Jste členy nějakého společenství, komunity či hnutí a rádi byste o něm dali vědět světu nebo třeba získali další členy? Nabízíme vám možnost prezentovat své spolčo zde na webu VKH. Stačí vyplnit krátký formulář. Nemusíte vyplňovat všechno, záleží jen na vás, co chcete o svém společenství říct. Nabídka platí pro Brno a blízké okolí. :-)

Pokud je něco neaktuální, prosíme, neváhejte nás kontaktovat na webmaster@vkhbrno.cz.

 
Víra a světlo - Žabky v kaluži
KDE: Židenice - Touškova 9 KONTAKT:

Ondřej Pokorný

zabkyvkaluzi@seznam.cz

WEB: faithandlight.org/
viraasvetlo.evangnet.cz/
FACEBOOK: https://www.facebook.com/viraasvetlo

Víra a světlo - komunity po celém světě, v jejichž středu jsou lidé jinak obdarovaní (lidé s intelektuálním postižením), jejich rodiny a také přátelé, zejména mladí lidé. Komunity se pravidelně scházejí, společně prožíváme křesťanskou spiritualitu, modlitbu, přátelství a radost z daru života.

Naše spolčo Žabky v kaluži jezdí každý rok také na tábor a během roku na víkendovky. Vždy kolem svátku Hromnic rovněž slavíme společně s ostatními komunitami ples Víry a světla. Lepší představu o našem spolču je možné získat v krátkém videu: www.youtube.com/watch?v=9L_sD9Kax-g

Přijďte s námi oslavovat život! Velmi vřele vás přivítáme. :)
Žabky

 

Spolčo LUSK
KDY: Každé úterý od 19.00 KDE: Fara v Brně-Husovicích
KONTAKT: Michal Busta
+420773593750
michalbusta52@gmail.com
FACEBOOK: www.facebook.com/groups/457852704279881/

Jsme společenství vysokoškoláků, ve kterém sdílíme svoji víru, modlíme se, probíráme a zamýšlíme se nad různými tématy, zpíváme, či hrajeme hry. Mimo to spolu podnikáme různé akce, jako jsou společné sportovní aktivity, víkendy či prázdninové výlety. Hledáš-li novou partu věřících kamarádů, přijď!

 

Komunita Sant'Egidio
KDY: Každou středu od 17:30 KONTAKT: Tomaš Stoklásek
+420 720 464 163
tomasstoklasek@gmail.com
KDE: Biskupská 5
WEB: www.santegidio.cz/ FACEBOOK: www.facebook.com/santegidio.cz/

Jsme mezinárodní církevní hnutí zaměřené na modlitbu a pomoc potřebným. V Brně chodíme každou středu připravovat a poté rozdávat jídlo chudým a lidem bez domova. Každé úterý, středu a ve čtvrtek míváme společnou modlitbu spojenou se čtením písma v kostele u svatého Michala na Dominikánském náměstí. Poslední naší službou jsou pondělní družinky pro Romské děti na faře v Zábrdovicích. Na všechny naše aktivity Vás srdečně zveme.

 

Společenství pro věřící gaye
KDE: Brno-Husovice KONTAKT:

vericiklucinakluky@gmail.com

jancarik@sdb.cz

Plakátek: zde
Instagram: Věřícíklucinakluky FACEBOOK: Věřícíklucinakluky

Jsme společenství věřících kluků a mladých mužů přibližně do 35 let s jinou vztahovou orientací. Pravidelně se scházíme v Brně-Husovicích ke společné modlitbě a sdílení. Mimo to společně podnikáme sportovní a kulturní aktivity. Díky účasti kněží Zdeňka a Jana máme možnost duchovního doprovázení a růstu. Rádi Tě mezi sebe přivítáme, napsat můžeš na email vericiklucinakluky@gmail.com nebo nás najdeš také na facebooku a instagramu Věřícíklucinakluky.

Spoločenstvo Jakubčatá
KDY: Máme aktivity v priebehu celého týždňa, pričom základom sú nedeľné slovenské omše o 19.00 KONTAKT: Tomáš Hudák
+421 949 859 484
info@jakubcata.eu
KDE: Kostol sv. Jakuba a Fara pri kostole sv. Jakuba
WEB: jakubcata.eu FACEBOOK: www.facebook.com/spolocenstvojakubcata/

Sme slovenské kresťanské spoločenstvo mladých študujúcich a pracujúcich v Brne. Počas akademického roka spievame v kostole sv. Jakuba na slovenských sv. omšiach a organizujeme mnoho aktivít pre mladých, ktorí si chcú nájsť nových priateľov, priblížiť sa k Bohu alebo proste robiť vo svojom živote niečo viac.

Setkávání mládeže v královopolské farnosti
KDY: V pátek jednou za 14 dní po večerní mši svaté KONTAKT: Josef Řídký
KDE: Ve zpěvní síní vedle kostela
WEB: farnost-krpole.cz/mladez/ FACEBOOK: www.facebook.com/groups/1978579329063561/
Schola gregoriánského chorálu u sv. Tomáše
KDY: Pátek 16:45 KONTAKT: František Svoboda
+420 605 808 896
gert@seznam.cz
KDE: Sakristie sv. Tomáše (boční vchod)
WEB:   FACEBOOK: www.facebook.com/frantisek.g.svoboda/

Schola se věnuje gregoriánskému chorálu, kavárenskému životu a radostným oslavám. Stále nabíráme nové talenty.

Společenství vysokoškoláků a pracující mládeže
KDY: Úterý v 18:00 na mši svaté KONTAKT: Franta Sovadina
+420 733 118 444
sovafr@gmail.com
KDE: Minoritský kostel svatých Janů
WEB: brno.minorite.cz/farnost/spolecenstvi/vysokoskolaci-a-pracujici-mladez/ FACEBOOK: www.facebook.com/groups/551926028256353/

Jsme otevřené společenství vysokoškolské mládeže a mladých pracujících, scházíme se každé úterý... Na spolču tvoříme různé programy (přednášky a diskuze na témata, která nás právě zajímají), rozjímání způsobem LD, zveme hosty, sdílíme se navzájem, někdy podnikneme společnou akci mimo pravidelná setkávání. Každý se může podílet na chodu společenství dle svých nápadů, talentů, času a chuti k dílu.

Duchovně nás doprovází  o. Vladimír Hubálovský

,,Brněnské" spolčo
KDY: Úterý mezi 20:00 a 22:00 KONTAKT:

Zdeňka Rosendorf

rosendorfzd@gmail.com

KDE: fara na Petrově
WEB:   FACEBOOK: www.facebook.com/groups/551926028256353/

Ahoj. Pozdrav Pán Bůh. Nazdar. Jsme společenství vysokoškoláků, kteří pochází z různých koutů naší země a tady v Brně studují všelijaké obory. Jedno nás ale spojuje – víra v Boha a všelijaké životní útrapy. Pokud hledáš místo, kde budeš mít prostor si promluvit s lidmi stejného vyznání, pomodlit se, něco málo se o víře přiučit a trochu se takhle v úterý večer uvolnit, myslíme si, že jsi našel to pravé spolčo. Tak se neboj a kontaktuj nás.

 

AV skupina Brno
KDY: Středa  18.30 KONTAKT:

Vlastimil Kříž

vlastimil.kriz@seznam.cz

   
    FACEBOOK: https://www.facebook.com/groups/350493199930647

Nejsi už student, ale stále bys chtěl zažívat společenství jako ve VKH? Jsme skupina mladých pracujících, převážně absolventů VŠ. Vznikli jsme při Absolventském Velehradu 2021 a scházíme se vždy ve středu. Každý týden podnikáme něco jiného – diskutujeme, sportujeme, chodíme na výlety, na společenské akce, pomáháme... Přijď se někdy mezi nás podívat – rádi Tě uvidíme!

 

Salesiánské stretko
KDY: Každý čtvrtek v 19h KONTAKT:

Josef Němec

+420 723 207 769

stretkosalesiani@gmail.com

pepanemcuj@seznam.cz

KDE: Před kostelem Panny Marie pomocnice Křesťanů, Foerstrova 2
       

Naše společenství se opírá o 4 salesiánské pilíře, kterými jsou kostel, domov škola a hřiště. Na základě těchto pilířů je tvořen u program setkání. Scházíme se každý čtvrtek na studentské mši u salesiánů v 18h. Po mši se přesouváme do střediska, kde každé stretko zahajujeme společnou modlitbou a večeří. Po večeři spolu rozjímáme nad nedělním evangeliem. Poslední část setkání má pak volnější průběh a má sloužit k budování vzájemných vztahů, nejčastěji bývá provedena formou konverzace na vybrané téma nebo společnou hrou. Duchovně nás doprovází P. Zdeněk Jančařík.