Pomoc bližním by nám neměla být cizí, proto se i VKH skrze rezort charity snaží pomáhat. Jestliže máš i ty chuť se nějak zapojit, podívej se, jaké aktivity v tomto směru podnikáme, třeba Tě inspirujeme.

 

DIVADELNÍ SPOLEK BUŘTGULÁŠ

Pokud Tě baví amatérské hraní nebo jsi nikdy nehrál(a) a chceš si to vyzkoušet, přidej se k nám a staň se součástí zábavných vystoupení pro důchodce, děti nebo studenty z VKH.

 

Každý rok se zkouší a následně hraje jedna pohádka. Minulý rok to bylo Dvanáct měsíčků, co se bude hrát tento rok, se ještě neví. Na výběru pohádky můžeš mít svůj podíl i ty. Během prvních týdnů zimního semestru proběhne derniéra a hned potom začneme vybírat a zkoušet nové představení. V prvním semestru se nacvičuje, v druhém se hraje v domovech důchodců, dětských domovech,.. Během zkoušení i hraní před diváky zažiješ spoustu legrace. Rozhodně se nemusíš obávat přidat se a objevit v sobě skrytý talent.

 

CHARITNÍ BLEŠÁK

Charitní blešák probíhá vždy jednou za dva roky v jarním semestru. Pakliže jsi sběratelem oblečení, kabelek, knih či šperků, tak se na blešáku budeš cítit jako ryba ve vodě. A pokud máš pocit, že už toho máš ve skříni hodně, můžeš něco donést a Tvůj kousek bude dělat radost jinému majiteli. Výtěžek poputuje na konto dobrého díla!

 

DARUJ KREV S VKH

Už jsi někdy zachránil/a někomu život? Někdy k tomu stačí opravdu málo, třeba trocha krve. Pokud máš z dárcovství krve strach, můžeme se domluvit a vydat se darovat krev či krevní plazmu společně. Kromě dobrého pocitu, který jistě budeš mít, pracující jistě ocení den volna v práci a dojíždějící příspěvek na dopravu.

 

MIKULÁŠ

Pokud máš rád/a tuto tradici a baví Tě vydávat se za zástupce nebes či pekla, tak toto je nabídka právě pro Tebe. Společně navštívíme domovy seniorů, onkologická zařízení a jiná oddělení brněnské nemocnice a další léčebná a sociální zařízení. Mikuláš se svou družinou vyrazí mezi 5. a 7. prosincem.

 

 

MARATON PSANÍ DOPISŮ

Jedná se o největší lidskoprávní akci na světě, která probíhá od 10. do 18. 12. v zemích celého světa. Zaštiťuje ji AmnestyInternational a jedná se o to, že jsou pro každý rok vybrány případy, kdy jsou zásadním způsobem porušována lidská práva a lidé píší ručně dopisy osobnostem nebo úřadům, které mají moc s tím něco dělat. A když na jedno místo přijdou desítky někdy i přes sto tisíc dopisů, tak to má velký vliv! Každý může být součástí této obří akce a přijít na SC napsat nějaký ten dopis. Píše se ve světových jazycích podle vzoru a napsat jeden dopis netrvá déle než 10 minut.

 

ADOPCE NA DÁLKU

Naše VKH adoptovalo dívenku z Haiti, která se jmenuje Modeline a chlapce Karlahenryho. Tradičně na Popeleční středu pořádáme při mši sbírku, jejíž výtěžek putuje na podporu jejího dobrého rozvoje. Pokud bys ji chtěl(a) podpořitvíce nebo zjistit další informace, napiš nám mail.

 

STUDENTI SENIORŮM

Máš-li chuť nějakým způsobem obohatit život člověka, jehož svět v současnu tvoří jen čtyři stěny pokoje, a naopak se nechat sám obohatit touto službou, ozvi se nám na mail a dáme Ti tipy na místa, kde bys mohl posloužit, ať už předčítáním či svou pouhou přítomností a věnovaným časem.

 

DOBROVOLNICTVÍ

Pokud Tě uvedené aktivity neoslovily, ale máš zájem pomáhat jako dobrovolník při akcích, které VKH pořádá pro Tebe a ostatní brněnské studenty, dej o sobě vědět, abys o akcích s předstihem věděl(a) a mohl(a) si to časově naplánovat. Dobrovolníků je vždy nedostatek, tak neváhej a dej k dispozici trochu svého volného času pro své studentské bližní.

Pokud se chceš na cokoli zeptat, jsme tu pro Tebe na mailu: charita@vkhbrno.cz a rádi Tě potkáme i naživo!

 

Jana Divišová