení na obsazení pracovního místa sociální pracovník nebo pracovník v sociálních službách nebo pedagog volného času. Zřizovatelem dětského domu je Sdružení Petrov, z.s. Výše úvazku 1 HPP nebo 0,5 HPP. O více informací k náplni práce či předpokladům uchazeče můžete zažádat na prokopova.ddz@email.cz. Přihlášky se zasílají nejpozději do 15. června.

Škola míru

Přátelé z Komunity Sant´Egidio v Brně se každý týden v pondělí od 16:30 do 18:00 scházejí s dětmi, převážně romskými ve věku od 6 do 13 let. Taková setkání nesou název Škola míru. Jsou to setkání přátelská a dobrovolná, plná her i učení. Pokud se chceš přidat a obohatit je tak svojí přítomností napiš nám na santegidio.brno@seznam.cz. Setkávání probíhá v nízkoprahovém centru v Zábrdovicích.

Festival Lumen

Jubilejní 25. ročník Festivalu Lumen k vám přináší kvalitní gospelovou hudbu z celého světa. Motto tohoto festivalu je “Touch The Sky!” Chceme se společně dotknout nebe už na zemi a vytvořit tak neopakovatelnou atmosféru prostřednictvím hudby z celého světa.

Program se bude už tradičně konat v Trnavě, těšit se můžete třeba na americkou skupinu Switchfoot. A to vše 2.-3. června.

Pouť

V sobotu 10. června se uskuteční První moravská pouť katolických psychologů, psychiatrů, psychoterapeutů a také studujících těchto oborů.

Pouť bude v Ostravě-Třebovicích v kostele Nanebevzetí Panny Marie. Součástí poutě bude i setkání, poznávání se…

Účast je potřeba potvrdit na čísle: 731 402 155 nebo na engelmann@seznam.cz

Kurz Samuel

Jestli hledáš své místo v životě, které pro tebe připravil Pán, a chceš se tomu hledání více věnovat, pokud je ti 17 až 35 let, pak právě pro tebe se otevírá kurz Samuel.

Poznáš více sebe i Boha. Kurz povedou různí kněží a řeholníci, součásti je modlitba, katecheze a vzájemné setkání, sdílení, ztížení a duchovní doprovázení.

Máš-li zájem se zúčastnit, napiš na kurz.samuel@seznam.cz. Přihlášky posílejte do konce srpna 2017. Info najdete i na letáčcích na stolečku u kropenek vzadu v kostele.

Mše za Charitu

Každý první pátek v měsíci v 8:00 je v kostele svatého Jakuba sloužena mše za Charitu.

Řeckokatolická liturgie

Každou neděli v 10:15 jste zváni na řeckokatolickou liturgii v kostele sv. Marie Magdalény. Tato liturgie je platná i pro římskokatolíky :-).

 

TIPY NA PRÁZDNINY

Manželská setkání v Kroměříži

Přijeď prožít skvělý týden s partou dobrovolníků z celé Moravy a staň se pečounem na MS v Kroměříži! Přibližně 50 mládežníků během programu pro rodiče zajišťuje hlídání dětí ve věku 0-15 let.

Večer se můžeš těšit na sportovní program, pokecat  si v čajovně nebo poznávat krásy města Kroměříže.

Neváhej napsat a přidej se k nám!!! :) Kontakt: MS.jako@email.cz

Manželská setkání č.2

Je tu další nabídka na hlídání dětí při manželských rekolekcích, které se uskuteční:

1.-8. července ve Vysokých Žibřidovicích (okres Šumperk).

Kontakt: jitkakratschmerova@seznam.cz

22.7.-6.8. v Žirovnici (okres Pelhřimov), kontakt: lenka.pajurkova@seznam.cz

nebo 9.-13. srpna ve Slané Vodě (SK), kontakt: marie.bonczekova@seznam.cz

 

Expedice pro mládež

Chcete poznat přírodní i kulturní krásy pohoří Queyras (čti kehas), pobřeží a města Itálie, nové přátele a možná i sami sebe? Vydejte se s námi 28. července - 9. srpna na expedici, která není jen pouhou turistikou, poutí, exerciciemi. Průběh předchozích Expedic, fotky, deníky z cest a bližší informace k letošní expedici najdete na http://expedice.signaly.cz/

A přihlašovat se můžete přes formulář.Těší se na všechny o. Roman :-).

Cyklopouť do Fatimy a Compostely

Zveme vás na tradiční Orelskou cyklopouť, tentokrát do Fatimy a do Compostely k letošnímu 100. výročí zjevení ve Fatimě. Cyklopouť se uskuteční 1.-18. srpna 2017. Pouť je koncipována tak, aby ji zvládnul průměrný cyklista. Více na www.cyklopoute.cz.

Duchovní cvičení pro dívky

 1. Zveme všechny dívky ve věku od 18 do 35 let na duchovní cvičení, které pořádají sestry boromejky. První se uskuteční v Beskydech na Hutisku - Solanci v termínu 16.-21. července 2017. Tématem bude “Ježíš a ženy”. Exercitátor: P. Petr Kříbek

 2. Druhé se uskuteční ve Zlatých Horách na Maria-Hilf 3.-8. září 2017. Tématem bude “Maria”.  Exercitátor: P. Bernard Slaboch

www.boromejky.cz; www.hledampovolani.cz; www.facebook.com/marie.korinkova.58

Manželská setkání na Velehradě

Chceš: - zažít o prázdninách něco výjimečného?

           - poznat spoustu nových kamarádů?

           - zažít společenství mládeže?

           - přiložit ruku k dílu a přitom se bavit?

           - zažít duchovní program?

A máš rád/a děti?

Pak hledáme právě Tebe. Pro Manželské setkání na Velehradě v době 8.-15. července 2017 hledáme pečouny/ky, kteří by zajišťovali hlídání dětí ve věku 0-15 let.

Máme stále volná místa, tak neváhejte! ;-)

Více info na http://pecovatele.webnode.cz/

Kontakt: pecovatel.ms@gmail.com

Duchovní obnova pro mladé lidi

Jste srdečně zváni na již 4. ročník Duchovní obnovy pro mladé lidi s vozíkem i bez vozíku (18+), která se uskuteční 21.-27. srpna v Sedlištích (u Frýdku-Místku).

Více informací na www.vstanachod.cz nebo na milan.svojanovsky@seznam.cz

S řeholníky ve Vysokých Tatrách II

Všichni muži ve věku od 18 do 40 let, kteří se cítí být povoláni sloužit potřebným lidem a žít v komunitě, jsou zváni na pětidenní akci, která se uskuteční v horské chatě v srdci Vysokých Tater v termínu 30. srpna až 3. září. Čekají vás duchovní program, rozhovory i vysokohorská turistika. Přihlašování do 31.7. na prevor@milosrdni.cz.

 

Milosrdní bratři také nabízejí mladým mužům hledajícím své osobní povolání poznat život milosrdných bratří zblízka a zažít “klášter na čas”. V případě zájmu pište na výše uvedený e-mail.

Mezinárodní setkání Krakov - Osvětim

Komunita Sant´Egidio Vás zve na mezinárodní setkání mladých Mladí Evropané za svět bez násilí v Krakově a Osvětimi 20.-24. září 2017. Stovky mladých lidí z různých zemí východní Evropy, které spojuje přání říci své jasné „NE” násilí, se potkají, aby si připomněli historické tragédie našich zemí, zapříčiněné xenofobií, rasismem a antisemitismem a také aby začali mít sen o vytváření lidštější budoucnosti.

 

V programu: prohlídka koncentračního tábora, naslouchání očitým svědkům holocaustu, svědectví z místa současných konfliktů ve světě, prostor pro diskusi a prohlídka Krakova. Doprava z ČR autobusy z Prahy a Brna. Přihlášky do 30.června 2017. Přibližná cena 2900Kč.

 

přihlášky, info: http://www.santegidio.cz/mezinarodni-setkani-krakov-osvetim-2017

Ohlášky 22. května 2017

22. KVĚTNA 2017

MŠE

Pondělí

22.5.

19:00

večerní u jezuitů (za fakultu podnikatelskou VUT)

Úterý

23.5.

19:00

chvály u jezuitů

   

18:00

mládežnická u Máří Magdaleny, od 17:30 adorace, společenství o. Pia

   

18:00

mše svatá pro mládež u minoritů

       po mši adorace a společenství mladých

   

19:00

Mládežnická na Petrově (po mši spolčo)

   

19:00

mše svatá pro mládež ve Starém Lískovci

Středa

24.5.

7:30

snídaňová u jezuitů

   

19:00

večerní u jezuitů

Čtvrtek

25.5.

18:00

mše svatá pro mládež u salesiánů v Žabovřeskách

Pondělí

29.5.

19:00

večerní u jezuitů

Další semestr se opět blíží ke svému konci, ale přesto by vás mohlo zajímat, kdy bude sloužena mše zrovna za vaši fakultu! Podívejte se na http://www.vkhbrno.cz/mse-za-fakulty a vyberte si dary, které při “své” mši ponesete ;-) Můžete taky číst čtení, přímluvy,...Dejte vědět na duchovni@vkhbrno.cz, rádi vám poradí.

Stručný přehled VKH akcí:

Přednáška: středa 7. června v 18:00            Sportovní den VKH: čtvrtek 8. června

Výroční VKH a výstava fotografií: pondělí 12. června ve 20:10       

AKCE VKH

Sportovní den

Odpočiň si od učení a přijď si zasportovat ve čtvrtek 8. června v 8:00 s VKH Brnoo!

Na VIII. Sportovním dni si opět můžeš zahrát volejbal a fotbal, a to vše tradičně na hřištích u salesiánů v Žabovřeskách (Foerstova 2). Na místě bude možnost koupit si něco na zub :).

Přihlašování celých týmů je do pondělí 5. června přes google formulář, kde najdeš VÍCE INFORMACÍ: https://goo.gl/oywmsk Pokud se chceš přihlásit jako jednotlivec a nemáš tým, zapiš se zde: https://goo.gl/KvuZMk

Případné dotazy piš na email: sport@vkhbrno.cz

Přednáška Dramatická situace na politické scéně

Ve středu 7. června v 18 hodin proběhne diskuse s členy Klubu na obranu demokracie P. Šafrem a B. Doležalem na téma Dramatická situace na politické scéně. Místo bude upřesněno.

Výročí 25 let VKH a výstava fotografií

VKH Brno nedávno zažilo 25 let své existence, a to je pořádný důvod k oslavě. Proto jsme pro vás připravili výstavu fotografií a dvě krásné soutěže jako dárek! :) První je fotosoutěž: Vyfoť fotku na téma “Brno očima studenta”, dones na SC do 6. června a vyhraj dárkový set VKH skleniček s potiskem a luxusní láhev. Druhou je soutěž o nejlepší potisk. Vytvoř jakýkoliv zajímavý nápad na potisk trička nebo mikiny s tematikou VKH Brno (koukni i sem goo.gl/jOC2ya) pošli do 6. června na propagace@vkhbrno.cz a vyhraj celoroční VIP vstup na všechny VKH akce zadarmo!

Samotná akce proběhne v pondělí 12. června po mši svaté, tj. ve 20:10 na SC.

Sportuj s VKH - jakkoliv, kdykoliv, kdekoliv, s kýmkoliv!

Neváhejte a vyražte s VKH sportovat. Běhací tabulka byla rozšířena na všechny sporty, takže kdo by rád našel parťáky pro sportování, tak zapiště vaši sportovní aktivitu zde: http://bit.ly/2hxCfB3 a pak už stačí vyrazit ven nebo kamkoliv jinam!

Znáte volejbal? Hrajete rádi a máte ve čtvrtek večer čas? Pak se neváhejte zapsat do doodle_formuláře. Každý čtvrtek od 20:00 do 21:30 si můžete zahrát s dalšími skvělými lidmi, a to za pouhých 50 Kč! Tak se zapište a běžte si zahrát! :-)

Pomoc s webem

Akutně hledáme člověka se zájmem o vývoj webů – dokončení nového VKH webu a možnost spolupracovat s danou firmou na dalších projektech. Pro více informací piš na webmaster@vkhbrno.cz. Moc děkujeme!

Úklid kostela

Pojďme se starat o naše místo společného setkávání s Ježíšem. Jezuitský kostel vítá nás studenty s otevřenou náručí, tak pojďme projevit trochu vděčnosti. Pravidelně každý čtvrtek po polední mši ve 12:15 probíhá v kostele úklid a my chceme s tímto úklidem pomáhat. Jedná se o pomoc, která pomůže těm, kteří se o kostel pravidelně starají.

Noc kostelů u jezuitů

Již několikátým rokem se uskuteční Noc kostelů, a to v pátek 9. června. Je to moc krásná akce, ale jsou potřeba i dobrovolníci. Proto pokud byste měli jen chvíli čas, budeme rádi, když se zapojíte. Každá pomoc bude vítána a v nebi řádně odměněna :). Kontakt: Jana Riegrová tel.: 723 238 393.

Celostátní setkání mládeže

Je to tu! Další CSM bude již toto léto! A kde? V Olomouci. Kdy? 15.-20. srpna 2017. Veškeré info včetně přihlašování naleznete na olomouc2017.signaly.cz. Akce je celkově zaměřena na trochu mladší věkovou skupinu, ale pokud byste rádi jeli a chtěli si setkání i tak užít, můžete se zapojit jako dobrovolníci či pomoci při přípravě programu.
 

SPOLČA

Spolčo v Brně-Husovicích

Každý čtvrtek od 19:00 se ve františkánské farnosti Brno-Husovice (při kostele Nejsvětějšího Srdce Páně) schází společenství mladých vysokoškoláků. Rádi mezi sebe přijmou nové lidi, a proto neváhej a přijď! Těší se i na Tebe.

Spolčo LUSK

Spolčo LUSK se schází pravidelně každé úterý od 19:00 na faře v Husovicích. Jsme parta studentů, nejen z Mendlovy univerzity. Společně se modlíme, čteme Písmo, hrajeme hry a občas i vyrazíme na výlet. Chceš-li patřit mezi nás, rádi tě uvidíme :-). Pro více informací piš na lu.lukasova@gmail.com.

EXTERNÍ AKCE

Večery chval

Každou třetí středu v měsíci od 18:30 probíhá večer chval v kostele sv. Janů (u Minoritů).

Cesta světla

Srdečně vás všechny zveme na Cestu světla, která bude spočívat v rozjímání o slavných velikonočních událostech za doprovodu hudby. Těšit se můžete i na aktivitu :)

Akce se uskuteční tento čtvrtek 25. května v 19:30 v kostele v Brně-Husovicích.

Výběrové řízení - Dětský dům Zábrdovice

Dětský dům Zábrdovice vypisuje výběrové řízení na obsazení pracovního místa sociální pracovník nebo pracovník v sociálních službách nebo pedagog volného času. Zřizovatelem dětského domu je Sdružení Petrov, z.s. Výše úvazku 1 HPP nebo 0,5 HPP. O více informací k náplni práce či předpokladům uchazeče můžete zažádat na prokopova.ddz@email.cz. Přihlášky se zasílají nejpozději do 15. června.

Škola míru

Přátelé z Komunity Sant´Egidio v Brně se každý týden v pondělí od 16:30 do 18:00 scházejí s dětmi, převážně romskými ve věku od 6 do 13 let. Taková setkání nesou název Škola míru. Jsou to setkání přátelská a dobrovolná, plná her i učení. Pokud se chceš přidat a obohatit je tak svojí přítomností napiš nám na santegidio.brno@seznam.cz. Setkávání probíhá v nízkoprahovém centru v Zábrdovicích.

Festival Full of Life

Všechny zveme na nezapomenutelný křesťanský festival s názvem Full of life, který proběhne v našem milovaném Brně, konkrétně v Řečkovicích. A kdy? V sobotu 3. června. Těšit se můžete na mnoho účinkujících, vystoupí například Kapr na scéně, Brno Gospel Choir a další. Těšit se můžete i na hry pro děti nebo biblické tance. Vše vyvrcholí večerní Svatodušní vigilií v doprovodu SBMky.

Více informací na www.FullOfLife.cz nebo na facebooku.

Festival Meeting Brno

Letošní festival Meeting Brno nabízí skutečně bohatý program: www.meetingbrno.cz/program. Jeho součástí je nedělní Bohoslužba smíření a diskuzní fóra, která by vás mohla zaujmout. Například  Evropa Forum: Inspirace pro novou Evropu (21. května), Kabinet Baťa: rozmanitost, práce, bohatství (24. května) nebo Společný hlas: Perspektivy spolupráce křesťanů, židů a muslimů v ČR s Tomášem Halíkem a jeho hosty (25. května).

Veškeré informace na www.meetingbrno.cz/program

Festival Lumen

Jubilejní 25. ročník Festivalu Lumen k vám přináší kvalitní gospelovou hudbu z celého světa. Motto tohoto festivalu je “Touch The Sky!” Chceme se společně dotknout nebe už na zemi a vytvořit tak neopakovatelnou atmosféru prostřednictvím hudby z celého světa.

Program se bude už tradičně konat v Trnavě, těšit se můžete třeba na americkou skupinu Switchfoot. A to vše 2.-3. června.

Kurz Samuel

Jestli hledáš své místo v životě, které pro tebe připravil Pán, a chceš se tomu hledání více věnovat, pokud je ti 17 až 35 let, pak právě pro tebe se otevírá kurz Samuel.

Poznáš více sebe i Boha. Kurz povedou různí kněží a řeholníci, součásti je modlitba, katecheze a vzájemné setkání, sdílení, ztížení a duchovní doprovázení.

Máš-li zájem se zúčastnit, napiš na kurz.samuel@seznam.cz. Přihlášky posílejte do konce srpna 2017. Info najdete i na letáčcích na stolečku u kropenek vzadu v kostele.

Mše za Charitu

Každý první pátek v měsíci v 8:00 je v kostele svatého Jakuba sloužena mše za Charitu.

Řeckokatolická liturgie

Každou neděli v 10:15 jste zváni na řeckokatolickou liturgii v kostele sv. Marie Magdalény. Tato liturgie je platná i pro římskokatolíky :-).

TIPY NA PRÁZDNINY

Manželská setkání v Kroměříži

Přijeď prožít skvělý týden s partou dobrovolníků z celé Moravy a staň se pečounem na MS v Kroměříži! Přibližně 50 mládežníků během programu pro rodiče zajišťuje hlídání dětí ve věku 0-15 let.

Večer se můžeš těšit na sportovní program, pokecat  si v čajovně nebo poznávat krásy města Kroměříže.

Neváhej napsat a přidej se k nám!!! :) Kontakt: MS.jako@email.cz

Expedice pro mládež

Chcete poznat přírodní i kulturní krásy pohoří Queyras (čti kehas), pobřeží a města Itálie, nové přátele a možná i sami sebe? Vydejte se s námi 28. července - 9. srpna na expedici, která není jen pouhou turistikou, poutí, exerciciemi. Průběh předchozích Expedic, fotky, deníky z cest a bližší informace k letošní expedici najdete na http://expedice.signaly.cz/

A přihlašovat se můžete přes formulář.Těší se na všechny o. Roman :).

Cyklopouť do Fatimy a Kompostely

Zveme vás na tradiční Orelskou cyklopouť, tentokrát do Fatimy a do Compostely k letošnímu 100. výročí zjevení ve Fatimě. Cyklopouť se uskuteční 1.-18. srpna 2017. Pouť je koncipována tak, aby ji zvládnul průměrný cyklista. Více na www.cyklopoute.cz.

Duchovní cvičení pro dívky

 1. Zveme všechny dívky ve věku od 18 do 35 let na duchovní cvičení, které pořádají sestry boromejky. První se uskuteční v Beskydech na Hutisku - Solanci v termínu 16.-21. července 2017. Tématem bude “Ježíš a ženy”. Exercitátor: P. Petr Kříbek

 2. Druhé se uskuteční ve Zlatých Horách na Maria-Hilf 3.-8. září 2017. Tématem bude “Maria”.  Exercitátor: P. Bernard Slaboch

www.boromejky.cz; www.hledampovolani.cz; www.facebook.com/marie.korinkova.58

Manželská setkání na Velehradě

Chceš: - zažít o prázdninách něco výjimečného?

           - poznat spoustu nových kamarádů?

           - zažít společenství mládeže?

           - přiložit ruku k dílu a přitom se bavit?

           - zažít duchovní program?

A máš rád/a děti?

Pak hledáme právě Tebe. Pro Manželské setkání na Velehradě v době 8.-15. července 2017 hledáme pečouny/ky, kteří by zajišťovali hlídání dětí ve věku 0-15 let.

Máme stále volná místa, tak neváhejte! ;-)

Více info na http://pecovatele.webnode.cz/

Kontakt: pecovatel.ms@gmail.com

Duchovní obnova pro mladé lidi

Jste srdečně zváni na již 4. ročník Duchovní obnovy pro mladé lidi s vozíkem i bez vozíku (18+), která se uskuteční 21.-27. srpna v Sedlištích (u Frýdku-Místku).

Více informací na www.vstanachod.cz nebo na milan.svojanovsky@seznam.cz

S řeholníky ve Vysokých Tatrách II

Všichni muži ve věku od 18 do 40 let, kteří se cítí být povoláni sloužit potřebným lidem a žít v komunitě, jsou zváni na pětidenní akci, která se uskuteční v horské chatě v srdci Vysokých Tater v termínu 30. srpna až 3. září. Čekají vás duchovní program, rozhovory i vysokohorská turistika. Přihlašování do 31.7. na prevor@milosrdni.cz.

Milosrdní bratři také nabízejí mladým mužům hledajícím své osobní povolání poznat život milosrdných bratří zblízka a zažít “klášter na čas”. V případě zájmu pište na výše uvedený e-mail.

Mezinárodní setkání Krakov - Osvětim

Komunita Sant´Egidio Vás zve na mezinárodní setkání mladých Mladí Evropané za svět bez násilí v Krakově a Osvětimi 20.-24. září 2017. Stovky mladých lidí z různých zemí východní Evropy, které spojuje přání říci své jasné „NE” násilí, se potkají, aby si připomněli historické tragédie našich zemí, zapříčiněné xenofobií, rasismem a antisemitismem a také aby začali mít sen o vytváření lidštější budoucnosti.

V programu: prohlídka koncentračního tábora, naslouchání očitým svědkům holocaustu, svědectví z místa současných konfliktů ve světě, prostor pro diskusi a prohlídka Krakova. Doprava z ČR autobusy z Prahy a Brna. Přihlášky do 30.června 2017. Přibližná cena 2900Kč.

přihlášky, info: http://www.santegidio.cz/mezinarodni-setkani-krakov-osvetim-2017

Ohlášky 15. května 2017

15. KVĚTNA 2017

MŠE

Pondělí

15.5.

19:00

večerní u jezuitů (za všechny absolventy)

Úterý

16.5.

19:00

chvály u jezuitů

   

18:00

mládežnická u Máří Magdaleny, od 17:30 adorace, společenství o. Pia

   

18:00

mše svatá pro mládež u minoritů

       po mši adorace a společenství mladých

   

19:00

Mládežnická na Petrově (po mši spolčo)

   

19:00

mše svatá pro mládež ve Starém Lískovci

Středa

17.5.

7:30

snídaňová u jezuitů

   

19:00

večerní u jezuitů

Čtvrtek

18.5.

18:00

mše svatá pro mládež u salesiánů v Žabovřeskách

Pondělí

22.5.

19:00

večerní u jezuitů (za fakultu podnikatelskou VUT)

Další semestr se opět blíží ke svému konci, ale přesto by vás mohlo zajímat, kdy bude sloužena mše zrovna za vaši fakultu! Podívejte se na http://www.vkhbrno.cz/mse-za-fakulty a vyberte si dary, které při “své” mši ponesete ;-) Můžete taky číst čtení, přímluvy,...Dejte vědět na duchovni@vkhbrno.cz, rádi vám poradí.

Stručný přehled VKH akcí:

Volby do VKH rady: pondělí 15. května        Přednáška o. Pacnera: pondělí 15. května ve 20:10   

Sbírka na jezuity: pondělí 15. května        Košt vína u cimbálu: středa 17. května        Žonglování: čtvrtek 18. května v 15:30.        Sportovní den VKH: čtvrtek 8. června       

AKCE VKH

Volba do rady VKH

Chceš se aktivně zapojit do brněnského vysokoškolského katolického hnutí? Nechceš jenom přijímat, ale také dávat? Neváhejte a zapojte se. Účast v radě nabízí velice různorodou a obohacující práci v různých rezortech. Máš blízko ke kultuře, sportu, duchovnu nebo tě třeba baví charitní práce, tak se přihlas a aktivně se zapoj. Volby do rady proběhnou JIŽ DNES! Své kandidáty si můžete prohlédnout na www.vkhbrno.cz

Přednáška

Dnes po mši proběhne přednáška na téma “Náboženství a násilí”, o které bude mluvit

o. Honza Pacner. Přijďte všichni, bude to hoodně zajímavé :).

Košt vína u cimbálu

Ať už jste z Moravy anebo z Čech, přijměte pozvání na 11. Svatojánský košt vín u cimbálu. Celá akce proběhne ve středu 17. května 2017 od 19:30 ve Společenském centru Sýpka (Brno-Medlánky, Kytnerova 1a). Info na akce@vkhbrno.cz

Kdybyste se chtěli přihlásit jako dobrovolník, můžete do tabulky ZDE. Těšíme se na vás.

PS: Pokud máte v rodině či mezi známými nějakého vinaře, který by nám mohl darovat několik vzorků, tak nám dejte vědět. Moc nám to pomůže! :-)

Prvních 60 příchozích má v ceně vstupného 2+1 koštovací lístek zdarma!

Žonglování na Kraví hoře

Kdo si chce vyzkoušet, a ideálně se naučit žonglérskému umu, tak se sejdeme tento čtvrtek 18. května v 15:30 na Kraví hoře.

Další sportovní či labužnické aktivity během odpoledne jsou také vítány.

Přednáška

Přednáška Pavla Streža se kvůli zranění ruší :(.

Sportovní den

Odpočiň si od učení a přijď si zasportovat ve čtvrtek 8. června v 8:00 s VKH Brnoo!

Na VIII. Sportovním dni si opět můžeš zahrát volejbal a fotbal, a to vše tradičně na hřištích u salesiánů v Žabovřeskách (Foerstova 2). Na místě bude možnost koupit si něco na zub :).

Přihlašování celých týmů je do pondělí 5.6.2016 přes google formulář, kde najdeš VÍCE INFORMACÍ: https://goo.gl/oywmsk Pokud se chceš přihlásit jako jednotlivec a nemáš tým, zapiš se zde: https://goo.gl/KvuZMk

Případné dotazy piš na email: sport@vkhbrno.cz

Výročí 25 let VKH a výstava fotografií

VKH Brno nedávno zažilo 25 let své existence, a to je pořádný důvod k oslavě. Proto jsme pro vás připravili výstavu fotografií a dvě krásné soutěže jako dárek! :) První je fotosoutěž: Vyfoť fotku na téma “Brno očima studenta”, dones na SC do 6. června a vyhraj dárkový set VKH skleniček s potiskem a luxusní láhev. Druhou je soutěž o nejlepší potisk. Vytvoř jakýkoliv zajímavý nápad na potisk trička nebo mikiny s tematikou VKH Brno (koukni i sem goo.gl/jOC2ya) pošli do 6. června na propagace@vkhbrno.cz a vyhraj celoroční VIP vstup na všechny VKH akce zadarmo!

Samotná akce proběhne v pondělí 12. června po mši svaté, tj. ve 20:10 na SC.

Noc kostelů u jezuitů

Již několikátým rokem se uskuteční Noc kostelů, a to v pátek 9. června. Je to moc krásná akce, ale jsou potřeba i dobrovolníci. Proto pokud byste měli jen chvíli čas, budeme rádi, když se zapojíte. Každá pomoc bude vítána a v nebi řádně odměněna :). Kontakt: Jana Riegrová tel.: 723 238 393.

Sportuj s VKH - jakkoliv, kdykoliv, kdekoliv, s kýmkoliv!

Neváhejte a vyražte s VKH sportovat. Běhací tabulka byla rozšířena na všechny sporty, takže kdo by rád našel parťáky pro sportování, tak zapiště vaši sportovní aktivitu zde: http://bit.ly/2hxCfB3 a pak už stačí vyrazit ven nebo kamkoliv jinam!

Znáte volejbal? Hrajete rádi a máte ve čtvrtek večer čas? Pak se neváhejte zapsat do doodle_formuláře. Každý čtvrtek od 20:00 do 21:30 si můžete zahrát s dalšími skvělými lidmi, a to za pouhých 50 Kč! Tak se zapište a běžte si zahrát! :-)

Pomoc s webem

Akutně hledáme člověka se zájmem o vývoj webů – dokončení nového VKH webu a možnost spolupracovat s danou firmou na dalších projektech. Pro více informací piš na webmaster@vkhbrno.cz. Moc děkujeme!

Úklid kostela

Pojďme se starat o naše místo společného setkávání s Ježíšem. Jezuitský kostel vítá nás studenty s otevřenou náručí, tak pojďme projevit trochu vděčnosti. Pravidelně každý čtvrtek po polední mši ve 12:15 probíhá v kostele úklid a my chceme s tímto úklidem pomáhat. Jedná se o pomoc, která pomůže těm, kteří se o kostel pravidelně starají.

Celostátní setkání mládeže

Je to tu! Další CSM bude již toto léto! A kde? V Olomouci. Kdy? 15.-20. srpna 2017. Veškeré info včetně přihlašování naleznete na olomouc2017.signaly.cz. Akce je celkově zaměřena na trochu mladší věkovou skupinu, ale pokud byste rádi jeli a chtěli si setkání i tak užít, můžete se zapojit jako dobrovolníci či pomoci při přípravě programu.

MAGIS 2017

Mezinárodní setkání mladých pořádané v duchu ignaciánské spirituality se uskuteční 14.-23. července 2017. Magis má dvě části: tvrz. experimenty neboli zkušenosti v malých mezinárodních skupinkách  a dále společné setkání v Praze.

Přihlašovat se můžete do 15. května, tj. dnes!

Více informací na webu: www.magis2017.org a kontakt: magis.bohemia@gmail.com

FB:https://www.facebook.com/magisce2017/?fref=ts

Instagram: https://www.instagram.com/magisce2017/

SPOLČA

Spolčo v Brně-Husovicích

Každý čtvrtek od 19:00 se ve františkánské farnosti Brno-Husovice (při kostele Nejsvětějšího Srdce Páně) schází společenství mladých vysokoškoláků. Rádi mezi sebe přijmou nové lidi, a proto neváhej a přijď! Těší se i na Tebe.

Spolčo LUSK

Spolčo LUSK se schází pravidelně každé úterý od 19:00 na faře v Husovicích. Jsme parta studentů, nejen z Mendlovy univerzity. Společně se modlíme, čteme Písmo, hrajeme hry a občas i vyrazíme na výlet. Chceš-li patřit mezi nás, rádi tě uvidíme :-). Pro více informací piš na lu.lukasova@gmail.com.

EXTERNÍ AKCE

Večery chval

Každou třetí středu v měsíci od 18:30 probíhá večer chval v kostele sv. Janů (u Minoritů).

Výběrové řízení - Dětský dům Zábrdovice

Dětský dům Zábrdovice vypisuje výběrové řízení na obsazení pracovního místa sociální pracovník nebo pracovník v sociálních službách nebo pedagog volného času. Zřizovatelem dětského domu je Sdružení Petrov, z.s. Výše úvazku 1 HPP nebo 0,5 HPP. O více informací k náplni práce či předpokladům uchazeče můžete zažádat na prokopova.ddz@email.cz. Přihlášky se zasílají nejpozději do 15. června.

Škola míru

Přátelé z Komunity Sant´Egidio v Brně se každý týden v pondělí od 16:30 do 18:00 scházejí s dětmi, převážně romskými ve věku od 6 do 13 let. Taková setkání nesou název Škola míru. Jsou to setkání přátelská a dobrovolná, plná her i učení. Pokud se chceš přidat a obohatit je tak svojí přítomností napiš nám na santegidio.brno@seznam.cz. Setkávání probíhá v nízkoprahovém centru v Zábrdovicích.

Přednáška v Salesku

Toto úterý 16. května jste zváni na poslední přednášku v Salesku, tentokrát s názvem “Půl století od léta lásky”. Povídat bude Roman Kabelka od 19 hodin v Klubu VeSPOD.

Většinu přednášek si můžete poslechnout zdehttps://www.youtube.com/user/saleskosavio

Koncert k novému CD

Zveme všechny na neuvěřitelně nabitý večer duchovní hudbou v překrásných prostorách kostela Sv. Janů v Brně.  Představí se nejen sóloví zpěváci v doprovodu multižánrového a multiinstrumentálního tělesa, MARY BAND, při příležitosti představení nového alba, CHODÍM S BOHEM, které je plné písní Marušky Hanákové. Máte se opravdu na co těšit. A kdy? V úterý 16. května v 18:30.

Modlitba se zpěvy z Taizé

Farnost Brno-Křenová srdečně zve na ekumenickou modlitbu se zpěvy z Taizé v neděli 21. května v 19:45. Mše svatá před modlitbou je v 18:30.

Průběh: zpěvy, žalm, čtení z Písma, ticho, rozjímání, přímluvy a chvály, modlitba Páně, zpěvy. Modlitbu zpěvem společně doprovodí BES - brněnský ekumenický sbor pod vedením Luboše Rause.

Festival Full of Life

Všechny zveme na nezapomenutelný křesťanský festival s názvem Full of life, který proběhne v našem milovaném Brně, konkrétně v Řečkovicích. A kdy? V sobotu 3. června. Těšit se můžete na mnoho účinkujících, vystoupí například na Schola brněnské mládeže, Kapr na scéně, Brno Gospel Choir a další. Těšit se můžete i na hry pro děti nebo biblické tance.

Více informací na http://ozvuceni.katolik.cz/

Festival Meeting Brno

Letošní festival Meeting Brno nabízí skutečně bohatý program: www.meetingbrno.cz/program. Jeho součástí je nedělní Bohoslužba smíření a diskuzní fóra, která by vás mohla zaujmout. Například  Evropa Forum: Inspirace pro novou Evropu (21. května), Kabinet Baťa: rozmanitost, práce, bohatství (24. května) nebo Společný hlas: Perspektivy spolupráce křesťanů, židů a muslimů v ČR s Tomášem Halíkem a jeho hosty (25. května).

Veškeré informace na www.meetingbrno.cz/program

Duchovní obnova pro ženy

Jste zváni na duchovní obnovu pro ženy nad 18 let, která se uskuteční v kroměřížškém klášteře o víkendu 19.-21. května.

Přihlášky můžete posílat na: Sr. M. Beata Zemanová, Koperníkova 1446/3, 767 01 Kroměříž, tel.: 736 606 391, e-mail: dokromeriz@gmail.com, www.klaster-km.cz

Tři dny křesťanské spirituality s P. Vojtěchem Kodetem v Brně

Zveme Vás na dny křesťanské spirituality, které proběhnou v termínu 19.-21. května. Pozvání letos přijal P. Cyril Vojtěch Kodet, Th.D., O.Carm. Páteční program zahájí úvodní přednáškou v 19 hodin v aule Biskupského gymnázia. V sobotu od 9 hodin začne tamtéž celodenní rekolekce na téma „Neposkvrněné srdce“. Sobotní rekolekce nenavazuje na páteční přednášku a lze ji absolvovat samostatně, program v sobotu se doporučuje absolvovat celý včetně mše svaté v 16 hodin. Na páteční ani sobotní program se nepřihlašuje. K sobotnímu obědu se lze závazně přihlašovat přes formulář nejpozději do středy 17. 5. do 12 h, stravenku přihlášení v sobotu zakoupí přímo na místě před začátkem přednášky do 9 h. V neděli 21. 5. 2017 zakončí celé třídení mše svatá u sv. Michala v Brně v 9 hodin.

Festival Full of Life

Na sobotu 3. června vás všechny zveme do Řečkovic, kde se uskuteční křesťanský fesťák Full of Life. Připravujeme pro vás odpoledne plné hudby, divadel, přednášek, workshopů a dalších programů. Vše vyvrcholí večerní Svatodušní vigilií v doprovodu SBMky. Více informací najdete na našem webu www.FullOfLife.cz nebo na facebooku.

Festival Lumen

Jubilejní 25. ročník Festivalu Lumen k vám přináší kvalitní gospelovou hudbu z celého světa. Motto tohoto festivalu je “Touch The Sky!” Chceme se společně dotknout nebe už na zemi a vytvořit tak neopakovatelnou atmosféru prostřednictvím hudby z celého světa.

Program se bude už tradičně konat v Trnavě, těšit se můžete třeba na americkou skupinu Switchfoot. A to vše 2.-3. června.

Kurz Samuel

Jestli hledáš své místo v životě, které pro tebe připravil Pán, a chceš se tomu hledání více věnovat, pokud je ti 17 až 35 let, pak právě pro tebe se otevírá kurz Samuel.

Poznáš více sebe i Boha. Kurz povedou různí kněží a řeholníci, součásti je modlitba, katecheze a vzájemné setkání, sdílení, ztížení a duchovní doprovázení.

Máš-li zájem se zúčastnit, napiš na kurz.samuel@seznam.cz. Přihlášky posílejte do konce srpna 2017. Info najdete i na letáčcích na stolečku u kropenek vzadu v kostele.

Mše za Charitu

Každý první pátek v měsíci v 8:00 je v kostele svatého Jakuba sloužena mše za Charitu.

Řeckokatolická liturgie

Každou neděli v 10:15 jste zváni na řeckokatolickou liturgii v kostele sv. Marie Magdalény. Tato liturgie je platná i pro římskokatolíky :-).

TIPY NA PRÁZDNINY

Manželská setkání v Kroměříži

Přijeď prožít skvělý týden s partou dobrovolníků z celé Moravy a staň se pečounem na MS v Kroměříži! Přibližně 50 mládežníků během programu pro rodiče zajišťuje hlídání dětí ve věku 0-15 let.

Večer se můžeš těšit na sportovní program, pokecat  si v čajovně nebo poznávat krásy města Kroměříže.

Neváhej napsat a přidej se k nám!!! :) Kontakt: MS.jako@email.cz

Expedice pro mládež

Chcete poznat přírodní i kulturní krásy pohoří Queyras (čti kehas), pobřeží a města Itálie, nové přátele a možná i sami sebe? Vydejte se s námi 28. července - 9. srpna na expedici, která není jen pouhou turistikou, poutí, exerciciemi. Průběh předchozích Expedic, fotky, deníky z cest a bližší informace k letošní expedici najdete na http://expedice.signaly.cz/

A přihlašovat se můžete přes formulář.Těší se na všechny o. Roman :).

Cyklopouť do Fatimy a Kompostely

Zveme vás na tradiční Orelskou cyklopouť, tentokrát do Fatimy a do Compostely k letošnímu 100. výročí zjevení ve Fatimě. Cyklopouť se uskuteční 1.-18. srpna 2017. Pouť je koncipována tak, aby ji zvládnul průměrný cyklista. Více na www.cyklopoute.cz.

Duchovní cvičení pro dívky

 1. Zveme všechny dívky ve věku od 18 do 35 let na duchovní cvičení, které pořádají sestry boromejky. První se uskuteční v Beskydech na Hutisku - Solanci v termínu 16.-21. července 2017. Tématem bude “Ježíš a ženy”. Exercitátor: P. Petr Kříbek

 2. Druhé se uskuteční ve Zlatých Horách na Maria-Hilf 3.-8. září 2017. Tématem bude “Maria”.  Exercitátor: P. Bernard Slaboch

www.boromejky.cz; www.hledampovolani.cz; www.facebook.com/marie.korinkova.58

Manželská setkání na Velehradě

Chceš: - zažít o prázdninách něco výjimečného?

           - poznat spoustu nových kamarádů?

           - zažít společenství mládeže?

           - přiložit ruku k dílu a přitom se bavit?

           - zažít duchovní program?

A máš rád/a děti?

Pak hledáme právě Tebe. Pro Manželské setkání na Velehradě v době 8.-15. července 2017 hledáme pečouny/ky, kteří by zajišťovali hlídání dětí ve věku 0-15 let.

Máme stále volná místa, tak neváhejte! ;-)

Více info na http://pecovatele.webnode.cz/

Kontakt: pecovatel.ms@gmail.com

S řeholníky ve Vysokých Tatrách II

Všichni muži ve věku od 18 do 40 let, kteří se cítí být povoláni sloužit potřebným lidem a žít v komunitě, jsou zváni na pětidenní akci, která se uskuteční v horské chatě v srdci Vysokých Tater v termínu 30. srpna až 3. září. Čekají vás duchovní program, rozhovory i vysokohorská turistika. Přihlašování do 31.7. na prevor@milosrdni.cz.

Milosrdní bratři také nabízejí mladým mužům hledajícím své osobní povolání poznat život milosrdných bratří zblízka a zažít “klášter na čas”. V případě zájmu pište na výše uvedený e-mail.

Prvomájové ohlášky 1. května 2017

1. KVĚTNA 2017

MŠE

Pondělí

1.5.

19:00

večerní u jezuitů NENÍ

Úterý

2.5.

19:00

chvály u jezuitů

   

18:00

mládežnická u Máří Magdaleny, od 17:30 adorace, společenství o. Pia

   

18:00

mše svatá pro mládež u minoritů

       po mši adorace a společenství mladých

   

19:00

Mládežnická na Petrově (po mši spolčo)

   

19:00

mše svatá pro mládež ve Starém Lískovci

Středa

3.5.

7:30

snídaňová u jezuitů

   

19:00

večerní u jezuitů s otcem biskupem (za povolání)

moderovaná adorace komunitou Emmanuel (od 18:00)

Čtvrtek

4.5.

18:00

mše svatá pro mládež u salesiánů v Žabovřeskách

Pondělí

8.5.

19:00

večerní u jezuitů NENÍ

Další semestr je již opět v plném proudu, a tak by vás mohlo zajímat, kdy bude sloužena mše zrovna za vaši fakultu! Podívejte se na http://www.vkhbrno.cz/mse-za-fakulty a vyberte si dary, které při “své” mši ponesete ;-) Můžete taky číst čtení, přímluvy,...Dejte vědět na duchovni@vkhbrno.cz, rádi vám poradí.

Stručný přehled VKH akcí:

Hudebně-herní večer VKH: úterý 2. května na SC    Týden modliteb za duchovní povolání: 1.-7. května

VKH rada: úterý 9. května v 19:00 na SC        Volba do VKH rady: pondělí 15. května

Košt vína u cimbálu: středa 17. května

AKCE VKH

Hudebně-herní večer VKH

Přijď si poslechnout, zazpívat a zahrát - ať už na hudební nástroj či jakoukoliv deskovku - s námi radními VKH Brno! :-). Neváhej a přijď, bude i něco na zub!

V úterý 2.května (to je již DNES) od 19 hodin na Studentském centru VKH Brno (Kozí 8 v 1.patře, zvonek dole - Studentské centrum).

Mše za povolání

Ve středu 3. května bude večerní mše sloužena za povolání. A sloužit tuto mši by měl otec biskup Vojtěch. Máme se všichni na co těšit :). Pojďme naplnit kostel k prasknutí ;)

Rada VKH

Jistě jste si již všimli našeho oblíbeného tématu - volby do rady VKH Brno (viz. níže). Pokud někdo o kandidatuře uvažujete (a nebojte se toho), jste zváni na radu 9. května, kde můžete nahlédnout do toho, jak vypadá rada při práci. Rada bude začínat v 19:00 na Studentském centru (Kozí 8).

Volba do rady VKH

Chceš se aktivně zapojit do brněnského vysokoškolského katolického hnutí? Nechceš jenom přijímat, ale také dávat? Neváhejte a zapojte se. Účast v radě nabízí velice různorodou a obohacující práci v různých rezortech. Máš blízko ke kultuře, sportu, duchovnu nebo tě třeba baví charitní práce, tak se přihlas a aktivně se zapoj. Volby do rady proběhnou v pondělí 15. května.

Košt vína u cimbálu

Je to tady! Každoroční a velice oblíbená akce je opět tu! :) Můžete se opět těšit na společenství mladých lidí, zábavu, cimbálovou hudbu, občerstvení a samozřejmě i nějaké to víno na koštování :). Celá akce proběhne ve středu 17. května 2017 od 19:00 ve Společenském centru Sýpka (Brno-Medlánky).

Kdybyste se chtěli přihlásit jako dobrovolník, můžete do tabulky ZDE. Těšíme se na vás.

PS: Pokud máte v rodině či mezi známými nějakého vinaře, který by nám mohl darovat několik vzorků, tak nám dejte vědět. Moc nám to pomůže! :-)

Noc kostelů u jezuitů

Již několikátým rokem se uskuteční Noc kostelů, a to v pátek 9. června. Je to moc krásná akce, ale jsou potřeba i dobrovolníci. Proto pokud byste měli jen chvíli čas, budeme rádi, když se zapojíte. Každá pomoc bude vítána a v nebi řádně odměněna :).Program je v plánu od 18:00 zhruba do půlnoci, na závěr bude koncert. Můžete se zapojit i do chystání, které proběhne od 14:00. Kontakt: Jana Riegrová tel.: 723 238 393.

VKH na Dobromat.cz

Víš, že nás můžeš podpořit každým nákupem přes net, aniž by Tě to stálo 1 halíř navíc?:)

Z každého nákupu umí Dobromat.cz​ získat pár % na naši činnost. Stačí, když si přidáš do svého prohlížeče pomocníka ze stránky http://dobromat.cz/rozsireni/pridat anebo nakoupíš přes http://dobromat.cz - vybereš svůj eshop a dáš podpořit: Vysokoškolské katolické hnutí Brno, z.s. Děkujeme!

Sportuj s VKH - jakkoliv, kdykoliv, kdekoliv, s kýmkoliv!

Zima nám již nenávratně končí a příroda nás láká, a proto neváhejte a vyražte s VKH sportovat. Běhací tabulka byla rozšířena na všechny sporty, takže kdo by rád našel parťáky pro sportování, tak zapiště vaši sportovní aktivitu zde: http://bit.ly/2hxCfB3 a pak už stačí vyrazit ven!

Znáte volejbal? Hrajete rádi a máte ve čtvrtek večer čas? Pak se neváhejte zapsat do doodle_formuláře. Každý čtvrtek od 20:00 do 21:30 si můžete zahrát s dalšími skvělými lidmi, a to za pouhých 50 Kč! Takže pokud vás už bolí zadky od toho sezení u učení, zapište se a běžte si zahrát! :-)

Sbírka fotoalb

Vyhlašujeme sbírku nových i starých fotoalb pro naše Studentské centrum. Pokud máš jakékoliv slušné fotoalbum, nejlépe na fotky 10x15, tak budeme velmi rádi když nám je kdykoliv v otevírací době doneseš na Studentské centrum na Kozí 8 v prvním patře. Darovaná alba budou použita k přehlídce fotek k 25. výročí VKH Brno! Děkujeme :)

Pomoc s webem

Akutně hledáme člověka se zájmem o vývoj webů – dokončení nového VKH webu a možnost spolupracovat s danou firmou na dalších projektech. Pro více informací piš na webmaster@vkhbrno.cz. Moc děkujeme!

Úklid kostela

Pojďme se starat o naše místo společného setkávání s Ježíšem. Jezuitský kostel vítá nás studenty s otevřenou náručí, tak pojďme projevit trochu vděčnosti. Pravidelně každý čtvrtek po polední mši ve 12:15 probíhá v kostele úklid a my chceme s tímto úklidem pomáhat. Jedná se o pomoc, která pomůže těm, kteří se o kostel pravidelně starají.

Signály hledají spolupracovníky

Komunitní web signály.cz hledá spolupracovníky redakce. Umíš psát články? Chtěl bys vymýšlet zajímavá témata pro mladé křesťany? Připoj se k nám! Pro videoskupinku hledáme šikovné lidi, kteří umí pracovat s kamerou, střihem, produkcí videí. Zájemci pište na redakce@signaly.cz

Celostátní setkání mládeže

Je to tu! Další CSM bude již toto léto! A kde? V Olomouci. Kdy? 15.-20. srpna 2017. Veškeré info včetně přihlašování naleznete na olomouc2017.signaly.cz. Akce je celkově zaměřena na trochu mladší věkovou skupinu, ale pokud byste rádi jeli a chtěli si setkání i tak užít, můžete se zapojit jako dobrovolníci či pomoci při přípravě programu.

MAGIS 2017

Mezinárodní setkání mladých pořádané v duchu ignaciánské spirituality se uskuteční 14.-23. července 2017. Magis má dvě části: tvrz. experimenty neboli zkušenosti v malých mezinárodních skupinkách  a dále společné setkání v Praze.

Přihlašovat se můžete do 15. května.

Více informací na webu: www.magis2017.org a kontakt: magis.bohemia@gmail.com

FB:https://www.facebook.com/magisce2017/?fref=ts

Instagram: https://www.instagram.com/magisce2017/

Magis znamená “více” a mladým lidem nabízí příležitost naučit se hledat Boha v každodenním životě, posunout si své hranice a lépe poznat nejen sami sebe, ale i druhé.

SPOLČA

Spolčo v Brně-Husovicích

Každý čtvrtek od 19:00 se ve františkánské farnosti Brno-Husovice (při kostele Nejsvětějšího Srdce Páně) schází společenství mladých vysokoškoláků. Rádi mezi sebe přijmou nové lidi, a proto neváhej a přijď! Těší se i na Tebe.

Spolčo LUSK

Spolčo LUSK se schází pravidelně každé úterý od 19:00 na faře v Husovicích. Jsme parta studentů, nejen z Mendlovy univerzity. Společně se modlíme, čteme Písmo, hrajeme hry a občas i vyrazíme na výlet. Chceš-li patřit mezi nás, rádi tě uvidíme :-). Pro více informací piš na lu.lukasova@gmail.com.

EXTERNÍ AKCE

Večery chval

Každou třetí středu v měsíci od 18:30 probíhá večer chval v kostele sv. Janů (u Minoritů).

Přednáška Je-li Bůh spravedlivý, proč nechává nevinné lidi trpět?

Zveme Vás společně se SaVIO na přednášku, která proběhne toto úterý 2. května v 19:00 v klubu VeSPOD (SALESKO). Přednáška bude zaměřena na výklad knihy Jób očima teologa ThLic. Adama Mackerleho.

Jób zůstává navzdory tisíciletím stále aktuální, stejně jako je aktuální utrpení. Stále si nachází své čtenáře, kteří se s ním dokáží ztotožnit a kladou si podobné otázky. Adam Mackerle, který nám tuto knihu představí, se zamyslí nad jejím obsahem, nad otázkami, které si kniha Jób klade, uvede nás do souvislostí textů i dialogů mezi Jóbem a jeho přáteli a zhodnotí odpovědi, které kniha dává. Přijďte se ponořit do studie knihy, jejíž sepsání inspiroval Bůh.  

Výběrové řízení na pozici Ředitel/ka MŠ v Kohoutovicích

V Kohoutovicích se hledá nová paní ředitelka/ředitel do MŠ. Coby rodiče, dříve navštěvující VKH, se obracíme na potencionální zájemce i zde, neboť bychom rádi zachovali zdejší křesťanskou třídu, jejíž existence závisí právě na osobě ředitelky/ředitele.

Kdybyste o někom vhodném věděli, neváhejte přeposlat.

Je to docela akutní (do 11. 5. 2017).

http://www.kohoutovice.brno.cz/assets/File.ashx?id_org=80911&id_dokumenty=9044

Ministrantský den

V sobotu 6. května proběhne v Olomouci Ministrantský den pro brněnskou diecézi. Toto setkání pro ministranty všech věkových kategorií se koná jednou za tři roky. Jelikož je plánovaný počet ministrantů asi 500-600, tak bychom vás chtěli poprosit o pomoc s organizací. Hledáme pomocníky, zkušené v práci s ministranty, kteří by nám pomohli s průběhem celého dne. Bude potřeba zajistit stanoviště, doprovody skupinek a spoustu dalšího. Prosíme tedy jednotlivce či dvojice o zapsání do formuláře.

Všechny bližší informace najdete na stránkách kněžského semináře. Děkujeme!

http://www.knezskyseminar.cz/akce/ministrantsky-den/

Příprava na manželství

Zveme vás na kurz Příprava na manželství, která začíná 12. května. Bližší informace jsou na nástěnce v kostele i na SC, a dále na  https://www.facebook.com/vztahovekursy/ a také na www.manzelske vecery.cz

Brigádník pro Biskupství brněnské

Biskupství brněnské hledá brigádníka/brigádnici na administrativní práci. Dotyčný/dotyčná by měl/a mít vřelý vztah k PC, protože bude pracovat zejména s ním. Pokud by měl/a  nějaké znalosti ohledně práva, bylo by to super, ale není to podmínkou. Ideálně na 20 h týdně, na odměně se domluvíme. Nástup přibližně začátkem května. Prosím o životopis na e-mail: spravamajetku@biskusptvi.cz

Výběrové řízení - Dětský dům Zábrdovice

Dětský dům Zábrdovice vypisuje výběrové řízení na obsazení pracovního místa sociální pracovník nebo pracovník v sociálních službách nebo pedagog volného času. Zřizovatelem dětského domu je Sdružení Petrov, z.s. Výše úvazku 1 HPP nebo 0,5 HPP. O více informací k náplni práce či předpokladům uchazeče můžete zažádat na prokopova.ddz@email.cz. Přihlášky se zasílají nejpozději do 15. června.

Bootcamp pro mladé - staň se podnikatelem ekonomiky společenství

Toužíš se pustit do podnikání? Cítíš, že nejen zisk a růst, ale i budování vztahů a pomoc bližním mají prostor v podnikání? Registruj se na intezivní víkendový bootcamp ekonomiky společenství!! Bootcamp proběhne v termínu 12.-14. května v Praze Vinoř. Přihlašování je do 5. května na email info@ekonomikaspolecenstvi.cz. Více informací najdeš na www.ekonomikaspolecenstvi.cz/bootcamp.

Ubytování u sester Dominikánek

Je tu nabídka ihned se nastěhovat do nově zrekonstruovaného domu sv. Zdislavy (Veveří 27). Je určeno pro dívky, především studentky VŠ a můžete se nastěhovat ihned. Kontaktovat můžete sestru Dianu: sestra.diana@gmail.com, 732 386 213 a nebo se koukněte na jejich stránky: http://www.dominikanky.cz/komunity/brno/

Dobrovolnictví u salesiánů

Chceš se rozvíjet v práci s dětmi, baví tě si s nimi hrát deskovky i různé hry na hřišti nebo povídat si o životě popřípadě je více poznat a pomáhat jim? A máš v týdnu pravidelně 2 až 3 hodiny volna a nevíš co s ním? Pak máme pro tebe jedinečnou nabídku! Hledáme nové animátory do týmu volné oratoře u salesiánů v Žabovřeskách! Máš-li zájem, neváhej a kontaktuj Aďu Nečasovou na adrese orc@brno.sdb.cz

Škola míru

Přátelé z Komunity Sant´Egidio v Brně se každý týden v pondělí od 16:30 do 18:00 scházejí s dětmi, převážně romskými ve věku od 6 do 13 let. Taková setkání nesou název Škola míru. Jsou to setkání přátelská a dobrovolná, plná her i učení. Pokud se chceš přidat a obohatit je tak svojí přítomností napiš nám na santegidio.brno@seznam.cz. Setkávání probíhá v nízkoprahovém centru v Zábrdovicích.

Brněnská pouť do Křtin

Jste zváni na tradiční pouť do Křtin, která se uskuteční v pondělí 8. května. Vycházet se bude z Obřan z konečné tramvaje č.4 v 9:00 a půjde se směr Křtiny. Trasa je dlouhá zhruba 15 km. Po příchodu je ve křtinském kostele mše svatá, a to v 16:00.

(Je také možnost, přidání se k pouti v několika místech po trase: 1. místo – Bílovice nad Svitavou, u pohostinství SOKOLOVNA; 2. místo – na travnatém plácku, který je mezi Kanicemi a Babicemi; 3. místo – u pomníku druhé světové války, na cestě mezi Křtinami a Babicemi)

Poselství je jasné: Připoj se i TY! :-)

Více info na: tomas.rozsypal@seznam.cz, tel.: 776 215 395

Duchovní obnova pro ženy

Jste zváni na duchovní obnovu pro ženy nad 18 let, která se uskuteční v kroměřížškém klášteře o víkendu 19.-21. května.

Přihlášky můžete posílat na: Sr. M. Beata Zemanová, Koperníkova 1446/3, 767 01 Kroměříž, tel.: 736 606 391, e-mail: dokromeriz@gmail.com, www.klaster-km.cz

Tři dny křesťanské spirituality s P. Vojtěchem Kodetem v Brně

Zveme Vás na dny křesťanské spirituality, které proběhnou v termínu 19.-21. května. Pozvání letos přijal P. Cyril Vojtěch Kodet, Th.D., O.Carm. Páteční program zahájí úvodní přednáškou v 19 hodin v aule Biskupského gymnázia. V sobotu od 9 hodin začne tamtéž celodenní rekolekce na téma „Neposkvrněné srdce“. Sobotní rekolekce nenavazuje na páteční přednášku a lze ji absolvovat samostatně, program v sobotu se doporučuje absolvovat celý včetně mše svaté v 16 hodin. Na páteční ani sobotní program se nepřihlašuje. K sobotnímu obědu se lze závazně přihlašovat přes formulář nejpozději do středy 17. 5. do 12 h, stravenku přihlášení v sobotu zakoupí přímo na místě před začátkem přednášky do 9 h. V neděli 21. 5. 2017 zakončí celé třídení mše svatá u sv. Michala v Brně v 9 hodin.

Aliance pro rodinu

V poslední době jsou společností ohrožená nejen rodičovská práva, ale i podstata rodiny takové a určitě víte, že existuje Výbor na obranu rodičovských práv, nyní Aliance pro rodinu. Pokud byste se chtěli o této instituci, můžete se podívat ZDE

Také můžete svým podpisem podpořit evropskou iniciativu “Máma, táta a děti” ZDE.

Mše za Charitu

Každý první pátek v měsíci v 8:00 je v kostele svatého Jakuba sloužena mše za Charitu.

Řeckokatolická liturgie

Každou neděli v 10:15 jste zváni na řeckokatolickou liturgii v kostele sv. Marie Magdalény. Tato liturgie je platná i pro římskokatolíky :-).

TIPY NA PRÁZDNINY

Manželská setkání v Kroměříži

Přijeď prožít skvělý týden s partou dobrovolníků z celé Moravy a staň se pečounem na MS v Kroměříži! Přibližně 50 mládežníků během programu pro rodiče zajišťuje hlídání dětí ve věku 0-15 let.

Večer se můžeš těšit na sportovní program, pokecat  si v čajovně nebo poznávat krásy města Kroměříže.

Neváhej napsat a přidej se k nám!!! :) Kontakt: MS.jako@email.cz

Expedice pro mládež

Chcete poznat přírodní i kulturní krásy pohoří Queyras (čti kehas), pobřeží a města Itálie, nové přátele a možná i sami sebe? Vydejte se s námi 28. července - 9. srpna na expedici, která není jen pouhou turistikou, poutí, exerciciemi. Průběh předchozích Expedic, fotky, deníky z cest a bližší informace k letošní expedici najdete na http://expedice.signaly.cz/

A přihlašovat se můžete přes formulář.Těší se na všechny o. Roman :).

Cyklopouť do Fatimy a Kompostely

Zveme vás na tradiční Orelskou cyklopouť, tentokrát do Fatimy a do Compostely k letošnímu 100. výročí zjevení ve Fatimě. Cyklopouť se uskuteční 1.-18. srpna 2017. Pouť je koncipována tak, aby ji zvládnul průměrný cyklista. Více na www.cyklopoute.cz.

Duchovní cvičení pro dívky

 1. Zveme všechny dívky ve věku od 18 do 35 let na duchovní cvičení, které pořádají sestry boromejky. První se uskuteční v Beskydech na Hutisku - Solanci v termínu 16.-21. července 2017. Tématem bude “Ježíš a ženy”. Exercitátor: P. Petr Kříbek

 2. Druhé se uskuteční ve Zlatých Horách na Maria-Hilf 3.-8. září 2017. Tématem bude “Maria”.  Exercitátor: P. Bernard Slaboch

www.boromejky.cz; www.hledampovolani.cz; www.facebook.com/marie.korinkova.58

Manželská setkání na Velehradě

Chceš: - zažít o prázdninách něco výjimečného?

           - poznat spoustu nových kamarádů?

           - zažít společenství mládeže?

           - přiložit ruku k dílu a přitom se bavit?

           - zažít duchovní program?

A máš rád/a děti?

Pak hledáme právě Tebe. Pro Manželské setkání na Velehradě v době 8.-15. července 2017 hledáme pečouny/ky, kteří by zajišťovali hlídání dětí ve věku 0-15 let.

Máme stále volná místa, tak neváhejte! ;-)

Více info na http://pecovatele.webnode.cz/

Kontakt: pecovatel.ms@gmail.com

S řeholníky ve Vysokých Tatrách II

Všichni muži ve věku od 18 do 40 let, kteří se cítí být povoláni sloužit potřebným lidem a žít v komunitě, jsou zváni na pětidenní akci, která se uskuteční v horské chatě v srdci Vysokých Tater v termínu 30. srpna až 3. září. Čekají vás duchovní program, rozhovory i vysokohorská turistika. Přihlašování do 31.7. na prevor@milosrdni.cz.

Milosrdní bratři také nabízejí mladým mužům hledajícím své osobní povolání poznat život milosrdných bratří zblízka a zažít “klášter na čas”. V případě zájmu pište na výše uvedený e-mail.

Ohlášky 24. dubna 2017 (aneb na svatého Jiří)

24. DUBNA 2017

MŠE

Pondělí

24.4.

19:00

večerní u jezuitů (za Přírodovědeckou fakultu MUNI)

Úterý

25.4.

19:00

chvály u jezuitů (výjimečně v Jundrově v KC Svratka)

   

18:00

mládežnická u Máří Magdaleny, od 17:30 adorace, společenství o. Pia

   

18:00

mše svatá pro mládež u minoritů

       po mši adorace a společenství mladých

   

19:00

Mládežnická na Petrově (po mši spolčo)

   

19:00

mše svatá pro mládež ve Starém Lískovci

Středa

26.4.

7:30

snídaňová u jezuitů

   

19:00

večerní u jezuitů (za Janáčkovu akademii múzických umění)

přede mší moderovaná adorace (od 18:00)

Čtvrtek

27.4.

18:00

mše svatá pro mládež u salesiánů v Žabovřeskách

Pondělí

1.5.

19:00

večerní u jezuitů NENÍ

Další semestr je již opět v plném proudu, a tak by vás mohlo zajímat, kdy bude sloužena mše zrovna za vaši fakultu! Podívejte se na http://www.vkhbrno.cz/mse-za-fakulty a vyberte si dary, které při “své” mši ponesete ;-) Můžete taky číst čtení, přímluvy,...Dejte vědět na duchovni@vkhbrno.cz, rádi vám poradí.

Stručný přehled VKH akcí:

Na šálek čaje se sestrou Janou: dnes po mši svaté na SC

Charitní blešák: úterý 25. dubna v  17:00 na SC    Outdoor víkend: 28.-30. dubna,místo konání tajné

Volba do VKH rady: pondělí 15. května        Košt vína u cimbálu: středa 17. května

AKCE VKH

Mše za povolání

Ve středu 3. května bude večerní mše sloužena za povolání. A sloužit tuto mši by měl otec biskup Vojtěch. Máme se všichni na co těšit :). Pojďme naplnit kostel k prasknutí ;)

Na šálek čaje se sestrou Janou

Zřejmě poslední a nejočekávanější epizoda VKH seriálu "Na jedno s" je tady!

Neváhej a přijď vypít šálek lahodného čaje s nezapomenutelně milou sestřičkou 'vincentkou', kterou můžeš potkat na našem Studentském centru (na Kozí 8 v 1.patře) jako správcovou.

Zahoď stud a doraz i Ty! ;-)

Charitní blešák

Jste zváni na charitní blešák, který proběhne v úterý  25. dubna od 17:00.  Věci (oblečení, boty, batohy, outdoorové vybavení, bižuterie, knihy, vše zachovalé!!!) můžete nosit na studentské centrum. Výtěžek půjde na Petříka Holinku, který trpí svalovou dystrofii a zvýšenou lomivosti kostí. Děkujeme a těšíme se! :)

Přednáška

Jaké to je mít 'místo' nohou dvě kola? Přijď se vžít na vlastní kůži!

Přednáška o Lize vozíčkářů proběhne tuto středu 26. dubna po mši v aule. Paní PhDr. Alena Cinková, koordinátorka dobrovolnictví, představí Ligu vozíčkářů a její dobrovolnický program i s nabídkou dobrovolnictví u nich.

Těšit se na ni můžete již tuto středu 26. dubna po večerní mši svaté ve 20:00 v aule Martina Středy.

Outdoor víkend

Máš rád výzvy nebo chceš zkusit co v tobě je? Přírodu? Jsi akční? Chceš zažít to, co třeba doma nebo ani ve skautu nezažiješ? Udělej si čas 28.-30. dubna a slibujeme, že na to nezapomeneš! :-)

Přihlašování zde: https://goo.gl/forms/rsvA4ReTBhSQoHnf1

POZOR: neváhej, počet účastníků je omezen! Příspěvek: 400 Kč

Kam pojedeš, vědět nebudeš. Informace co s sebou, dostaneš předem na mail. Je důležité mít teplý spacák a krosnu na záda, žádné kufry :-) Kdyby si něco z toho neměl, klidně se ozvy na mail, něco seženu! Pro jakékoliv další info můžeš psát na vikendovky@vkhbrno.cz

Volba do rady VKH

Chceš se aktivně zapojit do brněnského vysokoškolského katolického hnutí? Nechceš jenom přijímat, ale také dávat? Neváhejte a zapojte se. Účast v radě nabízí velice různorodou a obohacující práci v různých rezortech. Máš blízko ke kultuře, sportu, duchovnu nebo tě třeba baví charitní práce, tak se přihlas a aktivně se zapoj. Volby do rady proběhnou v pondělí 15. května.

Košt vína u cimbálu

Je to tady! Každoroční a velice oblíbená akce je opět tu! :) Můžete se opět těšit na společenství mladých lidí, zábavu, cimbálovou hudbu, občerstvení a samozřejmě i nějaké to víno na koštování :). Celá akce proběhne ve středu 17. května 2017 od 19:00 ve Společenském centru Sýpka (Brno-Medlánky).

Kdybyste se chtěli přihlásit jako dobrovolník, můžete do tabulky ZDE. Těšíme se na vás.

PS: Pokud máte v rodině či mezi známými nějakého vinaře, který by nám mohl darovat několik vzorků, tak nám dejte vědět. Moc nám to pomůže! :-)

VKH na Dobromat.cz

Víš, že nás můžeš podpořit každým nákupem přes net, aniž by Tě to stálo 1 halíř navíc?:)

Z každého nákupu umí Dobromat.cz​ získat pár % na naši činnost. Stačí, když si přidáš do svého prohlížeče pomocníka ze stránky http://dobromat.cz/rozsireni/pridat anebo nakoupíš přes http://dobromat.cz - vybereš svůj eshop a dáš podpořit: Vysokoškolské katolické hnutí Brno, z.s. Děkujeme!

Synoda o mládeži

Obracíme se na vás v souvislosti se Synodou o mládeži, kterou svolal papež František na příští rok 2018.

V současnosti sbíráme podněty od mladých lidí, vychovatelů, rodičů, hnutí, řeholí atd.

Chceme Vás poprosit o zapojení formou odpovědí na otázky v dotazníku, který se nachází na https://synodaomladezi.signaly.cz/.Odpovídat můžete do 30. dubna 2017. Děkujeme :)

Sportuj s VKH - jakkoliv, kdykoliv, kdekoliv, s kýmkoliv!

Zima nám již nenávratně končí a příroda nás láká, a proto neváhejte a vyražte s VKH sportovat. Běhací tabulka byla rozšířena na všechny sporty, takže kdo by rád našel parťáky pro sportování, tak zapiště vaši sportovní aktivitu zde: http://bit.ly/2hxCfB3 a pak už stačí vyrazit ven!

Znáte volejbal? Hrajete rádi a máte ve čtvrtek večer čas? Pak se neváhejte zapsat do doodle_formuláře. Každý čtvrtek od 20:00 do 21:30 si můžete zahrát s dalšími skvělými lidmi, a to za pouhých 50 Kč! Takže pokud vás už bolí zadky od toho sezení u učení, zapište se a běžte si zahrát! :-)

Sbírka fotoalb

Vyhlašujeme sbírku nových i starých fotoalb pro naše Studentské centrum. Pokud máš jakékoliv slušné fotoalbum, nejlépe na fotky 10x15, tak budeme velmi rádi když nám je kdykoliv v otevírací době doneseš na Studentské centrum na Kozí 8 v prvním patře. Darovaná alba budou použita k přehlídce fotek k 25. výročí VKH Brno! Děkujeme :)

Pomoc s webem

Akutně hledáme člověka se zájmem o vývoj webů – dokončení nového VKH webu a možnost spolupracovat s danou firmou na dalších projektech. Pro více informací piš na webmaster@vkhbrno.cz. Moc děkujeme!

Úklid kostela

Pojďme se starat o naše místo společného setkávání s Ježíšem. Jezuitský kostel vítá nás studenty s otevřenou náručí, tak pojďme projevit trochu vděčnosti. Pravidelně každý čtvrtek po polední mši ve 12:15 probíhá v kostele úklid a my chceme s tímto úklidem pomáhat. Jedná se o pomoc, která pomůže těm, kteří se o kostel pravidelně starají.

Signály hledají spolupracovníky

Komunitní web signály.cz hledá spolupracovníky redakce. Umíš psát články? Chtěl bys vymýšlet zajímavá témata pro mladé křesťany? Připoj se k nám! Pro videoskupinku hledáme šikovné lidi, kteří umí pracovat s kamerou, střihem, produkcí videí. Zájemci pište na redakce@signaly.cz

Celostátní setkání mládeže

Je to tu! Další CSM bude již toto léto! A kde? V Olomouci. Kdy? 15.-20. srpna 2017. Veškeré info včetně přihlašování naleznete na olomouc2017.signaly.cz. Akce je celkově zaměřena na trochu mladší věkovou skupinu, ale pokud byste rádi jeli a chtěli si setkání i tak užít, můžete se zapojit jako dobrovolníci či pomoci při přípravě programu.

MAGIS 2017

Mezinárodní setkání mladých pořádané v duchu ignaciánské spirituality se uskuteční 14.-23. července 2017. Magis má dvě části: tvrz. experimenty neboli zkušenosti v malých mezinárodních skupinkách  a dále společné setkání v Praze.

Přihlašovat se můžete do 15. května.

Více informací na webu: www.magis2017.org a kontakt: magis.bohemia@gmail.com

FB:https://www.facebook.com/magisce2017/?fref=ts

Instagram: https://www.instagram.com/magisce2017/

Magis znamená “více” a mladým lidem nabízí příležitost naučit se hledat Boha v každodenním životě, posunout si své hranice a lépe poznat nejen sami sebe, ale i druhé.

SPOLČA

Spolčo v Brně-Husovicích

Každý čtvrtek od 19:00 se ve františkánské farnosti Brno-Husovice (při kostele Nejsvětějšího Srdce Páně) schází společenství mladých vysokoškoláků. Rádi mezi sebe přijmou nové lidi, a proto neváhej a přijď! Těší se i na Tebe.

Spolčo LUSK

Spolčo LUSK se schází pravidelně každé úterý od 19:00 na faře v Husovicích. Jsme parta studentů, nejen z Mendlovy univerzity. Společně se modlíme, čteme Písmo, hrajeme hry a občas i vyrazíme na výlet. Chceš-li patřit mezi nás, rádi tě uvidíme :-). Pro více informací piš na lu.lukasova@gmail.com.

EXTERNÍ AKCE

Večery chval

Každou třetí středu v měsíci od 18:30 probíhá večer chval v kostele sv. Janů (u Minoritů).

Ministrantský den

V sobotu 6. května proběhne v Olomouci Ministrantský den pro brněnskou diecézi. Toto setkání pro ministranty všech věkových kategorií se koná jednou za tři roky. Jelikož je plánovaný počet ministrantů asi 500-600, tak bychom vás chtěli poprosit o pomoc s organizací. Hledáme pomocníky, zkušené v práci s ministranty, kteří by nám pomohli s průběhem celého dne. Bude potřeba zajistit stanoviště, doprovody skupinek a spoustu dalšího. Prosíme tedy jednotlivce či dvojice o zapsání do formuláře.

Všechny bližší informace najdete na stránkách kněžského semináře. Děkujeme!

http://www.knezskyseminar.cz/akce/ministrantsky-den/

Příprava na manželství

Zveme vás na kurz Příprava na manželství, která začíná 12. května. Bližší informace jsou na nástěnce v kostele i na SC, a dále na  https://www.facebook.com/vztahovekursy/ a také na www.manzelske vecery.cz

Brigádník pro Biskupství brněnské

Biskupství brněnské hledá brigádníka/brigádnici na administrativní práci. Dotyčný/dotyčná by měl/a mít vřelý vztah k PC, protože bude pracovat zejména s ním. Pokud by měl/a  nějaké znalosti ohledně práva, bylo by to super, ale není to podmínkou. Ideálně na 20 h týdně, na odměně se domluvíme. Nástup přibližně začátkem května. Prosím o životopis na e-mail: spravamajetku@biskusptvi.cz

Výběrové řízení - Dětský dům Zábrdovice

Dětský dům Zábrdovice vypisuje výběrové řízení na obsazení pracovního místa sociální pracovník nebo pracovník v sociálních službách nebo pedagog volného času. Zřizovatelem dětského domu je Sdružení Petrov, z.s. Výše úvazku 1 HPP nebo 0,5 HPP. O více informací k náplni práce či předpokladům uchazeče můžete zažádat na prokopova.ddz@email.cz. Přihlášky se zasílají nejpozději do 15. června.

Bootcamp pro mladé - staň se podnikatelem ekonomiky společenství

Toužíš se pustit do podnikání? Cítíš, že nejen zisk a růst, ale i budování vztahů a pomoc bližním mají prostor v podnikání? Registruj se na intezivní víkendový bootcamp ekonomiky společenství!! Bootcamp proběhne v termínu 12.-14. května v Praze Vinoř. Přihlašování je do 5. května na email info@ekonomikaspolecenstvi.cz. Více informací najdeš na www.ekonomikaspolecenstvi.cz/bootcamp.

Ubytování u sester Dominikánek

Je tu nabídka ihned se nastěhovat do nově zrekonstruovaného domu sv. Zdislavy (Veveří 27). Je určeno pro dívky, především studentky VŠ a můžete se nastěhovat ihned. Kontaktovat můžete sestru Dianu: sestra.diana@gmail.com, 732 386 213 a nebo se koukněte na jejich stránky: http://www.dominikanky.cz/komunity/brno/

Dobrovolnictví u salesiánů

Chceš se rozvíjet v práci s dětmi, baví tě si s nimi hrát deskovky i různé hry na hřišti nebo povídat si o životě popřípadě je více poznat a pomáhat jim? A máš v týdnu pravidelně 2 až 3 hodiny volna a nevíš co s ním? Pak máme pro tebe jedinečnou nabídku! Hledáme nové animátory do týmu volné oratoře u salesiánů v Žabovřeskách! Máš-li zájem, neváhej a kontaktuj Aďu Nečasovou na adrese orc@brno.sdb.cz

Škola míru

Přátelé z Komunity Sant´Egidio v Brně se každý týden v pondělí od 16:30 do 18:00 scházejí s dětmi, převážně romskými ve věku od 6 do 13 let. Taková setkání nesou název Škola míru. Jsou to setkání přátelská a dobrovolná, plná her i učení. Pokud se chceš přidat a obohatit je tak svojí přítomností napiš nám na santegidio.brno@seznam.cz. Setkávání probíhá v nízkoprahovém centru v Zábrdovicích.

Brněnská pouť do Křtin

Jste zváni na tradiční pouť do Křtin, která se uskuteční v pondělí 8. května. Vycházet se bude z Obřan z konečné tramvaje č.4 v 9:00 a půjde se směr Křtiny. Trasa je dlouhá zhruba 15 km. Po příchodu je ve křtinském kostele mše svatá, a to v 16:00.

(Je také možnost, přidání se k pouti v několika místech po trase: 1. místo – Bílovice nad Svitavou, u pohostinství SOKOLOVNA; 2. místo – na travnatém plácku, který je mezi Kanicemi a Babicemi; 3. místo – u pomníku druhé světové války, na cestě mezi Křtinami a Babicemi)

Poselství je jasné: Připoj se i TY! :-)

Více info na: tomas.rozsypal@seznam.cz, tel.: 776 215 395

Duchovní obnova pro ženy

Jste zváni na duchovní obnovu pro ženy nad 18 let, která se uskuteční v kroměřížškém klášteře o víkendu 19.-21. května.

Přihlášky můžete posílat na: Sr. M. Beata Zemanová, Koperníkova 1446/3, 767 01 Kroměříž, tel.: 736 606 391, e-mail: dokromeriz@gmail.com, www.klaster-km.cz

Tři dny křesťanské spirituality s P. Vojtěchem Kodetem v Brně

Zveme Vás na dny křesťanské spirituality, které proběhnou v termínu 19.-21. května. Pozvání letos přijal P. Cyril Vojtěch Kodet, Th.D., O.Carm. Páteční program zahájí úvodní přednáškou v 19 hodin v aule Biskupského gymnázia. V sobotu od 9 hodin začne tamtéž celodenní rekolekce na téma „Neposkvrněné srdce“. Sobotní rekolekce nenavazuje na páteční přednášku a lze ji absolvovat samostatně, program v sobotu se doporučuje absolvovat celý včetně mše svaté v 16 hodin. Na páteční ani sobotní program se nepřihlašuje. K sobotnímu obědu se lze závazně přihlašovat přes formulář nejpozději do středy 17. 5. do 12 h, stravenku přihlášení v sobotu zakoupí přímo na místě před začátkem přednášky do 9 h. V neděli 21. 5. 2017 zakončí celé třídení mše svatá u sv. Michala v Brně v 9 hodin.

Aliance pro rodinu

V poslední době jsou společností ohrožená nejen rodičovská práva, ale i podstata rodiny takové a určitě víte, že existuje Výbor na obranu rodičovských práv, nyní Aliance pro rodinu. Pokud byste se chtěli o této instituci, můžete se podívat ZDE

Také můžete svým podpisem podpořit evropskou iniciativu “Máma, táta a děti” ZDE.

Mše za Charitu

Každý první pátek v měsíci v 8:00 je v kostele svatého Jakuba sloužena mše za Charitu.

Řeckokatolická liturgie

Každou neděli v 10:15 jste zváni na řeckokatolickou liturgii v kostele sv. Marie Magdalény. Tato liturgie je platná i pro římskokatolíky :-).

TIPY NA PRÁZDNINY

Manželská setkání v Kroměříži

Přijeď prožít skvělý týden s partou dobrovolníků z celé Moravy a staň se pečounem na MS v Kroměříži! Přibližně 50 mládežníků během programu pro rodiče zajišťuje hlídání dětí ve věku 0-15 let.

Večer se můžeš těšit na sportovní program, pokecat  si v čajovně nebo poznávat krásy města Kroměříže.

Neváhej napsat a přidej se k nám!!! :) Kontakt: MS.jako@email.cz

Expedice pro mládež

Chcete poznat přírodní i kulturní krásy pohoří Queyras (čti kehas), pobřeží a města Itálie, nové přátele a možná i sami sebe? Vydejte se s námi 28. července - 9. srpna na expedici, která není jen pouhou turistikou, poutí, exerciciemi. Průběh předchozích Expedic, fotky, deníky z cest a bližší informace k letošní expedici najdete na http://expedice.signaly.cz/

A přihlašovat se můžete přes formulář.Těší se na všechny o. Roman :).

Cyklopouť do Fatimy a Kompostely

Zveme vás na tradiční Orelskou cyklopouť, tentokrát do Fatimy a do Compostely k letošnímu 100. výročí zjevení ve Fatimě. Cyklopouť se uskuteční 1.-18. srpna 2017. Pouť je koncipována tak, aby ji zvládnul průměrný cyklista. Více na www.cyklopoute.cz.

Duchovní cvičení pro dívky

 1. Zveme všechny dívky ve věku od 18 do 35 let na duchovní cvičení, které pořádají sestry boromejky. První se uskuteční v Beskydech na Hutisku - Solanci v termínu      16.-21. července 2017. Tématem bude “Ježíš a ženy”. Exercitátor: P. Petr Kříbek

 2. Druhé se uskuteční ve Zlatých Horách na Maria-Hilf 3.-8. září 2017. Tématem bude “Maria”.  Exercitátor: P. Bernard Slaboch

www.boromejky.cz; www.hledampovolani.cz; www.facebook.com/marie.korinkova.58

Ohlášky 10. dubna 2017

10. DUBNA 2017

MŠE

Pondělí

10.4.

19:00

večerní u jezuitů (za Filozofickou fakultu MU)

při mši bude sbírka na podporu činnosti VKH

Úterý

11.4.

18:00

mládežnická u Máří Magdaleny, od 17:30 adorace, společenství o. Pia

   

18:00

mše svatá pro mládež u minoritů

       po mši adorace a společenství mladých

   

19:00

Mládežnická na Petrově (po mši spolčo)

   

19:00

mše svatá pro mládež ve Starém Lískovci

Středa

12.4.

7:30

snídaňová u jezuitů

   

19:00

večerní u jezuitů (v 18:00 moderovaná adorace se zpěvy)

Čtvrtek

13.4.

18:00

mše svatá pro mládež u Salesiánů v Žabovřeskách

Pondělí

17.4.

19:00

večerní u jezuitů NENÍ (je velikonoční pondělí)

Další semestr je již opět v plném proudu, a tak by vás mohlo zajímat, kdy bude sloužena mše zrovna za vaši fakultu! Podívejte se na http://www.vkhbrno.cz/mse-za-fakulty a vyberte si dary, které při “své” mši ponesete ;-) Můžete taky číst čtení, přímluvy,...Dejte vědět na duchovni@vkhbrno.cz, rádi vám poradí.

Stručný přehled VKH akcí:

Přednáška: pondělí 10. dobna ve 20:10            Zdobení vajíček: úterý 11. dubna v 17:00 na SC Noční křížová cesta: středa 12. dubna ve 20:10        Charitní blešák: 25. dubna v  17:00 na SC   

Outdoor víkend: 28.-30. dubna,místo konání tajné

AKCE VKH

Přednáška

Opět k nám zavítá otec Mirek Herold (bude i sloužit mši), který nám bude přednášet na téma "Duchovní místa města Brna". Šlo by o pohled do historie i do dnešní doby. V diskuzi po přednášce bychom se podle zájmu publika mohli dotknout i dalších témat z církevních dějin. Přednáška se uskuteční v pondělí 10. dubna po mši svaté.

Zdobení na SC

Nestíháte přípravy na Velikonoce? Nevadí!

Přijdťe v úterý před Velikonocemi (12. dubna) na Scčko, kde můžeme spolu pomalovat či obarvit vajíčka a nasát tu pravou Velikonoční atmosféru :)

Vezměte si sebou vyfouknutá nebo uvařená vajíčka. Jsou vítané jakékoliv tipy, nápady a techniky zdobení. Nebojte se podělit se svým know-how :)

Můžete se těšit na zdobení voskem, mramorování, ubrouskové techniky, zdobení lakem nebo taky tradiční barvení...

Součástí večera je i možnost charitního vyžití ;). Naskytne se vám jedinečná příležitost zdobení perníkových velikonočních vajíček pro seniory, které později navštíví dobrovolníci v rámci akce "Zpívání pro radost".

Zpívání pro radost

Ve středu 12. dubna se bude od 10 hodin zpívat v Domově Slunce (na Francouzské ul.). Sraz je v 8:30 na SC.

Ve čtvrtek 14. dubna se bude zpívat také, ale v 9:45 v Domově sv. Ludmily (v Židenicích), sraz je na místě v 9 hodin.

Kdo má chuť a čas, může se připojit :-).

Noční křížová cesta

Ve středu 12. dubna jste zváni na Noční křížovou cestu. Sraz je před kostelem po mši svaté a půjde se na tajné místo. Předpokládaný návrat do centra je před půlnocí. S sebou si vezměte dobrou obuv.

Outdoor víkend

Máš rád výzvy nebo chceš zkusit co v tobě je? Přírodu? Jsi akční? Chceš zažít to, co třeba doma nebo ani ve skautu nezažiješ? Udělej si čas 28.-30. dubna a slibujeme, že na to nezapomeneš! :-)

Přihlašování zde: https://goo.gl/forms/rsvA4ReTBhSQoHnf1

POZOR: neváhej, počet účastníků je omezen! Příspěvek: 400 Kč

Kam pojedeš, vědět nebudeš. Informace co s sebou, dostaneš předem na mail. Je důležité mít teplý spacák a krosnu na záda, žádné kufry :-) Kdyby si něco z toho neměl, klidně se ozvy na mail, něco seženu! Pro jakékoliv další info můžeš psát na vikendovky@vkhbrno.cz

Charitní blešák

Jste zváni na charitní blešák, který proběhne v úterý  25. dubna od 17:00.  Věci (oblečení, boty, batohy, outdoorové vybavení, bižuterie, knihy, vše zachovalé!!!) můžete nosit na studentské centrum. Výtěžek půjde na Petříka Holinku, který trpí svalovou dystrofii a zvýšenou lomivosti kostí. Děkujeme a těšíme se! :)

VKH na Dobromat.cz

Víš, že nás můžeš podpořit každým nákupem přes net, aniž by Tě to stálo 1 halíř navíc?:)

Z každého nákupu umí Dobromat.cz​ získat pár % na naši činnost. Stačí, když si přidáš do svého prohlížeče pomocníka ze stránky http://dobromat.cz/rozsireni/pridat anebo nakoupíš přes http://dobromat.cz - vybereš svůj eshop a dáš podpořit: Vysokoškolské katolické hnutí Brno, z.s. Děkujeme!

Synoda o mládeži

Obracíme se na vás v souvislosti se Synodou o mládeži, kterou svolal papež František na příští rok 2018.

V současnosti sbíráme podněty od mladých lidí, vychovatelů, rodičů, hnutí, řeholí atd.

Chceme Vás poprosit o zapojení formou odpovědí na otázky v dotazníku, který se nachází na https://synodaomladezi.signaly.cz/.Odpovídat můžete do 30. dubna 2017. Děkujeme :)

Sportuj s VKH - jakkoliv, kdykoliv, kdekoliv, s kýmkoliv!

Zima nám již nenávratně končí a příroda nás láká, a proto neváhejte a vyražte s VKH sportovat. Běhací tabulka byla rozšířena na všechny sporty, takže kdo by rád našel parťáky pro sportování, tak zapiště vaši sportovní aktivitu zde: http://bit.ly/2hxCfB3 a pak už stačí vyrazit ven!

Znáte volejbal? Hrajete rádi a máte ve čtvrtek večer čas? Pak se neváhejte zapsat do doodle formuláře. Každý čtvrtek od 20:00 do 21:30 si můžete zahrát s dalšími skvělými lidmi, a to za pouhých 50 Kč! Takže pokud vás už bolí zadky od toho sezení u učení, zapište se a běžte si zahrát! :-) (https://beta.doodle.com/poll/kcqfze3vq7zcuure)

Sbírka fotoalb

Vyhlašujeme sbírku nových i starých fotoalb pro naše Studentské centrum. Pokud máš jakékoliv slušné fotoalbum, nejlépe na fotky 10x15, tak budeme velmi rádi když nám je kdykoliv v otevírací době doneseš na Studentské centrum na Kozí 8 v prvním patře. Darovaná alba budou použita k přehlídce fotek k 25. výročí VKH Brno! Děkujeme :)

Pomoc s webem

Akutně hledáme člověka se zájmem o vývoj webů – dokončení nového VKH webu a možnost spolupracovat s danou firmou na dalších projektech. Pro více informací piš na webmaster@vkhbrno.cz. Moc děkujeme!

Úklid kostela

Pojďme se starat o naše místo společného setkávání s Ježíšem. Jezuitský kostel vítá nás studenty s otevřenou náručí, tak pojďme projevit trochu vděčnosti. Pravidelně každý čtvrtek po polední mši ve 12:15 probíhá v kostele úklid a my chceme s tímto úklidem pomáhat. Jedná se o pomoc, která pomůže těm, kteří se o kostel pravidelně starají.

POZOR ZMĚNA! Tento týden bude úklid již ve středu (12. 4.) po mši ve 12:15.

Mše za povolání

V týdnu od 1. května je vyhlášen týdnem za povolání a ani VKH nechce být pozadu, a tak ve středu 3. května bude večerní mše sloužena za povolání. A sloužit tuto mši by měl otec biskup Vojtěch. Máme se všichni na co těšit :). Pojďme naplnit kostel k prasknutí ;)

Signály hledají spolupracovníky

Komunitní web signály.cz hledá spolupracovníky redakce. Umíš psát články? Chtěl bys vymýšlet zajímavá témata pro mladé křesťany? Připoj se k nám! Pro videoskupinku hledáme šikovné lidi, kteří umí pracovat s kamerou, střihem, produkcí videí. Zájemci pište na redakce@signaly.cz

Celostátní setkání mládeže

Je to tu! Další CSM bude již toto léto! A kde? V Olomouci. Kdy? 15.-20. srpna 2017. Veškeré info včetně přihlašování naleznete na olomouc2017.signaly.cz. Akce je celkově zaměřena na trochu mladší věkovou skupinu, ale pokud byste rádi jeli a chtěli si setkání i tak užít, můžete se zapojit jako dobrovolníci či pomoci při přípravě programu.

MAGIS 2017

Mezinárodní setkání mladých pořádané v duchu ignaciánské spirituality se uskuteční 14.-23. července 2017. Magis má dvě části: tvrz. experimenty neboli zkušenosti v malých mezinárodních skupinkách  a dále společné setkání v Praze.

Přihlašovat se můžete do 15. května.

Více informací na webu: www.magis2017.org a kontakt: magis.bohemia@gmail.com

FB:https://www.facebook.com/magisce2017/?fref=ts

Instagram: https://www.instagram.com/magisce2017/

Magis znamená “více” a mladým lidem nabízí příležitost naučit se hledat Boha v každodenním životě, posunout si své hranice a lépe poznat nejen sami sebe, ale i druhé.

SPOLČA

Spolčo v Brně-Husovicích

Každý čtvrtek od 19:00 se ve františkánské farnosti Brno-Husovice (při kostele Nejsvětějšího Srdce Páně) schází společenství mladých vysokoškoláků. Rádi mezi sebe přijmou nové lidi, a proto neváhej a přijď! Těší se i na Tebe.

Spolčo LUSK

Spolčo LUSK se schází pravidelně každé úterý od 19:00 na faře v Husovicích. Jsme parta studentů, nejen z Mendlovy univerzity. Společně se modlíme, čteme Písmo, hrajeme hry a občas i vyrazíme na výlet. Chceš-li patřit mezi nás, rádi tě uvidíme :-). Pro více informací piš na lu.lukasova@gmail.com.

EXTERNÍ AKCE

Večery chval

Každé úterý od 19:00 se v našem kostele (jezuitský kostel Nanebevzetí Panny Marie) setkává otevřené společenství jakubčatá a nejen oni, aby společně chválili Pána a prohlubovali vztah s ním.

Každou třetí středu v měsíci od 18:30 probíhá večer chval v kostele sv. Janů (u Minoritů).

Brigádník pro Biskupství brněnské

Biskupství brněnské hledá brigádníka/brigádnici na administrativní práci. Dotyčný/dotyčná by měl/a mít vřelý vztah k PC, protože bude pracovat zejména s ním. Pokud by měl/a  nějaké znalosti ohledně práva, bylo by to super, ale není to podmínkou. Ideálně na 20 h týdně, na odměně se domluvíme. Nástup přibližně začátkem května. Prosím o životopis na e-mail: spravamajetku@biskusptvi.cz

Ubytování u sester Dominikánek

Je tu nabídka ihned se nastěhovat do nově zrekonstruovaného domu sv. Zdislavy (Veveří 27). Je určeno pro dívky, především studentky VŠ a můžete se nastěhovat ihned. Kontaktovat můžete sestru Dianu: sestra.diana@gmail.com, 732 386 213 a nebo se koukněte na jejich stránky: http://www.dominikanky.cz/komunity/brno/

Velikonoce v Altöttingu

Přidej se k nám a prožij letošní Velikonoce s hlubokými zážitky na nádherném poutním místě, v německém Altöttingu! Čeká na tebe pět dní plných zajímavých témat, neuvěřitelné bohoslužby, setkání s pětistovkou mladých z celé Evropy, cool Velikonoční párty. Poznej nové přátele, nech se oslovit.

Více informací najdeš na: mladi.emmanuel.cz

Modlitba se zpěvy z Taizé

Srdečně vás zveme na pravidelnou modlitbu se zpěvy z Taizé v úterý 11. dubna od 19 hodin v kostele ČCE v Brně-Židenicích na Jílkově 74. Čeká nás zastavení se, zpěvy, modlitba, ticho... Těšíme se na setkání s vámi!

Dobrovolnictví u salesiánů

Chceš se rozvíjet v práci s dětmi, baví tě si s nimi hrát deskovky i různé hry na hřišti nebo povídat si o životě popřípadě je více poznat a pomáhat jim? A máš v týdnu pravidelně 2 až 3 hodiny volna a nevíš co s ním? Pak máme pro tebe jedinečnou nabídku! Hledáme nové animátory do týmu volné oratoře u salesiánů v Žabovřeskách! Máš-li zájem, neváhej a kontaktuj Aďu Nečasovou na adrese orc@brno.sdb.cz

Škola míru

Přátelé z Komunity Sant´Egidio v Brně se každý týden v pondělí od 16:30 do 18:00 scházejí s dětmi, převážně romskými ve věku od 6 do 13 let. Taková setkání nesou název Škola míru. Jsou to setkání přátelská a dobrovolná, plná her i učení. Pokud se chceš přidat a obohatit je tak svojí přítomností napiš nám na santegidio.brno@seznam.cz. Setkávání probíhá v nízkoprahovém centru v Zábrdovicích.

Film Psi Páně aneb Sněz ten film

Rádi bychom Vás spolu s tvůrci pozvali na projekci filmu Psi Páně aneb Sněz ten film, který se zabývá životem dominikánů. Projekce se koná ve čtvrtek 20. dubna v 18:00 v Univerzitním kině Scala. Při promítání budou přítomni i tvůrci filmu a hlavní průvodce filmu převor olomouckého kláštera otec Jindřich Poláček OP, po promítání následuje volná diskuze. Přikládáme odkazy, ve kterých se dozvíte více a můžete zhlédnout trailer k filmu.

https://www.facebook.com/events/167693883752552

https://www.facebook.com/PsiPane

http://www.psipane.cz/

https://youtu.be/v6ryuJ0nI-4

http://www.kinoscala.cz/cz/film/psi-pane-aneb-snez-ten-film-7998

Brněnská pouť do Křtin

Jste zváni na tradiční pouť do Křtin, která se uskuteční v pondělí 8. května. Vycházet se bude z Obřan z konečné tramvaje č.4 v 9:00 a půjde se směr Křtiny. Trasa je dlouhá zhruba 15 km. Po příchodu je ve křtinském kostele mše svatá, a to v 16:00.

(Je také možnost, přidání se k pouti v několika místech po trase: 1. místo – Bílovice nad Svitavou, u pohostinství SOKOLOVNA; 2. místo – na travnatém plácku, který je mezi Kanicemi a Babicemi; 3. místo – u pomníku druhé světové války, na cestě mezi Křtinami a Babicemi)

Poselství je jasné: Připoj se i TY! :-)

Více info na: tomas.rozsypal@seznam.cz, tel.: 776 215 395

Duchovní obnova pro ženy

Jste zváni na duchovní obnovu pro ženy nad 18 let, která se uskuteční v kroměřížškém klášteře o víkendu 19.-21. května.

Přihlášky můžete posílat na: Sr. M. Beata Zemanová, Koperníkova 1446/3, 767 01 Kroměříž, tel.: 736 606 391, e-mail: dokromeriz@gmail.com, www.klaster-km.cz

Tři dny křesťanské spirituality s P. Vojtěchem Kodetem v Brně

Zveme Vás na dny křesťanské spirituality, které proběhnou v termínu 19.-21. května. Pozvání letos přijal P. Cyril Vojtěch Kodet, Th.D., O.Carm. Páteční program zahájí úvodní přednáškou v 19 hodin v aule Biskupského gymnázia. V sobotu od 9 hodin začne tamtéž celodenní rekolekce na téma „Neposkvrněné srdce“. Sobotní rekolekce nenavazuje na páteční přednášku a lze ji absolvovat samostatně, program v sobotu se doporučuje absolvovat celý včetně mše svaté v 16 hodin. Na páteční ani sobotní program se nepřihlašuje. K sobotnímu obědu se lze závazně přihlašovat přes formulář nejpozději do středy 17. 5. do 12 h, stravenku přihlášení v sobotu zakoupí přímo na místě před začátkem přednášky do 9 h. V neděli 21. 5. 2017 zakončí celé třídení mše svatá u sv. Michala v Brně v 9 hodin.

Národní pochod pro život a rodinu

Základní věci lidského života jsou vlastně jednoduché. Fungující rodina založená na manželství je nejlepší prevencí tisíců potratů. Kde jsou děti, tam je život. Jste nadějí. Příklady táhnou.

Přijďte podpořit lidský život do Prahy v sobotu 22. dubna 2017. Více info na pochodprozivot.cz

Soutěž

Pokud rádi soutěžíte, můžete se zapojit do soutěže s názvem Vize ČR 2050. Soutěžící (mladí do 30 let) popíší svou vizi pro ČR v roce 2050 a cestu, jak jí lze podle jejich názoru dosáhnout.  Práci hodnotí odborníci i veřejnost, v každé této hodnotící lince budou vybrány tři nejlepší práce, které budou oceněny finančními odměnami ve výši 20 000 Kč, 15 000 Kč a 10 000 Kč. Uzávěrka soutěže je 16. dubna 2017.

Více informací v příloze a na internetových stránkách http://vizecr2050.cz/.

Aliance pro rodinu

V poslední době jsou společností ohrožená nejen rodičovská práva, ale i podstata rodiny takové a určitě víte, že existuje Výbor na obranu rodičovských práv, nyní Aliance pro rodinu. Pokud byste se chtěli o této instituci, můžete se podívat ZDE

Také můžete svým podpisem podpořit evropskou iniciativu “Máma, táta a děti” ZDE.

Mše za Charitu

Každý první pátek v měsíci v 8:00 je v kostele svatého Jakuba sloužena mše za Charitu.

Řeckokatolická liturgie

Každou neděli v 10:15 jste zváni na řeckokatolickou liturgii v kostele sv. Marie Magdalény. Tato liturgie je platná i pro římskokatolíky :-).

Ohlášky 3. dubna 2017

3. DUBNA 2017

MŠE

Pondělí

3.4.

19:00

večerní u jezuitů (za Fakultu sportovních studií MU)

Úterý

4.4.

18:00

mládežnická u Máří Magdaleny, od 17:30 adorace, společenství o. Pia

   

18:00

mše svatá pro mládež u minoritů

       po mši adorace a společenství mladých

   

19:00

Mládežnická na Petrově (po mši spolčo)

   

19:00

mše svatá pro mládež ve Starém Lískovci

Středa

5.4.

7:30

snídaňová u jezuitů

   

19:00

večerní u jezuitů (v 18:00 adorace se zpěvy z Taizé)

Čtvrtek

6.4.

18:00

m&s