Veronika Horáková

Jsem ze Šlapanic, což je jen kousek od Brna. Je mi 22 let, mám starší sestru a mladšího bráchu. Studuji Učitelství pro 1. stupeň a i když na tu školu někdy pěkně nadávám (hlavně teď ve zkouškovém), tak mě to studium moc baví a doufám, že mi všechny zkoušky vyjdou a jednou budu moct doopravdy učit na základní škole. Už teď učím prvňáčky v náboženství. Ráda peču, vařím, jezdím na výlety, chodím běhat, hraji deskovky. Také jezdím dělat vedoucí na tábory pro děti na Archu do Rajnochovic a na náš farní tábor.  Jsem ráda za čas, který můžu trávit se svou rodinou a se svými kamarády.
 
 
 


       Slávka Sychrová

Ahoj, pocházím z Brna, kde studuji speciální pedagogiku, takže mě baví učit výjimečné děti. Líbí se mi na tom, že je to oboustranně obohacující a taky je to zábava. Radu VKH znám z povídání kamarádů, a tak bych to společenství chtěla zažít na vlastní kůži. Co se týká resortu, nemám jasného favorita, dokážu si představit charitu, sport a možná i další.
 
 
 
 
 
 

 
        Dominik Číž
 
Ahoj! Studuji politologii na FSS MUNI, kde právě dokončuji bakalářské studium. Něco o mě: pocházím z krásné farnosti Lidečko na Valašsku. Před pár měsíci jsem se vrátil z Erasmu v Římě, kde jsem si zamiloval italský způsob života. Vidouce, že s ním mezi dochvilnými Čechy příliš neuspěji, přizpůsobil jsem se - a vznikla "plánovaná improvizace" (tj. sklon k plánování spojený s připraveností plány kdykoliv změnit), kterou od té doby žiju . V poslední době mám také na starosti plánovaní duchovních akcí v naší Studentské jezuitské schole. Mými dalšími zálibami jsou historie a četba knih křesťanských autorů, kupříkladu Danteho, Lewise, Tolkiena, ze současných pak nejvíc katolického filosofa Petera Kreefta. Do Rady VKH bych chtěl jít pomáhat budovat společenství mladých křesťanů založené na upřímném vztahu s Bohem, proto bych se rád zapojil do služby v některém z duchovnějších resortů.
 
 

       
       Zdeňka Nováková
 
Je mi 20 let a jsem z Vítanova kousek od Hlinska (vikariát Chrudim). Prvák na právech utekl jako voda. Za tu dobu se ze mě stala Brňanda, která ví, že VKH je zkrátka a jednoduše život! A že jestli do něčeho dát tu svoji energii a často hodně bláznivou povahu, tak jedině do toho, co má smysl, do VKH! A kdy jindy, když ne teď!
Jestli mě něco opravdu baví, tak kolo a psaní (je asi jedno, jestli píšu milé povídky jen tak pro sebe nebo seminárky do školy, vyřádím se úplně na čemkoli :D).

Nerada bych si někdy v budoucnu říkala, jaké by to asi bylo, kdybych tenkrát do té rady kandidovala... A tak jsem tady! Stane se, co má se stát.
 
 
 
 
      Anežka Procházková
Studuji molekulární biologii a je mi 20 let. Mezi moje zájmy patří hra na housle, tvoření všeho možného a skauting. Ráda si čtu a chodím do přírody.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
       Anička Hunešová

Mám plus minus 23 let, pocházím z jihočeských Vodňan a už třetím rokem studuji v Brně portugalštinu. Ráda se zapojím do dění kolem sebe, poznám nové lidi a dám svůj čas něčemu, kde vidím smysl.
 
 
 
 
 
 
 

 
      Maruška Knotková 
 
Studuji Speciální pedagogiku na Pedagogické fakultě v Brně a jsem ve druhém ročníku. Je mi 21 let a jsem z malé, ale zato krásné vesničky Kněževes, která leží v severní části Jihomoravského kraje.  Do rady VKH bych ráda vstoupila proto, že od prvního ročníku na VŠ navštěvuji akce VKH a ráda bych se teď zapojila do jejich přípravy a fungování celého VKH. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


 
     Kateřina Odvodyová
 
Věk: 23 let
Co studuji: Regionální rozvoj se specializací na cestovní ruch na Ekonomicko- správní fakultě MUNI (navazující magisterské)
Proč kandiduji: Za rok studia v Brně mně VKH přirostlo k srdci. Je to pro mě již taková rodina. Ráda organizuji akce a chtěla bych přiložit ruku k tomuto Božímu dílu. Po včerejším zjištění, že budu mít ve škole v příštím ak. roce velmi málo výuky, jsem se rozhodla, že se do VKH rady přihlásím. Mám již zkušenosti s organizováním akcí jako je nyní připravovaný Studentský Velehrad, kde mám na starosti koncerty. Nyní se také podílím na přípravách Celostátního setkání mládeže. Během ak.roku jsem měla na SC povídání o mé pěší pouti do Santiaga de Compostela. Když byla potřeba a mohla jsem, pomohla jsem jako dobrovolník na některé z akcí VKH jako je například církevní silvestr, košt vína nebo ples. Takže prostředí VKH Brno znám a vidím zde možnost inovovat i nějaké zajeté stereotypy.
Resort, kterému se chci věnovat: Kultura, případně propagace. Velmi blízká je mi kultura. V kultuře už mám nějaké nápady na akce... třeba dělat každý měsíc večer podle nějaké země jako např. italský večer, španělský ...  Případně by mě bavil i resort propagace. Na bakaláři jsem studovala marketing, velmi mě práce na sociálních sítích baví. Spravuji stránky několika organizacím.
Co ráda dělám: Miluji hudbu- aktivně i pasivně, ráda se setkávám s přáteli, peču dorty, ráda fotím, připravuji Studentský Velehrad, cestuji, poznávám nové lidi, zpívám v pondělní studentské jezuitské schole
Co mám ráda: Plzeň :D (pivo i město) a taky pizzu... brambůrky, burgery od Lucky a Michala, kamarády, Boha, Brno, VKH Brno, přírodu, kavárny, spolubydlící, život, sebe, nebe, létání letadlem, upřímnost, úsměv, autentičnost


      Martin Šimunský

Je mi 25 let, pocházím z Ostravy. Bakalářské studium jsem absolvoval v Praze na strojní fakultě ČVUT, pak jsem se rozhodl jít do Brna, protože se mi tady líbilo více než Praze a chtěl jsem změnu. Té změny vůbec nelituji, Brno mě totálně nadchlo, zasáhlo a dalo by se říci, že jsem se tady našel a našel jsem snad i správnou životní cestu :). S VKH už mám nějaké zkušenosti -- vloni jsem absolvoval přípravy na biřmování (proběhlo i úspěšné biřmování), dělal jsem dobrovolníka na dvou akcích (jeden byl církevní silvestr VKH2O a druhý byl ples v Semilassu 2019) -- na jednom jsem čepoval pívo (to je moje srdcovka -- čepování, ale pívo taky), na druhém jsem dělal párky v rohlíku (to už moje srdcovka není, ale našli jsme si k sobě cestu :D). 
 
 

 
 
        Anežka Hlávková
 
Je mi 23 let. Studuji a pracuji v Brně a ráda bych i v příštím roce aktivně působila ve VKH Brno.
Letos jsem ve VKH měla na starost finance, tak uvidíme, jestli se mi vyplatí v tomto rezortu setrvat, nebo se rozhodnu přiučit se zase něčemu novému. Jsem obdivovatelka všelikého umění, především mám ale ráda hudbu a zpěv. I proto jsem aktivním členem jezuitské pondělní scholy a Scholy brněnské mládeže. Svůj volný čas ráda trávím s dobrými lidmi u dobrého moku. A mám ráda široké úsměvy a silnou kávu. 
 
 
 
 
 

 
 
 
        Vojtěch Pavlů
 
Je mi 23, jsem z Kunštátu a studuju informatiku. Z rezortů by mě zajímalo hlavně IT nebo charita.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
        Václav Daněk
 
Věk: 24 let
Co studuji: 2. ročník magisterského studia historie a dějin starověku na FF MU, nyní se hlásím na obor historie – české dějiny tamtéž (půjdu tedy snad do prvního ročníku doktorského studia)
Proč kandiduji: Již pátým rokem jsem vysokoškolákem a po celou tu dobu studuji v Brně. Za ty roky mi zdejší VKH opravdu přirostlo k srdci – je to pro mě místo, kde jsem potkal své nejlepší přátele, i místo kde jsem mohl výrazně prohloubit svůj vztah k Bohu. Během svého studia jsem chodil pravidelně nejen na studentské mše, ale i na všemožné akce (i jako dobrovolník). Musím říci, že bez VKH by mě studium na vysoké škole nebavilo ani zdaleka tak jak mě baví. Rád bych nyní tedy to, co jsem od VKH přijal, předal i dalším a využil při tom všechny zkušenosti a nápady, které jsem za ty roky získal.    
Resort, kterému se chci věnovat: akce - Nevím jak striktní je rozdělení resortů, rád bych se ale pod akcemi věnoval i víkendovkám (byl jsem dvakrát jako účastník na víkendovce pro prváky a jednou jako dobrovolník – a domnívám se, že je to klíčová akce pro vytvoření vztahu prváků k VKH). Rád bych vybraný resort neměl sám, myslím si totiž, že je ideální mít jej s někým dalším, protože je příliš rozsáhlý pro jednoho člověka. Ohledně fungování resortu a budoucích akcí mám již pár nápadů.
Co rád dělám: mám velice rád svůj obor ve škole i různé koníčky s ním spojené, dále čtení, setkávání s přáteli a poznávání nových lidí, cestování…
Co mám rád: Boha, lidi, život, VKH Brno, historii, přírodu, knížky, a naše krásné město Brno…
 
 
 

 
      Klára Březinová
 
Pocházím ze Zlína. Mám krásnou rodinu a vpravdě krásný život.
V současné době dokončuji učitelství češtiny a hudebky na Pedagogické fakultě a v následujícím akademickém roce bych se velmi ráda aktivně podílela na životě VKH Brno.
Ve volném čase si ráda zatančím - většinou teda doma při uklízení, ale i to se počítá :) - zajdu si na operu, přečtu zajímavou knížku, když to jde, s chutí si zpívám jak na lesy, a docela často jen tak přemýšlím... o možném, ale asi ještě víc o nemožném. Jsem velká italská fanynka, a tak jsou mou doménou pozdní příchody a italský pop. No, a když už je nejhůř, pustím si Haničku Zagorovou... Opravdovou radost mně udělá čas strávený s dobrými lidmi, a na ty je celé dílo VKH Brno vskutku bohato!!!
V radě bych se ráda angažovala v duchovním, charitativním nebo třeba kulturním resortu.
Dá-li Pán, velmi ráda nabídnu své schopnosti a síly v prospěch VKH Brno. Bude mi to opravdu radostí - vždyť tu krásné věci a krásní lidé tak často přinášejí.
 
 
 
       Veronika Fráňová
 

Jmenuji se Veronika Fráňová a pocházím z Brna. V červnu mě čekají státnice na pajdáku (Učitelství němčiny) a v lednu na fildě (Germanistika). Ve volném čase ráda zpívám, fotím, trávím čas s přáteli nebo "vypadnu" do přírody.

Po loňském roce v radě, který byl pro mě velkým darem, si nemůžu pomoct a kandiduji znovu, protože VKH je srdeční záležitost!